Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /storage/content/61/1004561/batug.org/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3 MVP 2015
Welcome, Guest. Please login or register.
25 Jun 2021 - 11:46:29
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: MVP 2015 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Soru baþlýkta
Anthony Davis
Stephen Curry
James Harden
Lebron James
Russell Westbrook
Chris Paul

Pages: [1] 2 3 4 ... 6  All
Author Topic: MVP 2015  (Read 28198 times)
memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« on: 6 Apr 2015 - 20:15:07 »

Son senelerin en çekiþmeli Mvp yarýþlarýndan birini yaþadýðýmýz bu günlerde forumda gider bu konu.

Houston'ýn Warriors'a nazaran çok daha dar bir rotasyona sahip olmasý, Howard'ýn ligin neredeyse yarýsýný kaçýrmasý, þuan ligin en iyi derecesine sahip 3. takýmdan Harden'ý çýkarttýðýmýzda Houston'ýn playoff'a dahi kalamayacaðý fikrini göz önüne alýp, biraz da homerlýk katýnca benim oyum Harden'a gidiyor.

edit: chris paul eklendi.
« Last Edit: 6 Apr 2015 - 20:58:24 by memir » Logged

#memircagan
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #1 on: 6 Apr 2015 - 23:33:51 »

Memir inanamýyorum ama sana aynen katýlýyorum. Yaþlanýyorum galiba. Bir vakar çöktü üstüme sanki. Baba olmak böyle bir þey demek ki. Cheesy

McGiven
Sr. Member

Naber?

View Profile
« Reply #2 on: 7 Apr 2015 - 00:12:52 »

curry ile westbrook arasýnda kaldým. az bir farkla westbrook'a gitti elim zira bu sene onun almasý gerektiðini düþünmezsem sonra hiç düþünmeyeceðim gibime geliyor. belli olmaz, büyük konuþmamak lazým tabi.

o konuda stern'e ben de çok kýrgýným
mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #3 on: 7 Apr 2015 - 00:40:34 »

Son bir aydýr mütemadiyen deðiþtiriyorum tercihimi. All-Star'dan bu yana devamlý olarak Curry diyordum. Geçen ay bir ara "Curry alacak ama sanki Westbrook hakediyor daha çok" demeye baþladým. Westbrook biraz sakinleþip maçlarda da saçmalama katsayýsýný arttýrýr, Curry de sezon boyu devam ettiði düzeyde giderken Harden'ýn vites arttýrmasý sonucu (tabii bunda Houston'ýn ikinci sýraya yükselmesinin de payý var Batý'da) Harden'a hafiften kaymaya baþladým. Þimdilik Harden'a oy verdim ama þu üçünden hangisi alsa haketti derim.

Curry'nin dezavantajý þu anda takýmýn çok rahat bi þekilde götürüyor olmasýndan ötürü ekstra bir katký koymaya ihtiyacý olmamasý. O da bu kadar yakýn bir yarýþta biraz algýyý etkiliyor.

Öte yandan Lebron da Davis de þu son haftalardaki oyunundan sonra Chris Paul de baþka bir sene olsa MVP'nin rahat ilk 2-3 adayý arasýna girebilirdi
Kensai
2. En Azýlý Blazers Düþmaný
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #4 on: 7 Apr 2015 - 00:48:30 »

harden almalý, curry alýr.
R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #5 on: 7 Apr 2015 - 00:51:57 »

ben Curry diyorum.
en onemli faktor Curry'nin, Harden ve Westbrook'a gore daha az sure alip daha cok katki saglamasi.

Curry'nin tek dezavantaji gsw rosterinin okc'ye ve rockets'a gore daha yetenekli/derin olusu.
Harden olmadan Houston, Westbrook olmadan OKC, bugunku Knicks, Philly, Lakers gibi olur...ama Curry'siz GSW, yine birseyler yapar gibime geliyor.

Harden'in kesinlikle Westbrook'a gore daha avantajli oldugunu dusunuyorum. Takimlarinin potansiyelleri (Howard'in yoklugunu dusunerek) hemen hemen ayni.
OKC ve Rockets'in oyun sistemleri hemen hemen ayni. Harden al, at. Westbrook al, at. Tek adama dayali oyun sistemi.

Curry'nin takim oyunu oynama, oynatma gayreti. Bencillik katsayisinin Harden ve Brook'dan az olmasi. GSW'nin Curry sayesinde seyir zevki yuksek bir oyun oynamasi. GSW'nin ligin zirvesinde olmasi. Fundamental'deki Curry ustunlugu gibi sebepleri goz onunde bulundurarak Curry diyorum.
« Last Edit: 7 Apr 2015 - 00:53:35 by Reignor » Logged

seko
Medeniyetten Nasibini Almamýþ Medeniyet Mühendisi
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #6 on: 7 Apr 2015 - 00:54:57 »

ilk üç gün ben de curry'i destekledim, artýk harden diyorum.
memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #7 on: 7 Apr 2015 - 01:54:34 »

Curry'nin takýmýna Harden'dan daha az sürede daha fazla katký saðladýðýna dair istatistikler varsa görmek isterim.

Curry'nin avantajý takýmýnýn bütün nba'in üzerinden geçtiði bir sezon yaþamasý, bir de sempatik tavýrlarý, kalpleri ýsýtan üçlükleri ve handling'i sayesinde hepimizin sevgilisi olmasý olarak görüyorum. Ýnanýlmaz bir sezon geçiriyor, onu küçültmüyorum ama Harden'ýn bu sene yaptýðý þeyin daha büyük bir olay olduðunu düþünüyorum. Sezon baþýnda Ömer ve Parsons gidince bir çok otorite Houston'ýn playoff'a ya son iki sýradan gireceðini ya da giremeyeceðini düþünüyordu.Üstüne Terrence Jones'un ve Howard'ýn bu kadar maç kaçýrdýðý, batýnýn alev alev yandýðý bu sezonda Houston'ý tek baþýna ligin en iyi 3. takýmý yapmasý bireysel olarak Curry'nin yaptýklarýnýn çok üzerindeyken, takým olarak ta bu þartlar altýnda olabileceði en yakýnýnda.

Bu ikisi dýþýnda sýralamam Anthony Davis-Lebron-Cp3-Westbrook olarak gider ki westbrook'a kiþisel hiç bir garezim yoktur. Play-off mücadelesi veren oyunculardan Anthony Davis'in daha öne çýktýðýný düþünüyorum, hem daha kötü takým hem de daha iyi istatistiklerle (eff. vs de dahildir) bir þekilde playof yarýþýnda tutuyor takýmýný.
« Last Edit: 7 Apr 2015 - 01:56:23 by memir » Logged

#memircagan
R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #8 on: 7 Apr 2015 - 02:24:04 »

Curry'nin takımına Harden'dan daha az sürede daha fazla katkı sağladığına dair istatistikler varsa görmek isterim.

PER
Curry 27.56
Harden 26.96

MPG
Curry 32.8
Harden 36.9

TEAM RECORD
GSW 63-14
HOU 53-24

Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #9 on: 7 Apr 2015 - 02:27:07 »

Ýyi de þu 3. verdiðin istatistikte sadece 1 adam katký yapmýyor takýma.
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #10 on: 7 Apr 2015 - 02:36:07 »

Son 15-20 yildaki MVP verme kriterlerini dusununce Curry'nin almasi gerekir. Acik farkla en iyi takim, takim arkadaslarini daha iyi oyuncular yapmak, super kisisel performans, vs. vs. gibi MVP kriteri olan tum kutulara tik atiyor. En az 2006 Steve Nash kadar iddiali olmali.

Harden'in takiminin bu kadar siyrilan bir konumu yok ki her an 6'ya kadar dusebilir Rockets.

Oylar bolunurse surpriz cikabilir ama bu ikisine ek olarak sadece Westbrook'un hafiften sansi var, o da takimi playoff'a kalirsa. Digerleri (ozellikle Paul) imkansiz.

TiMert
Pro. Member

Kawh-I Believe

View Profile
« Reply #11 on: 7 Apr 2015 - 02:43:14 »

Öncelikle LeBron ve Paul'ü sezon genelinde ayný etkiyi yaratamadýklarýný düþündüðümden elemek durumundayým.

Bir de All-Star'da bile etmen olarak gördüðüm "takýmý yukarý taþýyabilme" olayýný MVP ödülünde etmen olarak yazmazsam kendimle çeliþeceðimi düþündüðümden Davis ve Westbrook'u hangisinin takýmý playoff'a kalamazsa yarýþtan çýkarýrým. Zaten hal böyle olunca iki oyuncunun da yapmýþ olduklarý inanýlmaz þeyler olsa da (çünkü X takýmý playoff'a sokmak bazen y takýmýný liderliðe taþýmaktan daha deðerlidir) spotlarým beni ister istemez Curry-Harden ikilisine götürüyor.

Arkadaþlar çok güzel çözümlemeler getirmiþ, özellikle Curry'nin takýmýnýn ona daha az ihtiyacý olmasýndan kaynaklanan dezavantajýný (Harden bu sebepten istatistiksel olarak zaten bir týk önde) belirtirken ki katýlmamak elde deðil. Ancak karþý görüþ olarak sunulan ve beni de yanýltan olgu; Harden'ýn ne zaman patlayacaklar diye beklediðimiz toplama kampýný ýsrarla ve yýrtýnarak tepede tutmasý benim için bir týk öne geçmiþ vaziyette.

MVP tartýþmasýnda pek yorum yapmadým bugüne kadar çünkü Houston'ýn bir yerde patlayacaðýný düþünüyordum ve Westbrook'un basketbol katliamýyla yaptýðý istatistikleri pek takmýyordum açýkçasý. Curry'nin de takýmýnýn mevcut konumu itibariyle ipi rahatça göðüsleyeceðine kanaat getirmiþtim.

5 maç kaldý ve Houston 2 kere Spurs ile oynayacak. Bir maðlubiyetin çok þey kaybettirdiði Batý'da tepetaklak olabilirler ve benim ibrem de tekrar Curry'ye dönebilir, sonuçta sýralamanýn algýmý ne kadar etkilediðini söyledim. Ama bugün için elindeki malzemeyle en iyi iþi çýkartanýn Harden olduðunu düþünüyorum, bugün seçim olsa oyumu ona verirdim.

Alibet
Newbie
*

View Profile
« Reply #12 on: 7 Apr 2015 - 02:48:16 »

Curry þu an hem PER , winshare rate, plus-minus, RPM  gibi bilimum advanced stats'te Harden'ýn önünde. Ayrýca  16 tane son çeyrekte maçlar koptugu  hiç süre almamýþ. Warriors þimdiden 63 maç kazanmakla kalmadýgý gibi, points differential'da tüm zamanlarda ilk 10'a giriyor þu an +10.4 ile. Bence Curry seçilmeli ve de seçilecek diyorum.
R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #13 on: 7 Apr 2015 - 04:02:57 »

Cok bahsedilmeyen ama bence MVP secimine direkt etki edecek bir diger unsur da GSW 4-0 HOU.
8 kasim gsw@hou (98-87)
Curry 34-9-5 stl 4
Harden 22-7-7 stl 2
10 aralik hou@gsw (93-105)
Curry 20-7-7
Harden 34-7-4 stl 4
17 ocak gsw@hou (131-106)
Curry 27-7-11 stl 3
Harden 12-4-4 stl 1
21 ocak hou@gsw (113-126)
Curry 22-3-10 stl 1
Harden 33-4-6 stl 2

2 sene once curry hakettigi halde all-star secilmemisti, bu hirsla dumeni pozitif yone kivirdi ve oyuncu olarak 1-2 kademe atladi.
Eger MVP secilemezse onumuzdeki 4-5 sene ligi domine eden bir MVP canavarina donusebilir
« Last Edit: 7 Apr 2015 - 04:04:06 by Reignor » Logged

Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #14 on: 7 Apr 2015 - 05:08:51 »

Curry alir. Westbrook'un performansi da son donemde gordugumuz en inanilmaz seylerden biri.

Pages: [1] 2 3 4 ... 6  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: MVP 2015 « previous next »
    Jump to: