Welcome, Guest. Please login or register.
22 Sep 2017 - 16:29:11
Google
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Brooklyn Nets  |  Topic: Offseason 2015 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1]
Author Topic: Offseason 2015  (Read 795 times)
kedi
Full Member

Hakiki tosun paşa benim!

View Profile
« on: 3 Jul 2015 - 09:21:50 »

Sezona genç ve atletik kadro mottosu ile başlarken, draft gecesi hoş bir süprizle karşılaştık. Rondae Hollis-Jefferson bu draftın önemli steallerinden birisi olarak görünüyor. Mason Plumlee, Hollins'in gözünde bir hayli düşmüştü geçen sene, ben önemli bir oyuncu olacağına halen inanıyorum ama kadroya da Kawhi Leonard tipinde, atletikliğinde birini katmasına vesile oldu sağolsun.

Yine draftte eğer sakatlığı olmasa ilk 10'a kadar çıkabilecek bir ismi aldığımız söylüyorlar; Chris McCullough adı. Biraz araştırdım, okudum, izledim adam sakatlığını atlatırsa (ACL) büyük bir oyuncu olabilir de. Son olarak da Arjantinli genç yıldız Juan Vaulet'in draft hakları alındı Hornets'ten. Draft günü takasında ayrıca Blake'i de kadroya dahil ettik, tutar mıyız tutmaz mıyız kadroda emin değilim.

Brook Lopez ile 3 yıl 60 milyon ve Young ile de 4 yıl 50 milyon imzaladık ve cap'in hayvan gibi üstüne çıktık yine. Alan Anderson oyuncu opsiyonun kullanmadı, yazık oldu iyi alışmıştık biz ona o da bize. Bir de Teletovic'e yıllık 5 milyonluk QO verdiğimiz de konuşuluyor bence alıcısı çıkmaz.

Şu anda yönetimin en büyük hedefi seneye bitecek JJ kontratı ve Deron'u pazarlamak. Deron için Sacramento ismi geçiyor. JJ için bir ara Memphis görüşmeleri vardı olmadı. Sanmıyorum her ikisini de takaslayacağımızı ve önümüzdeki sene hem artacak cap hem JJ'nin biten kontratı hem de Deron'un 1 sene kalacak kontratını pazarlamak daha kolay olacağı için acele hamleler yapmayacağımı umuyorum.

Bir de dün itibariyle iki güzel, ucuz hamle geldi. Larkin ve Thomas Robinson  ile 2'şer yıllık imzaladık. Muhtemelen 1 uzun daha bulacağız belki de JJ'i takaslayarak da olabilir. Oluşan kadro bence yine playoff yapar da tabii hedef bu değil; hedef önümüzdeki sene T-Young, Lopez, RHJ çekirdeğine katılacak isimler olacaktır.

Deron / Blake / Larkin
JJ / Jack / Markel Brown
RHJ / Bogdanoivc / Karasev
T-Young / Robinson / Cory Jefferson
Lopez / ? / ?
« Last Edit: 3 Jul 2015 - 09:22:07 by kedi » Logged

kedi
Full Member

Hakiki tosun paşa benim!

View Profile
« Reply #1 on: 13 Jul 2015 - 08:11:33 »

Deron'un kontrat stretch edilip yollar ayrılıken Bargnani ve Wayne Ellington eklemeleri yapıldı. Deron için verilenlere ve geride kalan 4,5 seneye bakılınca dağ fare doğurdu adeta. Elde var sıfır.

Brooklyn yönetimini ve Billy King'i ise ilk kez bu kadar akılcı hamleler yaparken görüyorum. Kontratlar, süreleri, alınan isimler, Deron olayı hepsi yerinde hamleler bence.

Eklenen yan oyuncular da (Larkin, T-Rob, Ellington, Bargnani) az çok nek katkı vereceğini bildiğiniz, sizi üzmeyecek isimler. Ha tabii yine en fazla playoff yapar, ilk turu geçersek geçeriz hepsi o kadr. Asıl mesele seneye JJ'in kontratının bitip artacak cap ile önce Durant'e sulanmak.

Jack / Larkin / Blake
JJ / Ellington / Markel Brown
RHJ / Bogdanovic / Karasev
Tedüz / Robnison / Cory Jeff.
Lopez / Bargnani /

Pages: [1]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Brooklyn Nets  |  Topic: Offseason 2015 « previous next »
    Jump to: