Welcome, Guest. Please login or register.
16 Nov 2019 - 03:48:58
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New Orleans Pelicans  |  Topic: Offseason 2015 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1]
Author Topic: Offseason 2015  (Read 2023 times)
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« on: 29 Jun 2015 - 23:47:04 »

New Orleans offseason topiğini Hinkie'ye küfrederek açmak da bana nasip oldu. Heriften zaten nefret ederdim, iyice bilenmiş oldum. NBA, dün Sixers'a Jrue Holiday takasında bizimle doğru medikal bilgileri paylaşmadığı için bize 3 milyon dolar ödemesi kararını aldıi. Adamın All-Star olduğu sene, All-Star sonrası sakat sakat oynadığı ve bu bilgilerin gizlendiği iddiaları var; takas esnasında da bu bilgiler bizden gizlenmiş. Holiday benim şahsen sevdiğim ve o gün o takas yapıldığında Pelicans'a gelmesini doğru bulduğum bir adam, ama takas döneminde bu bilgiler ortaya çıksa ve takas yatmış olsaydı bugün çok farklı bir tablo ortaya çıkabilirdi. Şerefsiz Hinkie, zaten NBPA de Sixers'ın draft hamlelerini vs. incelemek için birini görevlendirdi, inşaallah bu herifi bir an önce NBA'den uzaklaştırırlar.

http://www.philly.com/philly/sports/sixers/76ers_ordered_to_pay_Pelicans_3_million_for_not_disclosing_Holidays_injuries.html

Takımın genel hamlelerine gelirsek, Gentry sonrası elde Holiday-Gordon-Evans-Anderson-Davis gibi bir çekirdek var. Gentry öncesi herkes Anderson'un takasını beklerken, koçun gelişinden sonra bu söylentiler bıçak gibi kesildi ve muhtemelen takımda kalacak. Drafttan bir gün önce Eric Gordon-Jeff Green temelli bir takas dedikodusu dolaşmıştı, yeminlen bize cuk diye oturur, ses gelir böyle. Gordon zaten opt-in yaptığı için, biten kontrat ayağına en azından biraz daha değerlendi, Grizzlies belki kadroya bir şutör katmak amacıyla tek senelik bir kumar hesabı bu takası düşünmüş olabilir, düşünmüşlerse ne güzel ^^

Diğer bir konu da Ömer'in kalıp kalmayacağı; açıkçası ben Ömer'in playoff'ta kötü oynamasına sevindim, çünkü Gentry'nin Warriors benzeri bir sistemi Pelicans'a oturtacağını varsayarsak, vasat-vasatın biraz üstü bir pasör olan Ömer sezon içerisinde Pelicans için bir Bogut görevi üstlenebilir. Playoffta kötü oynaması da yıllık ücret beklentisi anlamında bize yardımcı olabilir. Tabi Norris Cole ve Jeff Withey'e de QO verilmesi ile Pelicans'ın cap üzerine çıkacağı iddiaları ortaya çıktı; bu yönde bir hareket olursa, bir ihtimal Davis'le beraber oynama faktörü üzerinden Greg Monroe'ya sulanılabilir, açıkçası kendisini doğal olarak Ömer'den daha çok isterim. Bu yaz bizim için de hareketli geçecek gibi duruyor; eğer bu hamleler yapılırsa,

Holiday-Cole
Evans-X
Green-Pondexter
Davis-Anderson
Monroe-X-Withey

gibi bir kadro ortaya çıkıyor ki, Batı'da bile ciddi şekilde ilk 4'ü zorlayacak bir kadro ortaya çıkacağı söylenebilir. Ama hamleler olmazsa ve Ömer'le re-sign edilirse,

Holiday-Evans-Cole
Gordon-Evans
Pondexter-X
Davis-Anderson
Ömer-X-Withey

kadrosu elimizde kalıyor ki Davis'in oyununu düşününce, geçen sezon 8'den playoff'a kalan takımın en azından daha rahat playoffa kalacağı da öngörülebilir. Burada tabi Ajinca'nın kalıp kalmayacağı veya kalırsa yerine kimin alınacağı da önemli. Yine de benim bu yaz en çok takip edeceğim haberler, Eric Gordon eksenli takas haberleri olacak. Eğer Gordon bir şekilde Green karşılığı gönderilir ya da bozdurulabilirse, orada açılacak boşluğa Danny Green de çok güzel oturabilir.
« Last Edit: 30 Jun 2015 - 00:20:16 by Saban » Logged

TiMert
Pro. Member

Kawh-I Believe

View Profile
« Reply #1 on: 30 Jun 2015 - 00:26:24 »

Eric Gordon = Yalan Rüzgarı

Geçen sene playoff'a kalan takımlara bakılınca Dallas ve Portland'ın geri adım attığı ve yerlerini kaybedeceği düşünüldüğünde Oklahoma'nın dahline rağmen Davis'in takımı şüphesiz kendine yer bulacaktır, bulamazsa sürpriz olur. Ancak ben yukarıdaki takımı da pek iddialı bulmadım. Yani bu senenin üstüne koyabilir mi ikinci tur görür mü, sanmıyorum.

Gentry Channing Frye'a neler yaptırıyordu. Ryan ondan daha da kaliteli bir oyuncu üstelik, bence kesinlikle kalması lazım. Ömer-Davis tandemine yakın bir oyun oynatacağını ise pek sanmıyorum. Tabi Çirkin Kral çıkar der ki ben itiş kakıştan sıkıldım yanıma adam lazım, orası ayrı. Aslında bu yönden Monroe çok doğru bir hamle. Her ne kadar Ömer'in sahip olduklarına sahip olmasa da, sahip olmadıklarından oldukça barındırıyor ve açıkları Davis tarafından kapatılabilecek cinsten.

Bir de şu Danny Green her takımla yazılıyor ya... Hani tahmin ediyordum ama bu kadarını da etmiyordum. Geçen bir yerde "3&D şu an basketbolun en modern pozisyonu, 12 milyon civarı bir rakam makul" yazısı gördüm bir de. Ben Green'in yerinde olsam gitsem de kalsam da her bayramda şükran gününde ne biliyim kurtuluş gününde Pop'a kart atar, paramın da yüzde 10'unu vergi olarak düzenli şekilde verirdim. Vallahi bravo.
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #2 on: 30 Jun 2015 - 01:22:28 »

Şu 3 milyon ceza olayında kafama takılan bir durum var : bu takımlar ve medical staff nasıl bir muayene yapıyor da böyle bir şey gözden kaçıyor? Detaylı inceleme ve tetkik istenmiyor mu arkadaş? Şahsen ben dişlerini bile sayarım,değil ki diz-ayak MR'ı falan ...

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #3 on: 30 Jun 2015 - 15:52:02 »

Şu 3 milyon ceza olayında kafama takılan bir durum var : bu takımlar ve medical staff nasıl bir muayene yapıyor da böyle bir şey gözden kaçıyor? Detaylı inceleme ve tetkik istenmiyor mu arkadaş? Şahsen ben dişlerini bile sayarım,değil ki diz-ayak MR'ı falan ...

Abi draft günü takasında ne tetkiği olacak, adam muhtemelen Hinkie'yi açıp sormuştur, "Hocam Jrue'yu alalım filan diyoruz da, ikinci yarı götü doğrulmadı, ne ayak?" diye, Hinkie de muhtemelen "Ya hocam seneye bizle düşünmüyor ondan biraz saldı, yoksa iyi topçu" filan demiştir. Ki hani ben biraz karışık anlattım, o sakatlık sezon sonuna kadar iyileşmiş durumda gözüküyor New Orleans doktorları tarafından, ama Philly tarafından böyle bir sakatlık geçirdiği ve nüksetme ihtimali filan konusunda bilgi verilmediği için en başta, adamlar da imzalıyor.

Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #4 on: 2 Jul 2015 - 12:04:20 »

pelicans kadroyu korudu, ömer 60mil/5yr ve ajinca 20,2mil/5yr. ömer'in kontratı bu piyasada normal, ajinca bildiğin kelepir. davis'le de kontrat uzatıldığına göre artık değişim kısalardan gelecek demektir. şu anda trade block'ta bulunan gallinari'yi kopartabilirlerse bi şekilde güzel olur.

http://basketball.realgm.com/wiretap/238527/Alexis-Ajinca-Pelicans-Agree-Upon-Four-Year-$202M-Deal

http://basketball.realgm.com/wiretap/238549/Omer-Asik-Pelicans-Agree-Upon-Five-Year-$60M-Deal
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #5 on: 2 Jul 2015 - 13:45:12 »

pelicans kadroyu korudu, ömer 60mil/5yr ve ajinca 20,2mil/5yr. ömer'in kontratı bu piyasada normal, ajinca bildiğin kelepir. davis'le de kontrat uzatıldığına göre artık değişim kısalardan gelecek demektir. şu anda trade block'ta bulunan gallinari'yi kopartabilirlerse bi şekilde güzel olur.

http://basketball.realgm.com/wiretap/238527/Alexis-Ajinca-Pelicans-Agree-Upon-Four-Year-$202M-Deal

http://basketball.realgm.com/wiretap/238549/Omer-Asik-Pelicans-Agree-Upon-Five-Year-$60M-Deal

Ömer'in kontratının şöyle bir güzelliği var, ilk dört senesi garanti 45 milyon, son sene de galiba 2 milyonu filan garanti. Bence ortada dönen paralara bakınca (tv sözleşmesi vs. gireceğini de düşünürsek), takım için baya iyi şartlarla yapılmış bir kontrat. Ajinca'nın kontratı da cap artınca göze batmayacak şekilde. O açıdan çok güzel iki kontrat yapıldığını düşünüyorum. Şimdi beklenen tek hamle Eric Gordon'la ne yapılacağı; çünkü oradan Pondexter'ın üstüne çıkacak bir 3 numara gelirse ideal bir kadro olacak. Yoksa zaten Alan Anderson vs. benzeri adamlar ufak kontratlarla yedek olarak ayarlanabilir.

Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #6 on: 2 Jul 2015 - 14:23:00 »

team option

Pages: [1]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New Orleans Pelicans  |  Topic: Offseason 2015 « previous next »
    Jump to: