Welcome, Guest. Please login or register.
19 Nov 2019 - 02:21:26
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2015 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: (1) Golden State Warriors vs. (2) Houston Rockets - Batı Finali 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Seri?
Warriors 4-0 Rockets - 7 (15.6%)
Warriors 4-1 Rockets - 8 (17.8%)
Warriors 4-2 Rockets - 16 (35.6%)
Warriors 4-3 Rockets - 4 (8.9%)
Warriors 3-4 Rockets - 4 (8.9%)
Warriors 2-4 Rockets - 4 (8.9%)
Warriors 1-4 Rockets - 0 (0%)
Warriors 0-4 Rockets - 2 (4.4%)
Total Voters: 45

Pages: 1 2 3 4 ... 6 [All]
Author Topic: (1) Golden State Warriors vs. (2) Houston Rockets - Batı Finali  (Read 16747 times)
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« on: 18 May 2015 - 11:19:15 »

GM 1:   HOU at GSW, May 19, 9:00 PM ET ESPN
GM 2:   HOU at GSW, May 21, 9:00 PM ET ESPN
GM 3:   GSW at HOU, May 23, 9:00 PM ET ESPN
GM 4:   GSW at HOU, May 25, 9:00 PM ET ESPN
GM 5:   HOU at GSW, May 27 ESPN | If Needed
GM 6:   GSW at HOU, May 29 ESPN | If Needed
GM 7:   HOU at GSW, May 31 ESPN | If Needed
memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #1 on: 18 May 2015 - 12:32:38 »

Oyuncular bazında iki senedir birbirine en uyuz olan iki takım diyebiliriz. Bol kavga bekliyorum.

Curry'ye double gitmesin, atsın evladım. Diğerlerini palazlandırmayın.

4-3 Rockies

« Last Edit: 18 May 2015 - 12:33:00 by memir » Logged

#memircagan
judas
Moderator
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #2 on: 18 May 2015 - 13:20:50 »

ben olacakları özetliyeyim.

gsw rahat eler diye başlarız, sonra houston 2 maç alınca "seri gitti, golden state berbat, kerr bıraksın bu işi" olur, ardından gsw eşitliği sağlar, işler düzelir. belki arada tekrar bi houston öne geçer, gsw bir daha elenir, sonunda turu geçtiği zaman da, "zaten baştan beri gsw geçer diyorduk, kerr dediklerimizi yapınca iş düzeldi" deriz.

memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #3 on: 18 May 2015 - 13:42:23 »

Hocam McHale'e attığımız laflara bir atıf var ise burada, serinin dönmesinde McHale'in payının minimal olduğunu düşünüyorum. HCA ile 3-1 yenik düştüğün seride coach'u yükseltecek tek şey, hatalarından ders aldığını gösterip bir diğer seride rakibin başını derde sokacak oyun düzeni kurması olur ki, onu göreceğiz.

#memircagan
Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #4 on: 18 May 2015 - 14:21:24 »

Bu seri 7.maça gider, o maçı da Rockets deplasmanda alır diye oy atılmışsa, Rockets gerçekten bu sene önemli iş başarmış demektir. Ama ben 4-2 GSW'den öteye gidemez diye düşünüyorum, elin oğlu Clippers değil, çok fena çarpar geçer.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
tricktir
Pro. Member

View Profile
« Reply #5 on: 18 May 2015 - 17:01:25 »

Houston'ın dış oyuncularımızı savunması baya zor gözüküyor,Beverley'in olmaması büyük avantaj bizim için. Tam aksine savunmada hem Harden'ı hem de Ariza ve Terry'nin yüzdelerini aşağı çekeceğimizi düşünüyorum. Howard'ı da faul problemine sürüklersek ki bu geçmişe göre biraz daha zor, işler daha da kolaylaşır. Güzel bir seri olur iki takımın son iki sezondur maçlarındaki okaylara bakınca.4-1 ya da 4-2 alacağımızı düşünüyorum.

başarılar gelir geçer asaletin bize yeter
http://twitter.com/tricktir
http://astrakhanatoly.blogspot.com/
WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #6 on: 18 May 2015 - 20:26:07 »

Harden klasik gamsız playoff oyununu oynasın 2. maçı vermeyi kabul edemem.Aksi olacağını da sanmıyorum Harden'ın geçen seneden sonra bu sene de aynı tas aynı hamam olmasıyla.

Clips gibi bir çöküşü geçtim Grizzlies serisinde yazdığım gibi Warriors'ın iki maç arka arkaya kötü oynaması bile çok zor geliyor bana.Grizzlies gibi savunma önceliği olan bir takımdan sonra Rockets veya Clips gelseydi de o savunmayı görmeyeceğimiz kesindi.Atma yarışında da ligde her takıma üstünlüğümüzü kabul ettiririz.Yine Grizzlies serisinde bizi en fazla zorlayacak pota altına karşı oynadığımızı da söylemiştim.Atletiklik veya güce karşı daha kolay çözüm bulabiliyoruz oyun aklına göre.Gasol ve Z-Bo topu ver bitirsin diyeceğin adamlardı.Oysa Howard veya Jordan'ın arkasında Speights bile postta durup iter savunmada.Gasol ise paramparça ederdi Big Mo'yu.Bogut ve Draymond'ın getirdiği oyun aklı farkını minimize ediyorlardı herşeyden önce.Oysa yine ne Rockets ne de Clips öyle bir esnekliğe sahip.

Seride bir kere splash biraderleri savunamayacak Rox ,bu kesin.Beverley olsaydı Curry'ye sertlik yapardı ama o da yok.Ariza birini tutsa bile diğeri ve Barnes, Terry ile Harden'a kalacak ki Rox taraftarları bile sonuçtan umut vaadedecek birşey bulamaz.Ariza'da lockdown defender değil sonuçta.İçeride belki Howard savunmada yine zorluk çıkarır ama içeriyi alsa bile yukarıdakilerden sonra o kadar sorun olmaz.Yine de hücumda da rahatlıkla arkasında durur Bogut.Speights bile iter biraz, iki Howard kadar hacmi varken.Benchte Livingston ,Iguodala ,Lee ,Sp8s ,Barbosa ,Ezeli var ,daha ne olsun.Çevire çevire oynatırız.Yazdıkça seri daha kolay geliyor gözüme.Biliyorum çok toto kalkıklığı gibi geliyor yazdıklarım ama gerçekten Rox'un kazanması için ne olması gerekir diye düşünüyorum ya büyük sakatlık ya da Harden'ın double Harden gibi oynaması falan geliyor aklıma.Bu saatten sonra benchten süperyıldız çıkarmamadıktan ,savunmada 2004 Pistons olmadıktan veya McHale ben bugünleri bekliyordum diye dahiliğin sınırlarını zorlamadıktan sonra.Herşeyden önce normal sezonda bile bir reaksiyon bekledim her maçta ama nası bi gamsızlıksa Harden'ı kendi sahasında bile 11 sayıyla oynattıktan 3 gün sonra süpürme maçında yine rahatça kazandık.

4-1 diyorum 4-0 olsa da şaşırmam ama  4-2 ciddi manada şaşırtır beni.

mVy
keeper
Jr. Member
*

View Profile
« Reply #7 on: 19 May 2015 - 02:09:54 »

Bu seri 7.maça gider, o maçı da Rockets deplasmanda alır diye oy atılmışsa, Rockets gerçekten bu sene önemli iş başarmış demektir. Ama ben 4-2 GSW'den öteye gidemez diye düşünüyorum, elin oğlu Clippers değil, çok fena çarpar geçer.

valla Hocam 4-0 Rockets atanı da gördükten sonra çok takılmıyorum oylamalara..

GSW bi Clippers diil, hele mal bi takım hiç değil..elindeki seriyi verecek yada beyler bi maçı da bırakalım diyecek bir takım da değil..eşleşmeleri, sezon içini ve kadroları düşününce 4-0 geldi direk gözümün önüne, verdim gitti.
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #8 on: 19 May 2015 - 02:51:26 »

Houston dün geceki tempoyu sürdürdüğü her maçı her takıma karşı kazanabilir ama sürekliliği sağlayacak oyuncu tecrübesi ve ya alternatif olarak coaching kurnazlığı yok. Mesela Terry yerine Brewer ile başlamak büyük sürpriz olur. Harden'ı Barnes'a saklamak mümkün pekala.

Ben yine de evlerinde maç vereceklerini sanmıyorum.

R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #9 on: 19 May 2015 - 02:58:02 »

Herkesin dilinde 4-0 , 4-1. Kagit uzerinde 4-0 yada 4-1 cok mantikli ama unutmayalim ki rakip Houston.
Bati konferansi 2.si ve nispeten daha onemli 2 takimi eleyerek geldiler bati finaline. Bunu sadece rakiplerinin siralamadaki yerlerine bakarak ve Memphis'in ciddi aciklari oldugunu gordukten sonra soyluyorum.
Birde McHale takiminin oyuncularini "tanimaya baslamisken!" cikti karsimiza Houston.
Benimde aklimdan gecen 4-0 ama bu serinin ederi 4-2
« Last Edit: 19 May 2015 - 03:00:56 by Reignor » Logged

sucrane
Newbie
*

Rox fan

View Profile
« Reply #10 on: 19 May 2015 - 12:02:27 »

valla Hocam 4-0 Rockets atanı da gördükten sonra çok takılmıyorum oylamalara..

GSW bi Clippers diil, hele mal bi takım hiç değil..elindeki seriyi verecek yada beyler bi maçı da bırakalım diyecek bir takım da değil..eşleşmeleri, sezon içini ve kadroları düşününce 4-0 geldi direk gözümün önüne, verdim gitti.

Hocam sana kalsa Gsw'yi Clippers'i birak Pelicans, Blazers falan da rahat rahat geciyordu zaten Houston'i. Sen bunlari yazdikca roketler onune geleni tokatlamaya devam ediyor. Ama rica etsek boyle devam eder misin, totemimiz olsun. Smiley

Seriye gelince 4-2 GSW derdim ama son gunlerdeki takimdaki Fatih Terim inancini gordukce bir 4-3 Rockets gecirmiyor degilim icimden.
« Last Edit: 19 May 2015 - 12:04:31 by sucrane » Logged
judas
Moderator
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #11 on: 19 May 2015 - 12:25:52 »

Hocam McHale'e attığımız laflara bir atıf var ise burada, serinin dönmesinde McHale'in payının minimal olduğunu düşünüyorum. HCA ile 3-1 yenik düştüğün seride coach'u yükseltecek tek şey, hatalarından ders aldığını gösterip bir diğer seride rakibin başını derde sokacak oyun düzeni kurması olur ki, onu göreceğiz.

yok abi mchale'e değil atıf, forumun genel playoff performansına aslında.

riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #12 on: 19 May 2015 - 23:24:16 »

Benim playoff öncesi şampiyonluk adayımı yendikleri için Houston'a büyük saygı duyuyorum. İlk turdaki tahminlerimde elediğim takıma totem yapıp 4-1 elenirler diyorum.

Şahsen 7 maç olursa tadından yenmez. Seriyi GSW de alsa Roc da alsa her halükarda güzel olur. İnşallah savunma da yaparlar arada ve daha güzel bir seri izleriz.

mVy
keeper
Jr. Member
*

View Profile
« Reply #13 on: 20 May 2015 - 01:47:50 »

Hocam sana kalsa Gsw'yi Clippers'i birak Pelicans, Blazers falan da rahat rahat geciyordu zaten Houston'i. Sen bunlari yazdikca roketler onune geleni tokatlamaya devam ediyor. Ama rica etsek boyle devam eder misin, totemimiz olsun. Smiley

Seriye gelince 4-2 GSW derdim ama son gunlerdeki takimdaki Fatih Terim inancini gordukce bir 4-3 Rockets gecirmiyor degilim icimden.

iş totemlere kaldı diosun yani Smiley

benim için hala bişi değişmedi Houston ile ilgili, Clippers ile ilgili ise çok şey değişti. Doc Rivers'ta 3-1'den seri verme koleksiyonuna bir yenisini ekledi, büyük iş..
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #14 on: 20 May 2015 - 06:32:12 »

Roc kaldığı yerden devam ediyor.  Özgüvenleri tazelenmiş LAC serisi ile. Tabi daha çok uzun süre var ve Howard'ın sakatlığı ne kadar süre almasını sağlayacak?

tricktir
Pro. Member

View Profile
« Reply #15 on: 20 May 2015 - 07:14:30 »

İlk yarıda karşılıklı o kadar hamle gördük ki tempoyla beraber baş döndürücüydü en temel hamle 5 kısaya dönmesi oldu Kerr'ün. Modern basketbol denen meletin tempo açısından nirvanasını izliyoruz zaten, Capela-Livingston gibi benchten gelen değişik katkılarla güzel ilk yarı oldu. Yalnız Howard'a çalınan 3.faul çok saçmaydı tek tatsız yanı bu herhalde devrenin hakemler cozutmasın çok temiz seri olacak. Bir diğer sinir olduğum durum ulan Howard ufacık sakatlandı, hemen twitter falan Howard dönerse,dönmezse seri ne olur gibi kehanetler. İnsanlar baya şizofren olmuş artık her ufak sakatlık olduğunda biri bin yapıyorlar, iki takımda bildiğimiz eksikleri dışında sapasağlam gayet Smiley

riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #16 on: 20 May 2015 - 07:21:07 »

Yanlız GSW hem pivotsuz hem de reboundları alırsa Roc bununla başedemez. GSW geri dönüşü sırasında içeri zorlayacağız diye çok top kaybettiler, o itiş kakışlardan düdük de gelmeyince takım rayından çıktı. Savunma konsantrasyonları yine iyi. Olayı 3 sayı yarışına dökmemeleri daha da akıllıca. Tabi karşında da su gibi akan bir GSW var, hepsi bir yere kadar.

tricktir
Pro. Member

View Profile
« Reply #17 on: 20 May 2015 - 08:15:24 »

Howard'ın durumu görünürden daha sıkıntılı çıktı oynayamıyor şu anda son çeyrekte ama Houston için iyi oldu Harden tek başına büyük karakter koyarak epey sorun çıkarmaya başladı yalnız Kerr en azından bazı savunmalarda Klay yerine başkasını verse daha iyi olacak sanki Harden üzerinde

R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #18 on: 20 May 2015 - 08:42:02 »

vine:
Kotu ilk ceyrek
16 sayi geriden gelen gsw
Curry at Harden at, Harden at Curry at
Cok buyuk oynadin Livingston
Sezon 5-0
« Last Edit: 20 May 2015 - 08:58:51 by Reignor » Logged

Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #19 on: 20 May 2015 - 08:45:02 »

Eh biz de iyi vurduk ama yıkılmadı Warriors. Bir dahaya diyoruz.

Gentoure
Jr. Member
**

batug.com

View Profile
« Reply #20 on: 20 May 2015 - 12:11:37 »

Golden State için Houston eşleşmesi bana göre Clippers'a göre çok daha iyi oldu. Özellikle rotasyon genişliği ve bench katkısı düşünüldüğünde Golden State çok daha avantajlı. Ben bir maç Houston'ın varını yoğunu ortaya koyup alacağını düşünüyorum. Ancak Golden State'in 4-1 tur atlamasını bekliyorum. İlk maçı zorda olsa kazandılar ancak diğer maçlar bence daha kolay olacak. Golden State'in şu anda cebinde zorlandığı dakikalarda kullanmak için bir de Hack'a Howard seçeneğide duruyor. Eğer mecbur kalırlarsa bence kullanmaktan çekinmeyeceklerdir.
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #21 on: 20 May 2015 - 15:13:50 »

harden büyük oynadı ama curry de cevapsız bırakmadı. güzel seri olacak.
memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #22 on: 20 May 2015 - 15:34:00 »

Dwight sakatlanmasa Bogut'ta faul problemine girmişken maçı alırdık diye düşünüyorum.

Takım için Clippers serisinin o çoktandır beklediğimiz mental eşiği aşmalarını sağladığını görebiliyoruz. İki maç gözlem için kısa ama iki maçtır play-off basketbolu oynuyor Rockets, böyle olunca takımın yeteneği ortaya çıkıyor. Takım olarak -Moti ve Beverley eksik olsa dahi- en iyi 4 takımdan biri olduğumuzu düşünüyorum, aptallaşmadığımız sürece batı finali başarı değil, devamı da gelir zaten.

Onun dışında ikinci maç anya konya ortaya çıkar ama şu maçı izleyip GSW seriyi rahat götürür diyen ya gözünü çizdirsin ya da Dwight'ın oynayamayacağını düşünüyordur. Dwight sakatlanmadan önce içeriye girebilen Warrior'lar kafaya yiyip geri dönüyor, ne zaman Dwight sakatlandı Golden State seriye bağladı.

McHale'in GSW'ye uyup, kısa beşe geçip Capela yerine Jones'u oynatması hem hücumda hem savunmada zarar verdi. Capela çok iyi oynamasının yanında savunmadan mini Dwight etkisi yaratıyor, Terrence-Josh Smith ikillisiyle midrange show izledik Golden State'den.

Bir de Curry'yi bırakın diğerlerini palazlandırmayın dedikte Terry bir tane screen'den çık be kardeşim, bri ara Curry'yi, Golden State'in Tony Allen'ı savunduğu gibi savunduk. Bunda büyük payı olan Bogut kardeşimin hareketli screenlerine selam ederim.

Draymond Green hayatı boyunca iç saha playoff maçlarında büyük ekmek yer, yaptığı pisliklere nefretle karışık saygı duyuyorum. Fakat Ariza olayında anlamadığım; hakemler o pozisyonu izleyip nasıl teknik vermedi Green'e. Adam resmen yerde sarıldı Ariza'ya, bir de üstüne sayı yedik, adamın yanına kaldı.

Ariza  i love u
« Last Edit: 20 May 2015 - 15:35:39 by memir » Logged

#memircagan
nowitzki41
Pro. Member

Sen benim her gece efkarım.....

View Profile
« Reply #23 on: 20 May 2015 - 16:50:35 »

Bir de Curry'yi bırakın diğerlerini palazlandırmayın dedikte Terry bir tane screen'den çık be kardeşim, bri ara Curry'yi, Golden State'in Tony Allen'ı savunduğu gibi savunduk. Bunda büyük payı olan Bogut kardeşimin hareketli screenlerine selam ederim.

Draymond Green hayatı boyunca iç saha playoff maçlarında büyük ekmek yer, yaptığı pisliklere nefretle karışık saygı duyuyorum. Fakat Ariza olayında anlamadığım; hakemler o pozisyonu izleyip nasıl teknik vermedi Green'e. Adam resmen yerde sarıldı Ariza'ya, bir de üstüne sayı yedik, adamın yanına kaldı.

Ariza  i love u

Terry nin bu seride 15-20 dakikadan fazla süre alması çok sakıncalı Houston için. Curryle eşleşmese eşleşebileceği oyuncu yok Klay de sırtı dönük oynar Barnes da anca Barbosa falan oyunda olduğu dakikalarda Terry nin oynaması lazım. Brewer-Harden-Ariza ön alan 3 lüsünün daha çok sahada kalması lazım Houston için.

D.green aynı Rudy gibi ya seversin ya nefret edersin tipinde bir oyuncu kazanmak için sahada her türlü sertlik + yeri geldiğinde pisliği yapan bir oyuncu ha ben seven tarafında olduğum için rahatsız etmiyo çok fazla ama bu sahada pis işler yapmadığı anlamına gelmiyor.

Houston 16 sayılık avantajı yakalamışken bu maçı alsa kendileri adına iyi olurdu bir daha Oregon da böyle bir avantajı elde edemeyebilirler.
WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #24 on: 21 May 2015 - 00:24:48 »

Abi Green'de sertlik yapsın azıcık...Adamın boyu Livingston'dan kısa muhtemelen ,biz pivot oynatıyoruz Howard'ı ,Gasol'ü savunduruyoruz.Sertlik yapmasaydı mutlu aküde falan oynardı.Bizim açımızdan maçın en iyisiydi aynı zamanda ,hem de 43 dk sahada kalıp.Övgü yazmaktan bıktım ben artık ona.Böyle bir oyuncuyu takımında görmek istemeyecek bir basketbol seyircisi olacağını sanmıyorum.

Sabah erken çıktığımdan maçın tamamını şimdi izleyebildim.Warriors seriyi rahat götürecek diyorum hala.Şu oyunu Grizzlies'e oynasaydık Grizzlies o maçı alırdı.Thompson ,Barnes ,Iguodala ,Bogut bu kadar kötüyken kazanamıyorsan bunun sürekli olmasını beklemeyeceksin.Takım çok kötü şut attı ,layuplar bile hiç girmedi.Burada Rox savunmasının bir artısı olduğunu söyleyemeyeceğim çünkü takım istediği şutları buldu.Kaçan üçlüklerin nerdeyse tamamı boş üçlüktü(10-29)Özellikle Thompson berbattı şut açısından.Hadi Harden'ı savunduğu için hücumda çok güçlü kalamadı diyelim ama Harden'da gayet istediğini yaptı her seferinde.Ona rağmen içeride layupları bile kaçırdı.Hem de Howard yokken.Zaten maçın genelinde de Howard olmasa da içeriden bitiremediler.Tekrar etmem gerekiyor Rox çok etkili bir savunma yapıp zorlama şutlar attırmadı ,biz kötü attık sezon boyunca attığımız şutları.

Bunun dışında savunma performansımız yine kötüydü.Temel sebebi Harden'ı tutamamak zaten.O istediğini yapınca bir şekilde kalıyor Rox maçın içinde.Hücumda da Barnes üstüne gidemediği için savunmasını zorlayıp düşüremedik.Ne geçebildi ne de içeriye sürükleyebildi.Koç kadrosundaki en güvendiğim adam R.Adams buna bi çözüm bulur elbet.

Warriors bu oyunu oynasaydı burada olmazdı zaten.Rox'u çok takip etmediğim için daha neler yapabilirler veya dünkü seviyeyi koruyabilirler mi bilemem ama Warriors bir daha bu kadar kötü olmaz diye düşünüyorum.Buna rağmen Rox'tan 25-6lık bir seride biz almayı başardık ilk yarı sonunda.

Son olarak ben deplasmanda daha rahat oynayacağımızı düşünüyorum.Rox extra bir savunma gayretine girmez herhalde.Oyle bir durumda da deplasman maçlarında daha rahat olur çocuklar kaybetsek bile avansımız var diye.Grizzlies serisinde de hatta Pelicans serisinde de böyle oldu.
« Last Edit: 21 May 2015 - 00:29:40 by WADE#3 » Logged

tricktir
Pro. Member

View Profile
« Reply #25 on: 22 May 2015 - 07:32:03 »

Klay Harden'ı kesinlikle tutamıyor ve bunun yanında harcadığı enerjiyle hücumu epey düşüyor,takım da ivme kaybettiği her anda bunun eksikliğini yaşayıp Curry ile tek tabanca hale dönüyor. Livingston ya da Barnesla savunmaya çalışmak lazım Harden'ı.

R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #26 on: 22 May 2015 - 08:38:39 »

Harden! we have a problem
Sezon 6-0

sino
Newbie
*

View Profile
« Reply #27 on: 22 May 2015 - 08:40:29 »

Coluguna cocuguna anlatabilecekken, maci tek basina braya getirmisken, yine maci tek basina kendi elleriyle verdi harden.

Tam bi duelloydu mac. Curry inanilmazdi.

Ama harden. Yani yakisti mi su son be abicim. 10 yil sonra bile anlatilirdi su performansin.
Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #28 on: 22 May 2015 - 08:48:46 »

Son pozisyon Harden'dan ziyade Howard'ın öküzlüğü bence. Harden savunma yerleşmemişken hücum başlattı, 2 kişiyi üzerine çekip boşta kalan Howard'a verdi topu. Orda Howard'ın önü açıkken yüklenecekti içeri. 2 kişi arasındaki Harden'a geriye doğru pas verirsen adamlar da basar topa tabi.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
Teardrop
Pro. Member

Tracy McGrady

View Profile
« Reply #29 on: 22 May 2015 - 13:54:55 »

harden kusursuza yakın oynadı bu ana kadar ve buna ragmen rockets mac calamadı warrıors'tan.

tricktir'e dedigine kesinlikle katılıyorum. klay thompson'ı bıtırıyor harden. ama ote taraftan bana gore ne lıvıngston ne de barnes harden'ı tutabılecek nıtelıkte. hucumdakı klay katkısından feragat etmeyı tercıh edıyor su ana kadar warrıors.

lıvıngston demısken belırtmeden gecemeyecegım. fızıksel ustunlugunu rockets savunmacılarına karsı cok ıyı kullanıyor ve klay'den gelmeyen hucum katkısını yeterınce telafı edıyor bana gore.

2 takımın da + sı ve - si var. kimi donemler rockets'ın agır basıyor + ları seri yakalıyorlar. kimi zaman warriors'un + ları seriyi getiriyor. bazen 2 takım da duruyor. Ama sahada 10 kısı varken aralarında bana gore sırıtan tek kısı Josh Smıth. Adam resmen king'de el almaz cezası. Rockets ona ragmen macı oralara getırdı. Neredeyse belkı de alacaktı da ama son sanıyelerde verılen anlık kararlar, macı warrıors'un kazanmasını sagladı.

tspark'ın dedıgı gıbı harden orada 2 kısıyı ustune cekmısken howard'a verdı. evet howard ıcerı yuklenebılırdı ama potadan uzaktı. adam onu dusunmedı bıle pımı cektı bombayı attı harden'a. yazık oldu destansı bır performanstı.

harden'ın bu performansını bu sekılde devam ettırebılecegı malum. ettırırse hıkayesıne bır bolum daha ekler, efsaneye dogru ılerler. yok eger ettıremezse rockets gazoz olur.
Kivanc1Mac
Full Member

View Profile WWW
« Reply #30 on: 22 May 2015 - 15:04:47 »

Şimdi tekrar baktım, Dwight topu aldığında 3.2 saniye, topu tekrar gönderdiğinde ise 3 saniye var maçın bitimine. İçeriye yüklenecek bir pozisyon da yok gibi pek.
http://imgur.com/zw5K1Ue

Driplinge başladığı an Klay üzerine çullanacak, yine muhtemel bir top kaybıyla karşı karşıya kalınacak, top kaybı olmasa bile içerde de Draymond ve Iguodala olacaktı. Tabi bunları düşündü o yüzden pas verdi demiyorum da, Dwight içeri yüklenseydi belki de maç kazanılacaktı düşüncesini kafalardan atmak için söylüyorum. Yapılacak en mantıklı şey mola almaktı, o da o anki heyecanla yapılmadı.

Çok yazık oldu. Şu maçı buraya kadar getirip kaybetmek psikolojik olarak da derin yaralar açmış olabilir takımda veya tam tersi, hırslanmalarına sebep olmuş da olabilir, ilerleyen zamanlarda etkisini göreceğiz. Şimdi büyük bir stresle karşı karşıyayız. 2-2 yapmak zorundayız. Ondan sonra da deplasmanda bir maç çalmamız gerek yine. Çalabileceğimizi de gösterdik 2 maçta da. Seri yine 4-1 biter, 4-2 biter belki ama takım cidden seviye atlamış bir şekilde oynuyor, bunu görmek bile güzel.

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #31 on: 22 May 2015 - 17:03:55 »

bir kere yere vurup pota altında ki iki kişiden birine -muhtemelen sol taraftakine- rahatlıkla verebilirmiş ama böyle anlarda bunları yap(a)madığı için howard sıradan bir atletik uzun benim gözümde. ariza doğru olan forvet kanalında devam etmek yerine trailer gibi foul-line üzerinden devam etseymiş daha iyi olurmuş aslında ama o an da karar vermek çok zor.

pozisyonun başında harden neden direk soldan yüklenip faul almamış ben ona akıl erdiremedim.
bullsarda
Veteran
Pro. Member

The more I see the less I know for sure

View Profile
« Reply #32 on: 22 May 2015 - 18:52:37 »

bu pozisyon aslında harden'in trailer olarak bomboş gelen terrence jones'a pası veremediğinde bitti. gerisi tam bir karambol. jones'a o pası verebilse maçı almışlardı.
R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #33 on: 22 May 2015 - 19:08:59 »

Herkes Harden'in son pozisyonundan bahsetmis. Sanki Houston maci o son topla kaybetmis gibi bir hava olusmus. Eyvallah, gozle gorulen o, ama onun oncesinde GSW'un +8 sayilik farki son 1:40da acemice nasil kapattirdigi konusulmamis.
Son toptan bir yada iki pozisyon once Curry'nin topu yari alanindan cikartmaya calistigi sirada Brewer'in pasa el uzatmasi, topun Curry'nin kucagina dusmesi fakat GSW'un mola almamasi!!! ve 8 saniye kurali ile topun kaybedilmesi var.
Hardenin'in son topundan once Barnes'in kacirdigi bir ters turnike var. 100 kere denese 95 tanesini sokar.
Bundan bir pozisyon once 1-2 gereksiz ekstra pasla zaman kaybedip topun Barnes'a ulastirilmasi ve Barnes'in iceriye drive etmek yerine ucluk atmayi tercih ettigi bir pozisyon var.
Harden'in son 1:00 civarinda "nedense??" cok soft savunulup bos smac vurmasi var.
Ozetle GSW'un kendi hatalari+heyecani macin gitmesine sebep olabilirdi.

GSW'un bu maci kazanmasinin en onemli sebeplerinden birisi Bogut'un skora katkisi, bir diger sebebi de takim genelinin yuzdeli sut atmasidir.

« Last Edit: 22 May 2015 - 19:27:10 by Reignor » Logged

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #34 on: 22 May 2015 - 19:58:27 »

bir sayı gerideyken ve son 10 saniyede top senin elindeyse ve topu çembere dahi gönderemediysen tabi ki o pozisyonu konuşacaz. yoksa koç ihsan bayülken gibi 1.çeyreğin ortasında atılan bir üçlük için çok kritik dememiz gerekir.
R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #35 on: 22 May 2015 - 20:36:07 »

hocam mesajima tekrar bakarsan macin son 1:40'indan (bir dakika kirk saniye) bahsediyorum.
bu 1:40da GSW'un 8 sayi ondeyken neleri yanlis yapip maci son topa getirdigini anlatiyorum.
( GSW'un ikinci ceyrekte 17 sayi farkla onde oldugundan bahsetmiyorum)
sen bana ihsan bayulken'in ilk ceyrek sutuna yaptigi yorumu ornek gosteriyorsun
rica ederim karsi goruslerde biraz daha mesnetli olalim

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #36 on: 22 May 2015 - 20:51:48 »

Yahu neden her şey Warriors yüzünden? Bu hatalar zincirine Houston sürüklemiş olamaz mı? Yani bu oyuncular gerizekalı ve kazanmayı istemiyorlar,karşılarındaki oyuncuların neler yapabileceğine de vakıf değiller,umursamazlar ve küstahlar,elleriyle maçı vereceklerdi mi? Bu play-off  sivilceli ergen yorumları doldu buraya ya,vallaha nefesim daralıyor okurken.(Bir işgüzar da "Beğenmiyorsan okuma" derse de haklı,kabahat bizim yazılanlar kaliteli sanıyoruz)

Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #37 on: 22 May 2015 - 22:38:11 »

Houston da ilk maçin 2. çeyreğinde 16 sayi öndeydi. Ama oradan geri gelen GSW'ydi. Bu maçta da geri döndüren olduğu gibi. Rockets hiç bişey yapmiyor amk, alan veren hep Golden State. Hem bi de eksikler yani, Klay'in düzgün performansi yok. Ama Howard 96dk sahada sağlikli kalip süper katki verdi. PatBev diye biri hiç önemli değil zaten.

"Karşit görüşlerimizde falan filan..." Komik yani.

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #38 on: 22 May 2015 - 23:59:20 »

Senin o son 1:40(parantez içinde yazmıyorum) yazdığın olaylar ne kadar önemliyse ilk çeyrekte kaçan şutlardan birini sokmuş olsa rockets maçı kazanmış olmayacak mı? Al sana mesnet.

Bu oyunun en güzel yanlarından biri buzzer-beaterlar; soksa jeneriklerde izlicez. Jordan ın cavs e attığı basketi izliyoz 30 yıldır; cavs in son 1:40da yaptıklarını değil.

Ben spurs elendikten sonra hiç bakmadım maçlara/pozisyonlara ama bu pozisyonu 10-15 kere izledim; ne yapabilirdi filan diye yorum yaptık yukarda. Elim(iz)den gelen bu kusura bakma.
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #39 on: 23 May 2015 - 00:45:18 »

Harden
Şu 2. maç nerdeyse LeBron ve Shaq etkisinde oynadı ki nerdeyse maçı da çalıyordu. Başka hiçbirşeye takılmıyorum da (se sa olacak ama) Josh Smith ile Green takımları değiştirseler ne değişirdi acaba?

Takımdaki Bev ve Mate'nin eksikliklerini de düşününce HARDEN gerçekten MVP olmayı haketmiş.

Bir de hani hep rating diye arada dem vuruyoruz ya sisteme. Hakem veya NBA veya Medya istese, son pozisyonda hakemler Harden için faul uydururlardı.

Seri umarım 7 maça uzar. Çok güzel maçlar bizi bekliyor.

memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #40 on: 23 May 2015 - 14:51:50 »

Golden State'te her oyuncu her maç a performansını verdiğinden, herkes tüm şutlarını sokmadan normal oyunlarını oynamış sayılmıyorlar. Harrison Barnes, o son ters turnikeyi Dwight üzerindeyken 100 kere denese 95 kere sokar denmiş. Çok doğru denmiş.

Neyse, çok zor ama içerideki iki maçı alırsak kesin Oracle'da bir maç çalarız. Harden böyle devam edemez yalnız, hücumda öne çıkan Brewer, Terry gibi adamlar lazım. Clips serisinde de 5. maçtan sonradan açıldı şutlar. Harden böyle devam ederse mesih olur zaten.

#memircagan
WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #41 on: 23 May 2015 - 15:52:56 »

Seride hangi takım normalinin altında oynuyor diye sorulsa nerdeyse herkes Warriors diyecekken ne diyelim Rox harika oynuyor ondan böyle mi diyelim.Rox ne yapmışta Warriors'ı kötü oynatmış.Warriors istediği şutları mı bulamamış yoksa herhangi bir oyuncusuna kilit mi vurulmuş.Grizzlies serisinde de 2.ve 3. maçta berbat oynadı takım ama o zaman bunu oyunu yavaşlatıp guardları sıkı savunarak Grizzlies yapmış diyebiliyordukta Rox ne yapmışta Warriors'ın oyununu veya şutunu kötü hale getirmiş.Söyleyin bizde bilelim.Ki bahsettiğimiz kötü oynayan takım 2-0 önde seride.Buna rağmen kötü diyoruz.

Maça gelirsek bu maçta Rox'un hakkını yemeyeyim savunma konsantrasyonları hiç beklemediğim kadar iyiydi -yukarıdaki paragraftan bağımsız olarak ,çünkü bir Grizzlies değiller nihayetinde-Curry'nin pas açılarına girmeyi başardılar bir kaç kez.Yine Harden iki senedir playofflarda kendini bu seriye saklıyormuş savunmada bile ayaklarını hareket ettiriyor ,en azından değnekçi gibi takılmıyor.

Warriors tarafında sürekli giren şutlar girmiyor ,bu net.Savunma etkisi olmadan hem de.Deplasman maçları aradaki kontrastı gösterecek yine.Bu sefer baskı altında olan taraf biz olmayacağız ,keza Rox sallarsak belki yıkabiliriz maçlarına değil kazanamazsak buraya bir daha dönemeyiz maçlarına çıkacak.O zaman Rox baskıdan etkilenmese bile bizim şutlar çemberin üzerindeki tozlardan sekmeyip girdiği zaman yine maç çalabiliriz.Final formatı bize çok iyi gelecek çıkarsak.

Klay ilk maçtaki gibi hem Harden'ın savunması hem hücumda şut atmakta zorlanıyor hala.İkisinden birini biraz yapabilse yine kabul edilebilir ama ikisinde de faktör olamayacak kadar kötü.Iggy veya Barnes'ı vermek ilk maçtan sonra mantıklı gibi düşünüyordum ama ikisi de şu Harden'ın karşısında bile duramaz.Bir şekilde uzun kolları ve kolay geçilmemesiyle Klay kalmalı Green'i klonlayamayacağımıza göre.Bir iki kere değiştiklerinde Green iyi durdu ama Green'i ona vermek son çarelerden biri olmalı.Barnes'ı J.Smith'le bırakıp yeni bir bela çıkarmaya gerek yok bu maç berbat oynasa da.Bu yüzden hücumda Klay'in boşluğunu doldurmak öncelikli hedef olmalı.Zaten Rox savunmasının yükselişi de biraz "sadece Curry atarsa varız" durumundan besleniyor.Burada Barnes'a dönüyoruz ,artık o yeteneğinin olduğunu bir kez daha göstermesi gerekiyor.

Son pozisyonda da bence Jones önü açıkken daha net bir hedefti.Veya Ariza, Harden'ın ne yapacağına bakmak yerine kanattan kendini gösterebilirdi.Yukarıda da Ariza için foul line denmiş ama hem Jones hem Howard oradan geliyordu zaten.Howard tercihi ise bana bu ikisinden daha güzel görünmedi.

Hakemler Harden için faul uydururdu yazılmış ya iki pozisyon önce o haklarını doldurmuşlardı Green'in önüne gelip hatta dirseğiyle ittiği pozisyonda.Çok hakemlere dikkat etmedim zaten pek edilecek bir maç olmadı ama maçı daha sonra tekrar izlediğimde bazı pozisyonlarda kızarken eski bir arkadaşı gördüm Grizzlies serisinin son maçından.
Dünkü maçın hakemleri de 3. çeyreğin ortasından itibaren pışpışladı Grizzlies'i ama iyi şutla bertaraf ettik.Özellikle 30 numaralı John Goble(thx google) bu dünyada nbade hakem olmaması gereken ilk insan olabilir.Resmen adamın verdiği her karar Warriors aleyhine ve yanlıştı 3. çeyrekten itibaren.Hücum faulüne savunma faulü savunma faulüne hücum faulü verdi gözünün önünde Gasol'den çıkan topu Memphis'e verdi birde ben gördüm diye üsteledi.Eğer şut atamasaydık bu adamla maç kazanılmazdı.
Yine Curry'ye çaldığı bir hücum faul var ki bu adam muhtemelen hücum faul konusunda kursa falan gitmeli.Neyse ki o maçta olduğu kadar bariz hatalar yapmadı.He şu yukarıdaki bahsettiğim Green'e verilen faulü de çalan hakemdi ne tesadüf.Ve yine neyse ki muhtemelen bu seride daha maç yönetmez.Finalde de bir maçlık kontenjanını yine telafi ederiz ,çıkarsak.

Son olarak; Clips neden gereken saygıyı görmüyor da hep Houston'ın kafadan kontak olmasıyla önde yorumlarından sonra neden herşey Warriors yüzünden Houston sürüklemiş olamaz mı yorumlarına gelerek playofflardaki ergen ve sivilceli olmayan yorum eşiğimizi geçiyoruz neyse ki.
« Last Edit: 23 May 2015 - 15:57:59 by WADE#3 » Logged

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #42 on: 23 May 2015 - 18:21:14 »

Ya bişey sorcam : iki yıl evvelki play-off zamanı ben de mi böyle gıcık gıcık yazıyordum? Ne kötüymüş ya.Bir daha yaparsam uyarın Allah rızası için.

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #43 on: 24 May 2015 - 01:44:38 »

Ya bişey sorcam : iki yıl evvelki play-off zamanı ben de mi böyle gıcık gıcık yazıyordum? Ne kötüymüş ya.Bir daha yaparsam uyarın Allah rızası için.
forumun en iyi mesajlarından olabilir zen
bende tek bana mı garip geliyor diye düşünüyorum; bir şeyler yazıp yazıp siliyorum. bir şekilde foruma hareket geliyor olması da iyi ama bazen çekilmez olabiliyor.
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #44 on: 24 May 2015 - 07:16:51 »

alın şu houston'ı sahadan abi, yazıktır.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #45 on: 24 May 2015 - 08:38:19 »

Warriors tarafında sürekli giren şutlar girmiyor ,bu net.Savunma etkisi olmadan hem de.Deplasman maçları aradaki kontrastı gösterecek yine.Bu sefer baskı altında olan taraf biz olmayacağız ,keza Rox sallarsak belki yıkabiliriz maçlarına değil kazanamazsak buraya bir daha dönemeyiz maçlarına çıkacak.O zaman Rox baskıdan etkilenmese bile bizim şutlar çemberin üzerindeki tozlardan sekmeyip girdiği zaman yine maç çalabiliriz.Final formatı bize çok iyi gelecek çıkarsak.
Yıllardır izlediğim takımın neden kötü oynadığını bi zahmet bilelim...neler yapabileceğini de.Karşı takıma saygı duyuyoruz ama 2 sene önce Spurs'ü eleme şansımız yok geçen sene şansımız çok çok az derken de bu sene iddialı konuşurken de tamamen gözümdeki realiteyi yazdım.Houston'ın eksiklerini de görüyoruz, herkes görüyor.

https://twitter.com/GSWFastBreak/status/602328728723558400

Bak bakayım Houston sürüklemiş mi yine?(bu satır sadece kişiye özel)
« Last Edit: 24 May 2015 - 09:28:34 by WADE#3 » Logged

R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #46 on: 24 May 2015 - 10:40:25 »

Teenage Troll w/Facial Pimples - Mode Activated:
Bu yasananlarin butun sebebi Warriors. Houston'u Houston'da 35e yatirmak buyuk keyifmis yahu.
Gerci Harden'in ilk-ikinci-ucuncu ceyrekteki sutlari girse Houston maci kazanabilirdi.

Mode Deactivated:
Bugun Harden'a cok ozel onlemler alinmis. 3 oyuncu rotasyonlu bir savunma vardi Harden'in uzerinde. Kerr, Thompson'un skor katkisina ihtiyaci oldugunu dusunerek Barnes-Harden ile basladi. Pozisyona gore Draymond-Harden, Klay-Harden savunma eslesmeleri yasandi. Harden'in gununde olmayisi ve bahsettigim 3 oyuncu rotasyonlu savunma stratejisi Harden'i etkisiz hale getirdi. Pekcok hucumda Harden'in meshur potaya drivelerina bile izin vermediler ve topu elinden cikartmaya zorladilar. McHale mactan once; sadece Harden'in eline bakmamamiz lazim, digerlerinin de skora katki yapmasi gerek demis fakat top Harden'in elinde olmayinca/katkisi az olunca Houston'un GSW'u yenmesi imkansiza yakin.
GSW ilk yarida sadece 1 top kaybi ile oynadi, tabi buda Houston'un fast break yapamamasina / GSW'un savunmasinin dengesiz yakalanmamasina sebep oldu. Bogut iyi oynadigi 2. macin uzerine 3. macta da iyi oynayarak GSW icin onemini vurguladi. Bogut'un etkiili oyunu hakemlerin gozune batmis olacak ki, Howard ile karsilikli itis kakis sirasinda Bogut aleyhine faul calip, faul problemine soktular.(Hakemler demisken; Draymond'un Kerr ile konusurken teknik faul almasi da komikti. 23 numarali hakeme selamlarimi gonderiyorum) Bogut benchteyken Festus'un kendini asan performansi da playofflarda geri kalan maclar icin umut verici.
Burada Houston'un rezalet pota alti savunmasinin da hakkini vermek gerek. Curry bile kendi basina kac tane hucum ribaundu topladi, hele bir tanesi varki Howard'a box koyup tek eliyle scoopladi topu. Hani adeta posterlik bir hucum ribaunduydu. Alley-oop'lar havada ucustu, ben artik kac tane alley-oop oldu saymaktan bunaldim bi sure sonra.
Curry; bu adam basketbol oynarken izleyebildigim icin kendimi sansli hissediyorum. GSW'da oynadigi icin daha da sansli hissediyorum.
Macin ikinci yarisinda Houston potasinin sol tarafindaki dip cizgi tarafinda oturan Hostonlu bir taraftar, Curry ucluk atmak icin suta kalktiginda birseyler soyledi. (buyuk ihtimalle trash talk).Curry bu sutu soktuktan sonra arkasina donup o taraftara bakarak gulumsedi ve ikinci yarinin kalan bolumunde butun ucluklerini o tarafratin oldugu yerden atti. Saniyorum 3 yada 4 tane ucluk soktu ayni yerden. 4. uclugu soktuktan sonra artik Houston taraftari da Curry'yi tebrik etmeye basladi. Enteresan goruntulerdi.
NBA tarihinde 3-0dan geri donus olmamis ve bu seride de olmayacak.
Normal sezonu Houston'a karsi 4-0, playofflarda su anda 3-0 toplamda 7-0.
Seri baslamadan soyledigim gib; Houstonu 20ye 30a yatirmaktan ziyade bu serinin 4-0, toplamda 8-0 bitmesini cok isterim.

Give N Go
Full Member

View Profile
« Reply #47 on: 24 May 2015 - 10:56:48 »

Bu momentumla (bir sakatlık olmazsa) GSW şampiyon diyebiliriz artık aksi olursada Lebron şampiyon olur.

"Life is either a daring adventure or nothing at all. Security is mostly a superstition. It does not exist in nature."---Helen Keller
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #48 on: 24 May 2015 - 15:17:04 »

Bu seride şu ana kadar maç izlememiştim ama şu an dün geceki 3. maçın tekrarını izliyorum ve bahsi geçen Green'in teknik faul pozisyonunu gördüm.Hakemler tamamen doğru karar vermiş,net teknik faul alması lazım.Bir de kenara doğru gidiyormuş gibi ayak yapıyor,düdük çıkınca da Zeus Olympos'tan inmiş gibi gözlerini belerterek hakeme bakıyor.Bunu hakemin hatası olarak yazmak için sinek olup da at gözlüğü takmış olmak lazım.Hemen öncesinde Howard'a çalınan tırt hücum faul ile 4. faulü alıp tam da hafif bir momentum yakalanmışken kenara alınmasını ya da 2. periyotta Curry üçlük atarken rüzgarına faul çalınan Terry'nin 3 faulle hem de Pablo da 3 faullüyken kenara alınmasını da yazın bir zahmet.
« Last Edit: 24 May 2015 - 15:17:58 by abay » Logged

Teardrop
Pro. Member

Tracy McGrady

View Profile
« Reply #49 on: 24 May 2015 - 15:46:17 »

Bugun Harden'a cok ozel onlemler alinmis. 3 oyuncu rotasyonlu bir savunma vardi Harden'in uzerinde. Kerr, Thompson'un skor katkisina ihtiyaci oldugunu dusunerek Barnes-Harden ile basladi. Pozisyona gore Draymond-Harden, Klay-Harden savunma eslesmeleri yasandi. Harden'in gununde olmayisi ve bahsettigim 3 oyuncu rotasyonlu savunma stratejisi Harden'i etkisiz hale getirdi. Pekcok hucumda Harden'in meshur potaya drivelerina bile izin vermediler ve topu elinden cikartmaya zorladilar. McHale mactan once; sadece Harden'in eline bakmamamiz lazim, digerlerinin de skora katki yapmasi gerek demis fakat top Harden'in elinde olmayinca/katkisi az olunca Houston'un GSW'u yenmesi imkansiza yakin.

ben de aynı gorusteyım. harden ustunden hucum ıslemeyınce baska bır tane set oynatmadı mchale. sonra brewer kendince zırvalasın, josh smith orta-uzun mesafe sut atsın, terry 3 luk densın. ılk yarı 9 asıst mı ne yaptı zaten houston. hıcbır sey ıslemedı hucumda.

ote yandan curry'nın aldıgı hucum rıbaundları hos, guzel; ama bunları yapabılmesenın en buyuk sebebı jason terry. curry savunma konusunda terry nasılsa ben de heralde en kotu terry kadar olurum. belkı bırkac kere bıleklerımı kırar curry ama o da profesyonel degılız dıye anlayısla karsılanır.

bır de curry'nın 3'luk atarken terry elını, curry'nın tasaklarına dogru sallıyor sonra da vuruyor. savunma yaparken hep elıyle ıtıyor. yakın savunurken sureklı temas yapıyor pıslıgıne. oyunun dogası geregı bır nebze olur bunlar anlarım da net pustluguna yapıyor terry bunları. hatta curry sol el ıle howard'ın ustunde panyanın en tepesıne vurdurarak attıgı turnıkede, terry yıne sol koluyla ıtıyor. hakemler bunlara da hep goz yumdu. ama bunlaraa ragmen terry patates oluyor curry'e karsı. 
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #50 on: 24 May 2015 - 16:27:08 »

3. maçtan sonra daha da bir çok üzüldüm GSW'nin rakibinin Clips olmamasına. Tamamen basketbol aşkı için çünkü bu seri muhtemelen 4. maçta bitecek. Üstelik Harden'dan gördüğümüz olağanüstü 2. maç haricinde seriye dair birşey de hatırlanmayacak. O son topun anı da NBA videolarına, tarihine kaznır, sürekli döner, demedi demeyin.

Clips olsaydı muhtemelen seri biraz daha uzun ve çekişmeli olurdu (elbette faraza) ama hücum silahları dar kadrosuna rağmen Roc'a göre daha fazla. Seneye buralarda (aha önce eşleşmezlerse) yine görebiliriz.

İki final serisi de 4-0'a bağlanacak muhtemelen. Şimdiden Final serisi bekliyoruz Sad

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #51 on: 24 May 2015 - 17:43:16 »

... O son topun anı da NBA videolarına, tarihine kaznır, sürekli döner, demedi demeyin...
yapma ağabey burada
macin son 1:40'indan (bir dakika kirk saniye)
bahsetmeden olmaz...
tricktir
Pro. Member

View Profile
« Reply #52 on: 24 May 2015 - 20:30:15 »

Curry'nin büyüleyici performansının yanında Jason Terry'nin büyüleyici savunmasızlığından bahsetmesek olmaz kesinlikle, muhtemel final serisinde en azından Dellavedova biraz ısıracaktır ki genelde Shumpert tutar diye tahmin ediyorum Curry'i, Irving ne derece sağlıklı döner daha var gerçi finali bekleyelim. Dün özelinde Curry'nin performansına Terry yüzünden kulp bulsam da Draymond Green'e şapka çıkarmadan edemiyorum keza Ezeli'ye. İkisi de mükemmel oynadılar dün için ekstra performansları maçı daha da kolaylaştırdı.

Rox açısından en büyük şanssızlık seri başında düşündüğümüz gibi Beverley'in olmaması ayrıca 3 maçta da hem Howard hem Harden'ın en üst performansları aynı maçta çakışmadı ki maç çalmaları için ikisinin de çok iyi oynaması lazım. Ben neden Harden'ı guard oynatıp Harden-Brewer-Ariza-Jones-Howard gibi bir beşle oynamadığını çözemedim McHale'in, belli başlı üstünlüğü var bu beşin Harden'ı yorabilir ama çift haneli asistlerle hatırı sayılır dış şutu olan adamlarla iş görebilirdi. Seri Oracle'a taşınır mı bilmiyorum ama fazla yorulmadan bitecek olması güzel, düşündüğümüzden daha dostane bir seri de oldu artan tansiyon bekliyordum bulamadım pek.

Teardrop
Pro. Member

Tracy McGrady

View Profile
« Reply #53 on: 24 May 2015 - 23:05:56 »

dellavedova tutamaz abi curry. ancak alicengiz oyunları ıle hucum faul yaptırtır. el kol acar. sabıtım ayagına kendını yere bırakır.
fızıksel olarak cok yetersız kalıyor rakıplerıne karsı. curry'i yavaslatabılen adam tony allen idi bir nebze, onu da gorduk ne kadar yavaslattı.

3-0'dan donen takım yok tarıhte, bu serı de farklı olacaga benzemıyor, o yuzden fınaldekı takımlardan bırını bılıyoruz. dogu'da da net gıbı, ama bu gecekı mac ıle beraber daha kesın konusabılırız.

gsw-cavs fınalınde curry'i savunabılecek bana da shumpert'tan baskası gelmıyor ad olarak. belkı degısmelı tutarlar adamı. kyrıe'yı dınlendırseler bıle heralde curry'i savundurmaz Blatt. neyse o gunler gelsın yazısırız.
R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #54 on: 25 May 2015 - 01:44:30 »

...bahsi geçen Green'in teknik faul pozisyonunu gördüm.Hakemler tamamen doğru karar vermiş,net teknik faul alması lazım... Bunu hakemin hatası olarak yazmak için sinek olup da at gözlüğü takmış olmak lazım.
... 2. periyotta Curry üçlük atarken rüzgarına faul çalınan Terry'nin 3 faulle hem de Pablo da 3 faullüyken kenara alınmasını da yazın bir zahmet.
Basketbolu birak, buna boksta bile bel altina vurmaktan dolayi ihtar veriyorlar. Kaldi ki Terry bel altini da gectim, pelvik bolge alti uzuv bolgesine mudahalede bulunuyor. Buna belki WNBA'de faul calinmaz, bak orada hakli olabilirsin. Bu pozisyona Houston oyunculari bile senin kadar itiraz etmedi. Green'in teknik faulune hatali diyenler at gozlugu takan sinekler ise, bu faulue faul degil diyenler nedir?

Bu seride şu ana kadar maç izlememiştim ama şu an dün geceki 3. maçın tekrarını izliyorum
Yahu neden her şey Warriors yüzünden? Bu hatalar zincirine Houston sürüklemiş olamaz mı? Yani bu oyuncular gerizekalı ve kazanmayı istemiyorlar,karşılarındaki oyuncuların neler yapabileceğine de vakıf değiller,umursamazlar ve küstahlar,elleriyle maçı vereceklerdi mi?
2. maci izlemeden gelişigüzel ve totodan yapilan salvolar.

Herneyse,
-Teşbih edebiyatidan hosaldigin yavan benzetmelerinden belli oluyor, yok efendim Zeus Olimpostan inmis, Musa'ya plakalar gelmis, Isa'ya ayetler inmis...
-Tanidigin tanimadigin insanlara, sivilceli ergenler, at gozluklu sinekler, isguzarlar...vb gibi kulplar takmayi kendine hak gormussun
-Pekcok yazilan yazidan sonra bir nefes darligin, bir rahtsizligin sozkonusu soylediklerine bakilirsa, ve bu rahatsizligini da insanlari rencide etme noktasina varan sekillerde ilettigini de goruyorum
-5 yildizli rutbenin egosunun da kokusu geliyor

Bir bilgisayar programi dusunuyorum, yukaridaki verileri girsem ve desem ki bana bu ozelliklere uygun bir insan profili/karakter cikart... Saniyorum bilgisayarin ilk tercihi Nihat Dogan olurdu.
« Last Edit: 25 May 2015 - 02:54:02 by Reignor » Logged

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #55 on: 25 May 2015 - 03:09:31 »

O yorumu yazmak için maçları izlemek gerekmiyor. Öyle bir anlatıyorsunuz ki koca maç boyu meydana gelen tüm olumlu ya da olumsuz hadiseler Warriors kaynaklı. Yok böyle bir Dünya. Bu kadar çok faktör ve değişken varken hepsini bir tarafın belirlemesi mümkün değil,vurgulanmak istenen bu. Yani Curry kaptırmış topu, evet ama buna mecbur kalmış. Emin ol ondan daha fazla isteyemezsin kazanmayı.

Maçı izleyince bir şey daha farkettim, savunamıyor denilen Klay harika iş çıkardı Harden karşısında. Yani ne bekleniyor bilemiyorum, sayı attırmaması falan herhalde.

Lüzumsuz programlarla uğraşma, bi faydan olsun Dünya barışına.  
« Last Edit: 25 May 2015 - 03:10:17 by abay » Logged

WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #56 on: 25 May 2015 - 19:40:21 »

Forumda abay mesajlarını görünce okumadan geçiyordum(tavsiye ederim) ama bu başlıkta alıntı ve konu sapmasından neden böyle yazılmış diye okumak zorunda kaldım.Bu bile yetti bana.

Bu seride şu ana kadar maç izlememiştim ama şu an dün geceki 3. maçın tekrarını izliyorum
Maçı izleyince bir şey daha farkettim, savunamıyor denilen Klay harika iş çıkardı Harden karşısında. Yani ne bekleniyor bilemiyorum, sayı attırmaması falan herhalde.

Ufkum açıldı resmen.Klay'in üçüncü maçtaki savunmasını farkedememişiz.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #57 on: 25 May 2015 - 20:17:47 »

Bu tablonun bana ne göstermesi gerekiyor? Hayır bileyim, ona göre tepki vereyim, bari overdose olmayalım.

R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #58 on: 25 May 2015 - 21:17:14 »

https://m.youtube.com/watch?v=yHf_mC8NyMo

https://mobile.twitter.com/SFWarriorNation/status/558835706575863808/video/1

https://vine.co/v/OQ7i9z3gTnD

Harrison Barnes 100 kere denese 95ini sokar denmis. Cok dogru denmis.

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #59 on: 25 May 2015 - 23:09:23 »

neye varmaya çalışıyorsunuz bir anlayabilsek? bende şimdi howard ın blokladığı ters turnike videoları mı bulayım?
şu an gsw nin şampiyon olmasını istememek için 2 sebep var onlarda sizsiniz yani.
WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #60 on: 26 May 2015 - 00:06:09 »

2 sebep falan yazdığın için üstüme alınıyorum.

Öncelikle yıllardır şurada okurum yazarım ,buraya oldukça fazla saygı duyarım ,hala da geneline duyuyorum.Çünkü buradaki kişiler seni iki-üç muhabbetle tanıyıp hacı senin takım kazanmış muhabbeti yapan tipler değil.O yüzden buraya yazarken ciddi birşeyler yazmaya çalışıyorum elimden geldiğince.Ama sezon başından beri batı finali ,şampiyonluk dedikçe sürekli bi iğnelemeler ,sürekli bi alaycı tavırlar.Üstelik resim şu anda çırılçıplak olmasına karşın hala devam ediyor.

fazla gaza gelmişin gibi, hele bir nefes al.
İdeal olmasa ne olur? 16-0 şampiyon olursunuz birader stres yapma. Dallas çıksaydı belki Ellis sizden 1-2 maç çalardı, onun dışında rakibiniz yok.
Onun dışında ikinci maç anya konya ortaya çıkar ama şu maçı izleyip GSW seriyi rahat götürür diyen ya gözünü çizdirsin ya da Dwight'ın oynayamayacağını düşünüyordur. Dwight sakatlanmadan önce içeriye girebilen Warrior'lar kafaya yiyip geri dönüyor, ne zaman Dwight sakatlandı Golden State seriye bağladı.
Hem bi de eksikler yani, Klay'in düzgün performansi yok. Ama Howard 96dk sahada sağlikli kalip süper katki verdi. PatBev diye biri hiç önemli değil zaten.

E bu ne.Biz mi büyük lokma yiyoruz?Yine sonuç ortada.En başta bütün sezon bu oyunu oynasak zaten burada olmazdık ,bu takım daha iyisini yapabilir diye yazdık.Klay'in rolünün hücumdaki tıkanmanın en büyük sebebi olduğunu yazdık ,buna hazırlıklı değildik.Klay'le Beverley'nin takımdaki rollerinin farkını da biz mi izah edeceğiz.Veya seri başlarken bu Beverley'nin olmayacağını bilmiyor muyduk?

Hadi hepsini geçtim adam gelmiş "ben üçüncü maçı izledim Klay savunameyo diyolla oysa çogzel savunüyo ,sayı da mı attırmasın istiyonuz" diyor.Dediğim gibi ben buranın geneline saygı duyuyorum o yüzden izlemediğim maçlar için şöyle bir yorumu yazmam mümkün dahi değil.İstatistikler orada, ilk iki maç ortalığın amına koyan Harden gitmiş üçüncü maçta yerine E.Arslan çıkmış.Hadi istatistikleri geçtim üçüncü maç için ne bizden ne dünyadaki gazeteci veya bireysel herhangi birinden savunulamadı diye birşey çıkmamış hatta çok iyi savunduk yazılmış her yerde ,hadi tamam diyelim bunu da geçelim adamlar ilk iki maçta durduramadığınız Harden'ı üçüncü maçta nasıl durdurdunuz diye R.Adams'tan tefrikalar almış ondan sonra ben üçüncü maçi izledim Klay çok iyi savunuyor.Hadi ya...gerçekten mi?

Ben ilk maçtan sonra Ariza böyle mi oynuyordu ya bir daha herhalde olmaz diye düşündüm ama bunu buraya yazmadım çünkü Ariza'yı Houston'da izlediğim maç sayısı 5'i geçmez.Belki kötü maçları bana denk gelmiştir.Yolda çevrede ayaküstü muhabbet ederken Ariza bi daha bunu yapamaz derim ama buraya yazmadım.Çünkü ahkam kesecek kadar ilgim olmadı ne onunla ne takımıyla.

Yine tekrarlıyorum ben forumun geneline(arada bir iki kişi var ,onlarla temas etmemeye çalışıyorum zaten) büyük saygı duyup yazılanları okumaktan keyif alıyorum.Ama gelip burada alaycı tavırlara muhatap oluyorsak ondan sonra sonuçta "koyduk mu" tavrını yaptığımızda da kimseye zor gelmeyecek.Yazdığım mesajlar ortada varsa sen haksızsın sana laflar hazırladım diyen bekliyorum.Tavrımın fazlasıyla sonuç odaklı olduğunu daha önce de söyledim.Dolayısıyla o sonuca olan inancım güveni de güvensizliği de oldukça kesin yansıtıyor.Bu sezon başlıklarda ne kadar takımdan eminsem ,tam tersi güvensizliği de yazdık zamanında.
İlk seriden ne kadar ümitli idiysem bu seriden de o kadar ümitsizim.Sonuç olarak beklentim bu ama maçlarda bu kolaylığın olmamasını bekliyorum.Çocuklar biraz tecrübe kazansın sonuç ne olursa olsun.

Dediğim gibi yazdıklarım duruyor "hacı konuşuyon ama bu ne" diyecek birşeyiniz varsa buradan olur mesajla olur anlaşırız bi şekilde.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #61 on: 26 May 2015 - 00:34:58 »

Harden kendiliğinden Ender Arslan olarak çıkmamıştır,siz öyle çıkarmışsınızdır.Harden kaynaklı değildir,kesin sizden kaynaklıdır.Zaten ilk 2 maç acayip oynaması da sizden,siz izin verdiğiniz için öyle oynadı.

Arkadaşım neden "Biz herkese kariı" duruşundasınız onu anlamak mümkün değil.Ben Spurs elenmeden favori görüyordum,söyledim de zaten,kalanlar da Spurs elenince favori gördü.Derdimiz takımla değil,sizin komik meydan okumalarınız ya da "Siker atarız öoooovv" laflarınızla.

Bir de tabi ki izlediğim maç hakkında konuşacağım,ya ne yapacağım? İşkembeden mi sallayayım izlemediğim maç için.

WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #62 on: 26 May 2015 - 00:59:51 »

Yani bu oyuncular gerizekalı ve kazanmayı istemiyorlar,karşılarındaki oyuncuların neler yapabileceğine de vakıf değiller,umursamazlar ve küstahlar,elleriyle maçı vereceklerdi mi?
Aha iki sayfa önce yazdığın mesaj.Birazcık tutarlı ol ,sadece birazcık.Yani diyorsun Harden gerizekalı ve kazanmayı istemiyor ,karşılarındaki oyuncuların neler yapabileceğine de vakıf değil ,umursamaz ve küstahlar,elleriyle maçı verecek di mi?...İlk iki maç savunamadık yazmışız zaten.

Biz herkese karşı duruşu yok, olmadı da.Forum olsun genel olsun gayet favori gösterilip her seride rahat alacağımızı herkes söyledi.Komik meydan okumalara gelince mesajlar yerli yerinde bi de ben göreyim o komik meydan okumaları.Bu seri özelinde daha başlamadan ben biz de çıksak Grizzlies'te çıksak karşı tarafın şansı yok dedim.Memphis çıksaydı da ben aynı şeyi yazacaktım.Ama biri rahat alır diyen varsa gözünü çizdirsin diyorsa orada meydan okuyan ben olmuyorum.

İşkembeden mi sallayayım izlemediğim maç için.
Klay savunamıyor diyorlar falan yazan ben miyim?Peki savunamadığını söylediğimiz ilk iki maçı izlemediğini söyleyen ben miyim?Üçüncü maçta savunamadığını söyleyen dünya üzerinde biri var mı?

Birazcık tutarlılık sadece...
Bu da sana son mesajım.Tek bu mesaja cevabını okuyacağım eğer olursa.Keyifli forumlar.

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #63 on: 26 May 2015 - 01:19:12 »

... Tavrımın fazlasıyla sonuç odaklı olduğunu daha önce de söyledim...
sıkıntı bul olsa gerek. burada kimsenin sonuçla filan çok bir alıp veremediği yok taaaa martta dediğim hele bir nefes alı hala anlayamamışsın. daha önce yazılan -ki size mi yazıldı bilmiyorum- ergen muhabbeti de bundan ötürüdür.

şampiyon olup zevk puronu tüttürdükten sonra üşenme de bir daha oku yazdıklarını; belki o zaman sen de abay gibi farkına varırsın demek istediğimizi.

bu arada biz de kendimizi biliyoruz biraz; yeri gelince böyle yazanların üstüne mahalle baskısı gibi çöküyoruz.
Kivanc1Mac
Full Member

View Profile WWW
« Reply #64 on: 26 May 2015 - 03:35:30 »

Rockets haricinde yabancı forumları pek takip eden biri değilim de, GSW taraftar profili dünya genelinde umarım buradakine benzer değildir. Sempatik takım diye diye desteklediğimiz Warriors'tan tiksindik anasını satıyım.

tricktir
Pro. Member

View Profile
« Reply #65 on: 26 May 2015 - 04:15:06 »

Başarıya aç taraftar dozu fazla kaçırmış birazcık Smiley Ben Klay konusuna şöyle bir şey diyeyim zaten Harden'ı ligde Tony Allen veya Kawhi Leonard dışında durdurabilecek bire bir savunmacı yok ligde. Sadece hücumunu etkilediğini söyledim ben 4/22 üçlük attı mesela üç maçta hep bu yıpranmadan dolayı, keza maçlarda görülmüştür saçmaladığı turnikeleri vs. Seride 2. maç kırılma maçı oldu umarım 2 saat sonra başlayacak maçta seri uzamadan biter sakatsız belasız.

Bu arada Cavs ve Warriors serileri erken biterse dahi final 4 Haziran'da başlayacakmış doğru karar kesinlikle Kyrie de iyileşince olası final daha güzel hale gelecektir.

R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #66 on: 26 May 2015 - 07:41:36 »

Houston maca oyle bir basladi ki, hatirlayanlar olacaktir-bundan 3 sene once bir gsw-hou maci oynanmisti ve houston nba'in bir macta atilan en cok ucluk rekorunu kirmak uzereydi, houston bizi 35e yatiracak busefer diye dusundum.
1. ceyrekte takim halinde bir rehavet vardi. 2.ceyrek biraz toparlandi savunma ve fark azalmaya basladi. Tam bu anda Curry kafasinin/kolunun/omzunun uzerine cok kotu dustu ve uzunca bir sure yerde yatti. ilk haberler concussion oldugu uzerine ve ligin protokolu bu konuda cok kati. Eger seri 5. 6. maclara gidecekse umarim Curry geri doner.
Josh Smith'i hucumda o kadar bos biraktilarki (tony allen'a yapildigi gibi) o da cezayi kesti.

Hakemler:
3. ceyrekte Howard Bogutun suratina yumruk atinca neden Flagrant 2 ile oyundan atmadilar anlamadim?
2. ceyrekte Houston hucumunda Howard sut attigi sirada Iggy bariz Howard'in koluna vurdu, bunu da vermediler.
3. ceyrekte Iggy'ye layup sirasinda faul yapildi ve top havadayken TJones topa dokundu, goaltend vermediler.

Derken: Curry o dusmenin uzerine 3. ceyrek ortalarina dogru salona geri dondu.

Klay-Harden ile oynamaya basladi 3. ceyrekten itibaren ve Harden yine ilk 2 mactaki temposunu yakaladi. Neden Barnes-Harden eslesmesinden vazgecildi bilemiyorum? Josh Smith'in super gununde oldugundan belkide...
Sonrasinda, Howard oyundayken Josh Smith'i hack edip oyundan cikmasina zorlamak cok akillicaydi. Boylelikle Barnes yine Harden'a dondu ve birkac pozisyonda Harden'i durdurdu,  fakat bu seferde Draymond 6 faulle oyun disinda kaldigindan Barnes pota altinda TJ'i savunmaya basladi.

2. Ve 3. ceyreklerin bazi bolumleri haric Houston'un domine ettigi bir oyun oldu.
Zaten Harden 45 atarsa Houston maci kazanir. Harden'i mumkunse 25 civarinda tutmak lazim Oracle'da.
« Last Edit: 26 May 2015 - 08:50:51 by Reignor » Logged

Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #67 on: 26 May 2015 - 09:34:23 »

Offf be nasıl 13'e yatırdık ama. Harden da pompaladıkça pompaladı, gerçek MVP'nin kim olduğunu kanıtladı bir kere daha. NBA'in en iyi üçlük atan, bunu en iyi kullanan takımı olunca bu tarz kolay galibiyetler kolay oluyor tabii.

memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #68 on: 26 May 2015 - 12:17:58 »

İlk üç maçta bütün sezon attığımız üçlükleri kaçırdığımızdan Golden State şanslı galibiyetler aldı. Artık şutlarımız giriyor. Golden State için seri buraya kadarmış, şans ile batı konferansında rakibinden ancak üç maç çalabilirsin, sonra Golden State'in hayalleri bizim gerçeklerimiz haline gelir.

Seri sonu tahminimi yineliyorum

Rockets ★★★★

Waryors ★★★

#memircagan
WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #69 on: 26 May 2015 - 14:15:02 »

Ahhhahahahahahahah.
Öyle yazılan yorumlara çakmaya çalışmak yerine şöyle yazın inanın zerre rahatsız olmuyorum zerre paragrafta döşemezdim.

Seri yeniden başladı artık.Houston'ı uyandırmamak lazım.Kaliteli topçuları var.

Give N Go
Full Member

View Profile
« Reply #70 on: 26 May 2015 - 14:17:06 »

Rox galibiyetinden sonra trolling patlaması yaşanıyor forumda,bir maçıda kazansınlar artık batı finali oynuyorlar neticede.
« Last Edit: 26 May 2015 - 15:18:59 by Give N Go » Logged

"Life is either a daring adventure or nothing at all. Security is mostly a superstition. It does not exist in nature."---Helen Keller
R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #71 on: 26 May 2015 - 15:01:04 »

4. macta "NBA'in uclukcu takimi'nin" 17 ucluk attigini, fakat GSW'un 20 ucluk atip maci kaybettigini hatirlatalim.
Her trollun bir yogurt yiyisi vardir.
« Last Edit: 26 May 2015 - 15:01:31 by Reignor » Logged

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #72 on: 26 May 2015 - 15:02:10 »

Aha iki sayfa önce yazdığın mesaj.Birazcık tutarlı ol ,sadece birazcık.Yani diyorsun Harden gerizekalı ve kazanmayı istemiyor ,karşılarındaki oyuncuların neler yapabileceğine de vakıf değil ,umursamaz ve küstahlar,elleriyle maçı verecek di mi?...İlk iki maç savunamadık yazmışız zaten.

Ehehe gayet tutarlı gitmişim ki.Ben alıntıladığın paragrafı son periyotta fark kapanırken,farkın kapanmasının tamamen Warriors kaynaklı olduğu yorumlarınıza istinaden yazdım.Houston da bir şeyleri doğru yapmış,rakibi hataya zorlamış ki fark kapanmış demek istedim.Net şekilde anlaşıldığını sanıyordum.Şimdi aynısı da Harden için geçerli,Klay çok iyi savundu ki bu kadar kötü oynamak durumunda kaldı.Nedir tutarsızlık anlamış değilim.Mesajlarda da Klay savunamıyor diye yazdınız ya,ben de izlediğim maçta yoktu böyle bir şey diyorum.Yani 2 gecede ne oldu da bu kadar sağlam savunmacı oldu Klay? Hep aynı oynuyordu büyük ihtimalle ama Harden da o kadar özel bir oyuncu ki bu iyi savunmaya rağmen istediklerini yapabilidi tahminimce.Maçları izlemeye fırsatım olursa yine yazarım bir şeyler.

Ortada bir tutarsızlık yokken,yazdıklarımı bu şekilde yaftalayarak değerini aşağı çekmeye,dolayısıyla kendi yorumlarını daha üstün ve doğru göstermeye de çalşma.Şu forumda buna hiç takmayacak bir adam varsa o da benim zaten,bildiğim gibi yazarım yıllardır.

Bir de feyz alacaksan,son kez yazayım ; Rocket arkadaşlar aynen senin yazdığın gibi yazmışlar,bilhassa memir -gerçi o ciddi ciddi yazmış da olabilir Cheesy - Ne kadar itici değil mi? (Değilse de cevap yazma,usandım)

BlackandWhite
Pro. Member

Sefasini surduk;cefasini cekeriz

View Profile
« Reply #73 on: 26 May 2015 - 15:42:52 »

Forumda asil Gsw nin tadini cikarmasi gereken adamlar yazmiyor:)

Eskilerden Ovunc10 VE SENAtor her turlu cefayi gordukten sonra hem de .

<br /><br /><br />
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #74 on: 26 May 2015 - 18:30:27 »

Parça parça oldu ama tamamını izledim maçın (banttan). Bazı kısımlar oyun havasından çıksa da (hem dağınık hücumlar hem hack olayları) genelde güzel maç oldu.

Bazen Klay, Curry, Harden o kadar kolay şut sokuyorlar ki insanın ne var bunu ben de atarım diyesi geliyor. Seyir zevkini (en azından benim için) müthiş artırıyorlar. Tabi ben işin savunma kısımlarını yine daha çok seviyorum. Tabi hakemlerin ultra formsuz olması çok can sıkıcı. Genelde tüm playofflarda bazen eller, kollar temaslar içinde kafaya darbeler ve faul çıkmıyor, bazen de dokunduğun anda saçma sapan savunma/hücum faulü çalıyorlar. (Takımsal bazda canı çok yanan var mı takip etmedim)

Finalin değeri açısından GSW - CAVS finali sanki daha çekişmeli geçecek gibi geliyor. Sabahki Curry'nin düşüşünden sonra aklıma Dallavadova'nın Bowenvari olayları Curry'ye de denk gelirmi diye de endişe ettiğim aklıma geldi.

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #75 on: 28 May 2015 - 15:47:25 »

şu iki maçı üstüste izleyince inanmak gerçekten zor. harden bir önceki maç ancak nba tarihinin en iyi, en saf skorerlerinin ortaya koyabileceği bir performans koydu. bu maçta bakıyoruz bir tane doğru hareketi yok. faul çizgisine gitmek dışında pozitif katkısı yok. hatta takımı baltalarcasına oynadı üçüncü çeyrekte. inanmak güç gerçekten, açıklamak zor. zaten maçın başında bütün hücumları josh kullanırken bir organizasyonsuzluk, bir hazırlıksızlık seziliyordu; o kadar hustle play ve hırslı görüntüye rağmen.

warriors daha iyi bir takım o net, ama bana göre üst düzey bir basketbol oynamadılar ve yine de çok zorlanmadan finale gittiler. ama şu da bir gerçek ki spurs clippers serisini mistik biçimde kaybetmeseydi houston'ı parçalar, golden state'i de muhtemelen elerdi.bunları düşünmeden edemiyor insan. kuralların esnetilmesi, guardların aşırı korunması falan derken nba'de saçma sapan bir basketbol izler olduk. atlanta gibi biraz organizasyonu güçlü takımlar hemen öne çıktılar.

bu aşamada geldiğimiz yer:

http://grantland.com/the-triangle/are-the-nba-playoffs-boring/

gece maçı izlerken düşündüğüm birşeydi, şimdi gezinirken bu minvalde bir yazı gördüm. ilk turdaki clippers-spurs serisinden sonra bir maça oturup da iki takımın da sonuna kadar asıldığı çekişmeli bir maç görmedim. belki wizards-hawks ve grizz-gsw serisinden birer, ikişer maç. tarihin en güçlüsü, en çekişmelisi denilen batı konferansına bakalım mesela:

ilk tur: son iki sıradan giren mavs ve pelicans hiç varlık gösteremediler. pelicans'da anthony davis var o yüzden aceleleri yok ama dallas playoffa bariz sorunlu girmiş, kimseye ciddi bir rakip olamazlardı. portland da çok direnemedi desek yalan olmaz, conley sakatlanmasa maç alamayacaklardı belki de.

ikinci tur: clips en güçlü takımı eledi, eşiği aştı dedik, 3-1 öne geçtikleri seride sıfır organizasyon bir takıma seri verdiler. grizzlies-warriors serisi görece güzeldi ama onlar da son üç maçta fark yediler.

batı finali: kanımca bu seri hakkında da teknik analiz yapmak, eşleşme değerlendirmek falan abesle iştigal olur. hesapta iki mvp karşılıklı oynayacaklardı kozlarını paylaşacaklardı. ama iki takımda da dengeli bir tane adam yok. harden tepede birebir oynayacak geri çekilecek şut atacak, kafasına göre top kullanacak. atarsa iyi atmazsa dünkü gibi manzaralar. josh smith zaten rondo gibi ayağına sıkış takımın. harden iyiyse howard kötü, o iyiyse harden kötü. bu seride de ikinci maç dışında heyecan pek yok.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #76 on: 28 May 2015 - 19:10:39 »

Forumda asil Gsw nin tadini cikarmasi gereken adamlar yazmiyor:)

Eskilerden Ovunc10 VE SENAtor her turlu cefayi gordukten sonra hem de .

Hakikaten ha neredesin sayın ozbilgic sen değilmisin  zamanında " askerde bile olsa play-off görmüş insan" diye yazan; simdi takimin şampiyonluğa yürüyor.

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #77 on: 28 May 2015 - 20:08:41 »

bilerek uzak duruyor abi, sihir bozulmasın diye.
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #78 on: 29 May 2015 - 23:20:29 »

.....
ikinci tur: clips en güçlü takımı eledi, eşiği aştı dedik, 3-1 öne geçtikleri seride sıfır organizasyon bir takıma seri verdiler. grizzlies-warriors serisi görece güzeldi ama onlar da son üç maçta fark yediler.
....

Ben ilk turdaki Clips-Spurs serisi benim için NBA Finali diye boşuna demedim. Clips 3-1'den sonra resmen şalter indirdi, kabahatliyi de yazmıştım. Seriyi Spurs geçse aynen dediğin gibi finale yürüyebilirdi.

Yine de finalden yana umudumu yitirmedim daha, güzel maçlar çıkabilir.

Pages: 1 2 3 4 ... 6 [All]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2015 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: (1) Golden State Warriors vs. (2) Houston Rockets - Batı Finali « previous next »
    Jump to: