Welcome, Guest. Please login or register.
13 Nov 2019 - 08:55:49
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2016 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: (2) San Antonio Spurs vs. (3) Oklahoma City Thunder (Batı 2. Tur) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7
Author Topic: (2) San Antonio Spurs vs. (3) Oklahoma City Thunder (Batı 2. Tur)  (Read 14209 times)
TiMert
Pro. Member

Kawh-I Believe

View Profile
« Reply #60 on: 11 May 2016 - 07:33:44 »

Adams Green'i Durant'e postaladı, Green'e faul çaldı. Aynı hakem Kawhi Westbrook'a sarıldı ama çalmadı. Valla 2012'ye benzer falan diyorlardı da bu kadar benzeyeceğini ben bile tahmin etmiyordum.
Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #61 on: 11 May 2016 - 09:02:53 »

Vay anam vay. Enes çıkıp zımba gibi davunma yapıyor, spurs aynı seride evinde 2.kez kaybediyor, seriyi kaybetme noktasına geliyor. Maç sonunda sayı bulamıyorlar. Ortada sanki 2-3 yanlış hakem kararından daha büyük sorunlar varmış gibi Spurs için. Sizce de öyle değil mi?

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #62 on: 11 May 2016 - 10:18:10 »

Tabi ki değil. Spurs yürür gider de hakemler bırakmıyor.

BlackandWhite
Pro. Member

Sefasini surduk;cefasini cekeriz

View Profile
« Reply #63 on: 11 May 2016 - 10:55:36 »

Westbrook 72-78 den maçı aldı geldi. Ribaundlarda ezildik .Fark 13 ken maçı koparamadık.Seri bitmiş değil ama çok kötü duruma düştüğümüz gerçek
Kawhi müthiş savunma yaptı green harika oynadı ama sorun bench oldu ve maçı koparamamak.
Okc müthiş potansiyel takım ki ilk maçta bile  o yüzden temkinli konuştum.6 maç onur maçı gene çetin bir mücadele olacak. Buradan dönmek zor ama Okc se biz de herşeye müsaitiz
Bu arada camia olarak 15 senedir burnu ....... çukurda olup   Bizle ............. Geçmekte acayip  bir özgüven göstergesi Smiley))))

<br /><br /><br />
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #64 on: 11 May 2016 - 11:58:57 »

Sanmıyorum Tolga.

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Give N Go
Full Member

View Profile
« Reply #65 on: 11 May 2016 - 12:31:27 »

Birşeyler eksikti gene spurs de hadi Duncan ın gölgesi dolaşıyor ama Parker da gölgelere karıştı.

"Life is either a daring adventure or nothing at all. Security is mostly a superstition. It does not exist in nature."---Helen Keller
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #66 on: 11 May 2016 - 13:44:49 »

Ahahaha...

Birincisi ben sizinle dalga geçmiyorum, inatla hakem muhabbeti yapmaya devam eden bir arkadaşa dokunduruyorum.

İkincisi, tut ki dalga geçiyorum, bunun kriteri mi var arkadaşım? İzin mi alacaktık?

BlackandWhite
Pro. Member

Sefasini surduk;cefasini cekeriz

View Profile
« Reply #67 on: 11 May 2016 - 14:01:14 »

Tabii canım istediğin gibi yazabilirsin,şunu yazamassın dediğimide hatırlamıyorum.Ben sadece durum tahlil ettim ki ne kadar haklı olduğum tekrardan ortaya çıkıyor

<br /><br /><br />
reignman
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #68 on: 11 May 2016 - 14:04:42 »

OKC'nin saçmalama potansiyelinin yüksekliği hala seriyi ortada tutabilir ibre %70 onlardan yana nazarımda ama bazen çok saçma sapan tıkanıp maçı veriyorlar. Neyse geçen sene bir sürü kişi Lamarcus'un bu transfer hamlesini akıllıca bulmuştu ama eğer amaçladığı şampiyonluksa bu sene olmaz gibi geliyor bana yakın zamanda Spurs rebuilding'e gidecek gerçi çok iyi yönetilen takım ama ne olacağı meçhul. Sizce hala doğrusunu mu yaptı ?
Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #69 on: 11 May 2016 - 15:30:31 »

Afflaloyu alsın spurs belki toparlanırlar yeaa

TiMert
Pro. Member

Kawh-I Believe

View Profile
« Reply #70 on: 11 May 2016 - 16:38:36 »

Hahaha aynen hocam, sonuçta Lamarcus sizinle aynı turda eleniyor, boşuna terk etti Portland'ı hain.

Seçimler sonuçları doğurur, bu doğaldır. Lamarcus'u alıp bu takıma monte ediyorsan iso da oynayacaksın, top trafiğinden de ödün vereceksin. Her maç aynı adamdan 40 sayı yemezler burası konferans yarı finali. Diğer tabii olan şey ise yaşlıların yerlerini gençlere bırakması. Kawhi elbette sorumluluk alacak, bazen saçmalayacak... Genç yaşta öne çıkması hayatına hatasız bir şekilde devam etmesi anlamına gelemez. O da bazı şeyleri görecek, yere düştüğünde yanında kimse olmayacağını, her şeyin altın tepside sunulmadığını, her zaman kıçını kollayacak abileri olamayacağını, bundan sonra takımın potansiyelinin kendisi ile doğrudan alakalı olduğunu anlayacak ve belki daha da büyük bir oyuncu olacak.

Alp Başkan güzel analizler yapmış hemen hepsine katılıyorum. Beni de en mutsuz kılan oyunculardan ziyade Pop'ın performansı. İlk maçtan sonra hamle geleceği belliydi, hadi ikinci maç bir şekilde istediklerimizi yine yaptık sonuç önemli değil, üç maçtır işlemeyen bir Aldridge gerçeği var. Rakip önlem aldı. Bizim tek yaptığımız "top dolaşmıyor abi topu kim dolaştırabilir? Green, Duncan çık, Manu Diaw gir" oluyor. Başka cevaplarımız da olmalıydı. Belki bu yıl Kawhi-LMA döneminin geçiş yılı olduğundan tökezlemeler hoş karşılanabilir, ileride bu takımın nelere daha çok ihtiyacı olduğu tahlil edilir ama 15 tane hazır kıta adam var elimizde, bu kadar tek düze olmak, olayı olduğu gibi kabullenmek bize yakışmıyor.

Duncan yaşlandı muhabbeti beni baydı artık. Ulan diyorum bu adamı sanki ilk maçını izliyormuş gibi izleyeyim. Bakıyorum sahada hakikaten bir ihtiyar abi var, ama ne yapsa faydalı. Tamam bitiremiyor şu bu ama çıktığı anda savunmanın nasıl belinin kırıldığına, nasıl armut gibi hücum ribaundu verdiğimize dikkat edelim. Çok başka bir seviyede düşünüyor, görüyor, yönlendiriyor, küçük detaylarla idare ediyor, ben memnunum. Aslında biraz da ne beklediğinize bağlı. Babalar böyledir işte belli yaşa kadar çalışır aileyi kurar, sonra da evde götünü gerer gazetesini okur, sen de gider "bir ihtiyacın var mı" diye sorarsın. Aslında bütün yük senin omuzlarındadır artık ama onun varlığı seni ayakta tutar. Hadi diyelim ki evi ayırıyoruz babayla artık anlaşamıyoruz, bize göre demode kalıyor, ulan neden gidip kayınpederin evine yerleşiyorsun o zaman? Kayınpeder de David West... Oynarsın o zaman Mills,Manu,Kawhi,Diaw,Aldridge 5'i ile, veya Green'li Simmons(?)'lı 4 kısa ile ben de derim ki Duncan'ı oturt, temposu yetmiyor.

Aslında her şeyin çıkış noktası dediğim gibi seçimler. Temel düşünce yapısı Oklahoma ile oynuyoruz, tempoyu kontrol edelim, aman fast break yemeyelim... Biz koşturmayalım da onları, gerekise koşmayalım da. Sete sette her türlü götürürüz muhabbeti. Uzun vadede görünüyor ki Westbrook veya Durant koşsa da koşmasa da bir şekilde ritim bulup bir şeyler üretebiliyor. Biz aslında o pas temposunu yakalasak bizim her parçamız çalışacak, böyle oyunu Brook-Durant & Aldridge-Kawhi eksenine sıkıştırdığımızda biz zararlı çıkıyoruz. Neden ısrarla görmek istemiyor bilmiyorum. Bizim araba daha iyi, bassak gidecez... Sürekli diğer arabanın önüne kırıp yolunu kapatmak peşindeyiz. Bas git abi yakalayabiliyorsa yakalasın.

Önüne kırma muhabbetinden tabi en çok etkilenen parçalardan biri de Mills. Ben halen daha faydalı bir parça olduğunu düşünüyorum ama verimi düşüyor bu oyunla ve onun denklemden çıkması bizi Parker'a muhtaç ediyor ki en nefret ettiğim olay da bu. Her şey birbirine bağlı işte. Tabi yine değinelim, Parker'a çalınan 3. faul... Neyse önümüzü kesemeyeceksiniz ikide iki ile geliyoruz, Warriors'ı da süpüreceğiz...

Arabadan konuştum şimdi kafa beni çok başka bir yere götürdü. Eskiden spora yenilik getiren Ferrari'ydi, bir parça bulurdu, süspansiyona bir şey takardı, kanadın açısını bilmem ne yapardı bir anda kendini öne atardı. Pop da öyleydi. Yıllardır bir oyuncu çıkardı koydu nerden geldi lan bu adam dedik bir de baktık ki maçı almış. Bugün neden bunları denemekte bu kadar çekimser bunu çözemiyorum. Adams-Kanter mi yaptınız, alın ulan size Marjanovic neden diyemiyor bugün Pop, Kawhi 1'e 5 dalarken takım skor diye ağlarken neden Kevin Martin 2 hücum denenmez? İşin en ilginç yanı da bozmaya çalışırken bozulan olmak sanırım. 6. maçta nasıl diyordu hocam, little bit more dose of nasty istiyoruz artık. Her şey aynı kalsa da bari savaşalım, döve döve alalım maçı ya da seriyi kaybedelim.
Fisher2
Newbie
*

THOSE WERE THE DAYZ...

View Profile
« Reply #71 on: 11 May 2016 - 17:49:44 »

tüm spurs camiasına geçmiş olsun diyorum david west de çocuklarına 10 milyon dolardan nasıl feragat ettiğini anlatır bu yaz uzun uzun.
« Last Edit: 11 May 2016 - 20:51:36 by Fisher2 » Logged

FOREVER A SPURS KILLER!
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #72 on: 11 May 2016 - 17:52:52 »

Ben ilk yarıdan sonra uyumuşum ya. SAS alır götürür dedim rakip görmedim Oklahoma'yı lafı ağzıma soktular.

Kesinlikle kötü takım değil Oklahoma ama "Takım" etiketi ve sürtüşmeler gözüme fazla gelmiş. SAS deplasmanda kazanır mı? Bana göre artık buradan seriyi vermezler.

Güzel bir seri en azından hacı. Şimdi SAS deplasman yenip peşine evinde yenilir 4-3 Oklahoma alırsa ne olur ha.

Bizim böyle bir LAL-SAC serimiz vardı sanırım 2002 yılında falan.

riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #73 on: 11 May 2016 - 19:56:14 »

Öyle veya böyle ilk maçta insanı basketboldan soğutan görüntü gitti ve playoff maçları yerini aldı. Dediğimin arkasındayım burası playoff herkes ekstra bir şeyler yapmak için zorluyor. Koç da oyuncular da. Maçtan birazcık bile kopmanı cezalandıracak rakibin var, her iki takım için de aynı tabi.

Benim açımdan enfes bir playoff serisi (ilk maç hariç) 7. maça uzarsa daha efsane olacak ama hala takımlardan biri oyundan koparsa karşı tarafın farka götürecek potansiyeli var. Umarım bizim gibi sadece basketbol keyfi için izleyenler açısından böyle başa baş biter maçlar.

mVy
keeper
Jr. Member
*

View Profile
« Reply #74 on: 13 May 2016 - 05:29:31 »

hadi bakalim..
https://twitter.com/JMcDonald_SAEN/status/730901846806552576

Eger SAS herhangi bir sekilde buradan donerse buyuk mucize olacak demektir..
« Last Edit: 13 May 2016 - 06:15:08 by mVy » Logged
Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2016 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: (2) San Antonio Spurs vs. (3) Oklahoma City Thunder (Batı 2. Tur) « previous next »
    Jump to: