Welcome, Guest. Please login or register.
16 Jul 2020 - 22:39:27
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2015 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: (1) Golden State Warriors vs. (2) Houston Rockets - Batı Finali 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Seri?
Warriors 4-0 Rockets - 7 (15.6%)
Warriors 4-1 Rockets - 8 (17.8%)
Warriors 4-2 Rockets - 16 (35.6%)
Warriors 4-3 Rockets - 4 (8.9%)
Warriors 3-4 Rockets - 4 (8.9%)
Warriors 2-4 Rockets - 4 (8.9%)
Warriors 1-4 Rockets - 0 (0%)
Warriors 0-4 Rockets - 2 (4.4%)
Total Voters: 45

Pages: 1 [2] 3 4 5 6  All
Author Topic: (1) Golden State Warriors vs. (2) Houston Rockets - Batı Finali  (Read 19233 times)
tricktir
Pro. Member

View Profile
« Reply #15 on: 20 May 2015 - 07:14:30 »

İlk yarıda karşılıklı o kadar hamle gördük ki tempoyla beraber baş döndürücüydü en temel hamle 5 kısaya dönmesi oldu Kerr'ün. Modern basketbol denen meletin tempo açısından nirvanasını izliyoruz zaten, Capela-Livingston gibi benchten gelen değişik katkılarla güzel ilk yarı oldu. Yalnız Howard'a çalınan 3.faul çok saçmaydı tek tatsız yanı bu herhalde devrenin hakemler cozutmasın çok temiz seri olacak. Bir diğer sinir olduğum durum ulan Howard ufacık sakatlandı, hemen twitter falan Howard dönerse,dönmezse seri ne olur gibi kehanetler. İnsanlar baya şizofren olmuş artık her ufak sakatlık olduğunda biri bin yapıyorlar, iki takımda bildiğimiz eksikleri dışında sapasağlam gayet Smiley

başarılar gelir geçer asaletin bize yeter
http://twitter.com/tricktir
http://astrakhanatoly.blogspot.com/
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #16 on: 20 May 2015 - 07:21:07 »

Yanlız GSW hem pivotsuz hem de reboundları alırsa Roc bununla başedemez. GSW geri dönüşü sırasında içeri zorlayacağız diye çok top kaybettiler, o itiş kakışlardan düdük de gelmeyince takım rayından çıktı. Savunma konsantrasyonları yine iyi. Olayı 3 sayı yarışına dökmemeleri daha da akıllıca. Tabi karşında da su gibi akan bir GSW var, hepsi bir yere kadar.

tricktir
Pro. Member

View Profile
« Reply #17 on: 20 May 2015 - 08:15:24 »

Howard'ın durumu görünürden daha sıkıntılı çıktı oynayamıyor şu anda son çeyrekte ama Houston için iyi oldu Harden tek başına büyük karakter koyarak epey sorun çıkarmaya başladı yalnız Kerr en azından bazı savunmalarda Klay yerine başkasını verse daha iyi olacak sanki Harden üzerinde

R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #18 on: 20 May 2015 - 08:42:02 »

vine:
Kotu ilk ceyrek
16 sayi geriden gelen gsw
Curry at Harden at, Harden at Curry at
Cok buyuk oynadin Livingston
Sezon 5-0
« Last Edit: 20 May 2015 - 08:58:51 by Reignor » Logged

Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #19 on: 20 May 2015 - 08:45:02 »

Eh biz de iyi vurduk ama yıkılmadı Warriors. Bir dahaya diyoruz.

Gentoure
Jr. Member
**

batug.com

View Profile
« Reply #20 on: 20 May 2015 - 12:11:37 »

Golden State için Houston eşleşmesi bana göre Clippers'a göre çok daha iyi oldu. Özellikle rotasyon genişliği ve bench katkısı düşünüldüğünde Golden State çok daha avantajlı. Ben bir maç Houston'ın varını yoğunu ortaya koyup alacağını düşünüyorum. Ancak Golden State'in 4-1 tur atlamasını bekliyorum. İlk maçı zorda olsa kazandılar ancak diğer maçlar bence daha kolay olacak. Golden State'in şu anda cebinde zorlandığı dakikalarda kullanmak için bir de Hack'a Howard seçeneğide duruyor. Eğer mecbur kalırlarsa bence kullanmaktan çekinmeyeceklerdir.
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #21 on: 20 May 2015 - 15:13:50 »

harden büyük oynadı ama curry de cevapsız bırakmadı. güzel seri olacak.
memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #22 on: 20 May 2015 - 15:34:00 »

Dwight sakatlanmasa Bogut'ta faul problemine girmişken maçı alırdık diye düşünüyorum.

Takım için Clippers serisinin o çoktandır beklediğimiz mental eşiği aşmalarını sağladığını görebiliyoruz. İki maç gözlem için kısa ama iki maçtır play-off basketbolu oynuyor Rockets, böyle olunca takımın yeteneği ortaya çıkıyor. Takım olarak -Moti ve Beverley eksik olsa dahi- en iyi 4 takımdan biri olduğumuzu düşünüyorum, aptallaşmadığımız sürece batı finali başarı değil, devamı da gelir zaten.

Onun dışında ikinci maç anya konya ortaya çıkar ama şu maçı izleyip GSW seriyi rahat götürür diyen ya gözünü çizdirsin ya da Dwight'ın oynayamayacağını düşünüyordur. Dwight sakatlanmadan önce içeriye girebilen Warrior'lar kafaya yiyip geri dönüyor, ne zaman Dwight sakatlandı Golden State seriye bağladı.

McHale'in GSW'ye uyup, kısa beşe geçip Capela yerine Jones'u oynatması hem hücumda hem savunmada zarar verdi. Capela çok iyi oynamasının yanında savunmadan mini Dwight etkisi yaratıyor, Terrence-Josh Smith ikillisiyle midrange show izledik Golden State'den.

Bir de Curry'yi bırakın diğerlerini palazlandırmayın dedikte Terry bir tane screen'den çık be kardeşim, bri ara Curry'yi, Golden State'in Tony Allen'ı savunduğu gibi savunduk. Bunda büyük payı olan Bogut kardeşimin hareketli screenlerine selam ederim.

Draymond Green hayatı boyunca iç saha playoff maçlarında büyük ekmek yer, yaptığı pisliklere nefretle karışık saygı duyuyorum. Fakat Ariza olayında anlamadığım; hakemler o pozisyonu izleyip nasıl teknik vermedi Green'e. Adam resmen yerde sarıldı Ariza'ya, bir de üstüne sayı yedik, adamın yanına kaldı.

Ariza  i love u
« Last Edit: 20 May 2015 - 15:35:39 by memir » Logged

#memircagan
nowitzki41
Pro. Member

Sen benim her gece efkarım.....

View Profile
« Reply #23 on: 20 May 2015 - 16:50:35 »

Bir de Curry'yi bırakın diğerlerini palazlandırmayın dedikte Terry bir tane screen'den çık be kardeşim, bri ara Curry'yi, Golden State'in Tony Allen'ı savunduğu gibi savunduk. Bunda büyük payı olan Bogut kardeşimin hareketli screenlerine selam ederim.

Draymond Green hayatı boyunca iç saha playoff maçlarında büyük ekmek yer, yaptığı pisliklere nefretle karışık saygı duyuyorum. Fakat Ariza olayında anlamadığım; hakemler o pozisyonu izleyip nasıl teknik vermedi Green'e. Adam resmen yerde sarıldı Ariza'ya, bir de üstüne sayı yedik, adamın yanına kaldı.

Ariza  i love u

Terry nin bu seride 15-20 dakikadan fazla süre alması çok sakıncalı Houston için. Curryle eşleşmese eşleşebileceği oyuncu yok Klay de sırtı dönük oynar Barnes da anca Barbosa falan oyunda olduğu dakikalarda Terry nin oynaması lazım. Brewer-Harden-Ariza ön alan 3 lüsünün daha çok sahada kalması lazım Houston için.

D.green aynı Rudy gibi ya seversin ya nefret edersin tipinde bir oyuncu kazanmak için sahada her türlü sertlik + yeri geldiğinde pisliği yapan bir oyuncu ha ben seven tarafında olduğum için rahatsız etmiyo çok fazla ama bu sahada pis işler yapmadığı anlamına gelmiyor.

Houston 16 sayılık avantajı yakalamışken bu maçı alsa kendileri adına iyi olurdu bir daha Oregon da böyle bir avantajı elde edemeyebilirler.
WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #24 on: 21 May 2015 - 00:24:48 »

Abi Green'de sertlik yapsın azıcık...Adamın boyu Livingston'dan kısa muhtemelen ,biz pivot oynatıyoruz Howard'ı ,Gasol'ü savunduruyoruz.Sertlik yapmasaydı mutlu aküde falan oynardı.Bizim açımızdan maçın en iyisiydi aynı zamanda ,hem de 43 dk sahada kalıp.Övgü yazmaktan bıktım ben artık ona.Böyle bir oyuncuyu takımında görmek istemeyecek bir basketbol seyircisi olacağını sanmıyorum.

Sabah erken çıktığımdan maçın tamamını şimdi izleyebildim.Warriors seriyi rahat götürecek diyorum hala.Şu oyunu Grizzlies'e oynasaydık Grizzlies o maçı alırdı.Thompson ,Barnes ,Iguodala ,Bogut bu kadar kötüyken kazanamıyorsan bunun sürekli olmasını beklemeyeceksin.Takım çok kötü şut attı ,layuplar bile hiç girmedi.Burada Rox savunmasının bir artısı olduğunu söyleyemeyeceğim çünkü takım istediği şutları buldu.Kaçan üçlüklerin nerdeyse tamamı boş üçlüktü(10-29)Özellikle Thompson berbattı şut açısından.Hadi Harden'ı savunduğu için hücumda çok güçlü kalamadı diyelim ama Harden'da gayet istediğini yaptı her seferinde.Ona rağmen içeride layupları bile kaçırdı.Hem de Howard yokken.Zaten maçın genelinde de Howard olmasa da içeriden bitiremediler.Tekrar etmem gerekiyor Rox çok etkili bir savunma yapıp zorlama şutlar attırmadı ,biz kötü attık sezon boyunca attığımız şutları.

Bunun dışında savunma performansımız yine kötüydü.Temel sebebi Harden'ı tutamamak zaten.O istediğini yapınca bir şekilde kalıyor Rox maçın içinde.Hücumda da Barnes üstüne gidemediği için savunmasını zorlayıp düşüremedik.Ne geçebildi ne de içeriye sürükleyebildi.Koç kadrosundaki en güvendiğim adam R.Adams buna bi çözüm bulur elbet.

Warriors bu oyunu oynasaydı burada olmazdı zaten.Rox'u çok takip etmediğim için daha neler yapabilirler veya dünkü seviyeyi koruyabilirler mi bilemem ama Warriors bir daha bu kadar kötü olmaz diye düşünüyorum.Buna rağmen Rox'tan 25-6lık bir seride biz almayı başardık ilk yarı sonunda.

Son olarak ben deplasmanda daha rahat oynayacağımızı düşünüyorum.Rox extra bir savunma gayretine girmez herhalde.Oyle bir durumda da deplasman maçlarında daha rahat olur çocuklar kaybetsek bile avansımız var diye.Grizzlies serisinde de hatta Pelicans serisinde de böyle oldu.
« Last Edit: 21 May 2015 - 00:29:40 by WADE#3 » Logged

tricktir
Pro. Member

View Profile
« Reply #25 on: 22 May 2015 - 07:32:03 »

Klay Harden'ı kesinlikle tutamıyor ve bunun yanında harcadığı enerjiyle hücumu epey düşüyor,takım da ivme kaybettiği her anda bunun eksikliğini yaşayıp Curry ile tek tabanca hale dönüyor. Livingston ya da Barnesla savunmaya çalışmak lazım Harden'ı.

R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #26 on: 22 May 2015 - 08:38:39 »

Harden! we have a problem
Sezon 6-0

sino
Newbie
*

View Profile
« Reply #27 on: 22 May 2015 - 08:40:29 »

Coluguna cocuguna anlatabilecekken, maci tek basina braya getirmisken, yine maci tek basina kendi elleriyle verdi harden.

Tam bi duelloydu mac. Curry inanilmazdi.

Ama harden. Yani yakisti mi su son be abicim. 10 yil sonra bile anlatilirdi su performansin.
Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #28 on: 22 May 2015 - 08:48:46 »

Son pozisyon Harden'dan ziyade Howard'ın öküzlüğü bence. Harden savunma yerleşmemişken hücum başlattı, 2 kişiyi üzerine çekip boşta kalan Howard'a verdi topu. Orda Howard'ın önü açıkken yüklenecekti içeri. 2 kişi arasındaki Harden'a geriye doğru pas verirsen adamlar da basar topa tabi.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
Teardrop
Pro. Member

Tracy McGrady

View Profile
« Reply #29 on: 22 May 2015 - 13:54:55 »

harden kusursuza yakın oynadı bu ana kadar ve buna ragmen rockets mac calamadı warrıors'tan.

tricktir'e dedigine kesinlikle katılıyorum. klay thompson'ı bıtırıyor harden. ama ote taraftan bana gore ne lıvıngston ne de barnes harden'ı tutabılecek nıtelıkte. hucumdakı klay katkısından feragat etmeyı tercıh edıyor su ana kadar warrıors.

lıvıngston demısken belırtmeden gecemeyecegım. fızıksel ustunlugunu rockets savunmacılarına karsı cok ıyı kullanıyor ve klay'den gelmeyen hucum katkısını yeterınce telafı edıyor bana gore.

2 takımın da + sı ve - si var. kimi donemler rockets'ın agır basıyor + ları seri yakalıyorlar. kimi zaman warriors'un + ları seriyi getiriyor. bazen 2 takım da duruyor. Ama sahada 10 kısı varken aralarında bana gore sırıtan tek kısı Josh Smıth. Adam resmen king'de el almaz cezası. Rockets ona ragmen macı oralara getırdı. Neredeyse belkı de alacaktı da ama son sanıyelerde verılen anlık kararlar, macı warrıors'un kazanmasını sagladı.

tspark'ın dedıgı gıbı harden orada 2 kısıyı ustune cekmısken howard'a verdı. evet howard ıcerı yuklenebılırdı ama potadan uzaktı. adam onu dusunmedı bıle pımı cektı bombayı attı harden'a. yazık oldu destansı bır performanstı.

harden'ın bu performansını bu sekılde devam ettırebılecegı malum. ettırırse hıkayesıne bır bolum daha ekler, efsaneye dogru ılerler. yok eger ettıremezse rockets gazoz olur.
Pages: 1 [2] 3 4 5 6  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2015 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: (1) Golden State Warriors vs. (2) Houston Rockets - Batı Finali « previous next »
    Jump to: