Welcome, Guest. Please login or register.
26 Jun 2019 - 02:34:15
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: NBA's tarihinin en iyi 50 oyuncusu 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1]
Author Topic: NBA's tarihinin en iyi 50 oyuncusu  (Read 1599 times)
Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« on: 23 Feb 2017 - 20:16:46 »

cbs sports nba'in 97'de hazırladığı 50. yıldönümüne özel en iyi 50 oyuncu listesini 20 yıl sonra güncellemiş. yazıyı koyacak başka konu bulamadım en uygun burayı buldum.

http://www.cbssports.com/nba/news/cbs-sports-50-greatest-nba-players-of-all-time-where-do-lebron-curry-rank/

10-) kobe
9-) shaq
8-) bird
7-) duncan
6-) russell
5-) kareem
4-) magic
3-) wilt
2-) james
1-) jordan

ben olsam listede birkaç değişiklik yapardım (mesela shaq'ı daha ileriye koyardım) ama yine de çoğu listeden güzel olmuş.
« Last Edit: 26 Feb 2017 - 03:31:24 by OscarRE » Logged

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #1 on: 24 Feb 2017 - 11:16:07 »

curry ve paul'ün stockton'dan yukarıda olması garip geldi bana. paul kesinlikle altında kalmalı ve curry'de şu an için altında olabilir.
xmenac
Sr. Member

View Profile
« Reply #2 on: 24 Feb 2017 - 15:56:26 »

İlk iki sırası iyi, gerisi tartışılır. Zaten ben her daim pozisyonlara göre sıralanmasından yanayım.
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #3 on: 24 Feb 2017 - 17:41:47 »

yani, bunlar tık almak için yapılan hareketler. orjinal 50 ligin en önemli isimlerinin katıldığı bir oylamayla belirlenmişti. burda cbs sports staff demişler, yani kaç kişi, hangi ergenin skinin keyfine göre, bilemiyoruz. 17 tane yeni giriş olması zaten çok fazla da, (en nihayetinde 4-5 oyuncunun domine ettiği bir dönemden bahsediyoruz) ben bazı noktalara değinecem.

- chris paul, dwight howard, kevin durant. bu adamlar listeye girmek için napmış? durant'in sayı krallıkları var, onun dışında beş sezon all nba oldu tabi. ama 24. sıra fazla. chris paul'ün olayı daha değişik, the curious case of hesabı. kariyerindeki en büyük başarı 2008, orda da up and coming bir herifti zaten, o sezon aldığı mvp sıralamasındaki ikincilik dışında -ki no brainer kobe idi mvp- kayda değer bir başarısı yok. herkes sevdiği, sürekli usa takımında oynadığı için filan ambassador gibi bir herif oldu. steve nash'in kidd'in üstünde filan olması zaten skandal da, bence tiny archibald ve pete maravich'in de değeri çok daha büyük bu lig için.

- lebron muhakkak ilk 10'da, ama 12 senelik kariyerinin 9 senesini finallerde geçirmiş, kolejde filan da şampiyon olmuş, erken kesilmese belki çok daha unutulmaz şeylere imza atacak magic'i geçebilir mi? 9 final, 5 şampiyonluk, 3 mvp? ya da tim duncan, daha mı dominant lebron'un kariyeri? bird olayına değinmiyorum orda günümüz basketbolunun büyüsüne kapıldıkları çok açık. bird net ilk 3'te olmalı russ yoksa.

- listenin 10'dan 20'ye kadar olan yerlerinde sıkıntı yok. ama sonra biraz tıkanmışlar bence. son 25 yılda mvp olmuş kimse 25'in altına düşmemeli bence.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
mVy
keeper
Jr. Member
*

View Profile
« Reply #4 on: 25 Feb 2017 - 00:27:13 »

yani, bunlar tık almak için yapılan hareketler. orjinal 50 ligin en önemli isimlerinin katıldığı bir oylamayla belirlenmişti. burda cbs sports staff demişler, yani kaç kişi, hangi ergenin skinin keyfine göre, bilemiyoruz. 17 tane yeni giriş olması zaten çok fazla da, (en nihayetinde 4-5 oyuncunun domine ettiği bir dönemden bahsediyoruz) ben bazı noktalara değinecem.

- chris paul, dwight howard, kevin durant. bu adamlar listeye girmek için napmış? durant'in sayı krallıkları var, onun dışında beş sezon all nba oldu tabi. ama 24. sıra fazla. chris paul'ün olayı daha değişik, the curious case of hesabı. kariyerindeki en büyük başarı 2008, orda da up and coming bir herifti zaten, o sezon aldığı mvp sıralamasındaki ikincilik dışında -ki no brainer kobe idi mvp- kayda değer bir başarısı yok. herkes sevdiği, sürekli usa takımında oynadığı için filan ambassador gibi bir herif oldu. steve nash'in kidd'in üstünde filan olması zaten skandal da, bence tiny archibald ve pete maravich'in de değeri çok daha büyük bu lig için.

- lebron muhakkak ilk 10'da, ama 12 senelik kariyerinin 9 senesini finallerde geçirmiş, kolejde filan da şampiyon olmuş, erken kesilmese belki çok daha unutulmaz şeylere imza atacak magic'i geçebilir mi? 9 final, 5 şampiyonluk, 3 mvp? ya da tim duncan, daha mı dominant lebron'un kariyeri? bird olayına değinmiyorum orda günümüz basketbolunun büyüsüne kapıldıkları çok açık. bird net ilk 3'te olmalı russ yoksa.

- listenin 10'dan 20'ye kadar olan yerlerinde sıkıntı yok. ama sonra biraz tıkanmışlar bence. son 25 yılda mvp olmuş kimse 25'in altına düşmemeli bence.

harikulade yorum olmus su liste icin. Suraya bide Shaq'i da ekleyelim. Saniyorum kariyerinin son yillarina yetismis bir ergen yapmis listeyi, yoksa su ligde kolay kolay tek bir oyuncu icin kural koyulmayacagini bilmeliydi listeyi hazirlayan. Potaya soktugu oyuncu sayisi yasindan, kirdigi pota sayisi da takip ettigi yildan fazla herhalde
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #5 on: 25 Feb 2017 - 02:05:27 »

50de kawhi leonard'i görünce hic okumadan söyle hizlica scroll down yaptim. Ozan zaten pek söyleyecek laf birakmamis.

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #6 on: 20 Mar 2017 - 04:02:37 »

kevin durant'in mvp olduğunu nedense unutmuşum bir üstteki mesajda. herif o kadar underachieving ki yeteneğine göre, insan şaşırıyor ister istemez.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Pages: [1]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: NBA's tarihinin en iyi 50 oyuncusu « previous next »
    Jump to: