Welcome, Guest. Please login or register.
16 Sep 2019 - 05:01:17
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: All-Star 2017 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 [2]  All
Author Topic: All-Star 2017  (Read 5372 times)
Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #15 on: 19 Feb 2017 - 02:00:20 »

geçen sene 4.30 gibi başlamış. bugün de o ara gibi başlar.

edit: yetenek yarışması 4'te başlıyormuş. o halde smaç yarışması da en az 6 gibi başlar diye düşünüyorum.
« Last Edit: 19 Feb 2017 - 02:28:28 by Ilkkan » Logged

fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #16 on: 19 Feb 2017 - 06:14:25 »

Barbaros çıdal tam bir facia arkadaş... Maç olsa sesi kısarım da, şu yarışma da sessiz izlenmiyor. Biraz çalışsaydın be abi Sad

Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #17 on: 19 Feb 2017 - 13:53:58 »

smaç yarışması tam bir hayal kırıklığı oldu. saçma sapan bir adam şampiyon oldu ve yine nba'in salakça kuralları sayesinde sağlam adamlar elendi. 2006 ncaa smaç yarışmasına benzedi. en iyi 3 adam smaç kaçırma kuralı yüzünden elendi ve daha basit smaçlar deneyen adam yarışmayı kazandı. arkadaş bırakın daha fazla denesinler. basit şeyler değil yaptıkları. hele ki aaron gordon'un 2. denediği 360 under both legs nba tarihinin en iyi smacı olmaya adaydı. sen buna kısıtlama getirirsen adam vuramayabilir tabi. bırakın 10 kez denesin en azından. puanı da ona göre verir zaten jüriler. mal kaçırır gibi ne bu mantık? zaten bu üçlük gibi bir şey değil. o smacı yapamıyorsan zaten 100 kez dene yine yapamazsın. yapıyorsan eninde sonunda yine yaparsın.

derrick jones beklediğim şeyleri yaptı ama o kadar smaç kaçırmasına şaşırdım. yapabilirdi bunları. aaron'un ve deandre'nin ilk smacı çok basitti. deandre'nin yüksek bir potaya veya çok yüksek bir yerden alıp vurması gerekirdi. avantajlarını kullanmalıydı.

Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #18 on: 19 Feb 2017 - 14:22:46 »

Yetenek yarışması da üçlük yarışması da smaç yarışması da hepsi hayal kırıklığı idi. Hepsinde favoriler çok kötü performans gösterdi. Smaçlar 1 tane derrick jones smacı hariç izlemeye değer bile smaç olmadı.

Bu akşamki maçın da ne kadar sıkıntı verici olacağını gecen yıllar test ettik. Sırf şu para tuzağı fason allstar muhabbeti yüzünden 5 gün maç zevkinden mahrum kalıyoruz.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
McGiven
Sr. Member

Naber?

View Profile
« Reply #19 on: 19 Feb 2017 - 14:51:32 »

https://www.youtube.com/watch?v=M1foMEemSEg

bunlar daha iyi

o konuda stern'e ben de çok kırgınım
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #20 on: 20 Feb 2017 - 03:36:57 »

"check please" esprisi çok iyiydi yalnız, orjinal izleyenlerin gecesini kurtardı.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #21 on: 20 Feb 2017 - 03:40:00 »

smaç yarışması tam bir hayal kırıklığı oldu. saçma sapan bir adam şampiyon oldu ve yine nba'in salakça kuralları sayesinde sağlam adamlar elendi. 2006 ncaa smaç yarışmasına benzedi. en iyi 3 adam smaç kaçırma kuralı yüzünden elendi ve daha basit smaçlar deneyen adam yarışmayı kazandı. arkadaş bırakın daha fazla denesinler. basit şeyler değil yaptıkları. hele ki aaron gordon'un 2. denediği 360 under both legs nba tarihinin en iyi smacı olmaya adaydı. sen buna kısıtlama getirirsen adam vuramayabilir tabi. bırakın 10 kez denesin en azından. puanı da ona göre verir zaten jüriler. mal kaçırır gibi ne bu mantık? zaten bu üçlük gibi bir şey değil. o smacı yapamıyorsan zaten 100 kez dene yine yapamazsın. yapıyorsan eninde sonunda yine yaparsın.

derrick jones beklediğim şeyleri yaptı ama o kadar smaç kaçırmasına şaşırdım. yapabilirdi bunları. aaron'un ve deandre'nin ilk smacı çok basitti. deandre'nin yüksek bir potaya veya çok yüksek bir yerden alıp vurması gerekirdi. avantajlarını kullanmalıydı.

bir kere iki kere hadi neyse de, bir insan yapamadığı smacı niye smaç yarışmasında dener, anlamıyorum. geçen seneye göre kaslanmış herhalde gordon, zıplayamıyodu o kadar. bu bakış açısına bu yüzden kılım. smaç yarışmasına giriyosan ilk denemende yapabileceğin şeyler seçiceksin abi. yoksa sokaktan geçen adamı çıkartalım orda sabaha kadar smaç denesin. gordon elenmeyi haketti kısaca. bence derrick jones o panyanın yanından alıp vurduğu smaçtan sonra ne olursa olsun şampiyon olmalıydı ama.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #22 on: 20 Feb 2017 - 05:47:30 »

ilk çeyrek  izlenimlerin; tv 8,5 da vcd kalitesinde yayın, narkozdan yeni çıkmış anlatımlarıyla barbaros ve ekürüsi ve en önemlisi tabi basketbol namına bir boka benzemeyen bir maç. 2000 lerin ortalarına kadar all-star lar "maç" gibi oluyordu en azından şimdi ise daha ne kadar boktan yapabilirz diye uğraşıyorlar sanırım.
« Last Edit: 20 Feb 2017 - 05:47:51 by ai#3 » Logged

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #23 on: 20 Feb 2017 - 06:28:27 »

iverson sikti abi allstarları, kabul et.

ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #24 on: 20 Feb 2017 - 07:23:59 »

yok kabul etmem.

Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #25 on: 20 Feb 2017 - 09:21:30 »

Jordan'ın washington'da iken oynadığı, doğunun marbury ile geriden gelip kazandıgı maçlar falan süperdi. İlk çeyrekler o kadar sallamasalar da son çeyrek kıran kırana maç oluyordu. Ben uyanınca son 5 dk izledim her eline top alan ta üçlük salladı ya davise bomboş asist yaptı bana yetti yani.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #26 on: 20 Feb 2017 - 10:49:42 »

maçı izlemedim. highlight'ları da izlemedim henüz o yüzden sonra yorum yaparım ama skora bakınca yine güzel bir maç yapılmadığı anlaşılıyor. maçtan dikkat çeken detaylara gelelim.

anthony davis 52 sayı atarak rekor kırdı. önceki rekor 1962'teki wilt'in performansına aitti. 42 atmıştı.

westbrook 20 dakikada 41 sayı atmış.

harden'dan 10 top kaybı. all-star maçı için iyi başarı. alley-oop pasları kaçmış demek ki.

bir kere iki kere hadi neyse de, bir insan yapamadığı smacı niye smaç yarışmasında dener, anlamıyorum. geçen seneye göre kaslanmış herhalde gordon, zıplayamıyodu o kadar. bu bakış açısına bu yüzden kılım. smaç yarışmasına giriyosan ilk denemende yapabileceğin şeyler seçiceksin abi. yoksa sokaktan geçen adamı çıkartalım orda sabaha kadar smaç denesin. gordon elenmeyi haketti kısaca. bence derrick jones o panyanın yanından alıp vurduğu smaçtan sonra ne olursa olsun şampiyon olmalıydı ama.
yapabiliyor ki deniyor işte abi. bunlar çok detay hareketler. yapması çok zor. hatta şöyle diyim bu hareketi ilk yapan adam (justin darlington) uzun süre tekrar yapamadı. hayatı boyunca tek tük yapabildi. hareket cidden çok zor. hatta geçen seneki vurduğundan da zor olabilir. nate robinson 15 kez deneyip şampiyon olmuştu. bu adamlara 3 hak tanınıyor. en azından bir 10 deneme hakkı verilmeli. 8 de olur. james white bu yüzden elendi. jason richardson 2004'te 360 bacakarası ve 360 dirsek smaçlarını yapamadı elendi. daha fazla deneme hakkı olmalıydı. olsaydı şimdi aaron finale çıkmıştı ve boktan bir yarışma yerine efsane bir yarışma izlemiş olacaktık. hangisi daha iyi?

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #27 on: 20 Feb 2017 - 11:03:47 »

bence deneme hakkı max 5 olmalı ve her kaçırdığında da verebileceğin max puan eksiltilmeli.
birincide kaçırdın misal ikinci denemede en fazla 9 puan verilebilsin yoksa cılkı çıkıyor işin.
BlackandWhite
Pro. Member

Sefasini surduk;cefasini cekeriz

View Profile
« Reply #28 on: 20 Feb 2017 - 12:38:53 »

All star maçlarına demek ki amerikada falan tepki olmuyor ve rating düşmüyor.Özetlerden bakıyorum bu kadar lakayitlik olmaz.Sırf 3 senedir bi tane bile Spurs lu oyuncu seçip yollamıyorum ki;adamlar boşa uçak seyahati yapmasın dinlensin. 2003 TE HERKES Jordan ı hatırlar ama benim en hoşuma giden 4 tane uzunu 3 dk sahaya sürmesiydi.Kısıtlı bir sürede şık hareketti.Şimdi sabaha kadar smaç at üçlük at ne anladım ki? Panayır gibi mübarek;mümkünse kaldırılsın veya kazanana bir ödül verilsin takım oalrak(bireysel oalrak gene cılkı çıkar)

<br /><br /><br />
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #29 on: 20 Feb 2017 - 12:51:42 »

Valla smaç yarışmasında büyük göt oldum ve hayal kırıklığı yaşadım.

Lebron ve tayfasının NBA allstarlarına dahil olmasından itibaren allstar maçlarının zaten boku çıktı, muhtemelen o tarihten itibaren de oturup izlediğim bi allstar maçı olmamıştır.

Allstar maçından ümidi kesince avuntuyu 3 sayı ve smaç yarışmalarında buluyoduk ama bu yıl dibin dibini gördük maalesef. Geçen yılki 3 lük ve smaç yarışmasından sonra bol bol bu ne yeaaa dedirten performans izledik. Hatta organizasyon o kadar cenabetti ki Sager bağış organizasyonu için Curry'nin gösteri amaçlı orta sahadan denediği 3 şut girmedi, hadi tamam atana kadar devam et dediler, adam 10 küsur defa salladı yine girmedi amk

Smaç yarışmasında Gordon o kadar isteksizdi ki daha önce konuştuğumuz jürinin iteleme şansını bile kullanma şansı hiç olmadı. Arkadaşların tartıştığı gibi 3 defa deneme kuralı Nate Robinson gibiler yüzünden geldi, bence bi sınır olmalı ama 3 defa da bazen gerçekten çok az olabiliyo, mesela bende Kayhan gibi 5'in makul olabileceği düşünüyorum. 5 defada yapamayan eleman zaten yapamaz, kondisyon ve motivasyon direkt düşüyo malum. Bu arada smaç ne kadar etkileyici olsa da ilk denemede yapamayınca maalesef özgünlük avantajı da otomatik olarak düşüyo. O yüzden oyuncuların daha garanti smaçlara gitmesi de yarışmanın taktiklerinden biri de olabiliyo.

@İlkkan

Valla Derrick Jones'un tek-çift ayak muhabbeti konusunda haklısın da asıl ben durumu pek anlatamadım. Gordon çok net bi çift ayakçı iken Jones bu anlamda daha fazla seçeneğe sahip, yani ben onun tek ayak alternatifi de olduğunu anlatmaya çalışmıştım ama eksik aktardım sanırım. Smaç yarışmasında da en azından uzak menzilli bi smaç bekliyodum, panya yanından yaptığı bacak arası dışında o da büyük hayal kırıklığı oldu...

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
Pages: 1 [2]  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: All-Star 2017 « previous next »
    Jump to: