Welcome, Guest. Please login or register.
11 Dec 2017 - 06:53:03
Google
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Diğer Sporlar  |  Formula 1  |  Topic: F1 Fantezi Oyunu - 2017 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1]
Author Topic: F1 Fantezi Oyunu - 2017  (Read 623 times)
BabyShaq
Moderator
Pro. Member

View Profile
« on: 11 Mar 2017 - 18:59:08 »

Hazır mıyız?

Lig adı: batug.com Forum Sayfalari (indiv. priv.)
şifre: schumi
http://www.pfrl.net/FRL/1/PFRL_LigaErg.asp?KID=695xnef22R&LA=En&ID=171&LID=100&MYD=0

Ferrari'nin bomba gibi döneceği sezona ben de bomba gibi bir dönüş yapacağım Tongue
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #1 on: 19 Mar 2017 - 23:16:50 »

nasıl olay kabaca anlatsanıza?
piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #2 on: 20 Mar 2017 - 06:53:48 »

sene başında 80 milyonla başlayan bütçeyle takım kuruyorsun.   bir genel meneger (takım patronu) , 2 sürücü, 1 yedek sürücü, 1 şasi, 1 motor ve br lastik seçiyorsun.  VGM oyununa benziyor bu yanıyla.  Ayrıca her yarışda 3 de tahmin bonusu var. iki pilotunun sıralamada alacağı yeri tahmin edip ekstra 5'er puan alabilirsin bir de yarışın en hızlı turunu tahmin ederek bonus alabilirsin. burda alacağın bonus yaptığın tahminin ne kadar yakın olduğuna bağlı olarak değişiyor.

ilk takım kurduktan sonra her yarışta sadece 3'er değişiklik yapma hakkın var. fazla değişiklik yaparsan ceza puanın var. Bütçen her yarış değişir. seçtiğin elemanlar yüksek puan getirirse bütçen de o oranda yüksk artar. bunun matematiğini 10 yıl oldu hala çözemedim ama geçen sene en yüksek bütçe bendeydi, sene sonunda 163 milyona çıkmıştı.  cumartesi son antreman başlamadan değişiklik yapma süresi biter. en sağlamı cuma akşamından yapıp bitirmektir.  değişiklik yapamazsan bir önceki yarıştaki ekibinle yarışırsın.

daha da sorun olursa  forum da yine çökmezse yine yardımcı oluruz kayhan ) gel oyna.

Form a Fuckin\\\' Wall
BabyShaq
Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #3 on: 20 Mar 2017 - 13:28:22 »

Bir de 2 takımla yarışabilirsin. Misal ilk hafta Ferrari pilotunu bir takıma, Hamilton'ı diğer takıma alıp, duruma göre sezon boyu farklı strateji ile yarışabilirsin.
BabyShaq
Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #4 on: 3 Dec 2017 - 22:24:50 »

BU yılın şampiyonu king_1905'i tebrik ederim sappi

« Last Edit: 3 Dec 2017 - 22:25:19 by BabyShaq » Logged
piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #5 on: 4 Dec 2017 - 15:59:08 »

tebrik ediyorum şampiyonu.  ve tabi katılan herkesi de. sappi sappi sappi

ben bu sene vakitsizlikten dolayı 2-3 yarış kaçırdıktan sonra bırakmak durumunda kaldım..   seneye inşallah yeniden dönerim ..

Form a Fuckin\\\' Wall
Pages: [1]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Diğer Sporlar  |  Formula 1  |  Topic: F1 Fantezi Oyunu - 2017 « previous next »
    Jump to: