Welcome, Guest. Please login or register.
12 Dec 2019 - 18:27:21
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New York Knicks  |  Topic: Off-season 2017 - Bye bye Melo 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 [3]  All
Author Topic: Off-season 2017 - Bye bye Melo  (Read 7686 times)
abay
Pro. Member
*****
Offline Offline

Posts: 2.730


View Profile
« Reply #30 on: 15 Jul 2017 - 03:08:15 »

Kings VP'si Scot Perry ile anlaşmışız. Olumlu referanslar var ve uzun yıllar, Wallace dönemi Pistons'da görev almış,kazanmayı bilen ve saygı duyulan bir adam diyorlar. Nisan ayında Kings'e yeni imza attığı için bir adet 2019 second rounder bonservis vermişiz. Divac ve Vivek'ten alışık olmadığımız çok başarılı hamleleri yapan Perry ise ne ala ama Hennigan'ın sıçıp batırdığı rebuildinge seyirci kalan Perry ise gelen tam da bize yakışan hareketi yapmışız.

Tabi Melo takası için Houston ve Cavs ile devam eden görüşmeler de durmuş.
« Last Edit: 15 Jul 2017 - 03:09:06 by abay » Logged

abay
Pro. Member
*****
Offline Offline

Posts: 2.730


View Profile
« Reply #31 on: 27 Jul 2017 - 23:30:56 »

Vallaha Stein'a ne kadar güvenilir bilemiyorum ama "Kyrie Knicks'e gitmek için yanıp-tutuşuyor" diyor. Yani elbette Kris ve mümkünse Frank hariç gerekirse tüm takımı ve 3 unprotected future first'ü vermekte beis görmüyorum. Daha 25 yaşında, prime'ına yeni giren, şampiyonluk tecrübesi yaşamış, winner, clutch ve kendi takımıını isteyen, dahası spot ışıklarını isteyen, bir de LeBron'un Cavs ve Miami ayrılışları sonrası bıraktığı enkazda boğulacağını görecek ve proaktif davranacak kadar akıllı, pekala ligin en iyi 10 oyuncusundan biri Kyrie.
« Last Edit: 27 Jul 2017 - 23:37:22 by abay » Logged

White Boy
Jr. Member
**
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 283View Profile
« Reply #32 on: 29 Jul 2017 - 19:38:21 »

Nba'de son yıllarda öyle takaslar yapılıyor ki hiçbir senaryo beni şaşırtmaz. Fakat üçüncü bir takım olmadan bu takasın olması çok çok zor gözüküyor. En makul senaryo Knicks'in draft hakları karşılığı Cavs'a işe yarar bir şeyler gönderebilecek bir takım bulunması ile olur. Knicks Carmelo + birkaç çerez verir. Aslında kulağa hiç mantıklı gelmiyor ama hem oyuncunun istekleri hem de gördüğümüz inanılmaz takaslardan sonra bu da olmayacak iş değil sonuçta.

Peki Kyrie gelirse takım aniden muhteşem bir takım olacak mı ? Muhtemelen hayır. Fakat kazanma alışkanlığı ve nerdeyse 15 yıldır devam eden sirk görünümlü ortamın sona ermesi için bundan daha iyi bir adım atılamaz heralde. Ayrıca doğu konferansının bu içler acısı halinde ilk senesinde dahi üst sıralara oynayabilir New York. Bu da başka yıldızları çekmek için daha sağlıklı bir ortam yaratır.

Şu hamleyi yapabilmek ya da yapamamak takımın önümüzdeki 10 yılda kaderini direk şekillendirecek bence.
Logged

"if you eat food... you crap out your butt, right?
then maybe if you stock food in your butt, then you'd crap out your mouth
xmenac
Sr. Member
****
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 771


View Profile
« Reply #33 on: 29 Jul 2017 - 22:59:47 »

Bence o kadar imkansız bir takas değil bu. Irving takımda kalmayacaksa en ideal senaryo bu zaten.

Irving ve Porzingis'li bir Knicks konferansta direkt finale oynar. Diğer taraftan Melo ve Lebron'un bir arada oynaması var, Lebron'un ilk Cleveland döneminden beri bu tarz bir üç numarayla oynaması gerektiğini düşünüyorum.
« Last Edit: 29 Jul 2017 - 23:01:25 by xmenac » Logged
abay
Pro. Member
*****
Offline Offline

Posts: 2.730


View Profile
« Reply #34 on: 30 Jul 2017 - 01:25:01 »

Kyrie-Frank-Hardaway-Kris-Wlly beşi kağıt üzerinde hoş bir beş.Kyrie oyunu dilediği gibi yönlendirebilir, savunmadaki defektleri Frank tarafından kapatılır.Frank-Hardaway-Kris üçlüsünün açacağı alanlar zaten dar alanda cambazlığın kitabını yazan Kyrie için sonsuz fırsat demek. Willy'nin sırtı dönük oyunu ve ribaund gücüyle Kris'in şutu ve pota savunuculuğu da gayet uyumlu.

Beraber büyürlerse,Bucks ile Doğu Konferansı geleceğine ambargo koyacak bir çekirdek. Şampiyonluk için herkesin Warriors'un dağılmasını ve ya yaşlanmasını beklemekten başka yapacağı bir şey yok zaten.
Logged

abay
Pro. Member
*****
Offline Offline

Posts: 2.730


View Profile
« Reply #35 on: 23 Sep 2017 - 22:57:49 »

Divac ve Vivek'ten alışık olmadığımız çok başarılı hamleleri yapan Perry ise ne ala ama Hennigan'ın sıçıp batırdığı rebuildinge seyirci kalan and ise gelen tam da bize yakışan hareketi yapmışız.

Medyum falan da değilim ki amk ama şaşırmıyorum artık.

McDermott ne lan McDermott ne? Bir Abrines ve ya bari bir first rounder al lan.
Logged

Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member
*****
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3.453


TNT Yorumcusu!


View Profile
« Reply #36 on: 24 Sep 2017 - 11:47:38 »

Enes ve Mcdermott azıcık ucuz olmuş ama Melo'dan kurtulmak için yollar da azalmıştı. Enes ve Porzingis pota altında sağlam oldular ama zaafları çok.
Logged

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
Give N Go
Full Member
***
Offline Offline

Posts: 610View Profile
« Reply #37 on: 24 Sep 2017 - 18:34:11 »

Knicks bu  sezonda playoff yapamayacağı kesinleşti,Thunder  izlemekse zevkli olabilir ama Rus,melo ve George üçlüsü coachable görünmüyor.
Logged

"Life is either a daring adventure or nothing at all. Security is mostly a superstition. It does not exist in nature."---Helen Keller
riversking
Pro. Member
*****
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3.069


twitter.com/EkiciHakan


View Profile
« Reply #38 on: 25 Sep 2017 - 17:57:32 »

Melo'nun değeri piyasaya sürülünce daha da düştü muhtemelen. Lotarya olacak ilk tur kimse vermeyebilir ama OKC'den ilk tur alsak fena olmazdı. Enes için ise pota altında itiş kakışa girecek mi, Kris'i rahatlatacak mı kısmına bakıyorum. Enes en iyi haliyle yedekten enerji getiren pota altı oyuncusunda öte olamadı maalesef.

Melo zamanı bittiğine göre Knicks'in Kris zamanı mı yoksa bir başka adayın zamanı mı olduğunu önümüzdeki 1-2 yıl gösterecek. Lotaryaya yatıp Kris'i normal sezonda çok yıpratmamak iyi bir senaryo olacak.

Seneye de Luka Doncic seçip Avrupalı ikili mi yapsak acaba?  thinking  smitten
Logged

Pages: 1 2 [3]  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New York Knicks  |  Topic: Off-season 2017 - Bye bye Melo « previous next »
    Jump to: