Welcome, Guest. Please login or register.
22 Nov 2019 - 14:44:52
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2016 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: (2) San Antonio Spurs vs. (3) Oklahoma City Thunder (Batı 2. Tur) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 7
Author Topic: (2) San Antonio Spurs vs. (3) Oklahoma City Thunder (Batı 2. Tur)  (Read 14252 times)
tolgatmac
Full Member

JoRdAn

View Profile
« Reply #15 on: 2 May 2016 - 15:49:54 »

Aldrigde'i mutlaka ama mutlaka savunmada yormak veya yıpratmak şart.Enes veya Ibaka üstünden post-up hücumları denenmeli.Özellikle Enes'in post-upları bir nebze de olsun yığratır Aldrigde'i.Maçın başında 3-4 hücum sadece post-up ile başlanabilir mesela.Bu olmasa bile OKC'nin mutlaka değişik bir şeyler denemesi gerekiyor.Diğer türlü deplasmanda SAS'ı durdurmaları zor gözüküyor.Göz açıp kapayıncaya kadar 30'a yatırdılar resmen.

Diğer yandan OKC'nin iç saha maçlarında ise işin renginin çok daha farklı olacağını düşünüyorum.Ama deplasmanda maç çalmak istiyorsa mutlaka değişik bir şeyler denemeli OKC.
« Last Edit: 2 May 2016 - 15:51:45 by tolgatmac » Logged
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #16 on: 2 May 2016 - 16:37:58 »

ilk maçtan yermenin anlamı yok. russ çıkıp 2.maçı çalsa hiçbirimiz şaşırmayız.
mVy
keeper
Jr. Member
*

View Profile
« Reply #17 on: 2 May 2016 - 18:52:23 »

Ilk mac genelinde soylememistim ben, genel olarak konusuyorum W'Brook icin.

Durant-Ibaka, Durant-Enes 4-5'ini denerdim ben bu macta. SAS her turlu vurdu gecti zaten savunmada, en azindan hucum varyasyonlarini cesitlendirir bu kadro, hatta 3'u de ayni anda sahada olabilir. Kisa 5'in dibine vurup deneme yapilmali cunku ilk mactaki durum sadece deplasmanla alakali diildi, ciddi sorunlar var
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #18 on: 2 May 2016 - 19:32:14 »

russ'ın şutu istikrarlı değil, post-up silahını da kawhi savunmasıyla yok edince, sadece penetrelere kaldı işi, o da olmadı tabi. spurs iyi oynadı falan da asıl olayı savunmada herkesi bitiren matchuplarla yaptılar. enes'in kesinlikle daha fazla süre alması ve russ dışında bir pas dağıtıcı daha belirlemeleri lazım.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Slamduncan
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #19 on: 2 May 2016 - 22:09:41 »

Spurs'un San Antonio'daki ilk iki maçta vurup geçtiği, milletin seri burada bitti dediği, sonra standart Parker satışıyla 4-2 kaybedilen baya serimiz var bizim. 2004 Los Angeles, yılını hatırlayamadığım Oklahoma serileri gibi. Ha hiçbirinde ilk maçı bu kadar ezici kazanmamıştık belki ama aklımdan çıkmadıkları gerçeği var. Asıl kritik maç Oklahomadaki 3. maç olur bence, bünyem bir 2-0 dan 4-2yi daha kaldırmaz yalnız.
Fisher2
Newbie
*

THOSE WERE THE DAYZ...

View Profile
« Reply #20 on: 3 May 2016 - 00:38:26 »

Guard'i Westbrook olan bir takimin, duzenli ve makine sisteminde oynayan herhangi bir takima karsi seri alma sansi yok benim icin. En iyi penetre eden adam da olsa, ilk adimi en cabuk adam da olsa potaya giderken akli selim, napcagini dusunmeden gittigin surece bu isin oluru yok. SAS istedigi gibi kanallara yonlendirdi ilk macta W'Brook'u, bence bir sonraki mac Durant & Ibaka p&r denemesi gelmeli bolca..

12de nasıl ezdiler baba o zaman gard westbrooktu yine?

FOREVER A SPURS KILLER!
TiMert
Pro. Member

Kawh-I Believe

View Profile
« Reply #21 on: 3 May 2016 - 01:18:34 »

Bizim savunmanın tek bir zayıf noktası var o da Parker. Sen eğer Roberson ile oynarsan mükemmel yardım yapan bu savunmayı aşman çok zor. Nitekim topa yön veren iki adamını zaten ligin en iyi  bire bir savunmacılarından ikisi tutuyor, Parker defektini de Roberson veya bu tarz (zamanında Sefolosha, geçen seri ölçü olmaz ama Tony Allen) adamlarla kapattırırsan ekmeğimize yağ sürersin. Oklahoma'nın bizi parçaladığı seride belki o zaman süper star değildi ama seriyi getiren kuşkusuz Harden'dı, yine bugün Golden State ile eşleşemememizin temel sebebi Parker'ı saklayabileceğimiz bir kısa oyuncularının olmayışı.

Eskiden hücumda Ibaka bizi zorluyordu çünkü sadece Duncan vardı. Haliyle LMA kadar istikrarlı bir şutör uzunumuz olmadığından (Diaw ile bunu bir nebze aştık geçen senelerde) Ibaka'yı çemberden uzaklaştırmak çok güç oluyordu, o da geleni geçeni tokatlıyordu. Şimdi perdeden sonra LMA'da kalınca içeride rahatlıyoruz, kalmayıp devam etse LMA'ya dönüp boş şut attırıyoruz, o da ne yapacağını şaşırmış vaziyette.

Sadece bir maç kazandık sonuçta, ister 40'a yatır ister tırmala kaşı mühim değil. Ancak oyun bu şekilde oynanırsa Oklahoma'nın bizi yenme şansı çok düşük. O yüzden bir şeyler değişmeli onların cephesinde, bu değişimlere nasıl ayak uyduracağız veya uydurabilecek miyiz, serinin kaderini bu durum belirler. Bence Waiters'ı daha çok kullanmalı, 4 kısayı daha çok denemeli, dediğiniz gibi Enes'e de süre verebilir ama tek uzun Ibaka sanki çok daha sağlıklı duruyor.

Green gibi parçalardan her maç düzenli katkı alamayız, bence ofans performansımız sıradışıydı, o yüzden Aldridge'e biraz önlem alıp kendi ofanslarına yoğunlaşsalar daha iyi olur diye düşünüyorum. Savunmada kazandığımız toplarla çok can yaktık, fark da orada açıldı zaten.

Bir de değinmeden geçemeyeceğim yürü ya kulum falan da demiş Doktor Erol Bey. Takımların potansiyeline bakınca açıkça en iyi seri diyebileceğimiz seriye verilen hakemlere bakar mısın? Ligin en kötü 3 hakeminden 2'si + Guthrie , elbette eleştirilecek veya konuşulacak. Bakma maç çok saçma bir hal aldı da hakemlik mevzu olmadı.
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #22 on: 3 May 2016 - 06:32:11 »

dostum allahaşkına hakem muhabbetinin bu forum için gereksiz olduğunu kabul et ve geç.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #23 on: 3 May 2016 - 06:40:27 »

maça gelince, geçen maç spurs'ün müthiş oyununun yanında,

sezonda %33 ile üçlük atan green'in playoffta %58'e, ilk maçta da 5/6'ya çıkması var.
lamarcus'un kariyerinin en iyi maçını geçirmesi var.
westbrook'un uzun zaman sonra ilk defa bu kadar enerjisiz ve maçtan kopuk gözükmesi var.

kawhi'nin oyunu değişmez, manu'nun parker'ın vereceği katkı stabil, bench'in kalitesi ortada, ancak bu yukarıda saydığım faktörler elbette değişebilir. green'in soktuğu şutların 3 tanesi net el üstüydü. okc maça atak mantalitesiyle başlar, potaya giderse sıkı bir maç olabilir.
« Last Edit: 3 May 2016 - 06:41:04 by OscarRE » Logged

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #24 on: 3 May 2016 - 07:33:53 »

ya bir thuder takipçisi bana neden ibaka'nın set hücuunda üçlük attığını anlatabilir mi? yani hiçbir anlamı yok, sezonda %32 ile atmış, kesinlikle güenilir bir şutu yok, bir de her yerden atıyor yani, maşallah. en kötü durumda bu herife attıracağına durant birebir oynasın, hücum ribaunduna iki uzun girsin.

mVy
keeper
Jr. Member
*

View Profile
« Reply #25 on: 3 May 2016 - 08:09:55 »

12de nasıl ezdiler baba o zaman gard westbrooktu yine?

Yukarida anlatilmis zaten, tekrar gecmeye gerek yok 12' serisi. Benim ustunde durdugum gecen yilin basindan beri olan durumdan bahsediyorum ben asil, takimin tek opsiyonu olup herseyi kendi ustune aldigindan beri ki donem. Patlayicilik adi altindaki dengesizliginden hoslanmiyorum ben. En az 300 fg made yapan oyuncularda dogru sut kullaniminda 48. , 4.3 top kaybi ile oynuyor ve en onemlisi suursuz. bu benim dusuncem tabi, takimima PG olarak asla almam da dusunmem de.

LMA disinda OKC 2/14 gibi rezaletle basladi ki bunda OKC katkisi yok neredeyse, sacma sutlar kacirdilar ama topladilar 2.ceyrek basina kadar. Kawhi biraz canlanirsa mac SAS'a doner yine

Mac sonunun boyle skandal bir dudukle belirlenmesi hic hos olmadi. Gormemek icin ya kor olmak yada kor taklidi yapmak lazim, yuh!
« Last Edit: 3 May 2016 - 09:10:05 by mVy » Logged
TiMert
Pro. Member

Kawh-I Believe

View Profile
« Reply #26 on: 3 May 2016 - 09:13:28 »

Ne konuşayım şimdi hakem konuşmayayım da? Yani olayı kahve muhabbetine veya beyaz futbola döndürmek istemediğiniz ben de farkındayım ama bu adamlar bu oyunun bir parçası.

Yine de o mallığa rağmen bir şekilde çembere gitmemiz lazımdı, Manu ne gizel girmişsin içeri top solunda ne çıkarıyorsun sabahtan beri tuğla atan adama. Ulan keşke bizi de 40'a yatırsalardı tam bir heartbreaker oldu bu.
« Last Edit: 3 May 2016 - 09:17:57 by TiMert » Logged
Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #27 on: 3 May 2016 - 09:37:31 »

https://twitter.com/AdamHoge/status/727350981445431296

şurda bu faul verildi diyelim kenarda başladı spurs. 13 saniyede yerleşik okc ye karşı daha iyi pozisyon bulma şansı var mıydı? danny greenin pasından itibaren full saçmalık şu hucüm, 2ye 1de potaya gitmediler, adams bloklasa arkadan green, kawhi, lamarcus geliyor. 2 turnikeyi es geçtiler. birde mola hakları olduğunu ekleyelim.

https://twitter.com/BleacherReport/status/727350652481892352
« Last Edit: 3 May 2016 - 09:46:00 by Mavi » Logged

BlackandWhite
Pro. Member

Sefasini surduk;cefasini cekeriz

View Profile
« Reply #28 on: 3 May 2016 - 10:22:37 »

Ulan her seride bitane bunlardan yaşıyoruz,Beşiktaşlılık genimiz mi vuruyor bilmiyorum  çıldırdım sabah sabah.Hakem ayrı konu abi ama mavinin dediği gibi bu nasıl acemilik inanamıyorum.Şunu şurda olsan Okc nin bir daha ayağa kalkma şansı yok

Maç içinde  gelirsek sene başında dediğim gibi bizim skor yıldızımız lamercus.Resmen rezalet oynadığımız maça onla ortak olduk.Takımımızın oyununu kurmak ile meşgul olan vatandaş;her hücümda sağ köşeden olayları bizim gibi pür dikkat izledi.Umarım 3. Maçta ben ne yapıyorum der dile gelir Mills gerizekalılık sınırını çoktan aştı.Diaw kaç tane 3 lük gömeceği pozisyonda potaya bile bakmadı.Bana hiç iyi gözükmedi ki bizim için kötü çan

3.Maçta birileri Lamercus ve azıcıkta kawhiye yardıma gelmessek sıkıntı.Birşey kaybetmiş değiliz Russel i ün ivmesini kopardığımızda bir şekilde maçı alırız.Ama  böyle maç verilmez geçen sene 7.maç  3 sene ki öbceki 6.maç 3 maçı kesin ve kesin almamız şart

<br /><br /><br />
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #29 on: 3 May 2016 - 11:16:07 »

manu'nun o pozisyonda turnikesi dengeli olmayabilir ama son hücumda mills şutu atacağına fake atıp potaya gitse rahat sayı bulabilirdi, ya da adams faul yapabilirdi. tabii manu'ya çalınmayan faulün açıklaması yok. bu arada bi de taraftar dışarı çıkan steve adams'ı içeri girmesin diye tutuyor, bu konuda kural ne bilmiyorum ama orada da teknik çıkabilirdi. ha sonuçta bence maç hakeden tarafa gitti, son çeyrekte green'in iki üçlüğü ve lma'nın 3 faulü ile spurs son topa götürmeyi başardı ama maçın genelinde okc üstündü.
Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 7
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2016 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: (2) San Antonio Spurs vs. (3) Oklahoma City Thunder (Batı 2. Tur) « previous next »
    Jump to: