Welcome, Guest. Please login or register.
21 Jul 2019 - 10:30:12
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2015 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: (1) Golden State Warriors vs. (2) Houston Rockets - Batı Finali 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Seri?
Warriors 4-0 Rockets - 7 (15.6%)
Warriors 4-1 Rockets - 8 (17.8%)
Warriors 4-2 Rockets - 16 (35.6%)
Warriors 4-3 Rockets - 4 (8.9%)
Warriors 3-4 Rockets - 4 (8.9%)
Warriors 2-4 Rockets - 4 (8.9%)
Warriors 1-4 Rockets - 0 (0%)
Warriors 0-4 Rockets - 2 (4.4%)
Total Voters: 45

Pages: 1 ... 3 4 5 [6]  All
Author Topic: (1) Golden State Warriors vs. (2) Houston Rockets - Batı Finali  (Read 16110 times)
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #75 on: 28 May 2015 - 15:47:25 »

şu iki maçı üstüste izleyince inanmak gerçekten zor. harden bir önceki maç ancak nba tarihinin en iyi, en saf skorerlerinin ortaya koyabileceği bir performans koydu. bu maçta bakıyoruz bir tane doğru hareketi yok. faul çizgisine gitmek dışında pozitif katkısı yok. hatta takımı baltalarcasına oynadı üçüncü çeyrekte. inanmak güç gerçekten, açıklamak zor. zaten maçın başında bütün hücumları josh kullanırken bir organizasyonsuzluk, bir hazırlıksızlık seziliyordu; o kadar hustle play ve hırslı görüntüye rağmen.

warriors daha iyi bir takım o net, ama bana göre üst düzey bir basketbol oynamadılar ve yine de çok zorlanmadan finale gittiler. ama şu da bir gerçek ki spurs clippers serisini mistik biçimde kaybetmeseydi houston'ı parçalar, golden state'i de muhtemelen elerdi.bunları düşünmeden edemiyor insan. kuralların esnetilmesi, guardların aşırı korunması falan derken nba'de saçma sapan bir basketbol izler olduk. atlanta gibi biraz organizasyonu güçlü takımlar hemen öne çıktılar.

bu aşamada geldiğimiz yer:

http://grantland.com/the-triangle/are-the-nba-playoffs-boring/

gece maçı izlerken düşündüğüm birşeydi, şimdi gezinirken bu minvalde bir yazı gördüm. ilk turdaki clippers-spurs serisinden sonra bir maça oturup da iki takımın da sonuna kadar asıldığı çekişmeli bir maç görmedim. belki wizards-hawks ve grizz-gsw serisinden birer, ikişer maç. tarihin en güçlüsü, en çekişmelisi denilen batı konferansına bakalım mesela:

ilk tur: son iki sıradan giren mavs ve pelicans hiç varlık gösteremediler. pelicans'da anthony davis var o yüzden aceleleri yok ama dallas playoffa bariz sorunlu girmiş, kimseye ciddi bir rakip olamazlardı. portland da çok direnemedi desek yalan olmaz, conley sakatlanmasa maç alamayacaklardı belki de.

ikinci tur: clips en güçlü takımı eledi, eşiği aştı dedik, 3-1 öne geçtikleri seride sıfır organizasyon bir takıma seri verdiler. grizzlies-warriors serisi görece güzeldi ama onlar da son üç maçta fark yediler.

batı finali: kanımca bu seri hakkında da teknik analiz yapmak, eşleşme değerlendirmek falan abesle iştigal olur. hesapta iki mvp karşılıklı oynayacaklardı kozlarını paylaşacaklardı. ama iki takımda da dengeli bir tane adam yok. harden tepede birebir oynayacak geri çekilecek şut atacak, kafasına göre top kullanacak. atarsa iyi atmazsa dünkü gibi manzaralar. josh smith zaten rondo gibi ayağına sıkış takımın. harden iyiyse howard kötü, o iyiyse harden kötü. bu seride de ikinci maç dışında heyecan pek yok.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #76 on: 28 May 2015 - 19:10:39 »

Forumda asil Gsw nin tadini cikarmasi gereken adamlar yazmiyor:)

Eskilerden Ovunc10 VE SENAtor her turlu cefayi gordukten sonra hem de .

Hakikaten ha neredesin sayın ozbilgic sen değilmisin  zamanında " askerde bile olsa play-off görmüş insan" diye yazan; simdi takimin şampiyonluğa yürüyor.

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #77 on: 28 May 2015 - 20:08:41 »

bilerek uzak duruyor abi, sihir bozulmasın diye.
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #78 on: 29 May 2015 - 23:20:29 »

.....
ikinci tur: clips en güçlü takımı eledi, eşiği aştı dedik, 3-1 öne geçtikleri seride sıfır organizasyon bir takıma seri verdiler. grizzlies-warriors serisi görece güzeldi ama onlar da son üç maçta fark yediler.
....

Ben ilk turdaki Clips-Spurs serisi benim için NBA Finali diye boşuna demedim. Clips 3-1'den sonra resmen şalter indirdi, kabahatliyi de yazmıştım. Seriyi Spurs geçse aynen dediğin gibi finale yürüyebilirdi.

Yine de finalden yana umudumu yitirmedim daha, güzel maçlar çıkabilir.

Pages: 1 ... 3 4 5 [6]  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2015 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: (1) Golden State Warriors vs. (2) Houston Rockets - Batı Finali « previous next »
    Jump to: