Welcome, Guest. Please login or register.
16 Jul 2020 - 20:48:04
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2015 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: (1) Golden State Warriors vs. (2) Houston Rockets - Batı Finali 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Seri?
Warriors 4-0 Rockets - 7 (15.6%)
Warriors 4-1 Rockets - 8 (17.8%)
Warriors 4-2 Rockets - 16 (35.6%)
Warriors 4-3 Rockets - 4 (8.9%)
Warriors 3-4 Rockets - 4 (8.9%)
Warriors 2-4 Rockets - 4 (8.9%)
Warriors 1-4 Rockets - 0 (0%)
Warriors 0-4 Rockets - 2 (4.4%)
Total Voters: 45

Pages: 1 2 3 4 [5] 6  All
Author Topic: (1) Golden State Warriors vs. (2) Houston Rockets - Batı Finali  (Read 19231 times)
WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #60 on: 26 May 2015 - 00:06:09 »

2 sebep falan yazdığın için üstüme alınıyorum.

Öncelikle yıllardır şurada okurum yazarım ,buraya oldukça fazla saygı duyarım ,hala da geneline duyuyorum.Çünkü buradaki kişiler seni iki-üç muhabbetle tanıyıp hacı senin takım kazanmış muhabbeti yapan tipler değil.O yüzden buraya yazarken ciddi birşeyler yazmaya çalışıyorum elimden geldiğince.Ama sezon başından beri batı finali ,şampiyonluk dedikçe sürekli bi iğnelemeler ,sürekli bi alaycı tavırlar.Üstelik resim şu anda çırılçıplak olmasına karşın hala devam ediyor.

fazla gaza gelmişin gibi, hele bir nefes al.
İdeal olmasa ne olur? 16-0 şampiyon olursunuz birader stres yapma. Dallas çıksaydı belki Ellis sizden 1-2 maç çalardı, onun dışında rakibiniz yok.
Onun dışında ikinci maç anya konya ortaya çıkar ama şu maçı izleyip GSW seriyi rahat götürür diyen ya gözünü çizdirsin ya da Dwight'ın oynayamayacağını düşünüyordur. Dwight sakatlanmadan önce içeriye girebilen Warrior'lar kafaya yiyip geri dönüyor, ne zaman Dwight sakatlandı Golden State seriye bağladı.
Hem bi de eksikler yani, Klay'in düzgün performansi yok. Ama Howard 96dk sahada sağlikli kalip süper katki verdi. PatBev diye biri hiç önemli değil zaten.

E bu ne.Biz mi büyük lokma yiyoruz?Yine sonuç ortada.En başta bütün sezon bu oyunu oynasak zaten burada olmazdık ,bu takım daha iyisini yapabilir diye yazdık.Klay'in rolünün hücumdaki tıkanmanın en büyük sebebi olduğunu yazdık ,buna hazırlıklı değildik.Klay'le Beverley'nin takımdaki rollerinin farkını da biz mi izah edeceğiz.Veya seri başlarken bu Beverley'nin olmayacağını bilmiyor muyduk?

Hadi hepsini geçtim adam gelmiş "ben üçüncü maçı izledim Klay savunameyo diyolla oysa çogzel savunüyo ,sayı da mı attırmasın istiyonuz" diyor.Dediğim gibi ben buranın geneline saygı duyuyorum o yüzden izlemediğim maçlar için şöyle bir yorumu yazmam mümkün dahi değil.İstatistikler orada, ilk iki maç ortalığın amına koyan Harden gitmiş üçüncü maçta yerine E.Arslan çıkmış.Hadi istatistikleri geçtim üçüncü maç için ne bizden ne dünyadaki gazeteci veya bireysel herhangi birinden savunulamadı diye birşey çıkmamış hatta çok iyi savunduk yazılmış her yerde ,hadi tamam diyelim bunu da geçelim adamlar ilk iki maçta durduramadığınız Harden'ı üçüncü maçta nasıl durdurdunuz diye R.Adams'tan tefrikalar almış ondan sonra ben üçüncü maçi izledim Klay çok iyi savunuyor.Hadi ya...gerçekten mi?

Ben ilk maçtan sonra Ariza böyle mi oynuyordu ya bir daha herhalde olmaz diye düşündüm ama bunu buraya yazmadım çünkü Ariza'yı Houston'da izlediğim maç sayısı 5'i geçmez.Belki kötü maçları bana denk gelmiştir.Yolda çevrede ayaküstü muhabbet ederken Ariza bi daha bunu yapamaz derim ama buraya yazmadım.Çünkü ahkam kesecek kadar ilgim olmadı ne onunla ne takımıyla.

Yine tekrarlıyorum ben forumun geneline(arada bir iki kişi var ,onlarla temas etmemeye çalışıyorum zaten) büyük saygı duyup yazılanları okumaktan keyif alıyorum.Ama gelip burada alaycı tavırlara muhatap oluyorsak ondan sonra sonuçta "koyduk mu" tavrını yaptığımızda da kimseye zor gelmeyecek.Yazdığım mesajlar ortada varsa sen haksızsın sana laflar hazırladım diyen bekliyorum.Tavrımın fazlasıyla sonuç odaklı olduğunu daha önce de söyledim.Dolayısıyla o sonuca olan inancım güveni de güvensizliği de oldukça kesin yansıtıyor.Bu sezon başlıklarda ne kadar takımdan eminsem ,tam tersi güvensizliği de yazdık zamanında.
İlk seriden ne kadar ümitli idiysem bu seriden de o kadar ümitsizim.Sonuç olarak beklentim bu ama maçlarda bu kolaylığın olmamasını bekliyorum.Çocuklar biraz tecrübe kazansın sonuç ne olursa olsun.

Dediğim gibi yazdıklarım duruyor "hacı konuşuyon ama bu ne" diyecek birşeyiniz varsa buradan olur mesajla olur anlaşırız bi şekilde.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #61 on: 26 May 2015 - 00:34:58 »

Harden kendiliğinden Ender Arslan olarak çıkmamıştır,siz öyle çıkarmışsınızdır.Harden kaynaklı değildir,kesin sizden kaynaklıdır.Zaten ilk 2 maç acayip oynaması da sizden,siz izin verdiğiniz için öyle oynadı.

Arkadaşım neden "Biz herkese kariı" duruşundasınız onu anlamak mümkün değil.Ben Spurs elenmeden favori görüyordum,söyledim de zaten,kalanlar da Spurs elenince favori gördü.Derdimiz takımla değil,sizin komik meydan okumalarınız ya da "Siker atarız öoooovv" laflarınızla.

Bir de tabi ki izlediğim maç hakkında konuşacağım,ya ne yapacağım? İşkembeden mi sallayayım izlemediğim maç için.

WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #62 on: 26 May 2015 - 00:59:51 »

Yani bu oyuncular gerizekalı ve kazanmayı istemiyorlar,karşılarındaki oyuncuların neler yapabileceğine de vakıf değiller,umursamazlar ve küstahlar,elleriyle maçı vereceklerdi mi?
Aha iki sayfa önce yazdığın mesaj.Birazcık tutarlı ol ,sadece birazcık.Yani diyorsun Harden gerizekalı ve kazanmayı istemiyor ,karşılarındaki oyuncuların neler yapabileceğine de vakıf değil ,umursamaz ve küstahlar,elleriyle maçı verecek di mi?...İlk iki maç savunamadık yazmışız zaten.

Biz herkese karşı duruşu yok, olmadı da.Forum olsun genel olsun gayet favori gösterilip her seride rahat alacağımızı herkes söyledi.Komik meydan okumalara gelince mesajlar yerli yerinde bi de ben göreyim o komik meydan okumaları.Bu seri özelinde daha başlamadan ben biz de çıksak Grizzlies'te çıksak karşı tarafın şansı yok dedim.Memphis çıksaydı da ben aynı şeyi yazacaktım.Ama biri rahat alır diyen varsa gözünü çizdirsin diyorsa orada meydan okuyan ben olmuyorum.

İşkembeden mi sallayayım izlemediğim maç için.
Klay savunamıyor diyorlar falan yazan ben miyim?Peki savunamadığını söylediğimiz ilk iki maçı izlemediğini söyleyen ben miyim?Üçüncü maçta savunamadığını söyleyen dünya üzerinde biri var mı?

Birazcık tutarlılık sadece...
Bu da sana son mesajım.Tek bu mesaja cevabını okuyacağım eğer olursa.Keyifli forumlar.

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #63 on: 26 May 2015 - 01:19:12 »

... Tavrımın fazlasıyla sonuç odaklı olduğunu daha önce de söyledim...
sıkıntı bul olsa gerek. burada kimsenin sonuçla filan çok bir alıp veremediği yok taaaa martta dediğim hele bir nefes alı hala anlayamamışsın. daha önce yazılan -ki size mi yazıldı bilmiyorum- ergen muhabbeti de bundan ötürüdür.

şampiyon olup zevk puronu tüttürdükten sonra üşenme de bir daha oku yazdıklarını; belki o zaman sen de abay gibi farkına varırsın demek istediğimizi.

bu arada biz de kendimizi biliyoruz biraz; yeri gelince böyle yazanların üstüne mahalle baskısı gibi çöküyoruz.
Kivanc1Mac
Full Member

View Profile WWW
« Reply #64 on: 26 May 2015 - 03:35:30 »

Rockets haricinde yabancı forumları pek takip eden biri değilim de, GSW taraftar profili dünya genelinde umarım buradakine benzer değildir. Sempatik takım diye diye desteklediğimiz Warriors'tan tiksindik anasını satıyım.

tricktir
Pro. Member

View Profile
« Reply #65 on: 26 May 2015 - 04:15:06 »

Başarıya aç taraftar dozu fazla kaçırmış birazcık Smiley Ben Klay konusuna şöyle bir şey diyeyim zaten Harden'ı ligde Tony Allen veya Kawhi Leonard dışında durdurabilecek bire bir savunmacı yok ligde. Sadece hücumunu etkilediğini söyledim ben 4/22 üçlük attı mesela üç maçta hep bu yıpranmadan dolayı, keza maçlarda görülmüştür saçmaladığı turnikeleri vs. Seride 2. maç kırılma maçı oldu umarım 2 saat sonra başlayacak maçta seri uzamadan biter sakatsız belasız.

Bu arada Cavs ve Warriors serileri erken biterse dahi final 4 Haziran'da başlayacakmış doğru karar kesinlikle Kyrie de iyileşince olası final daha güzel hale gelecektir.

başarılar gelir geçer asaletin bize yeter
http://twitter.com/tricktir
http://astrakhanatoly.blogspot.com/
R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #66 on: 26 May 2015 - 07:41:36 »

Houston maca oyle bir basladi ki, hatirlayanlar olacaktir-bundan 3 sene once bir gsw-hou maci oynanmisti ve houston nba'in bir macta atilan en cok ucluk rekorunu kirmak uzereydi, houston bizi 35e yatiracak busefer diye dusundum.
1. ceyrekte takim halinde bir rehavet vardi. 2.ceyrek biraz toparlandi savunma ve fark azalmaya basladi. Tam bu anda Curry kafasinin/kolunun/omzunun uzerine cok kotu dustu ve uzunca bir sure yerde yatti. ilk haberler concussion oldugu uzerine ve ligin protokolu bu konuda cok kati. Eger seri 5. 6. maclara gidecekse umarim Curry geri doner.
Josh Smith'i hucumda o kadar bos biraktilarki (tony allen'a yapildigi gibi) o da cezayi kesti.

Hakemler:
3. ceyrekte Howard Bogutun suratina yumruk atinca neden Flagrant 2 ile oyundan atmadilar anlamadim?
2. ceyrekte Houston hucumunda Howard sut attigi sirada Iggy bariz Howard'in koluna vurdu, bunu da vermediler.
3. ceyrekte Iggy'ye layup sirasinda faul yapildi ve top havadayken TJones topa dokundu, goaltend vermediler.

Derken: Curry o dusmenin uzerine 3. ceyrek ortalarina dogru salona geri dondu.

Klay-Harden ile oynamaya basladi 3. ceyrekten itibaren ve Harden yine ilk 2 mactaki temposunu yakaladi. Neden Barnes-Harden eslesmesinden vazgecildi bilemiyorum? Josh Smith'in super gununde oldugundan belkide...
Sonrasinda, Howard oyundayken Josh Smith'i hack edip oyundan cikmasina zorlamak cok akillicaydi. Boylelikle Barnes yine Harden'a dondu ve birkac pozisyonda Harden'i durdurdu,  fakat bu seferde Draymond 6 faulle oyun disinda kaldigindan Barnes pota altinda TJ'i savunmaya basladi.

2. Ve 3. ceyreklerin bazi bolumleri haric Houston'un domine ettigi bir oyun oldu.
Zaten Harden 45 atarsa Houston maci kazanir. Harden'i mumkunse 25 civarinda tutmak lazim Oracle'da.
« Last Edit: 26 May 2015 - 08:50:51 by Reignor » Logged

Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #67 on: 26 May 2015 - 09:34:23 »

Offf be nasıl 13'e yatırdık ama. Harden da pompaladıkça pompaladı, gerçek MVP'nin kim olduğunu kanıtladı bir kere daha. NBA'in en iyi üçlük atan, bunu en iyi kullanan takımı olunca bu tarz kolay galibiyetler kolay oluyor tabii.

memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #68 on: 26 May 2015 - 12:17:58 »

İlk üç maçta bütün sezon attığımız üçlükleri kaçırdığımızdan Golden State şanslı galibiyetler aldı. Artık şutlarımız giriyor. Golden State için seri buraya kadarmış, şans ile batı konferansında rakibinden ancak üç maç çalabilirsin, sonra Golden State'in hayalleri bizim gerçeklerimiz haline gelir.

Seri sonu tahminimi yineliyorum

Rockets ★★★★

Waryors ★★★

#memircagan
WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #69 on: 26 May 2015 - 14:15:02 »

Ahhhahahahahahahah.
Öyle yazılan yorumlara çakmaya çalışmak yerine şöyle yazın inanın zerre rahatsız olmuyorum zerre paragrafta döşemezdim.

Seri yeniden başladı artık.Houston'ı uyandırmamak lazım.Kaliteli topçuları var.

Give N Go
Full Member

View Profile
« Reply #70 on: 26 May 2015 - 14:17:06 »

Rox galibiyetinden sonra trolling patlaması yaşanıyor forumda,bir maçıda kazansınlar artık batı finali oynuyorlar neticede.
« Last Edit: 26 May 2015 - 15:18:59 by Give N Go » Logged

"Life is either a daring adventure or nothing at all. Security is mostly a superstition. It does not exist in nature."---Helen Keller
R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #71 on: 26 May 2015 - 15:01:04 »

4. macta "NBA'in uclukcu takimi'nin" 17 ucluk attigini, fakat GSW'un 20 ucluk atip maci kaybettigini hatirlatalim.
Her trollun bir yogurt yiyisi vardir.
« Last Edit: 26 May 2015 - 15:01:31 by Reignor » Logged

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #72 on: 26 May 2015 - 15:02:10 »

Aha iki sayfa önce yazdığın mesaj.Birazcık tutarlı ol ,sadece birazcık.Yani diyorsun Harden gerizekalı ve kazanmayı istemiyor ,karşılarındaki oyuncuların neler yapabileceğine de vakıf değil ,umursamaz ve küstahlar,elleriyle maçı verecek di mi?...İlk iki maç savunamadık yazmışız zaten.

Ehehe gayet tutarlı gitmişim ki.Ben alıntıladığın paragrafı son periyotta fark kapanırken,farkın kapanmasının tamamen Warriors kaynaklı olduğu yorumlarınıza istinaden yazdım.Houston da bir şeyleri doğru yapmış,rakibi hataya zorlamış ki fark kapanmış demek istedim.Net şekilde anlaşıldığını sanıyordum.Şimdi aynısı da Harden için geçerli,Klay çok iyi savundu ki bu kadar kötü oynamak durumunda kaldı.Nedir tutarsızlık anlamış değilim.Mesajlarda da Klay savunamıyor diye yazdınız ya,ben de izlediğim maçta yoktu böyle bir şey diyorum.Yani 2 gecede ne oldu da bu kadar sağlam savunmacı oldu Klay? Hep aynı oynuyordu büyük ihtimalle ama Harden da o kadar özel bir oyuncu ki bu iyi savunmaya rağmen istediklerini yapabilidi tahminimce.Maçları izlemeye fırsatım olursa yine yazarım bir şeyler.

Ortada bir tutarsızlık yokken,yazdıklarımı bu şekilde yaftalayarak değerini aşağı çekmeye,dolayısıyla kendi yorumlarını daha üstün ve doğru göstermeye de çalşma.Şu forumda buna hiç takmayacak bir adam varsa o da benim zaten,bildiğim gibi yazarım yıllardır.

Bir de feyz alacaksan,son kez yazayım ; Rocket arkadaşlar aynen senin yazdığın gibi yazmışlar,bilhassa memir -gerçi o ciddi ciddi yazmış da olabilir Cheesy - Ne kadar itici değil mi? (Değilse de cevap yazma,usandım)

BlackandWhite
Pro. Member

Sefasini surduk;cefasini cekeriz

View Profile
« Reply #73 on: 26 May 2015 - 15:42:52 »

Forumda asil Gsw nin tadini cikarmasi gereken adamlar yazmiyor:)

Eskilerden Ovunc10 VE SENAtor her turlu cefayi gordukten sonra hem de .

<br /><br /><br />
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #74 on: 26 May 2015 - 18:30:27 »

Parça parça oldu ama tamamını izledim maçın (banttan). Bazı kısımlar oyun havasından çıksa da (hem dağınık hücumlar hem hack olayları) genelde güzel maç oldu.

Bazen Klay, Curry, Harden o kadar kolay şut sokuyorlar ki insanın ne var bunu ben de atarım diyesi geliyor. Seyir zevkini (en azından benim için) müthiş artırıyorlar. Tabi ben işin savunma kısımlarını yine daha çok seviyorum. Tabi hakemlerin ultra formsuz olması çok can sıkıcı. Genelde tüm playofflarda bazen eller, kollar temaslar içinde kafaya darbeler ve faul çıkmıyor, bazen de dokunduğun anda saçma sapan savunma/hücum faulü çalıyorlar. (Takımsal bazda canı çok yanan var mı takip etmedim)

Finalin değeri açısından GSW - CAVS finali sanki daha çekişmeli geçecek gibi geliyor. Sabahki Curry'nin düşüşünden sonra aklıma Dallavadova'nın Bowenvari olayları Curry'ye de denk gelirmi diye de endişe ettiğim aklıma geldi.

Pages: 1 2 3 4 [5] 6  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2015 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: (1) Golden State Warriors vs. (2) Houston Rockets - Batı Finali « previous next »
    Jump to: