Welcome, Guest. Please login or register.
18 Aug 2019 - 03:48:23
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: 2017 Playoff Eşleşmeleri 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 12 13 14 [15] 16
Author Topic: 2017 Playoff Eşleşmeleri  (Read 22767 times)
Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #210 on: 14 Jun 2017 - 05:38:49 »

o değil 2 saatliğine gsw'li olan jose calderon da yüzük kazanmış.

maç başına 240 sayı ortalama olmuş. derinlemesine bir araştırma yapamicam ama en basitinden 2009 doğu finallerindeki ortalamaları daha değerli bana göre. lebron bu tempoda ölüsüyle 25-10-8 filan yapar zaten. istatistik olayına bu kadar takılmamak lazım.
yalnız burada şöyle bir şey var ki bu seride iguodala, draymond, durant ve klay gibi savunmacılar var. orlando'da pietrus ve howard. bariz bir gsw farkı var.

Insomnia
Jr. Member
**

Fsn Houston!

View Profile
« Reply #211 on: 14 Jun 2017 - 10:22:10 »

Ya burayı da ekşisözlük muhabbetine çevirmeyin :
- Jordan Pippen mutlaka takımda kalmalı diye kontratına madde koyarken korkatı ona yenilmekten korkuyordu
- Drexler, Olajuwon, Barkley bir araya korktukları için geldiler
- Pierce, Ray Allen ve Garnett'e korkaktı
- Payton ve Malone korkak oldukları için Lakers'a gittiler
- Dwigth Howard ve Steve Nash'de korkak oldukları için Lakers'a gittiler
- Miami Heat şampiyon olamamaktan kortkuğu için Wade'in yanuna Shaq'i aldı
- Magic Johnson ve Worhty'nin yanına birde Abduljabbar olur mu resmen korkaklık olmuyor

Durant yapınca korkak oluyor bu nasıl bir saçmalıkdır ve nasıl buna inandırabiliyorsunuz kendinizi ? Onların da şampiyonluğunun değeri yok o zaman var mı öyle bir dünya yahu ?

Öncelikle sensin ekşisözlük.

Zamanın varsa bir gün oturur yazdıklarından hangisi korkak hangisi değil anlatırım Smiley Şaka bir yana böyle etiketlerle falan zerre işim olmaz, hiç kimsenin yapay legacy'si de umrumda değil. Ben sadece rekabeti daha değerli gören bir basketbolsever olarak kamuoyuna Durant'in bana hissettirdiğini açıkladım bir üstteki yazılana cevaben. Ben esas amerikan medyasındaki bu kurallara bağlı story yaratma olayının bu kadar kesin çizgilerle belirleniyor olmasını kabullenmenize şaşıyorum. Final serisinden önce Durant kaybederse eleştirilir yerin dibine sokulur, kazanırsa bir ölçüde saygıya dönüşür falan gibi muhabbetler dönüyordu. Niye abi? Benim gözümde değerini düşüren olay ayrı, sportif başarı kazanması ayrı. Ben Durant'in iyi topçu olduğunu bilmiyor muyum da şampiyon olunca bir anda fikrim değişiyor ve saygı duymaya başlıyorum?
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #212 on: 14 Jun 2017 - 15:59:14 »

Durant'in GSW dışında Spurs, Cavs ihtimalleri de şampiyonluk getirebilirdi. Tabi en yüksek ihtimal ligin açık ara herkesin kabul ettiği en iyi takımına gitmek olduğunu düşündü. Amaç şampiyon olmak üstelik de Finallerin MVP'si oldu.

Tarih sayfalarına baktığımızda kısa notlarda şampiyon ve mvp yazıyor. Neticede 6-7 sene bu takımda kalırsa artık kendi takımı olarak da bilir herkes.

Benim sıkıntım bu işin heyecanını kaçırması. 3 senedir Cavs-GSW finali izliyoruz, 3-4 sene daha böyle gözüküyor. Geriye kalan takımların ve oyuncularının motivasyonu 0'dır herhalde.

Böyle bir dönemde olan her orta üstü oyuncu şampiyon olan takımda olmak ister. Durant de West de x veya y oyuncu aynı şekilde.

Seneye Celtics kimi alsa GSW karşısına çıkar diye düşünen kaç kişi var? Cavs kimi eklese kafa kafaya gelir diye geçmiyor mu insanların kafasından?

Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #213 on: 14 Jun 2017 - 16:55:47 »

aslında önceden de böyle süper üçlüler ve süper takımlar vardı. şimdi son yıllarda bu oluşumlardan rahatsız olduğumuzu dile getiriyoruz ama sorsan en iyi big 3 hangisiydi diye çoğunluk jordan-pippen-rodman der. o olmasa magic-kareem-worthy. en güçlü takıma da keza 96 bulls denir fakat şu an rahatsız olunan durum takımın nasıl oluştuğu. 73 galibiyetli gsw'de böyle bir durum yoktu çünkü takımın yıldızları draft'tan gelmişti ve birkaçı steal'di. yani toplanma durumu yoktu. zaten o kadronun kuruluşu çok büyük bir başarı ve aynı zaman da şans. üstüne bu adamlar underpaid olduklarından (curry bu seneki finallerin en çok kazanan 9. veya 10. oyuncusuydu) üstüne durant gibi bi oyuncuyu getirebilme şansını yakaladılar. bence en fenası ise bu oyuncuların birbirleriyle uyumlu bir oyun tarzlarının olmasıydı. baktığımız zaman james'li miami de aşağı yukarı bu yetenekte oyuncuları barındırıyordu fakat onların oyun stilleri birbirleriyle bu kadar uyumlu değildi ve takımın sistemi de buna yatkın değildi. en basitinden james ve wade topu elinde tutması gereken ve şut ağırlıklı değil de drive ağırlıklı oynayınca tehlikeli olabilen adamlar. bu takımın yıldızlarının ise hepsi şut ağırlıklı ve anormal bir şekilde hiçbiri de topu elinde çok tutması gereken oyuncular değil. yani rose, iverson gibi oyuncuların tamtersi. bu cidden anormal bir durum. curry, durant ve klay üçlüsü en az 3 tane ray allen gücünde. bence daha üstün. e draymond desen on numara beş yıldız bir yan parça. topu elinde istemeyen, dış şutu olan, süper savunmacı ve olağanüstü bir all-around oyuncu. bu kadar iyi bir rol oyuncusu bulmak inanılmaz zor. e böyle eşi benzeri olmayan bir dörtlü getirmişsin üstüne süper bir koç ve sağlam yan parçalar gelince de takım resmen haksız rekabet oluyor.

bu takımın yenildiği tek maçta nba rekoru kırıldı. ilk çeyrek 49, ilk yarı 86 sayı yediler. 24 üçlük yediler. buna rağmen öyle 30 sayı fark yemediler hep bir ''geri dönebilirler mi?'' düşüncesi hakimdi. bu yüzden eşi benzeri olmayan bir takım. adamları yenebilmeniz için nba rekorları kırmanız gerekiyor.
« Last Edit: 14 Jun 2017 - 17:02:47 by Ilkkan » Logged

R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #214 on: 14 Jun 2017 - 23:15:51 »

GSW ve Cleveland ile diger NBA takimlari arasinda ucurumlar var.
Barcelona , Real Madrid ve digerleri gibi bir hale evrildi NBA son 3 senedir. Doguda Boston, Batida Spurs 3. ve 4. takimlar gibi gozukse de 1 ve 2 uzun seneler degismeyecek gibi.

WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #215 on: 15 Jun 2017 - 00:17:22 »

Şampiyonluktan sonra bir sürü şey yazıldı çizildi heryerde;
Durant olmasaydı şampiyonluk olmazdı falan yazılıyorda zaten Durant olduğu için böyle oynadı takım.Elinde Durant varken onu köşede bekletecek değil kimse.Geçen sene son üç maçta LeBron harika oynasa da momentumunu cezadan alan bir seri var ki net şekilde kaza diyorum hala.Görüntü bu seneden farklı değildi ilk 4 maç sonunda.Durant olmadan da bu takım çok şey yaptı.Şu anda bakınca ise sonuç tam tersi Warriors için yararlı oldu.Herkes biliyor ki Durant şampiyona gelmezdi.O yüzden varsayımlara girersek çok şey çıkar.Cavs ve LeBron'un bu sene bu kadar yükselmesi bile o seriyle direk alakalı.

Durant gelmeseydi de birileri alınacaktı ,şanslı bir şekilde iyi bir cap boşluğuna sahip olunduğu için.Barnes ve Ezeli'ye para vermek istemedikleri açıktı.Bu Whiteside'da olabilirdi pekala.O zaman da o yapıya uygun bir şekilde oynanırdı.

Durant'in gelme motivasyonunun da en iyi takıma gitme fikrinden ziyade böyle harika bir yapıya gitmek istemek fikri bana daha yakın geliyor.S.Kerr hoca şaka yapsa da bu takım gerçekten coachingin en az Curry veya Durant kadar yıldız olduğu bir takım.Bunda şüphesiz defalarca üstüne basılan tepeden tırnağa egosuz bir yapı olmasının da payı var.Durant OKC'deyken resmen hücum paylaşıyordu Westbrook'la.Hücum başında top kimdeyse o hücumu o kullanacak.Oysa şu seride bile defalarca bahsedilen Durant fastbreakteyken iki kişinin önüne çıkmayıp Curry'ye koşması ve akabindeki bomboş smacı bile farkı görmek için yeterli kontrastı sağlıyor.Bu takımda o anda pas vermek gerekirse herkes o pası veriyor.Kimse 3 şut fazla attım 5 şut eksik attımı düşünmüyor.Böyle olunca rakip savunmayı bir yerde muhakkak yakalıyorsun.OKC'de yetenek toplamı olarak gayet yeterli bir takımdı ama karakterler ve coaching gibi faktörler yetemiyordu.İlla varsayımsal olarak konuşacaksak Harden'ın önce gelip Harden-Durant tarzı ve 6. adamlıkta Westbrook'un olduğu bir kadroyla neler olabilirdi.

Ben en başından beri 4-0 olmasını bekliyordum.O saçma 4. maçla olmasa da 4-0 gibi bir 4-1 oldu sonuçta.Cavs LeBronsuz zor playoff yapar deniliyorda bu takım bunun için böyle kuruluyor zaten.Yine başa dönüyoruz LeBron'un varsa ona göre takım kurarsın Bron olmasa da Irving-Love'la iyi bir yapı kurabilirsin ama LeBron varsa Love'da Irving'de böyle oynayacak.O yüzden eldeki malzeme olayına girmeye gerek yok.LeBron'un yanına Harden'ı getirmek çokta iyi fikir değil sonuçta.Onu da Irving gibi kullanman gerekecek.Korver ,Deron ve demir adam Bogut! eklemeleri kötü hamleler değildi.

Son olarak herkes için ne kadar kötüdür iyidir bilemem ama Warriors bu yapıyı muhtemelen 5-6 sene tutacaktır(Curry-29 Durant-28 Green/Klay-27) ve zaman başta Bron olmak üzere rakiplere daha acımasız.Cap sıçraması da yok bi daha.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #216 on: 15 Jun 2017 - 05:43:23 »

aslında önceden de böyle süper üçlüler ve süper takımlar vardı. şimdi son yıllarda bu oluşumlardan rahatsız olduğumuzu dile getiriyoruz ama sorsan en iyi big 3 hangisiydi diye çoğunluk jordan-pippen-rodman der. o olmasa magic-kareem-worthy. en güçlü takıma da keza 96 bulls denir fakat şu an rahatsız olunan durum takımın nasıl oluştuğu. 73 galibiyetli gsw'de böyle bir durum yoktu çünkü takımın yıldızları draft'tan gelmişti ve birkaçı steal'di. yani toplanma durumu yoktu. zaten o kadronun kuruluşu çok büyük bir başarı ve aynı zaman da şans. üstüne bu adamlar underpaid olduklarından (curry bu seneki finallerin en çok kazanan 9. veya 10. oyuncusuydu) üstüne durant gibi bi oyuncuyu getirebilme şansını yakaladılar. bence en fenası ise bu oyuncuların birbirleriyle uyumlu bir oyun tarzlarının olmasıydı. baktığımız zaman james'li miami de aşağı yukarı bu yetenekte oyuncuları barındırıyordu fakat onların oyun stilleri birbirleriyle bu kadar uyumlu değildi ve takımın sistemi de buna yatkın değildi. en basitinden james ve wade topu elinde tutması gereken ve şut ağırlıklı değil de drive ağırlıklı oynayınca tehlikeli olabilen adamlar. bu takımın yıldızlarının ise hepsi şut ağırlıklı ve anormal bir şekilde hiçbiri de topu elinde çok tutması gereken oyuncular değil. yani rose, iverson gibi oyuncuların tamtersi. bu cidden anormal bir durum. curry, durant ve klay üçlüsü en az 3 tane ray allen gücünde. bence daha üstün. e draymond desen on numara beş yıldız bir yan parça. topu elinde istemeyen, dış şutu olan, süper savunmacı ve olağanüstü bir all-around oyuncu. bu kadar iyi bir rol oyuncusu bulmak inanılmaz zor. e böyle eşi benzeri olmayan bir dörtlü getirmişsin üstüne süper bir koç ve sağlam yan parçalar gelince de takım resmen haksız rekabet oluyor.

bu takımın yenildiği tek maçta nba rekoru kırıldı. ilk çeyrek 49, ilk yarı 86 sayı yediler. 24 üçlük yediler. buna rağmen öyle 30 sayı fark yemediler hep bir ''geri dönebilirler mi?'' düşüncesi hakimdi. bu yüzden eşi benzeri olmayan bir takım. adamları yenebilmeniz için nba rekorları kırmanız gerekiyor.

Danny Chau'nun yazısını özet geçmişsin.Allah razı olsun. Bir daha link koyarsan daha kolay olur.

Ben sene içinde de yazdım, bu başlıkta da yazdım, Cavs'in Love'ı kalburüstü 3&D oyuncularla takas etmesi gerekiyor. Boston'dan Bradley, Smart ve Crowder alsa mesela, Kyrie ve 4 numaraya hatta 5 numaraya kayacak LeBron sayesinde Warriors'u alt ederler.

En çok Lue'ya kılım. Seride hamle yapamayan coacha daha doğrusu delleniyorum. Mesela Obra, Madrid 'e karşı sezon içi Kalinic'i 5 numaraya çekip deplasmanda tokadı atıyor 5 kısayla, sonra Final-Four'da 5 uzunla bir kez daha tokat atıyor. Muazzam. Yani böyle çapsız coaching ile bu kadar ancak.

NBA'in güç dengeleri için hiç endişelenmiyorum. Neler gördü bu gözler.Sirkülasyon sandığımızdan çok daha hızlı.
« Last Edit: 15 Jun 2017 - 05:46:42 by abay » Logged

Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #217 on: 15 Jun 2017 - 06:01:09 »

Danny Chau'nun yazısını özet geçmişsin.Allah razı olsun. Bir daha link koyarsan daha kolay olur.
dediğin ismi ilk defa duymayı geçtim ingilizcem bile yok benim nasıl okuyum? iftiranın da böylesi.

Alibet
Newbie
*

View Profile
« Reply #218 on: 15 Jun 2017 - 13:52:32 »

Ben sene içinde de yazdım, bu başlıkta da yazdım, Cavs'in Love'ı kalburüstü 3&D oyuncularla takas etmesi gerekiyor. Boston'dan Bradley, Smart ve Crowder alsa mesela, Kyrie ve 4 numaraya hatta 5 numaraya kayacak LeBron sayesinde Warriors'u alt ederler.

En çok Lue'ya kılım. Seride hamle yapamayan coacha daha doğrusu delleniyorum. Mesela Obra, Madrid 'e karşı sezon içi Kalinic'i 5 numaraya çekip deplasmanda tokadı atıyor 5 kısayla, sonra Final-Four'da 5 uzunla bir kez daha tokat atıyor. Muazzam. Yani böyle çapsız coaching ile bu kadar ancak.

NBA'in güç dengeleri için hiç endişelenmiyorum. Neler gördü bu gözler.Sirkülasyon sandığımızdan çok daha hızlı.

Ben de aynı fikirdeyim. Love her ne kadar gerçekten bu seride baya baya iyi mucadele edip çabalasa da ne pota koruması yok ne de switchlerde adamların karşısında yeteri kadar kalabiliyor. Hucumda da adam degişmeler üzerinde Durant veya Klay kaldıgında üstünlük bile kuramadı. Ne yapılabilir bu GS'e karşı diye düşünürken benim de ilk aklıma Bradley-Crowder ikilisi gelmişt. Ya da  benzer seviyede  ama farklı özelliklere sahip olan Millsap oynasa Love yerine seri daha rekabetçi olurdu. Sezon sonu yürüyüp gidebilecek bir  Paul george'a karşılık Kevin love eksenli bişey yapılsa win-win olmaz mı?

Bir de Draymond Green'in artık gereksiz kaldıgı gibi şeyler okudum gerçekten inanamadım. Belki o dörtlü içinde oyuncu seviyesi olarak 3.'dür belki de 4. Ama onun ikamesinin ne GS'de ne NBA'de olmadıgını düşünüyorum. Diger 3 yıldıza gelebilecek olası sakatlıgı telafi edebilirler gözümde --- bu playoffta durant geçen sene curry gitti  --- ama Green sakatlansa şampiyon olabileceklerini veya kaybetmeden gelebileceklerini düşünmüyorum.

« Last Edit: 15 Jun 2017 - 17:50:27 by Alibet » Logged
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #219 on: 15 Jun 2017 - 14:19:32 »

GSW'nin buralara gelmesinde önemli payı olan J. West'i de burada yad edelim. West bu sene GSW'den ayrılıp Clippers ile anlaşmış. CP3'nin dönemi bitmeden belki oraya da başarı getirir.

Güldür Güldür Show'daki Kem Göz Şevket gibi olmasın ama insan "Keşke Benim Olsa" diyemeden geçemiyor.

Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #220 on: 15 Jun 2017 - 14:59:09 »

Clippers, LeBron'a göz koymuş diyorlar, sırf onun bile bu hamle yapılmış olabilir. Paul-Griffin-James iyi olurdu. Jerry West, LeBron'un takıma katılması ve takımın ciddiyetini göstermesi için ilk hamle olabilir.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #221 on: 15 Jun 2017 - 15:14:42 »

bir kere daha cleveland'ı bırakmaz diye düşünsem de daha önce cleveland ve miami'den ayrılmadan önce de benzer düşünüyordum, o yüzden belli olmaz. lebron uzun süredir kendini hep en yüksek şampiyonluk şansı olan takıma atma kafasında, hatta izlediği yol kevin durant'e de ilham oldu, aynısını o da yaptı.

gitsin clippers'a bence. seneye clippers şampiyon olur sonra da durant boston'a gider, oyun tarzlarını çok beğeniyorum o yüzden gittim diye de bir hikaye uydurur.

riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #222 on: 15 Jun 2017 - 19:25:11 »

BU GSW'ye CP3-Bron-Griffin çare olamaz yalnız. West bu takımı da kazanan yapacaksa ya GSW modeli gibi ya da GSW modeline arıza çıkarabilecek başka bir model inşa edecektir.
Önce yapıya uygun oyuncuların düzenini kuracak. Bron - Clips birlikteliğini çok düşük ihtimal olarak görüyorum.

Bron gelsin de sıkıysa bizde Triangle oynasın, görelim ne kadar yiğit  Grin
« Last Edit: 16 Jun 2017 - 15:37:59 by riversking » Logged

reignman
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #223 on: 16 Jun 2017 - 02:06:30 »

Cleveland Love'u verip Paul George yada Jimi Butler'ı alsa nasıl olur acaba ?
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #224 on: 16 Jun 2017 - 15:39:29 »

Love ile olduğundan daha güçlü ve şanslı olurlar. Ama nasıl bir formül ile bu işler olacak. Yine de yetmeyebilir ama biraz daha mücadeleci olabilir.

Pages: 1 ... 12 13 14 [15] 16
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: 2017 Playoff Eşleşmeleri « previous next »
    Jump to: