Welcome, Guest. Please login or register.
21 Nov 2017 - 03:43:44
Google
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Dünya Basketbolu  |  Topic: EuroBasket 2017 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 [2] 3  All
Author Topic: EuroBasket 2017  (Read 6268 times)
tricktir
Pro. Member

View Profile
« Reply #15 on: 9 Sep 2017 - 14:14:04 »

Letonya maçı özelinde adamların Nba yıldızı Porzingis buralara gelip bizi büyülüyorken, bizim dallamanın maçını tv bile vermiyor Westbrook izleyemedik üstüne üstlük sene boyunca.  Rusya maçı kaybedilince yine sporculuğun kitabını yazan Gasol kardeşlere denk geldik, tabi kadrosu acayip geniş say say bitmez de bari Gasol kardeşler bu yazı Barceloneta sahillerinde güneşlenerek geçirseydi.

başarılar gelir geçer asaletin bize yeter
http://twitter.com/tricktir
http://astrakhanatoly.blogspot.com/
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #16 on: 11 Sep 2017 - 02:19:29 »

üç tane maç izleyebildim sadece, ama ekseriyetle bu maç içinde ufuk sarıca müthiş koçluk sergiledi. skoreri olmayan beş kısa ya da tek uzun semih gibi bir dizilişle baya bozdu ispanyanın oyununu. gasol'ü sinan tutarken ispanya'nın hücumlarda bu kadar bocalamasını izlemek çok ilginçti hakkaten.

umarım ülkedeki spor-siyaset-milli takım girdabından bir an önce kaçar, yurtdışında bir yerde koçluk yapar.
« Last Edit: 11 Sep 2017 - 02:22:05 by OscarRE » Logged

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #17 on: 11 Sep 2017 - 08:26:24 »

üç tane maç izleyebildim sadece, ama ekseriyetle bu maç içinde ufuk sarıca müthiş koçluk sergiledi. skoreri olmayan beş kısa ya da tek uzun semih gibi bir dizilişle baya bozdu ispanyanın oyununu. gasol'ü sinan tutarken ispanya'nın hücumlarda bu kadar bocalamasını izlemek çok ilginçti hakkaten.

umarım ülkedeki spor-siyaset-milli takım girdabından bir an önce kaçar, yurtdışında bir yerde koçluk yapar.
Karsıyakayı sampiyon yaptıktan sonra pana'dan teklif almıstı yanlıs hatırlamıyorsam, kabul etseydi keske.  Avrupada zirve noktalardan biri, manyak takım sahibinden tırsmıs olmalı

http://twitter.com/umitcanilhan

"The Celtics aren't a team,they're a way of life." Red Auerbach.
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #18 on: 12 Sep 2017 - 15:02:42 »

koçluk kısmına laf diyemem ama karizma olarak beşiktaş'a çok yakıştırıyorum. ha milli takım antrenörü olarak kısa paça pantolon dar gömlek filan garip geldi bana ama daha sindiremedim Smiley

sorulan sorularada kıvırmadan düzgün cevap vermesi filan acayip hoşuma gidiyor umarım sapıtmaz bir yerden sonra.
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #19 on: 14 Sep 2017 - 10:38:09 »

Milli Takım maçlarının hepsini izledim. Baya takımın maçlarını da izleme fırsatım oldu. (Malum artık müdürden hallice CEO oldum)

Turnuva boyunca en beğendiğim takımlar Slovenya ve Letonya oldu. Eldeki malzemeyi düzgün kullandıkları gibi göze de hoş gelen bir basketbol oynadılar. Gönlüm Slovenya'nın şampiyonluğunda.

Aldığı sonuçların aksine Sırbistan ve İspanya öyle iyi falan oynamıyor. Geniş kodrolarını kullanarak yorgun rakiplerine attıkları farkı seyrediyoruz.

Turnuva'da en sevdiğim adam da Almanya'dan Şıröder oldu. Adam açık alanda uçuyor. Maç sonu oynamayı bilmiyor ama gelişecek tabi. Yine Almanya'da ki Thais çok efektif bir adam bence tranfer edilsin kaçırılmasın.

Milli takıma gelince kızıp ettik ama eldeki malzeme bu. Fakat garip bir şekilde Milli Takıma gereksiz bir alkış gönderiliyor. Gelecekte şöyle böyle diyerek. Bu ülke basketbolu Finlandiya seviyesinde değil. U16 şampiyonalarında son 10 yıldır yarı final ve final yapan gençler neredeler? Bu kadro mücadele etti de 4 yıl sonra bu kadrodan kim kalacak? Kenan Sipahi, Furkan, Cedi bu kadar. Alttan gelen birileri yok gibi görünüyor. Gençlerin monte edilme süreci sıkıntılı. Bir çok takımda yeni yükselen yıldızlar görülüyorken bizde takımlarında kaç dakika alacağı belli olmayan Cedi Furkan NBAya gittiler. Bok var orada gidin.

Ben Cedi veya Furkan yerinde olsam oynama süresinin çok olduğu bir avrupa ligi takımında oynamaya çalışırım. Gelişime bu kadar açıkken ne yapacaklar orada hala anlamış değilim.

HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #20 on: 14 Sep 2017 - 15:35:18 »

Milli Takım maçlarının hepsini izledim. Baya takımın maçlarını da izleme fırsatım oldu. (Malum artık müdürden hallice CEO oldum)

Turnuva boyunca en beğendiğim takımlar Slovenya ve Letonya oldu. Eldeki malzemeyi düzgün kullandıkları gibi göze de hoş gelen bir basketbol oynadılar. Gönlüm Slovenya'nın şampiyonluğunda.

Aldığı sonuçların aksine Sırbistan ve İspanya öyle iyi falan oynamıyor. Geniş kodrolarını kullanarak yorgun rakiplerine attıkları farkı seyrediyoruz.

Turnuva'da en sevdiğim adam da Almanya'dan Şıröder oldu. Adam açık alanda uçuyor. Maç sonu oynamayı bilmiyor ama gelişecek tabi. Yine Almanya'da ki Thais çok efektif bir adam bence tranfer edilsin kaçırılmasın.

Milli takıma gelince kızıp ettik ama eldeki malzeme bu. Fakat garip bir şekilde Milli Takıma gereksiz bir alkış gönderiliyor. Gelecekte şöyle böyle diyerek. Bu ülke basketbolu Finlandiya seviyesinde değil. U16 şampiyonalarında son 10 yıldır yarı final ve final yapan gençler neredeler? Bu kadro mücadele etti de 4 yıl sonra bu kadrodan kim kalacak? Kenan Sipahi, Furkan, Cedi bu kadar. Alttan gelen birileri yok gibi görünüyor. Gençlerin monte edilme süreci sıkıntılı. Bir çok takımda yeni yükselen yıldızlar görülüyorken bizde takımlarında kaç dakika alacağı belli olmayan Cedi Furkan NBAya gittiler. Bok var orada gidin.

Ben Cedi veya Furkan yerinde olsam oynama süresinin çok olduğu bir avrupa ligi takımında oynamaya çalışırım. Gelişime bu kadar açıkken ne yapacaklar orada hala anlamış değilim.

1) Theis yuvadan uçtu bile, o da bu yıl NBA'in yolunu tuttu. Bnaa göre Chris Andersen'den sonra NBA'in korkusuz ve atletik beyaz uzun açığını kapamak için güzel aday

2) Milli takımın gelecek vadettiği yalanına bende kesinlikle inanmıyorum. Altyapılarda madalya takıcaz diye körelttiğimiz oyuncular yüzünden üst yapıya oyuncu çıkaramamaya aynen devam ediyoruz. Turnuvayı Belçike ve Britanya! galibiyetleri ve geriye kalan şerefli mağlubiyetlerle bitirdik, eğer bu başarıysa eyvallah! Tamam herkes mücadeleyi alkışlamış olabilir ama o karın doyurmuyo maalesef ki yetenek havuzumuzda bu kadar darken gelecek oldukça karanlık bence.

3) Ufuk Sarıca'nın kadro seçiminde hataları olduğunu düşünüyorum, öncelikle Göksenin nedir abi? Ataman'ın iç sahada tekme tokat savunma yapsın diye çamurdan yarattığı adamın kadroda olması komedi, hadi kadroya aldın, adamı neden son 3 dakika gir Bogdan'ı tut diye sahaya salıyosun. Bu admaın olayı Ataman'ın yaptığı gibi mümkünse maçın başına rakibi yaka paça dövüp yıpratmak ve oyundan düşürmek, sen tüm maç oynatmayıp son 3 dakka oyuna sokarsan, doğalgazla çalışan adamın o gazı da bitmiş oluyo zaten. Sertaç Şanlı'yı bir şekilde anlıyorum (turnuvada bok gibi oynamış olsa da) sezon içi ve hazırlık döneminde bişeyler yapmaya çalıştı ama Furkan Aldemir gibi tüm sezon hiç bişey yapmayan ve yeteneği bu kadar kısıtlı bi ismin alınıp ta "gelecek" diye adlandırılan turnuvaya Ömer Faruk Yurtseven'in alınmaması bene büyük saçmalık. Günü kurtarma sebebiyle bu tercih yapılmış diyenleri okudum da komik olmuş. Aynı şekilde Tolga Geçim'in de son 12'de olmaması turnuvadaki amacımızla hiç örtüşmeyen bi tercih. Sakat falan dediler de hiç sanmıyorum, Göksenin gibi kafadan sakat değildir en azından.

4) Cedi ve Furkan'ın NBA'e gitmelerini kesinlikle destekliyorum. Cedi maalesef milli takım dışında Efes'te kendini 2 sezondur gram geliştiremedi. Ne ona o sorumluluk verildi ne de o beklenen patlamayı yapabildi. NBA'de onun oyun tarzına uygun olarak en azından pozitif patlama yapma ihtimali var, buralarda ne uzar ne kısalır. Furkan'ın zaten fiziksel dezavantajları malum, onu fiziksel olarak belli bi seviyeye ancak NBA'de getirebilirler malum, oyun yapısı da oralarda iş yapabilecek özellikte. Yani nihayetinde, hem iş ahlakları hem de yetenekleri yeterliyse zaten NBA'de de şans bulacaklardır, olmuyolarsa buralarda da olmuyo o işler. Gitmeyip buralarda kalanları da gördük, bence iyi yaptılar, yolları da açık olsun...   

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #21 on: 14 Sep 2017 - 17:33:19 »

... ve yeteneği bu kadar kısıtlı bi ismin alınıp ta "gelecek" diye adlandırılan turnuvaya Ömer Faruk Yurtseven'in alınmaması bene büyük saçmalık. 

Ben de açıkçası Ömer'i görmeyi isterdim turnuvada. O karar süreci nasıl gitti bilmiyorum da üniversitelerde dönem başladı, hatta Ömer'i ağustos ortası gibi havalimanında gördüm, muhtemelen okuluna dönüyordu. Eğer istense izin vs. işleri halledilirdi yine ama bu mazeretle takıma almamış olabilirler.
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #22 on: 14 Sep 2017 - 19:08:56 »

Abi burada olmuyorsa gitsin Avrupa'ya orada olur. Panatinakos Real Cedi'yi ister. Fener'e gelsin ilk beşi verelim ne bileyim.

Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #23 on: 14 Sep 2017 - 23:01:51 »

Bu arada İspanya'nın balonu patladı yürü be Slovenya aslanlarım

ozgurr
Sr. Member

I'm a llama!

View Profile
« Reply #24 on: 15 Sep 2017 - 07:51:26 »

bu arada devşirme işine bir düzen getirilmesi gerek bence. en azından 1 sezon o ülkenin herhangi bir takımında yer alması gibi; yani randolph-slovenya ne alaka.
White Boy
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #25 on: 15 Sep 2017 - 14:56:41 »

bu arada devşirme işine bir düzen getirilmesi gerek bence. en azından 1 sezon o ülkenin herhangi bir takımında yer alması gibi; yani randolph-slovenya ne alaka.

Kesinlikle katılıyorum. 1 sezon da yeterli değil bence tamamen yasaklanması lazım, yoksa 5-10 sene içinde milli takımlarda yabancı sınırını tartışıyor olacağız. 

Milli takımla ilgili ise yukarda yazılan eleştirilere katılıyorum. 80 milyonluk ve en popüler 2. sporun basketbol olduğu ülkede üst düzey 20 tane adam çıkartamıyoruz. Kulüp kültürümüz yok, çoğu takım ucuza getirdikleri Amerikalılarla kısa sürede anı kurtarmaya çalışıyorlar, böyle olunca aşağıdan yukarı geçiş olmuyor. Bizim sporcularda da rekabet konusunda sorun var. Buna en net örnek olarak Melih'i verebilirim, gayet potansiyelli yetenekli bir adam ( ve artık genç değil 27 yaşında) ama bu sene muhtemelen kısa rotasyonunda 7. sırada falan olacağı Fenerbahçe'de kalmayı tercih ediyor. Burda olmuyorsa gidip Avrupa'da denemeleri lazım ama işin kolayına kaçıyorlar.

"if you eat food... you crap out your butt, right?
then maybe if you stock food in your butt, then you'd crap out your mouth
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #26 on: 16 Sep 2017 - 12:21:45 »

... Furkan Aldemir gibi tüm sezon hiç bişey yapmayan ve yeteneği bu kadar kısıtlı bi ismin ...
adam nba de oynadı yahu ne diyorsun sen.

bizim göremediğimiz nasıl bir cevher var bu adamda aklım sırrım almıyor. hani semih az buçuk basketçiye benziyor da bunun öyle bir şeyi de yok. altyapılarda filan nasıl oynadı acaba acayip merak içindeyim.
ozgurr
Sr. Member

I'm a llama!

View Profile
« Reply #27 on: 16 Sep 2017 - 12:47:05 »

adam nba de oynadı yahu ne diyorsun sen.

bizim göremediğimiz nasıl bir cevher var bu adamda aklım sırrım almıyor. hani semih az buçuk basketçiye benziyor da bunun öyle bir şeyi de yok. altyapılarda filan nasıl oynadı acaba acayip merak içindeyim.

karşıyaka'da oynarken gayet iyiydi ama daha sonra tamamen durdu. şu haliyle nasıl nba yaptı diye sorarsanız bende bilemiyorum.
mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #28 on: 17 Sep 2017 - 04:05:46 »

Brett Brown'a gazeteciler Furkan'ı sorduğunda adam söyleyecek olumlu başka birşey bulamamış olsa gerek ki ”çok iyi perde yapıyor” demişti Smiley
ozgurr
Sr. Member

I'm a llama!

View Profile
« Reply #29 on: 17 Sep 2017 - 23:38:32 »

slovenlerin şampiyonluğuna en azından taraftarları açısından sevindim. eurobasket 2009 polonya ile ispanya 2014 fiba dünya kupasının bir bölümünü yerinde seyretmiştim ve litvanya'dan sonra avrupa'nın en iyi taraftarına sahip olduklarını söyleyebilirim.
Pages: 1 [2] 3  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Dünya Basketbolu  |  Topic: EuroBasket 2017 « previous next »
    Jump to: