Welcome, Guest. Please login or register.
24 Oct 2019 - 02:04:57
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2015 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: (1) Golden State Warriors vs. (2) Houston Rockets - Batı Finali 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Seri?
Warriors 4-0 Rockets - 7 (15.6%)
Warriors 4-1 Rockets - 8 (17.8%)
Warriors 4-2 Rockets - 16 (35.6%)
Warriors 4-3 Rockets - 4 (8.9%)
Warriors 3-4 Rockets - 4 (8.9%)
Warriors 2-4 Rockets - 4 (8.9%)
Warriors 1-4 Rockets - 0 (0%)
Warriors 0-4 Rockets - 2 (4.4%)
Total Voters: 45

Pages: 1 2 [3] 4 5 6  All
Author Topic: (1) Golden State Warriors vs. (2) Houston Rockets - Batı Finali  (Read 16677 times)
Kivanc1Mac
Full Member

View Profile WWW
« Reply #30 on: 22 May 2015 - 15:04:47 »

Şimdi tekrar baktım, Dwight topu aldığında 3.2 saniye, topu tekrar gönderdiğinde ise 3 saniye var maçın bitimine. İçeriye yüklenecek bir pozisyon da yok gibi pek.
http://imgur.com/zw5K1Ue

Driplinge başladığı an Klay üzerine çullanacak, yine muhtemel bir top kaybıyla karşı karşıya kalınacak, top kaybı olmasa bile içerde de Draymond ve Iguodala olacaktı. Tabi bunları düşündü o yüzden pas verdi demiyorum da, Dwight içeri yüklenseydi belki de maç kazanılacaktı düşüncesini kafalardan atmak için söylüyorum. Yapılacak en mantıklı şey mola almaktı, o da o anki heyecanla yapılmadı.

Çok yazık oldu. Şu maçı buraya kadar getirip kaybetmek psikolojik olarak da derin yaralar açmış olabilir takımda veya tam tersi, hırslanmalarına sebep olmuş da olabilir, ilerleyen zamanlarda etkisini göreceğiz. Şimdi büyük bir stresle karşı karşıyayız. 2-2 yapmak zorundayız. Ondan sonra da deplasmanda bir maç çalmamız gerek yine. Çalabileceğimizi de gösterdik 2 maçta da. Seri yine 4-1 biter, 4-2 biter belki ama takım cidden seviye atlamış bir şekilde oynuyor, bunu görmek bile güzel.

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #31 on: 22 May 2015 - 17:03:55 »

bir kere yere vurup pota altında ki iki kişiden birine -muhtemelen sol taraftakine- rahatlıkla verebilirmiş ama böyle anlarda bunları yap(a)madığı için howard sıradan bir atletik uzun benim gözümde. ariza doğru olan forvet kanalında devam etmek yerine trailer gibi foul-line üzerinden devam etseymiş daha iyi olurmuş aslında ama o an da karar vermek çok zor.

pozisyonun başında harden neden direk soldan yüklenip faul almamış ben ona akıl erdiremedim.
bullsarda
Veteran
Pro. Member

The more I see the less I know for sure

View Profile
« Reply #32 on: 22 May 2015 - 18:52:37 »

bu pozisyon aslında harden'in trailer olarak bomboş gelen terrence jones'a pası veremediğinde bitti. gerisi tam bir karambol. jones'a o pası verebilse maçı almışlardı.
R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #33 on: 22 May 2015 - 19:08:59 »

Herkes Harden'in son pozisyonundan bahsetmis. Sanki Houston maci o son topla kaybetmis gibi bir hava olusmus. Eyvallah, gozle gorulen o, ama onun oncesinde GSW'un +8 sayilik farki son 1:40da acemice nasil kapattirdigi konusulmamis.
Son toptan bir yada iki pozisyon once Curry'nin topu yari alanindan cikartmaya calistigi sirada Brewer'in pasa el uzatmasi, topun Curry'nin kucagina dusmesi fakat GSW'un mola almamasi!!! ve 8 saniye kurali ile topun kaybedilmesi var.
Hardenin'in son topundan once Barnes'in kacirdigi bir ters turnike var. 100 kere denese 95 tanesini sokar.
Bundan bir pozisyon once 1-2 gereksiz ekstra pasla zaman kaybedip topun Barnes'a ulastirilmasi ve Barnes'in iceriye drive etmek yerine ucluk atmayi tercih ettigi bir pozisyon var.
Harden'in son 1:00 civarinda "nedense??" cok soft savunulup bos smac vurmasi var.
Ozetle GSW'un kendi hatalari+heyecani macin gitmesine sebep olabilirdi.

GSW'un bu maci kazanmasinin en onemli sebeplerinden birisi Bogut'un skora katkisi, bir diger sebebi de takim genelinin yuzdeli sut atmasidir.

« Last Edit: 22 May 2015 - 19:27:10 by Reignor » Logged

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #34 on: 22 May 2015 - 19:58:27 »

bir sayı gerideyken ve son 10 saniyede top senin elindeyse ve topu çembere dahi gönderemediysen tabi ki o pozisyonu konuşacaz. yoksa koç ihsan bayülken gibi 1.çeyreğin ortasında atılan bir üçlük için çok kritik dememiz gerekir.
R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #35 on: 22 May 2015 - 20:36:07 »

hocam mesajima tekrar bakarsan macin son 1:40'indan (bir dakika kirk saniye) bahsediyorum.
bu 1:40da GSW'un 8 sayi ondeyken neleri yanlis yapip maci son topa getirdigini anlatiyorum.
( GSW'un ikinci ceyrekte 17 sayi farkla onde oldugundan bahsetmiyorum)
sen bana ihsan bayulken'in ilk ceyrek sutuna yaptigi yorumu ornek gosteriyorsun
rica ederim karsi goruslerde biraz daha mesnetli olalim

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #36 on: 22 May 2015 - 20:51:48 »

Yahu neden her şey Warriors yüzünden? Bu hatalar zincirine Houston sürüklemiş olamaz mı? Yani bu oyuncular gerizekalı ve kazanmayı istemiyorlar,karşılarındaki oyuncuların neler yapabileceğine de vakıf değiller,umursamazlar ve küstahlar,elleriyle maçı vereceklerdi mi? Bu play-off  sivilceli ergen yorumları doldu buraya ya,vallaha nefesim daralıyor okurken.(Bir işgüzar da "Beğenmiyorsan okuma" derse de haklı,kabahat bizim yazılanlar kaliteli sanıyoruz)

Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #37 on: 22 May 2015 - 22:38:11 »

Houston da ilk maçin 2. çeyreğinde 16 sayi öndeydi. Ama oradan geri gelen GSW'ydi. Bu maçta da geri döndüren olduğu gibi. Rockets hiç bişey yapmiyor amk, alan veren hep Golden State. Hem bi de eksikler yani, Klay'in düzgün performansi yok. Ama Howard 96dk sahada sağlikli kalip süper katki verdi. PatBev diye biri hiç önemli değil zaten.

"Karşit görüşlerimizde falan filan..." Komik yani.

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #38 on: 22 May 2015 - 23:59:20 »

Senin o son 1:40(parantez içinde yazmıyorum) yazdığın olaylar ne kadar önemliyse ilk çeyrekte kaçan şutlardan birini sokmuş olsa rockets maçı kazanmış olmayacak mı? Al sana mesnet.

Bu oyunun en güzel yanlarından biri buzzer-beaterlar; soksa jeneriklerde izlicez. Jordan ın cavs e attığı basketi izliyoz 30 yıldır; cavs in son 1:40da yaptıklarını değil.

Ben spurs elendikten sonra hiç bakmadım maçlara/pozisyonlara ama bu pozisyonu 10-15 kere izledim; ne yapabilirdi filan diye yorum yaptık yukarda. Elim(iz)den gelen bu kusura bakma.
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #39 on: 23 May 2015 - 00:45:18 »

Harden
Şu 2. maç nerdeyse LeBron ve Shaq etkisinde oynadı ki nerdeyse maçı da çalıyordu. Başka hiçbirşeye takılmıyorum da (se sa olacak ama) Josh Smith ile Green takımları değiştirseler ne değişirdi acaba?

Takımdaki Bev ve Mate'nin eksikliklerini de düşününce HARDEN gerçekten MVP olmayı haketmiş.

Bir de hani hep rating diye arada dem vuruyoruz ya sisteme. Hakem veya NBA veya Medya istese, son pozisyonda hakemler Harden için faul uydururlardı.

Seri umarım 7 maça uzar. Çok güzel maçlar bizi bekliyor.

memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #40 on: 23 May 2015 - 14:51:50 »

Golden State'te her oyuncu her maç a performansını verdiğinden, herkes tüm şutlarını sokmadan normal oyunlarını oynamış sayılmıyorlar. Harrison Barnes, o son ters turnikeyi Dwight üzerindeyken 100 kere denese 95 kere sokar denmiş. Çok doğru denmiş.

Neyse, çok zor ama içerideki iki maçı alırsak kesin Oracle'da bir maç çalarız. Harden böyle devam edemez yalnız, hücumda öne çıkan Brewer, Terry gibi adamlar lazım. Clips serisinde de 5. maçtan sonradan açıldı şutlar. Harden böyle devam ederse mesih olur zaten.

#memircagan
WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #41 on: 23 May 2015 - 15:52:56 »

Seride hangi takım normalinin altında oynuyor diye sorulsa nerdeyse herkes Warriors diyecekken ne diyelim Rox harika oynuyor ondan böyle mi diyelim.Rox ne yapmışta Warriors'ı kötü oynatmış.Warriors istediği şutları mı bulamamış yoksa herhangi bir oyuncusuna kilit mi vurulmuş.Grizzlies serisinde de 2.ve 3. maçta berbat oynadı takım ama o zaman bunu oyunu yavaşlatıp guardları sıkı savunarak Grizzlies yapmış diyebiliyordukta Rox ne yapmışta Warriors'ın oyununu veya şutunu kötü hale getirmiş.Söyleyin bizde bilelim.Ki bahsettiğimiz kötü oynayan takım 2-0 önde seride.Buna rağmen kötü diyoruz.

Maça gelirsek bu maçta Rox'un hakkını yemeyeyim savunma konsantrasyonları hiç beklemediğim kadar iyiydi -yukarıdaki paragraftan bağımsız olarak ,çünkü bir Grizzlies değiller nihayetinde-Curry'nin pas açılarına girmeyi başardılar bir kaç kez.Yine Harden iki senedir playofflarda kendini bu seriye saklıyormuş savunmada bile ayaklarını hareket ettiriyor ,en azından değnekçi gibi takılmıyor.

Warriors tarafında sürekli giren şutlar girmiyor ,bu net.Savunma etkisi olmadan hem de.Deplasman maçları aradaki kontrastı gösterecek yine.Bu sefer baskı altında olan taraf biz olmayacağız ,keza Rox sallarsak belki yıkabiliriz maçlarına değil kazanamazsak buraya bir daha dönemeyiz maçlarına çıkacak.O zaman Rox baskıdan etkilenmese bile bizim şutlar çemberin üzerindeki tozlardan sekmeyip girdiği zaman yine maç çalabiliriz.Final formatı bize çok iyi gelecek çıkarsak.

Klay ilk maçtaki gibi hem Harden'ın savunması hem hücumda şut atmakta zorlanıyor hala.İkisinden birini biraz yapabilse yine kabul edilebilir ama ikisinde de faktör olamayacak kadar kötü.Iggy veya Barnes'ı vermek ilk maçtan sonra mantıklı gibi düşünüyordum ama ikisi de şu Harden'ın karşısında bile duramaz.Bir şekilde uzun kolları ve kolay geçilmemesiyle Klay kalmalı Green'i klonlayamayacağımıza göre.Bir iki kere değiştiklerinde Green iyi durdu ama Green'i ona vermek son çarelerden biri olmalı.Barnes'ı J.Smith'le bırakıp yeni bir bela çıkarmaya gerek yok bu maç berbat oynasa da.Bu yüzden hücumda Klay'in boşluğunu doldurmak öncelikli hedef olmalı.Zaten Rox savunmasının yükselişi de biraz "sadece Curry atarsa varız" durumundan besleniyor.Burada Barnes'a dönüyoruz ,artık o yeteneğinin olduğunu bir kez daha göstermesi gerekiyor.

Son pozisyonda da bence Jones önü açıkken daha net bir hedefti.Veya Ariza, Harden'ın ne yapacağına bakmak yerine kanattan kendini gösterebilirdi.Yukarıda da Ariza için foul line denmiş ama hem Jones hem Howard oradan geliyordu zaten.Howard tercihi ise bana bu ikisinden daha güzel görünmedi.

Hakemler Harden için faul uydururdu yazılmış ya iki pozisyon önce o haklarını doldurmuşlardı Green'in önüne gelip hatta dirseğiyle ittiği pozisyonda.Çok hakemlere dikkat etmedim zaten pek edilecek bir maç olmadı ama maçı daha sonra tekrar izlediğimde bazı pozisyonlarda kızarken eski bir arkadaşı gördüm Grizzlies serisinin son maçından.
Dünkü maçın hakemleri de 3. çeyreğin ortasından itibaren pışpışladı Grizzlies'i ama iyi şutla bertaraf ettik.Özellikle 30 numaralı John Goble(thx google) bu dünyada nbade hakem olmaması gereken ilk insan olabilir.Resmen adamın verdiği her karar Warriors aleyhine ve yanlıştı 3. çeyrekten itibaren.Hücum faulüne savunma faulü savunma faulüne hücum faulü verdi gözünün önünde Gasol'den çıkan topu Memphis'e verdi birde ben gördüm diye üsteledi.Eğer şut atamasaydık bu adamla maç kazanılmazdı.
Yine Curry'ye çaldığı bir hücum faul var ki bu adam muhtemelen hücum faul konusunda kursa falan gitmeli.Neyse ki o maçta olduğu kadar bariz hatalar yapmadı.He şu yukarıdaki bahsettiğim Green'e verilen faulü de çalan hakemdi ne tesadüf.Ve yine neyse ki muhtemelen bu seride daha maç yönetmez.Finalde de bir maçlık kontenjanını yine telafi ederiz ,çıkarsak.

Son olarak; Clips neden gereken saygıyı görmüyor da hep Houston'ın kafadan kontak olmasıyla önde yorumlarından sonra neden herşey Warriors yüzünden Houston sürüklemiş olamaz mı yorumlarına gelerek playofflardaki ergen ve sivilceli olmayan yorum eşiğimizi geçiyoruz neyse ki.
« Last Edit: 23 May 2015 - 15:57:59 by WADE#3 » Logged

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #42 on: 23 May 2015 - 18:21:14 »

Ya bişey sorcam : iki yıl evvelki play-off zamanı ben de mi böyle gıcık gıcık yazıyordum? Ne kötüymüş ya.Bir daha yaparsam uyarın Allah rızası için.

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #43 on: 24 May 2015 - 01:44:38 »

Ya bişey sorcam : iki yıl evvelki play-off zamanı ben de mi böyle gıcık gıcık yazıyordum? Ne kötüymüş ya.Bir daha yaparsam uyarın Allah rızası için.
forumun en iyi mesajlarından olabilir zen
bende tek bana mı garip geliyor diye düşünüyorum; bir şeyler yazıp yazıp siliyorum. bir şekilde foruma hareket geliyor olması da iyi ama bazen çekilmez olabiliyor.
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #44 on: 24 May 2015 - 07:16:51 »

alın şu houston'ı sahadan abi, yazıktır.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Pages: 1 2 [3] 4 5 6  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2015 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: (1) Golden State Warriors vs. (2) Houston Rockets - Batı Finali « previous next »
    Jump to: