Welcome, Guest. Please login or register.
18 Aug 2019 - 03:52:15
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: All-Star 2016 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3 4  All
Author Topic: All-Star 2016  (Read 9327 times)
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« on: 29 Jan 2016 - 11:59:59 »

Yedekler de belli olmuş, daha önce oylamalardan gelen ilk 5'lerde pivot yoktu, eksiği az da olsa kapatmışlar. Ben Griffin'in olmamasına şaşırdım, olsa da oynamayacaktı ama seçilip daha sonra yerine Nowitzki veya LMA'nın gelmesini beklerdim. Bir diğer sürpriz de Isaiah Thomas olmuş, haketmiyor değil ama Horford, Love, Kyrie, Gasol falan gibi daha popüler seçenekler varken seçilmiş olması bi tık şaşırttı. Şu adamı üste pick verip yollayan gerzek Suns yönetimi de kıçına kına yaksın.

Batı:

Stephen Curry
Russell Westbrook
Kobe Bryant
Kevin Durant
Kawhi Leonard

Draymond Green
Anthony Davis
Chris Paul
DeMarcus Cousins
Klay Thompson
James Harden
LaMarcus Aldridge

Doğu:

Kyle Lowry
Dwyane Wade
Paul George
Carmelo Anthony
LeBron James

Paul Millsap
Chris Bosh
Jimmy Butler
John Wall
Isaiah Thomas
Andre Drummond
DeMar DeRozan
Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #1 on: 29 Jan 2016 - 12:05:41 »

Koşun ağalar koşun, All-Star'a bu sene kimleri almamışlar kimleri.

İlk önce alınanlar.

Batı'da Draymond Green, DeMarcus Cousins, Anthony Davis, James Harden, Chris Paul, Klay Thompson, LaMarcus Aldridge.
Doğu'da Andre Drummond, Paul Millsap, Chris Bosh, Jimmy Butler, John Wall, Isaiah Thomas, DeMar DeRozan.

Alınmayanlar içinde bence en skandalı Pau Gasol, bu adam geçen sene ilk 5 başlamıştı. Şu anda Doğu 3.cüsü takımda 16.7 sayı, 10.9 ribaund, 3.2 asist, 2.1 blok ortalama ile oynuyor. Pekala Millsap'in ya da Bosh'un yerine seçilebilirdi. Benzer şekilde Horford da Millsap yerine seçilebilirdi.

Batı'da ise Lillard'ı almamışlar, adam 24 sayı, 4.5 ribaund, 7 asist ortalamayla oynuyor takımı play-off potasında. Onun yerine Thompson'ı tercih etmişler GSW ve son günlerdeki performansı yüzünden sanıyorum.

Batı'da en bomba isim ise Dirk Nowitzki. 13 kez All-Star olmuş, bu sene çoğu kişinin bitecek dediği Dallas'ta ayakta tutan adam. Aldridge ya da Davis yerine bence o yeri hakediyordu.

NOT : Topici Kensai ile aynı saniyede açmışız.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
mVy
keeper
Jr. Member
*

View Profile
« Reply #2 on: 29 Jan 2016 - 12:36:50 »

Valla su kadrolari ilk gordugumde gozume ilk sey carpti, Nowitzki! Lan bu takim bu yil pas pas olur deniodu, Bati'da son donem dususe ragmen 6. la bu takim, ayiptir ya..hani LMA'yi munasip bi yerlerine montelesinler lutfen..

Dogu'da da Bosh gozume cok carpti, hadi Millsap'i anlarim ama Wade orda sonucta, Miami de cok aman aman gitmio Bosh uymamis oraya..Gasol olmaliydi orda ilk tercih, Kemba bile daha normal gelirdi benim gozume.
« Last Edit: 29 Jan 2016 - 12:38:19 by mVy » Logged
BlackandWhite
Pro. Member

Sefasini surduk;cefasini cekeriz

View Profile
« Reply #3 on: 29 Jan 2016 - 13:17:43 »

Dogu da Bosh cidden cok anlasilmaz
Lamercusta secilmesi Anladigim gsw 3 oyuncuyken Sas tan tek oyuncu olmaz gibi geldi
Gecen sene ki hawks secimi gibi olmus

<br /><br /><br />
mtarikc
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #4 on: 29 Jan 2016 - 13:40:38 »

Bosh bu sene inanilmaz oynuyor, All-star'i da Wade'den daha cok hakediyordu kesinlikle. Sirf Wade taraftarlar tarafindan secildi diye Bosh'u almamak ayip olurdu.

Ben de Millsap yerine Horford'i tercih ederdim, ama Hawks taraftari nasil dusunuyor bilmek isterim dogrusu, benimkisi sadece disaridan bir yorum.

Batida da LMA ve Davis hakkaten ters olmus, herkes Nowitzki'nin secilmemesine bu kadar isyan ederken koclar nasil atlamis merak ediyorum gercekten. Memphis'i (bu karisik haline ragmen) %50 galibiyet yuzdesi uzerinde tutan Marc Gasol ya da retooling'e ragmen Blazers'in beklentilerin ustunde bir performans gostermesini saglayan Lillard da alinabilirdi.

fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #5 on: 29 Jan 2016 - 14:33:50 »

Abi bosh nasıl seçilmiş mesajlarınızı cidden anlamadım. Bu adam daha ne yapsın seçilmek için,  Miami'nin kesinlikle en iyisi ve performansı da all-starı kesinlikle hakediyor. Seyirciler Wade'i seçti diye alınmaması mı lazım yani bu adamın. Bence kesinlikle hakediyor seçilmeyi, Wade olsun ya da olmasın.
Diğer konuda yani batıdaki Nowitzki konusunda ben de katılıyorum sırf SAS'dan iki oyuncu olsun diye harcamışlar kendilerini. Davis yerine Lillard da mantıklı olabilirmiş ama bu sefer takımda hiç uzun olmayacaktı, az da olsa dengelemek için uzun alınması anlaşılabilir bir durum bence.

blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #6 on: 29 Jan 2016 - 14:57:47 »

Yalnız oylara baktım da, zaza kawhi'dan 14000 bin oy az almış. Batıda en yüksek 4. oy miktarı. Trolleme mi var?

LMA'nın seçilmesine ben de şaşırdım.

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
TiMert
Pro. Member

Kawh-I Believe

View Profile
« Reply #7 on: 29 Jan 2016 - 15:16:10 »

Ben de Bosh'un alınmasından yanayım. Hatta Love'ın şu rezalet halinden sonra Bosh'a olan saygım biraz daha arttı. Adam gerçek süper starmış hakikaten. Hep öyle gölge oyuncu muamelesi çektik ama helal olsun. O hengamede bile düzenli katkısını verdi, arada tişört olacak maçları veya dönemleri olsa da istikrar anlamında bakarsak takımına hep bir şeyler kattı, bazen 5'e çekildi onu da kotardı. Biraz tekzipe benziyor bu postum ama helallilk almak istedim.

Forumdaki Derin Portland camiası yıllardır Lma alındı alınmadı ortalığı yıktılar, bu sene alınmış nedir bu tepki kardeşim Smiley Adamın çapı belli, rakamsa olay dönsün Portland'a aynılarını yine yapar. Bence Spurs'de yaptığı rakamlar ondan daha değerli ya neyse. Kalite kontenjanından girdi o da Davis de. Her sene buna benzer seçimler oluyor. Adama Joe Johnson veya Kyle Korver muamelesi gösterecek bir durum yok. Şahsen Nowitzki'yi ikisinden birinin yerine tercih ederdim, o da benim mature fantezimden kaynaklanıyor, abeslikten değil.

Atlanta veya Chicago Doğu'da kafaya oynayan takımlar olarak lanse ediliyor, eyvallah... Ancak Boston'ın Bulls ile aynı galibiyet sayısı, Atlanta ile sadece 1 galibiyet farkı bulunduğunu siz gözardı etseniz de koçlar etmemiş, bence iyi de etmişler. O toplama kampı ile takımın burada olması, o takımdan bir all-star çıkarılmasına yeter de artar. Oyuncu eliyle organizasyona-koça da bir takdirdir bu. Esas Cleveland'a atılan tokat çok daha ciddi bir mesajdı, o konuda da tebrik ediyorum kendilerini.

xmenac
Sr. Member

View Profile
« Reply #8 on: 29 Jan 2016 - 16:42:30 »

Her sene şu oyuncu da olmalıymış dediğimiz kişiler oluyor. Bu seviyede oynamaya aday pek çok isim var.

Kobe neden frontcourt listesinde yer aldı, Wade nasıl halen ilk 5'te seçilebiliyor bunları anlayamıyorum sadece.
« Last Edit: 29 Jan 2016 - 17:09:05 by xmenac » Logged
Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #9 on: 29 Jan 2016 - 16:45:53 »

Cleveland'da LeBron'dan başka kim All-Star olursa olsun haketmezdi. Hatta ciddi ciddi linç edilirdi. Kyrie aylarca oynamadı. Seçilenler Love'dan kat kat iyi oynadılar. Adamların Cavs'i cezalandırmaktan çok, All-Star yapacak adam bulamamalarından kaynaklanıyor o.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #10 on: 29 Jan 2016 - 17:22:57 »

Eveeet geldik bi rezil all-star secimine daha. Baslayalim.

Popularite hic olmadigi kadar etken olmaya basladi. Wade kesinlikle ilk 5'i hak etmemesine ragmen sirf ismi sayesinde ilk 5 basliyor. Jordan bile zamaninda yedek secilmisti ki o adam jordan'di, kimsede olmayan bi populerlige sahipti. Buradan bile hersey anlasiliyor.

Ligin en iyi 3 tane sg'si de yedek basliyor. Jimmy butler, klay ve harden. Yani be denebilir ki arkadas, buyuk sacmalik.

Kobe, muhtemelen tarihteki en kotu all-star ilk bes oyuncusudur. Ismi yuzunden insan elestirirken 2 kez dusunuyor ama bu seneki gosterdigi performans ile kesinlikle bu sifati hak ediyor. Kendisinin istatistiklerine sahip tek alk star ilk besi joe fulks'tu, 60 sene oncesiydi fakat o donem ligde 11 takim vardi yani simdikinin yaklasik 3'te 1'i kadar. Yani su an 3 kat fazla rakip var. Buna karsin kobe secildi. Sanirim 2011-12 sezonuydu ve kobe neredeyse hic mac oynamamasina ragmen all star secilmisti ve o duruma en buyuk all star rezilligi demistim. Artik o degil bu durumdur. Ustune ustluk oylamada acik ara birinci oldu. Kendisi efsane oldugu icin -ki bence efsane dedigimiz cogu oyuncudan bile efsanedir kendisi- bir jest amacli secildi ama bu all star mantigina aykiri. All star dedigimiz bi seviyedir. Sadece bir gosteri maci degildir. Oyunculardan bahsederken bilmem kac kez all-star olmus oyuncu diye bahsedilir. Simdi bunu "sadece" gosteri maci diye varsayarsak bunun ne onemi olur? Eglence uzerine kurulu bi maca kac kez secilmis olmasi niye bu denli onemli olsun? Evet onemli olmazdi zaten cunku all-star o senenin en iyilerinin oldugu bi gosteri macidir. Bu yuzden sadece bir gosteri maci degildir. Yoksa yao, duncan vb uzun ve estetige uzak oyuncular yerine gubluk top 10'lere bol bol girebilen super atletik isimler secilirdi. Gerald green, josh smith, iguodala gibi. Peki niye olmuyor bu hic? Cunku ustte bahsettigim sebeplerden oturu. Seyircilerin " biz istedigimizi seceriz arkadas kime ne?" dusuncesi de burada bencil ve sacma kaliyor. Bu sene kobe'den daha iyi oynayip all-star olamayan sayisiz oyuncu var. Bu yuzden haksizlik.

Nowizki ve duncan all-star olamadi. E bu adamlarin gunahi neydi? Ozellikle duncan'in? Hani saygidan ve onca sey basardigindan dolayi kobe seciliyordu? Bu ikiyuzlulukten baska bisey degil. Illa "bu benim son senem beyler" demedi diye secilemedi bu iki efsane. Ozellikle duncan kendi mevkisinde sayisiz insana gore tarihin en iyisi olarak goruluyir ve kobe'den de yasli. Bu adamin da all-star secilmesi lazimdi. Iste bi haksizlik yaptin mi bu diger haksizliklari da ortaya cikariyor. Bu yuzden sacmaliktan baska bisey degil.

Artik 3-4-5 oynayanlari forvet-pivot olarak degil de direk frontcourt olarak secildigi icin bu sene pek cok kez 3 numara oynamis kobe uzunlarla beraber ayni listede bulunuyor. Sanirim bu yuzden her iki tarafta da hic olmadigi kadar uzun eksikligi yasiyor.

Ligin kalitesinin dustugu suraya secilenler de anlasiliyor. Kyle lowry ilk 5 basliyor. Lowry kimdir arkadas? Bu adam bile ilk 5. Hak etmis olabilir ona lafim yok ama zaten olay hak edebilmesine. Seviye lowry'nin hak edebilmesine kadar dusmus. Olay bundan ibaret. Tabi boyle dedim fakat bati da eskisi gibi degil. Sadece dogu cok daha kotu halde. Cavs'in irving'siz lig birincisi olabilmesi de aslinda bunu aciklar (hic james falan demeyin eski halinden cok uzakta).

Zaza icin baslatilan oy kampanyasi yuzunden neredeyse ilk 5 baslatacaklardi. Al sana bi rezillik daha. Zamaninda yao icin de cin'liler oy verirdi ama o hak ederdi. Sadece fizigi yuzunden yaptiklari goze hos gelmediginden kucumsenirdi.

All-star'da konferans birincisinin kocu da all-star macinda kocluk yapar diye bir kural var. Buraya kadar bi sikinti yok ama bilin bakalim dogunun kocu kim olacak? Evet lue. Ilginc bi durum. Hak etmemesi bi yana zaten turk dizisi tadinda entrikalar donen olaylarla koc olmus ve kendisinin hic sucu yokken insanlarin antipatisini kazanmisti ve bu olay sayesinde bu daha da koruklenecek. Kendisi icin acikcasi cok kotu oldu. Umarim "ben hak etmedim o yuzden blatt veya bizden sonraki en iyi takimin kocu secilsin." gibi bi aciklama yapar da arti puanlari toplar.

Draymond green de kawhi yuzunden yedek secildi. Pf olup da kendisi kadar assist ortalamasi tutturan bi oyuncu olmamisti. Riband ve savunma bakimindan da iyi. Guzel bi rekabet yasanabilir aralarinda ilerleyen yillarda.

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #11 on: 29 Jan 2016 - 17:36:56 »

Yalnız oylara baktım da, zaza kawhi'dan 14000 bin oy az almış. Batıda en yüksek 4. oy miktarı. Trolleme mi var?LMA'nın seçilmesine ben de şaşırdım.
troll değil de bütün ülke seferber olmuş seçtirmek için ama yetmemiş Smiley

http://www.todaysfastbreak.com/nba-west/dallas-mavericks/time-zaza-pachulia-almost-crashed-star-game/
http://www.eurasianet.org/node/76846

bunların üzerine de adam silver konuşmuş:
http://basketball.realgm.com/wiretap/240602/NBA-To-Reevaluate-All-Star-Game-Voting-Process
« Last Edit: 29 Jan 2016 - 17:41:47 by Kayrakli » Logged
ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #12 on: 29 Jan 2016 - 17:42:42 »

Hastasıyım bu her sene all-star seçim konuşmalarına yeminle maçtan daha heyecanlı geçiyor, benim için all-star çok uzun zaman önce bitti (lebrongillerin çaylak senesinden itibaren)  bu seneye has bir şey değil iş tamamen popülerelik yarışmasına döndü buda bu oylama sistemiyle başlamıştı, bana kalsa mvp nasıl seçiliyorsa yazarlar tarafından aynı şekil all-star seçimi yaptırtırım her şeyi halka soralım interaktif olalım daha çok popüler olalım derken her sene daha boktan kadrolarla daha boktan all-star lar izliyoruz.
 Artık bundan sonra kesinlikle olmaz ama benim için all-star en iyilerin birazcık show ile bezenmiş dişe diş maçıdır.

mtarikc
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #13 on: 29 Jan 2016 - 18:06:54 »

Lue'nun All-Star'a koc olmasi da sacmalik gercekten. "All-Star takiminin kocu olarak, eger bir onceki sene de ayni takimdan secilmediyse dogrudan konferanstaki ilk siradaki takimin kocu secilir" diye bir kurali yazili hale getirmek nedir, bu kural olmasa ne olur, cok mu lazimdir? Nereden tutsan elinde kaliyor. Yasal olarak Casey veya Brad Stevens secilemiyor resmen, yazik.

mVy
keeper
Jr. Member
*

View Profile
« Reply #14 on: 31 Jan 2016 - 14:34:55 »

Her sene heyecanla 3'luk yarismasinin beklenmesinin onemi bu zaten, oy yok katakulli yok seyirci yok, hak eden alio..gecen yil efsane bi kadro vardi yalniz bu yil umarim ustune cikarlar..
Pages: [1] 2 3 4  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: All-Star 2016 « previous next »
    Jump to: