Welcome, Guest. Please login or register.
19 Sep 2020 - 22:57:29
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2015 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: (1) Golden State Warriors vs. (2) Houston Rockets - Batı Finali 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Seri?
Warriors 4-0 Rockets - 7 (15.6%)
Warriors 4-1 Rockets - 8 (17.8%)
Warriors 4-2 Rockets - 16 (35.6%)
Warriors 4-3 Rockets - 4 (8.9%)
Warriors 3-4 Rockets - 4 (8.9%)
Warriors 2-4 Rockets - 4 (8.9%)
Warriors 1-4 Rockets - 0 (0%)
Warriors 0-4 Rockets - 2 (4.4%)
Total Voters: 45

Pages: 1 2 3 [4] 5 6  All
Author Topic: (1) Golden State Warriors vs. (2) Houston Rockets - Batı Finali  (Read 19975 times)
WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #45 on: 24 May 2015 - 08:38:19 »

Warriors tarafında sürekli giren şutlar girmiyor ,bu net.Savunma etkisi olmadan hem de.Deplasman maçları aradaki kontrastı gösterecek yine.Bu sefer baskı altında olan taraf biz olmayacağız ,keza Rox sallarsak belki yıkabiliriz maçlarına değil kazanamazsak buraya bir daha dönemeyiz maçlarına çıkacak.O zaman Rox baskıdan etkilenmese bile bizim şutlar çemberin üzerindeki tozlardan sekmeyip girdiği zaman yine maç çalabiliriz.Final formatı bize çok iyi gelecek çıkarsak.
Yıllardır izlediğim takımın neden kötü oynadığını bi zahmet bilelim...neler yapabileceğini de.Karşı takıma saygı duyuyoruz ama 2 sene önce Spurs'ü eleme şansımız yok geçen sene şansımız çok çok az derken de bu sene iddialı konuşurken de tamamen gözümdeki realiteyi yazdım.Houston'ın eksiklerini de görüyoruz, herkes görüyor.

https://twitter.com/GSWFastBreak/status/602328728723558400

Bak bakayım Houston sürüklemiş mi yine?(bu satır sadece kişiye özel)
« Last Edit: 24 May 2015 - 09:28:34 by WADE#3 » Logged

R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #46 on: 24 May 2015 - 10:40:25 »

Teenage Troll w/Facial Pimples - Mode Activated:
Bu yasananlarin butun sebebi Warriors. Houston'u Houston'da 35e yatirmak buyuk keyifmis yahu.
Gerci Harden'in ilk-ikinci-ucuncu ceyrekteki sutlari girse Houston maci kazanabilirdi.

Mode Deactivated:
Bugun Harden'a cok ozel onlemler alinmis. 3 oyuncu rotasyonlu bir savunma vardi Harden'in uzerinde. Kerr, Thompson'un skor katkisina ihtiyaci oldugunu dusunerek Barnes-Harden ile basladi. Pozisyona gore Draymond-Harden, Klay-Harden savunma eslesmeleri yasandi. Harden'in gununde olmayisi ve bahsettigim 3 oyuncu rotasyonlu savunma stratejisi Harden'i etkisiz hale getirdi. Pekcok hucumda Harden'in meshur potaya drivelerina bile izin vermediler ve topu elinden cikartmaya zorladilar. McHale mactan once; sadece Harden'in eline bakmamamiz lazim, digerlerinin de skora katki yapmasi gerek demis fakat top Harden'in elinde olmayinca/katkisi az olunca Houston'un GSW'u yenmesi imkansiza yakin.
GSW ilk yarida sadece 1 top kaybi ile oynadi, tabi buda Houston'un fast break yapamamasina / GSW'un savunmasinin dengesiz yakalanmamasina sebep oldu. Bogut iyi oynadigi 2. macin uzerine 3. macta da iyi oynayarak GSW icin onemini vurguladi. Bogut'un etkiili oyunu hakemlerin gozune batmis olacak ki, Howard ile karsilikli itis kakis sirasinda Bogut aleyhine faul calip, faul problemine soktular.(Hakemler demisken; Draymond'un Kerr ile konusurken teknik faul almasi da komikti. 23 numarali hakeme selamlarimi gonderiyorum) Bogut benchteyken Festus'un kendini asan performansi da playofflarda geri kalan maclar icin umut verici.
Burada Houston'un rezalet pota alti savunmasinin da hakkini vermek gerek. Curry bile kendi basina kac tane hucum ribaundu topladi, hele bir tanesi varki Howard'a box koyup tek eliyle scoopladi topu. Hani adeta posterlik bir hucum ribaunduydu. Alley-oop'lar havada ucustu, ben artik kac tane alley-oop oldu saymaktan bunaldim bi sure sonra.
Curry; bu adam basketbol oynarken izleyebildigim icin kendimi sansli hissediyorum. GSW'da oynadigi icin daha da sansli hissediyorum.
Macin ikinci yarisinda Houston potasinin sol tarafindaki dip cizgi tarafinda oturan Hostonlu bir taraftar, Curry ucluk atmak icin suta kalktiginda birseyler soyledi. (buyuk ihtimalle trash talk).Curry bu sutu soktuktan sonra arkasina donup o taraftara bakarak gulumsedi ve ikinci yarinin kalan bolumunde butun ucluklerini o tarafratin oldugu yerden atti. Saniyorum 3 yada 4 tane ucluk soktu ayni yerden. 4. uclugu soktuktan sonra artik Houston taraftari da Curry'yi tebrik etmeye basladi. Enteresan goruntulerdi.
NBA tarihinde 3-0dan geri donus olmamis ve bu seride de olmayacak.
Normal sezonu Houston'a karsi 4-0, playofflarda su anda 3-0 toplamda 7-0.
Seri baslamadan soyledigim gib; Houstonu 20ye 30a yatirmaktan ziyade bu serinin 4-0, toplamda 8-0 bitmesini cok isterim.

Give N Go
Full Member

View Profile
« Reply #47 on: 24 May 2015 - 10:56:48 »

Bu momentumla (bir sakatlık olmazsa) GSW şampiyon diyebiliriz artık aksi olursada Lebron şampiyon olur.

"Life is either a daring adventure or nothing at all. Security is mostly a superstition. It does not exist in nature."---Helen Keller
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #48 on: 24 May 2015 - 15:17:04 »

Bu seride şu ana kadar maç izlememiştim ama şu an dün geceki 3. maçın tekrarını izliyorum ve bahsi geçen Green'in teknik faul pozisyonunu gördüm.Hakemler tamamen doğru karar vermiş,net teknik faul alması lazım.Bir de kenara doğru gidiyormuş gibi ayak yapıyor,düdük çıkınca da Zeus Olympos'tan inmiş gibi gözlerini belerterek hakeme bakıyor.Bunu hakemin hatası olarak yazmak için sinek olup da at gözlüğü takmış olmak lazım.Hemen öncesinde Howard'a çalınan tırt hücum faul ile 4. faulü alıp tam da hafif bir momentum yakalanmışken kenara alınmasını ya da 2. periyotta Curry üçlük atarken rüzgarına faul çalınan Terry'nin 3 faulle hem de Pablo da 3 faullüyken kenara alınmasını da yazın bir zahmet.
« Last Edit: 24 May 2015 - 15:17:58 by abay » Logged

Teardrop
Pro. Member

Tracy McGrady

View Profile
« Reply #49 on: 24 May 2015 - 15:46:17 »

Bugun Harden'a cok ozel onlemler alinmis. 3 oyuncu rotasyonlu bir savunma vardi Harden'in uzerinde. Kerr, Thompson'un skor katkisina ihtiyaci oldugunu dusunerek Barnes-Harden ile basladi. Pozisyona gore Draymond-Harden, Klay-Harden savunma eslesmeleri yasandi. Harden'in gununde olmayisi ve bahsettigim 3 oyuncu rotasyonlu savunma stratejisi Harden'i etkisiz hale getirdi. Pekcok hucumda Harden'in meshur potaya drivelerina bile izin vermediler ve topu elinden cikartmaya zorladilar. McHale mactan once; sadece Harden'in eline bakmamamiz lazim, digerlerinin de skora katki yapmasi gerek demis fakat top Harden'in elinde olmayinca/katkisi az olunca Houston'un GSW'u yenmesi imkansiza yakin.

ben de aynı gorusteyım. harden ustunden hucum ıslemeyınce baska bır tane set oynatmadı mchale. sonra brewer kendince zırvalasın, josh smith orta-uzun mesafe sut atsın, terry 3 luk densın. ılk yarı 9 asıst mı ne yaptı zaten houston. hıcbır sey ıslemedı hucumda.

ote yandan curry'nın aldıgı hucum rıbaundları hos, guzel; ama bunları yapabılmesenın en buyuk sebebı jason terry. curry savunma konusunda terry nasılsa ben de heralde en kotu terry kadar olurum. belkı bırkac kere bıleklerımı kırar curry ama o da profesyonel degılız dıye anlayısla karsılanır.

bır de curry'nın 3'luk atarken terry elını, curry'nın tasaklarına dogru sallıyor sonra da vuruyor. savunma yaparken hep elıyle ıtıyor. yakın savunurken sureklı temas yapıyor pıslıgıne. oyunun dogası geregı bır nebze olur bunlar anlarım da net pustluguna yapıyor terry bunları. hatta curry sol el ıle howard'ın ustunde panyanın en tepesıne vurdurarak attıgı turnıkede, terry yıne sol koluyla ıtıyor. hakemler bunlara da hep goz yumdu. ama bunlaraa ragmen terry patates oluyor curry'e karsı. 
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #50 on: 24 May 2015 - 16:27:08 »

3. maçtan sonra daha da bir çok üzüldüm GSW'nin rakibinin Clips olmamasına. Tamamen basketbol aşkı için çünkü bu seri muhtemelen 4. maçta bitecek. Üstelik Harden'dan gördüğümüz olağanüstü 2. maç haricinde seriye dair birşey de hatırlanmayacak. O son topun anı da NBA videolarına, tarihine kaznır, sürekli döner, demedi demeyin.

Clips olsaydı muhtemelen seri biraz daha uzun ve çekişmeli olurdu (elbette faraza) ama hücum silahları dar kadrosuna rağmen Roc'a göre daha fazla. Seneye buralarda (aha önce eşleşmezlerse) yine görebiliriz.

İki final serisi de 4-0'a bağlanacak muhtemelen. Şimdiden Final serisi bekliyoruz Sad

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #51 on: 24 May 2015 - 17:43:16 »

... O son topun anı da NBA videolarına, tarihine kaznır, sürekli döner, demedi demeyin...
yapma ağabey burada
macin son 1:40'indan (bir dakika kirk saniye)
bahsetmeden olmaz...
tricktir
Pro. Member

View Profile
« Reply #52 on: 24 May 2015 - 20:30:15 »

Curry'nin büyüleyici performansının yanında Jason Terry'nin büyüleyici savunmasızlığından bahsetmesek olmaz kesinlikle, muhtemel final serisinde en azından Dellavedova biraz ısıracaktır ki genelde Shumpert tutar diye tahmin ediyorum Curry'i, Irving ne derece sağlıklı döner daha var gerçi finali bekleyelim. Dün özelinde Curry'nin performansına Terry yüzünden kulp bulsam da Draymond Green'e şapka çıkarmadan edemiyorum keza Ezeli'ye. İkisi de mükemmel oynadılar dün için ekstra performansları maçı daha da kolaylaştırdı.

Rox açısından en büyük şanssızlık seri başında düşündüğümüz gibi Beverley'in olmaması ayrıca 3 maçta da hem Howard hem Harden'ın en üst performansları aynı maçta çakışmadı ki maç çalmaları için ikisinin de çok iyi oynaması lazım. Ben neden Harden'ı guard oynatıp Harden-Brewer-Ariza-Jones-Howard gibi bir beşle oynamadığını çözemedim McHale'in, belli başlı üstünlüğü var bu beşin Harden'ı yorabilir ama çift haneli asistlerle hatırı sayılır dış şutu olan adamlarla iş görebilirdi. Seri Oracle'a taşınır mı bilmiyorum ama fazla yorulmadan bitecek olması güzel, düşündüğümüzden daha dostane bir seri de oldu artan tansiyon bekliyordum bulamadım pek.

başarılar gelir geçer asaletin bize yeter
http://twitter.com/tricktir
http://astrakhanatoly.blogspot.com/
Teardrop
Pro. Member

Tracy McGrady

View Profile
« Reply #53 on: 24 May 2015 - 23:05:56 »

dellavedova tutamaz abi curry. ancak alicengiz oyunları ıle hucum faul yaptırtır. el kol acar. sabıtım ayagına kendını yere bırakır.
fızıksel olarak cok yetersız kalıyor rakıplerıne karsı. curry'i yavaslatabılen adam tony allen idi bir nebze, onu da gorduk ne kadar yavaslattı.

3-0'dan donen takım yok tarıhte, bu serı de farklı olacaga benzemıyor, o yuzden fınaldekı takımlardan bırını bılıyoruz. dogu'da da net gıbı, ama bu gecekı mac ıle beraber daha kesın konusabılırız.

gsw-cavs fınalınde curry'i savunabılecek bana da shumpert'tan baskası gelmıyor ad olarak. belkı degısmelı tutarlar adamı. kyrıe'yı dınlendırseler bıle heralde curry'i savundurmaz Blatt. neyse o gunler gelsın yazısırız.
R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #54 on: 25 May 2015 - 01:44:30 »

...bahsi geçen Green'in teknik faul pozisyonunu gördüm.Hakemler tamamen doğru karar vermiş,net teknik faul alması lazım... Bunu hakemin hatası olarak yazmak için sinek olup da at gözlüğü takmış olmak lazım.
... 2. periyotta Curry üçlük atarken rüzgarına faul çalınan Terry'nin 3 faulle hem de Pablo da 3 faullüyken kenara alınmasını da yazın bir zahmet.
Basketbolu birak, buna boksta bile bel altina vurmaktan dolayi ihtar veriyorlar. Kaldi ki Terry bel altini da gectim, pelvik bolge alti uzuv bolgesine mudahalede bulunuyor. Buna belki WNBA'de faul calinmaz, bak orada hakli olabilirsin. Bu pozisyona Houston oyunculari bile senin kadar itiraz etmedi. Green'in teknik faulune hatali diyenler at gozlugu takan sinekler ise, bu faulue faul degil diyenler nedir?

Bu seride şu ana kadar maç izlememiştim ama şu an dün geceki 3. maçın tekrarını izliyorum
Yahu neden her şey Warriors yüzünden? Bu hatalar zincirine Houston sürüklemiş olamaz mı? Yani bu oyuncular gerizekalı ve kazanmayı istemiyorlar,karşılarındaki oyuncuların neler yapabileceğine de vakıf değiller,umursamazlar ve küstahlar,elleriyle maçı vereceklerdi mi?
2. maci izlemeden gelişigüzel ve totodan yapilan salvolar.

Herneyse,
-Teşbih edebiyatidan hosaldigin yavan benzetmelerinden belli oluyor, yok efendim Zeus Olimpostan inmis, Musa'ya plakalar gelmis, Isa'ya ayetler inmis...
-Tanidigin tanimadigin insanlara, sivilceli ergenler, at gozluklu sinekler, isguzarlar...vb gibi kulplar takmayi kendine hak gormussun
-Pekcok yazilan yazidan sonra bir nefes darligin, bir rahtsizligin sozkonusu soylediklerine bakilirsa, ve bu rahatsizligini da insanlari rencide etme noktasina varan sekillerde ilettigini de goruyorum
-5 yildizli rutbenin egosunun da kokusu geliyor

Bir bilgisayar programi dusunuyorum, yukaridaki verileri girsem ve desem ki bana bu ozelliklere uygun bir insan profili/karakter cikart... Saniyorum bilgisayarin ilk tercihi Nihat Dogan olurdu.
« Last Edit: 25 May 2015 - 02:54:02 by Reignor » Logged

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #55 on: 25 May 2015 - 03:09:31 »

O yorumu yazmak için maçları izlemek gerekmiyor. Öyle bir anlatıyorsunuz ki koca maç boyu meydana gelen tüm olumlu ya da olumsuz hadiseler Warriors kaynaklı. Yok böyle bir Dünya. Bu kadar çok faktör ve değişken varken hepsini bir tarafın belirlemesi mümkün değil,vurgulanmak istenen bu. Yani Curry kaptırmış topu, evet ama buna mecbur kalmış. Emin ol ondan daha fazla isteyemezsin kazanmayı.

Maçı izleyince bir şey daha farkettim, savunamıyor denilen Klay harika iş çıkardı Harden karşısında. Yani ne bekleniyor bilemiyorum, sayı attırmaması falan herhalde.

Lüzumsuz programlarla uğraşma, bi faydan olsun Dünya barışına.  
« Last Edit: 25 May 2015 - 03:10:17 by abay » Logged

WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #56 on: 25 May 2015 - 19:40:21 »

Forumda abay mesajlarını görünce okumadan geçiyordum(tavsiye ederim) ama bu başlıkta alıntı ve konu sapmasından neden böyle yazılmış diye okumak zorunda kaldım.Bu bile yetti bana.

Bu seride şu ana kadar maç izlememiştim ama şu an dün geceki 3. maçın tekrarını izliyorum
Maçı izleyince bir şey daha farkettim, savunamıyor denilen Klay harika iş çıkardı Harden karşısında. Yani ne bekleniyor bilemiyorum, sayı attırmaması falan herhalde.

Ufkum açıldı resmen.Klay'in üçüncü maçtaki savunmasını farkedememişiz.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #57 on: 25 May 2015 - 20:17:47 »

Bu tablonun bana ne göstermesi gerekiyor? Hayır bileyim, ona göre tepki vereyim, bari overdose olmayalım.

R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #58 on: 25 May 2015 - 21:17:14 »

https://m.youtube.com/watch?v=yHf_mC8NyMo

https://mobile.twitter.com/SFWarriorNation/status/558835706575863808/video/1

https://vine.co/v/OQ7i9z3gTnD

Harrison Barnes 100 kere denese 95ini sokar denmis. Cok dogru denmis.

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #59 on: 25 May 2015 - 23:09:23 »

neye varmaya çalışıyorsunuz bir anlayabilsek? bende şimdi howard ın blokladığı ters turnike videoları mı bulayım?
şu an gsw nin şampiyon olmasını istememek için 2 sebep var onlarda sizsiniz yani.
Pages: 1 2 3 [4] 5 6  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2015 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: (1) Golden State Warriors vs. (2) Houston Rockets - Batı Finali « previous next »
    Jump to: