Welcome, Guest. Please login or register.
16 Sep 2019 - 05:16:20
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: MVP 2015 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Soru başlıkta
Anthony Davis
Stephen Curry
James Harden
Lebron James
Russell Westbrook
Chris Paul

Pages: [1] 2 3 4 ... 6  All
Author Topic: MVP 2015  (Read 20284 times)
memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« on: 6 Apr 2015 - 20:15:07 »

Son senelerin en çekişmeli Mvp yarışlarından birini yaşadığımız bu günlerde forumda gider bu konu.

Houston'ın Warriors'a nazaran çok daha dar bir rotasyona sahip olması, Howard'ın ligin neredeyse yarısını kaçırması, şuan ligin en iyi derecesine sahip 3. takımdan Harden'ı çıkarttığımızda Houston'ın playoff'a dahi kalamayacağı fikrini göz önüne alıp, biraz da homerlık katınca benim oyum Harden'a gidiyor.

edit: chris paul eklendi.
« Last Edit: 6 Apr 2015 - 20:58:24 by memir » Logged

#memircagan
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #1 on: 6 Apr 2015 - 23:33:51 »

Memir inanamıyorum ama sana aynen katılıyorum. Yaşlanıyorum galiba. Bir vakar çöktü üstüme sanki. Baba olmak böyle bir şey demek ki. Cheesy

McGiven
Sr. Member

Naber?

View Profile
« Reply #2 on: 7 Apr 2015 - 00:12:52 »

curry ile westbrook arasında kaldım. az bir farkla westbrook'a gitti elim zira bu sene onun alması gerektiğini düşünmezsem sonra hiç düşünmeyeceğim gibime geliyor. belli olmaz, büyük konuşmamak lazım tabi.

o konuda stern'e ben de çok kırgınım
mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #3 on: 7 Apr 2015 - 00:40:34 »

Son bir aydır mütemadiyen değiştiriyorum tercihimi. All-Star'dan bu yana devamlı olarak Curry diyordum. Geçen ay bir ara "Curry alacak ama sanki Westbrook hakediyor daha çok" demeye başladım. Westbrook biraz sakinleşip maçlarda da saçmalama katsayısını arttırır, Curry de sezon boyu devam ettiği düzeyde giderken Harden'ın vites arttırması sonucu (tabii bunda Houston'ın ikinci sıraya yükselmesinin de payı var Batı'da) Harden'a hafiften kaymaya başladım. Şimdilik Harden'a oy verdim ama şu üçünden hangisi alsa haketti derim.

Curry'nin dezavantajı şu anda takımın çok rahat bi şekilde götürüyor olmasından ötürü ekstra bir katkı koymaya ihtiyacı olmaması. O da bu kadar yakın bir yarışta biraz algıyı etkiliyor.

Öte yandan Lebron da Davis de şu son haftalardaki oyunundan sonra Chris Paul de başka bir sene olsa MVP'nin rahat ilk 2-3 adayı arasına girebilirdi
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #4 on: 7 Apr 2015 - 00:48:30 »

harden almalı, curry alır.
R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #5 on: 7 Apr 2015 - 00:51:57 »

ben Curry diyorum.
en onemli faktor Curry'nin, Harden ve Westbrook'a gore daha az sure alip daha cok katki saglamasi.

Curry'nin tek dezavantaji gsw rosterinin okc'ye ve rockets'a gore daha yetenekli/derin olusu.
Harden olmadan Houston, Westbrook olmadan OKC, bugunku Knicks, Philly, Lakers gibi olur...ama Curry'siz GSW, yine birseyler yapar gibime geliyor.

Harden'in kesinlikle Westbrook'a gore daha avantajli oldugunu dusunuyorum. Takimlarinin potansiyelleri (Howard'in yoklugunu dusunerek) hemen hemen ayni.
OKC ve Rockets'in oyun sistemleri hemen hemen ayni. Harden al, at. Westbrook al, at. Tek adama dayali oyun sistemi.

Curry'nin takim oyunu oynama, oynatma gayreti. Bencillik katsayisinin Harden ve Brook'dan az olmasi. GSW'nin Curry sayesinde seyir zevki yuksek bir oyun oynamasi. GSW'nin ligin zirvesinde olmasi. Fundamental'deki Curry ustunlugu gibi sebepleri goz onunde bulundurarak Curry diyorum.
« Last Edit: 7 Apr 2015 - 00:53:35 by Reignor » Logged

seko
Medeniyetten Nasibini Almamış Medeniyet Mühendisi
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #6 on: 7 Apr 2015 - 00:54:57 »

ilk üç gün ben de curry'i destekledim, artık harden diyorum.
memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #7 on: 7 Apr 2015 - 01:54:34 »

Curry'nin takımına Harden'dan daha az sürede daha fazla katkı sağladığına dair istatistikler varsa görmek isterim.

Curry'nin avantajı takımının bütün nba'in üzerinden geçtiği bir sezon yaşaması, bir de sempatik tavırları, kalpleri ısıtan üçlükleri ve handling'i sayesinde hepimizin sevgilisi olması olarak görüyorum. İnanılmaz bir sezon geçiriyor, onu küçültmüyorum ama Harden'ın bu sene yaptığı şeyin daha büyük bir olay olduğunu düşünüyorum. Sezon başında Ömer ve Parsons gidince bir çok otorite Houston'ın playoff'a ya son iki sıradan gireceğini ya da giremeyeceğini düşünüyordu.Üstüne Terrence Jones'un ve Howard'ın bu kadar maç kaçırdığı, batının alev alev yandığı bu sezonda Houston'ı tek başına ligin en iyi 3. takımı yapması bireysel olarak Curry'nin yaptıklarının çok üzerindeyken, takım olarak ta bu şartlar altında olabileceği en yakınında.

Bu ikisi dışında sıralamam Anthony Davis-Lebron-Cp3-Westbrook olarak gider ki westbrook'a kişisel hiç bir garezim yoktur. Play-off mücadelesi veren oyunculardan Anthony Davis'in daha öne çıktığını düşünüyorum, hem daha kötü takım hem de daha iyi istatistiklerle (eff. vs de dahildir) bir şekilde playof yarışında tutuyor takımını.
« Last Edit: 7 Apr 2015 - 01:56:23 by memir » Logged

#memircagan
R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #8 on: 7 Apr 2015 - 02:24:04 »

Curry'nin takımına Harden'dan daha az sürede daha fazla katkı sağladığına dair istatistikler varsa görmek isterim.

PER
Curry 27.56
Harden 26.96

MPG
Curry 32.8
Harden 36.9

TEAM RECORD
GSW 63-14
HOU 53-24

Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #9 on: 7 Apr 2015 - 02:27:07 »

İyi de şu 3. verdiğin istatistikte sadece 1 adam katkı yapmıyor takıma.

Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #10 on: 7 Apr 2015 - 02:36:07 »

Son 15-20 yildaki MVP verme kriterlerini dusununce Curry'nin almasi gerekir. Acik farkla en iyi takim, takim arkadaslarini daha iyi oyuncular yapmak, super kisisel performans, vs. vs. gibi MVP kriteri olan tum kutulara tik atiyor. En az 2006 Steve Nash kadar iddiali olmali.

Harden'in takiminin bu kadar siyrilan bir konumu yok ki her an 6'ya kadar dusebilir Rockets.

Oylar bolunurse surpriz cikabilir ama bu ikisine ek olarak sadece Westbrook'un hafiften sansi var, o da takimi playoff'a kalirsa. Digerleri (ozellikle Paul) imkansiz.

TiMert
Pro. Member

Kawh-I Believe

View Profile
« Reply #11 on: 7 Apr 2015 - 02:43:14 »

Öncelikle LeBron ve Paul'ü sezon genelinde aynı etkiyi yaratamadıklarını düşündüğümden elemek durumundayım.

Bir de All-Star'da bile etmen olarak gördüğüm "takımı yukarı taşıyabilme" olayını MVP ödülünde etmen olarak yazmazsam kendimle çelişeceğimi düşündüğümden Davis ve Westbrook'u hangisinin takımı playoff'a kalamazsa yarıştan çıkarırım. Zaten hal böyle olunca iki oyuncunun da yapmış oldukları inanılmaz şeyler olsa da (çünkü X takımı playoff'a sokmak bazen y takımını liderliğe taşımaktan daha değerlidir) spotlarım beni ister istemez Curry-Harden ikilisine götürüyor.

Arkadaşlar çok güzel çözümlemeler getirmiş, özellikle Curry'nin takımının ona daha az ihtiyacı olmasından kaynaklanan dezavantajını (Harden bu sebepten istatistiksel olarak zaten bir tık önde) belirtirken ki katılmamak elde değil. Ancak karşı görüş olarak sunulan ve beni de yanıltan olgu; Harden'ın ne zaman patlayacaklar diye beklediğimiz toplama kampını ısrarla ve yırtınarak tepede tutması benim için bir tık öne geçmiş vaziyette.

MVP tartışmasında pek yorum yapmadım bugüne kadar çünkü Houston'ın bir yerde patlayacağını düşünüyordum ve Westbrook'un basketbol katliamıyla yaptığı istatistikleri pek takmıyordum açıkçası. Curry'nin de takımının mevcut konumu itibariyle ipi rahatça göğüsleyeceğine kanaat getirmiştim.

5 maç kaldı ve Houston 2 kere Spurs ile oynayacak. Bir mağlubiyetin çok şey kaybettirdiği Batı'da tepetaklak olabilirler ve benim ibrem de tekrar Curry'ye dönebilir, sonuçta sıralamanın algımı ne kadar etkilediğini söyledim. Ama bugün için elindeki malzemeyle en iyi işi çıkartanın Harden olduğunu düşünüyorum, bugün seçim olsa oyumu ona verirdim.

Alibet
Newbie
*

View Profile
« Reply #12 on: 7 Apr 2015 - 02:48:16 »

Curry şu an hem PER , winshare rate, plus-minus, RPM  gibi bilimum advanced stats'te Harden'ın önünde. Ayrıca  16 tane son çeyrekte maçlar koptugu  hiç süre almamış. Warriors şimdiden 63 maç kazanmakla kalmadıgı gibi, points differential'da tüm zamanlarda ilk 10'a giriyor şu an +10.4 ile. Bence Curry seçilmeli ve de seçilecek diyorum.
R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #13 on: 7 Apr 2015 - 04:02:57 »

Cok bahsedilmeyen ama bence MVP secimine direkt etki edecek bir diger unsur da GSW 4-0 HOU.
8 kasim gsw@hou (98-87)
Curry 34-9-5 stl 4
Harden 22-7-7 stl 2
10 aralik hou@gsw (93-105)
Curry 20-7-7
Harden 34-7-4 stl 4
17 ocak gsw@hou (131-106)
Curry 27-7-11 stl 3
Harden 12-4-4 stl 1
21 ocak hou@gsw (113-126)
Curry 22-3-10 stl 1
Harden 33-4-6 stl 2

2 sene once curry hakettigi halde all-star secilmemisti, bu hirsla dumeni pozitif yone kivirdi ve oyuncu olarak 1-2 kademe atladi.
Eger MVP secilemezse onumuzdeki 4-5 sene ligi domine eden bir MVP canavarina donusebilir
« Last Edit: 7 Apr 2015 - 04:04:06 by Reignor » Logged

Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #14 on: 7 Apr 2015 - 05:08:51 »

Curry alir. Westbrook'un performansi da son donemde gordugumuz en inanilmaz seylerden biri.

Pages: [1] 2 3 4 ... 6  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: MVP 2015 « previous next »
    Jump to: