Welcome, Guest. Please login or register.
31 Oct 2020 - 08:48:35
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: MVP 2015 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Soru başlıkta
Anthony Davis
Stephen Curry
James Harden
Lebron James
Russell Westbrook
Chris Paul

Pages: 1 2 [3] 4 5 6  All
Author Topic: MVP 2015  (Read 24706 times)
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #30 on: 8 Apr 2015 - 23:07:17 »

chris paul ve lebron'u değerlendirmeye çok gerek görmüyorum. ha keza anthony davis mvp konuşmasına girecek bir takım veya bireysel performansa sahip değil. geri kalan adaylardan westbrook şut yüzdesini baya düşürdü, bazı maçlarda skora ters etki yaptı bu durum. yarış harden ve curry arasında olacak gibi gözüküyor, her ne kadar harden üstüste 50'leri yapıştırsa da takım başarısıyla curry alacak gibi.

ancak,

westbrook'un triple double performansına "abartılmış istatistik" denilip, harden'ın son 10 maçtır istatistik kasmadığını iddia etmek de russ'a büyük haksızlık olur. takımın en iyi hücumcusu yok en iyi ribaundçusu yok. takas olmuş takımda sürüyle oyuncu değişmiş. en iyi yardımcıların bir anda enes-waiters olmuş. koç zaten ne yaptığını bilen bir adam değildi, iyice dağıldı sakatlıklardan sonra, ipin ucunu tamamen kaybetti. bir de durant hani öyle sakatlanıp sezonu da kapamadı, ha döndü ha dönecek derken bi sezonu yediler. adam elinden geleni yapıyor, ribaund için kıçını yırtıyor, hücumun büyük yükü omuzlarında, savunmada skorer gard tutuyor. tüm bunların yanında bir dünya hater hala adamın oyunculuğunu kabullenememiş. bu ortamda yaptıkları gerçekten inanılmaz benim gözümde. ve harden ile curry de o kadar güçlü adaylar değilken benim aklımda bu sezonun mvp'si olarak kalacak.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Alibet
Newbie
*

View Profile
« Reply #31 on: 8 Apr 2015 - 23:56:19 »

Triple double istatistigine yüklenen anlamın abartılmış oldugunu belirttim orada, westbrookun triple double performanslarının öyle olduğunu degil. Bir istatistikte çift haneye çıkıp çıkmamanın önemi bana göre yok.  12-38 fg   39 sayı 14 ribaund 11 asist ile triple double yaptıgı maçın algıda yarattıgı  etkinin aynı maçta daha verimli bir şekilde   12 de 30 ile  35-8-10 yapsa yaratacagından fazla olması saçma sadece.

Hater lafını da üstüme alınmış bulundum. Westbrook'u severim.Ligteki en iyi ilk 5-6 oyuncudan biri oldugunu düşünüyorum. Çocuklugunda Iverson hayranı biri olarak onun fizik açıdan upgradeli çok daha iyi halini izlemek keyif veriyor. Ama bu sene MVP olacak yeterlilikte oyunun iki yönünü de oynadıgını düşünmüyorum. Hücum verimliligini özellikle 4.çeyreklerde '' tepede pick-roll oyna,gerisini Westbrookun insafına bırak'' felsefesine sahip Brooks'a bir şekilde yıkabiliriz ama savunmada bu sene işi oldukça savsakladı. İbakanın sakatlıgıi, Enesin savunmadaki zaafları  fln ama Thunder'ın allstar sonrası savunma rakamları felaket ötesi.Bunun önemli kısmının da Russ ile alakalı oldugunu düşünüyorum.
Carlos Boozer
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #32 on: 9 Apr 2015 - 03:14:15 »

Howard-T.Jones-P.Beverley 'in toplam 90 maç kaçırdığı bir Houston 'ı şuan batı 2.cisi yapan bir Harden gerçeği var ortada..

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #33 on: 9 Apr 2015 - 04:24:02 »

2 maç spurs e kaybedip batı 6.sı olurlarsa ne olacak harden in durumu?
Carlos Boozer
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #34 on: 9 Apr 2015 - 05:14:26 »

Onu o zaman tartışır,konuşuruz.
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #35 on: 9 Apr 2015 - 12:07:32 »

harden kendi başına bir şeyler yapmıştır ama arkadaşlarına seviye filan atlattığını düşünmüyorum, atlatabileceğini de düşünmüyorum; j.smith-d.howard dan bahsediyoruz. en iyi bireysel performans konusunda r.westbrook ile yarışırlar ama daha önce yukarlarda yazan diğer kriterleri -geçen gün nba game timeda da bahsettiler yazılı ve yazılı olmayan kriterler şeklinde- ele aldığımızda s.curry nin rahat alması gerektiğini düşünüyorum.

yukarda bahsettiğim video : http://watch.nba.com/nba/video/channels/nba_tv/2015/04/04/20140403-gt-mvp-voting.nba
« Last Edit: 9 Apr 2015 - 12:15:17 by Kayrakli » Logged
R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #36 on: 11 Apr 2015 - 07:48:34 »

üstelik harden kendisini mvp ilan edip cikmisti maca. tek dusuncesi biraz daha asiste yonelip; "bakin ben sirf kendime oynamiyorum" izlenimi verip mvp adayligini dahada saglamlastirmakti.
fakat harden'in hesaba katmadigi bir engel vardi: "kevin mchale"
hem houston hem harden icin belkide sezonun en onemli macinda buyuk usta mchale maci elleriyle san antonio'ya verdi.
12/26 faul atan smith'i israrla oyunda tutup san antonio'nun farki kapatmasina ve one gecmesine izin verdigi gibi, fauller dolayisiyla harden'in topla oynamasina da engel oldu.
tabi haliyle harden'in eli de sogudu ve 5/19 gibi facia bir fg ile maci bitirdi.

degerli ustad mchale bu malubiyetle hem saha avantajini kaybetme noktasina geldi hemde curry'nin mvp ekmegine yag surdu.
« Last Edit: 11 Apr 2015 - 07:51:31 by Reignor » Logged

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #37 on: 11 Apr 2015 - 10:58:21 »

Heralde artık harden in üstünü çizebiliriz.
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #38 on: 11 Apr 2015 - 11:52:18 »

abi mvp bi maçla mı belli oluyor? harden şu maçta 50-10-10 oynasa ve houston maçı kazansa da mvp'yi curry alacaktı zaten. 60 küsur galibiyet alan bir takımın lideri, iyi de istatistik yapıyorsa mvp'yi alır. mvp seçiminde yazılı olmayan kurallar var, hepimiz biliyoruz bunu.
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #39 on: 11 Apr 2015 - 12:45:21 »

tabi ki değil mert. yukarıda geçen batı 2.si yapma muhabbetine söyledim ben bunu.

gsw maçları daha erken bittiğinden curry fazla kas(a)mıyor belli bir süredir-geçen bir maçtan sonra da böyle laflar etti sanırım takım arkadaşları- harden hem kendi oyun stili olarak hem de takımı yüzünden yardırmak zorunda ve bu onun performansını daha ışıltılı yapıyor.

gsw nin yenildiği maçlara bakmadım ama kassalar bulls un efsane sezonuna göz kırpacaklardı nerdeyse.
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #40 on: 12 Apr 2015 - 00:12:21 »

Oyumu hardena verdim ama curry alsa da neden aldı demem.Kobe - Nash gibi olmaz

Son Turnuva Şampiyonu
Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #41 on: 12 Apr 2015 - 16:35:55 »

açık ara farkla curry alacaktır. alamaması büyük sürpriz olur. an itibariyle kendisinin bu sezon 281 tane üçlüğü var. kendisi dışında bunu en çok yapabilen 2005-06 sezonundaki ray allen'dı ve 269'du. farkı iyice açtı. babası dell curry'nin de maç başına 3.2 üçlük attığı sezon bile var. bunlar babadan oğula nesil heralde.

Shamrock
Newbie
*

Jesus Shuttlesworthless

View Profile
« Reply #42 on: 12 Apr 2015 - 20:16:57 »

açık ara farkla curry alacaktır. alamaması büyük sürpriz olur. an itibariyle kendisinin bu sezon 281 tane üçlüğü var. kendisi dışında bunu en çok yapabilen 2005-06 sezonundaki ray allen'dı ve 269'du. farkı iyice açtı. babası dell curry'nin de maç başına 3.2 üçlük attığı sezon bile var. bunlar babadan oğula nesil heralde.

Biraz eksik ifade sayılır bu çünkü MVP olmanın yolu üçlük rekoru kırmak veya iyi üçlükçü olmaktan geçiyormuş gibi bir anlam çıkar.

Öte yandan eski rekor zaten Curry'nindi. GSW başlığında bahsedilmişti. Yalnız şimdiden tarihin en iyi 5 (sezonluk) üçlük performansının üçü elinde.

Bir de belirtelim rakibi Harden da şu an bu alanda 36. sırayı paylaşıyor. Aynı zamanda Rockets NBA tarihinde 900'den fazla üçlük atan ilk ve takım oldu. Warriors'un yetişmesi için kalan 2 maçta 43 üçlük atması gerek.

Harden, LeBron'a ait olan 2nd place voting rekorunu kıracak mı merak içindeyim.

bu sene bu topiği açmak piksel israfından başka bişey değil.. 
Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #43 on: 12 Apr 2015 - 23:36:39 »

Biraz eksik ifade sayılır bu çünkü MVP olmanın yolu üçlük rekoru kırmak veya iyi üçlükçü olmaktan geçiyormuş gibi bir anlam çıkar.

Öte yandan eski rekor zaten Curry'nindi. GSW başlığında bahsedilmişti. Yalnız şimdiden tarihin en iyi 5 (sezonluk) üçlük performansının üçü elinde.

Bir de belirtelim rakibi Harden da şu an bu alanda 36. sırayı paylaşıyor. Aynı zamanda Rockets NBA tarihinde 900'den fazla üçlük atan ilk ve takım oldu. Warriors'un yetişmesi için kalan 2 maçta 43 üçlük atması gerek.

Harden, LeBron'a ait olan 2nd place voting rekorunu kıracak mı merak içindeyim.
zaten ''kendisi dışında'' derken onu kastetmiştim. bundan önceki rekor da curry'e ait.

üçlük ifadesini de zaten bilgi olsun diye verdim. sadece üçlükle olmaz tabii.

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #44 on: 16 Apr 2015 - 07:27:56 »

Heralde artık harden in üstünü çizebiliriz.
Adabazar Sad
Pages: 1 2 [3] 4 5 6  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: MVP 2015 « previous next »
    Jump to: