Welcome, Guest. Please login or register.
15 Jul 2019 - 23:17:39
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2015 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: (1) Golden State Warriors vs. (2) Houston Rockets - Batı Finali 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Seri?
Warriors 4-0 Rockets - 7 (15.6%)
Warriors 4-1 Rockets - 8 (17.8%)
Warriors 4-2 Rockets - 16 (35.6%)
Warriors 4-3 Rockets - 4 (8.9%)
Warriors 3-4 Rockets - 4 (8.9%)
Warriors 2-4 Rockets - 4 (8.9%)
Warriors 1-4 Rockets - 0 (0%)
Warriors 0-4 Rockets - 2 (4.4%)
Total Voters: 45

Pages: [1] 2 3 4 ... 6  All
Author Topic: (1) Golden State Warriors vs. (2) Houston Rockets - Batı Finali  (Read 15983 times)
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« on: 18 May 2015 - 11:19:15 »

GM 1:   HOU at GSW, May 19, 9:00 PM ET ESPN
GM 2:   HOU at GSW, May 21, 9:00 PM ET ESPN
GM 3:   GSW at HOU, May 23, 9:00 PM ET ESPN
GM 4:   GSW at HOU, May 25, 9:00 PM ET ESPN
GM 5:   HOU at GSW, May 27 ESPN | If Needed
GM 6:   GSW at HOU, May 29 ESPN | If Needed
GM 7:   HOU at GSW, May 31 ESPN | If Needed

memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #1 on: 18 May 2015 - 12:32:38 »

Oyuncular bazında iki senedir birbirine en uyuz olan iki takım diyebiliriz. Bol kavga bekliyorum.

Curry'ye double gitmesin, atsın evladım. Diğerlerini palazlandırmayın.

4-3 Rockies

« Last Edit: 18 May 2015 - 12:33:00 by memir » Logged

#memircagan
judas
Moderator
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #2 on: 18 May 2015 - 13:20:50 »

ben olacakları özetliyeyim.

gsw rahat eler diye başlarız, sonra houston 2 maç alınca "seri gitti, golden state berbat, kerr bıraksın bu işi" olur, ardından gsw eşitliği sağlar, işler düzelir. belki arada tekrar bi houston öne geçer, gsw bir daha elenir, sonunda turu geçtiği zaman da, "zaten baştan beri gsw geçer diyorduk, kerr dediklerimizi yapınca iş düzeldi" deriz.

memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #3 on: 18 May 2015 - 13:42:23 »

Hocam McHale'e attığımız laflara bir atıf var ise burada, serinin dönmesinde McHale'in payının minimal olduğunu düşünüyorum. HCA ile 3-1 yenik düştüğün seride coach'u yükseltecek tek şey, hatalarından ders aldığını gösterip bir diğer seride rakibin başını derde sokacak oyun düzeni kurması olur ki, onu göreceğiz.

#memircagan
Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #4 on: 18 May 2015 - 14:21:24 »

Bu seri 7.maça gider, o maçı da Rockets deplasmanda alır diye oy atılmışsa, Rockets gerçekten bu sene önemli iş başarmış demektir. Ama ben 4-2 GSW'den öteye gidemez diye düşünüyorum, elin oğlu Clippers değil, çok fena çarpar geçer.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
tricktir
Pro. Member

View Profile
« Reply #5 on: 18 May 2015 - 17:01:25 »

Houston'ın dış oyuncularımızı savunması baya zor gözüküyor,Beverley'in olmaması büyük avantaj bizim için. Tam aksine savunmada hem Harden'ı hem de Ariza ve Terry'nin yüzdelerini aşağı çekeceğimizi düşünüyorum. Howard'ı da faul problemine sürüklersek ki bu geçmişe göre biraz daha zor, işler daha da kolaylaşır. Güzel bir seri olur iki takımın son iki sezondur maçlarındaki okaylara bakınca.4-1 ya da 4-2 alacağımızı düşünüyorum.

başarılar gelir geçer asaletin bize yeter
http://twitter.com/tricktir
http://astrakhanatoly.blogspot.com/
WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #6 on: 18 May 2015 - 20:26:07 »

Harden klasik gamsız playoff oyununu oynasın 2. maçı vermeyi kabul edemem.Aksi olacağını da sanmıyorum Harden'ın geçen seneden sonra bu sene de aynı tas aynı hamam olmasıyla.

Clips gibi bir çöküşü geçtim Grizzlies serisinde yazdığım gibi Warriors'ın iki maç arka arkaya kötü oynaması bile çok zor geliyor bana.Grizzlies gibi savunma önceliği olan bir takımdan sonra Rockets veya Clips gelseydi de o savunmayı görmeyeceğimiz kesindi.Atma yarışında da ligde her takıma üstünlüğümüzü kabul ettiririz.Yine Grizzlies serisinde bizi en fazla zorlayacak pota altına karşı oynadığımızı da söylemiştim.Atletiklik veya güce karşı daha kolay çözüm bulabiliyoruz oyun aklına göre.Gasol ve Z-Bo topu ver bitirsin diyeceğin adamlardı.Oysa Howard veya Jordan'ın arkasında Speights bile postta durup iter savunmada.Gasol ise paramparça ederdi Big Mo'yu.Bogut ve Draymond'ın getirdiği oyun aklı farkını minimize ediyorlardı herşeyden önce.Oysa yine ne Rockets ne de Clips öyle bir esnekliğe sahip.

Seride bir kere splash biraderleri savunamayacak Rox ,bu kesin.Beverley olsaydı Curry'ye sertlik yapardı ama o da yok.Ariza birini tutsa bile diğeri ve Barnes, Terry ile Harden'a kalacak ki Rox taraftarları bile sonuçtan umut vaadedecek birşey bulamaz.Ariza'da lockdown defender değil sonuçta.İçeride belki Howard savunmada yine zorluk çıkarır ama içeriyi alsa bile yukarıdakilerden sonra o kadar sorun olmaz.Yine de hücumda da rahatlıkla arkasında durur Bogut.Speights bile iter biraz, iki Howard kadar hacmi varken.Benchte Livingston ,Iguodala ,Lee ,Sp8s ,Barbosa ,Ezeli var ,daha ne olsun.Çevire çevire oynatırız.Yazdıkça seri daha kolay geliyor gözüme.Biliyorum çok toto kalkıklığı gibi geliyor yazdıklarım ama gerçekten Rox'un kazanması için ne olması gerekir diye düşünüyorum ya büyük sakatlık ya da Harden'ın double Harden gibi oynaması falan geliyor aklıma.Bu saatten sonra benchten süperyıldız çıkarmamadıktan ,savunmada 2004 Pistons olmadıktan veya McHale ben bugünleri bekliyordum diye dahiliğin sınırlarını zorlamadıktan sonra.Herşeyden önce normal sezonda bile bir reaksiyon bekledim her maçta ama nası bi gamsızlıksa Harden'ı kendi sahasında bile 11 sayıyla oynattıktan 3 gün sonra süpürme maçında yine rahatça kazandık.

4-1 diyorum 4-0 olsa da şaşırmam ama  4-2 ciddi manada şaşırtır beni.

mVy
keeper
Jr. Member
*

View Profile
« Reply #7 on: 19 May 2015 - 02:09:54 »

Bu seri 7.maça gider, o maçı da Rockets deplasmanda alır diye oy atılmışsa, Rockets gerçekten bu sene önemli iş başarmış demektir. Ama ben 4-2 GSW'den öteye gidemez diye düşünüyorum, elin oğlu Clippers değil, çok fena çarpar geçer.

valla Hocam 4-0 Rockets atanı da gördükten sonra çok takılmıyorum oylamalara..

GSW bi Clippers diil, hele mal bi takım hiç değil..elindeki seriyi verecek yada beyler bi maçı da bırakalım diyecek bir takım da değil..eşleşmeleri, sezon içini ve kadroları düşününce 4-0 geldi direk gözümün önüne, verdim gitti.
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #8 on: 19 May 2015 - 02:51:26 »

Houston dün geceki tempoyu sürdürdüğü her maçı her takıma karşı kazanabilir ama sürekliliği sağlayacak oyuncu tecrübesi ve ya alternatif olarak coaching kurnazlığı yok. Mesela Terry yerine Brewer ile başlamak büyük sürpriz olur. Harden'ı Barnes'a saklamak mümkün pekala.

Ben yine de evlerinde maç vereceklerini sanmıyorum.

R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #9 on: 19 May 2015 - 02:58:02 »

Herkesin dilinde 4-0 , 4-1. Kagit uzerinde 4-0 yada 4-1 cok mantikli ama unutmayalim ki rakip Houston.
Bati konferansi 2.si ve nispeten daha onemli 2 takimi eleyerek geldiler bati finaline. Bunu sadece rakiplerinin siralamadaki yerlerine bakarak ve Memphis'in ciddi aciklari oldugunu gordukten sonra soyluyorum.
Birde McHale takiminin oyuncularini "tanimaya baslamisken!" cikti karsimiza Houston.
Benimde aklimdan gecen 4-0 ama bu serinin ederi 4-2
« Last Edit: 19 May 2015 - 03:00:56 by Reignor » Logged

sucrane
Newbie
*

Rox fan

View Profile
« Reply #10 on: 19 May 2015 - 12:02:27 »

valla Hocam 4-0 Rockets atanı da gördükten sonra çok takılmıyorum oylamalara..

GSW bi Clippers diil, hele mal bi takım hiç değil..elindeki seriyi verecek yada beyler bi maçı da bırakalım diyecek bir takım da değil..eşleşmeleri, sezon içini ve kadroları düşününce 4-0 geldi direk gözümün önüne, verdim gitti.

Hocam sana kalsa Gsw'yi Clippers'i birak Pelicans, Blazers falan da rahat rahat geciyordu zaten Houston'i. Sen bunlari yazdikca roketler onune geleni tokatlamaya devam ediyor. Ama rica etsek boyle devam eder misin, totemimiz olsun. Smiley

Seriye gelince 4-2 GSW derdim ama son gunlerdeki takimdaki Fatih Terim inancini gordukce bir 4-3 Rockets gecirmiyor degilim icimden.
« Last Edit: 19 May 2015 - 12:04:31 by sucrane » Logged
judas
Moderator
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #11 on: 19 May 2015 - 12:25:52 »

Hocam McHale'e attığımız laflara bir atıf var ise burada, serinin dönmesinde McHale'in payının minimal olduğunu düşünüyorum. HCA ile 3-1 yenik düştüğün seride coach'u yükseltecek tek şey, hatalarından ders aldığını gösterip bir diğer seride rakibin başını derde sokacak oyun düzeni kurması olur ki, onu göreceğiz.

yok abi mchale'e değil atıf, forumun genel playoff performansına aslında.

riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #12 on: 19 May 2015 - 23:24:16 »

Benim playoff öncesi şampiyonluk adayımı yendikleri için Houston'a büyük saygı duyuyorum. İlk turdaki tahminlerimde elediğim takıma totem yapıp 4-1 elenirler diyorum.

Şahsen 7 maç olursa tadından yenmez. Seriyi GSW de alsa Roc da alsa her halükarda güzel olur. İnşallah savunma da yaparlar arada ve daha güzel bir seri izleriz.

mVy
keeper
Jr. Member
*

View Profile
« Reply #13 on: 20 May 2015 - 01:47:50 »

Hocam sana kalsa Gsw'yi Clippers'i birak Pelicans, Blazers falan da rahat rahat geciyordu zaten Houston'i. Sen bunlari yazdikca roketler onune geleni tokatlamaya devam ediyor. Ama rica etsek boyle devam eder misin, totemimiz olsun. Smiley

Seriye gelince 4-2 GSW derdim ama son gunlerdeki takimdaki Fatih Terim inancini gordukce bir 4-3 Rockets gecirmiyor degilim icimden.

iş totemlere kaldı diosun yani Smiley

benim için hala bişi değişmedi Houston ile ilgili, Clippers ile ilgili ise çok şey değişti. Doc Rivers'ta 3-1'den seri verme koleksiyonuna bir yenisini ekledi, büyük iş..
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #14 on: 20 May 2015 - 06:32:12 »

Roc kaldığı yerden devam ediyor.  Özgüvenleri tazelenmiş LAC serisi ile. Tabi daha çok uzun süre var ve Howard'ın sakatlığı ne kadar süre almasını sağlayacak?

Pages: [1] 2 3 4 ... 6  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2015 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: (1) Golden State Warriors vs. (2) Houston Rockets - Batı Finali « previous next »
    Jump to: