Welcome, Guest. Please login or register.
29 Nov 2020 - 20:16:32
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: MVP 2015 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Soru başlıkta
Anthony Davis
Stephen Curry
James Harden
Lebron James
Russell Westbrook
Chris Paul

Pages: 1 2 3 [4] 5 6  All
Author Topic: MVP 2015  (Read 24999 times)
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #45 on: 16 Apr 2015 - 14:08:57 »

houston 2. bitirdiğine göre harden'a vermeleri artık çok absürd olmaz. harden ftw sappi
Efemerid
Sr. Member

It's My Turn

View Profile
« Reply #46 on: 16 Apr 2015 - 22:45:25 »

Stephen Curry bence büyük aday, hem takım olarak lider bitirdiler hem de müthiş bir sezon geçirdi. Gönlüm Curry'den yana...

...just one more peaceful day...
Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #47 on: 16 Apr 2015 - 23:20:18 »

Oylama da herhalde fotofinish'le bitecek.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #48 on: 17 Apr 2015 - 02:13:01 »

11 galibiyet fark az değil. curry'nin alamaması düşük bi ihtimal. kobe'nin malum yılında da nash'in 9 galibiyet üstünlüğü vardı ve kobe yanlış hatırlamıyorsam mvp sıralamasında 4. olmuştu.

buz
Newbie
*

View Profile
« Reply #49 on: 17 Apr 2015 - 11:22:07 »

http://www.basketball-reference.com/awards/awards_2006.html#mvp
airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #50 on: 18 Apr 2015 - 20:15:57 »

Ben Stephen Curry'ye oy verdim burda. Bill Simmons da kendi sebeplerini çok güzel bi biçimde açıklamış.

http://grantland.com/the-triangle/welcome-to-the-2015-sports-guy-mailbag-reunion-tour/

Question No. 1: If you replaced an MVP candidate with a decent player at his position for the entire season, what would be the hypothetical effect on his team’s record?

Normally, you’d say James Harden wins under this framework — if you replaced him on that injury-ravaged Rockets team with, say, Arron Afflalo, Houston probably would win 35-38 games instead of 56. That’s our biggest swing in terms of wins and losses. Some people tried to debunk that point last week by pointing out that the Rockets were way better defensively than anyone realized (true), and that you can’t just substitute someone else for Harden. After all, they carefully built their entire team around his one-of-a-kind offensive game; it’s like trying to imagine Taken without Liam Neeson. God forbid.

Couldn’t you say the same about the Warriors? Yeah, if you replaced Curry with Reggie Jackson, the Warriors might lose 15-20 more games while grabbing a no. 7 seed. It’s an exceptionally coached team with enough depth to just bench David Lee whenever they feel like it. And their defense has been as good as their offense, which people always forget because it’s so damned fun to watch their offense. But Curry was the biggest reason that the 2015 Warriors were the seventh member of our .800/10 Club — any team that finished with an .800-plus winning percentage and a plus-10 point differential — which is relevant because the first six teams won a title. ESPN’s Kevin Pelton already broke down Curry’s historically great shooting season; throw in the remarkable spacing that Curry creates, the constant play-to-play fear that he brings out of defenses (and the pressure that puts on them), his devastating heat checks (which either pull the Warriors back into games or close them out), his crunch-time chops (significant), his once-in-a-generation playmaking (on the Maravich-Magic-Nash level at this point) and his underrated leadership (on a team defined by its chemistry and unselfishness, he’s the best since Nash in those two departments), and something undeniably special happened here.

Harden turned a .500 team into a 56-win team. Curry turned a no. 7 seed into one of the best regular-season teams ever, as well as an unforgettable League Pass team and the single best story of the 2014-15 season. So Curry wins this one.

mtarikc
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #51 on: 19 Apr 2015 - 12:48:29 »

bence o kadar da guzel aciklamamis sebeplerini. oncelikle hardeni afflalo ile degistirsek, cok buyuk bir bolumu howardsiz gecen bir sezonu 35 galibiyet ile tamamlayabileceklerini hic ama hic sanmiyorum. hele ki southwest gibi bi divisionda. bu arada yukarida 35-38 win alirlar muhtemelen deyip asagida "Harden turned a .500 team into.." seklinde devam etmis de, bu seviyedeki yazarlarin boyle kucuk akil oyunlarina basvurmamasi lazim tezini ispatlamak icin, 35-47 lik takim ne zamandan beri .500?

ikinci bir konu curry - reggie jackson degisikligi. bence curry nin degerini gostermek icin "onu cikarip yerine sunu koysak soyle olur" vs gibi bir yaklasim cok dogru olmuyor, cunku oyuncu ekleyip cikardigimiz takim gsw. bu koc performansi ve kadro derinligi ile curry yerine jacksonla oynayan takim yine cok dusuk bir seviyede oynamazdi diye tahmin ediyorum. doguda hawksin elindeki kadroyla ne yaptigini goruyoruz, batidaki fiksturlerle de ben alternatif gsw kadrosunun sahip oldugu sistem ve kadro derinligi ile en kotu ihtimalle bile sezonu mavs, blazers, grizzlies gibi takimlardan daha iyi bir dereceyle tamamlayabilecegini dusunuyorum. bu nedenle dedigim gibi, "If you replaced an MVP candidate with a decent player at his position for the entire season..." sorusu gsw nin yapisi geregi curry nin degerini yansitmak icin dogru yaklasim olamaz bana kalirsa.

ancak orta paragrafta curry hakkinda saydigi methiyelerin coguna katiliyorum, adam hakkaten nashten beri en ozel pg sezonlarindan birini cikariyor. harden ile oynadiklari takimlari degisseler, en az harden kadar o takimi tasiyabilecegini tahmin ediyorum. ama harden bunu yapabilecegini kanitladi, currynin ise yapabilecegini varsayabiliyorum sadece. benim oyum bu rocketsi o seviyelere tasiyan oyuncuya gider, bireysel yeteneklerine bakamam maalesef. bakacak olsam sakat haliyle duranti veya yine lebronu tercih ederim cunku bu odul icin.

BLAZERSEVER
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #52 on: 20 Apr 2015 - 00:32:53 »

Ben; kendisini gayet antipatik bulsam da neredeyse tek başına takımı batı 2.'si yaptığı için Harden diyorum.
mVy
keeper
Jr. Member
*

View Profile
« Reply #53 on: 20 Apr 2015 - 03:26:39 »

kim alsa "ya nasıl olur" diyemezsin, ikisi de çok haketti ve oylamada çok ortada geçecek bana kalırsa ama tüm işaretler, bu zamana kadar ödülün verilme tarzı ve kriterleri Curry'i bir adım öne taşıyor..67-15 nedir hakkaten ya?
WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #54 on: 21 Apr 2015 - 19:58:58 »

Daha önce yazmıştım zaten Curry bence seçildi bile diye ama Bud COY olduktan sonra bu ödülü başkasına vermek büyük rezillik olur.Ortada efsanevi bir sezon var ama bunun kredisi kimsede yok öyle mi?

R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #55 on: 21 Apr 2015 - 20:20:26 »

Budenholzer Kerr'den daha fazla ne yapti da COY oldu merak ediyorum??
Arada daglar kadar fark yok ama terazinin agir basan tarafi Kerr bana gore.
Birkere arada Dogu Bati farki var, 7 galibiyetlik bir + var Kerr adina. Sebep rookieye odul vermeyiz mi acaba?
Bu durumda MVP Curry olamazsa buyuk kepazelik olur.
Esit dagilim politikasiyla Green'i MIP yada DPY secip , GSW ye award verdik , MVP baska bir takimdan cikacak yoluna gitmezler umarim.
« Last Edit: 21 Apr 2015 - 20:32:25 by Reignor » Logged

archduke
Newbie
*

Geek

View Profile
« Reply #56 on: 21 Apr 2015 - 20:40:03 »

Birkere arada Dogu Bati farki var, 7 galibiyetlik bir + var Kerr adina. Sebep rookieye odul vermeyiz mi acaba?

Rookie'ye ödül vermeyiz diye bir şey düşüneceklerini sanmıyorum. Zamanında Avery Johnson daha az galibiyetle ilk full sezonunda COY oldu. Ama enteresan tabii Kerr'ün alamaması ama Bud'ın alması da çok garip bir durum değil Atlanta'nın durumu itibariyle.
« Last Edit: 22 Apr 2015 - 12:34:12 by archduke » Logged

Besiktas Cowboys
R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #57 on: 21 Apr 2015 - 21:03:30 »

Rookie'ye ödül vermeyiz diye bir şey düşüneceklerini sanmıyorum. Zamanında Avery Johnson daha az galibiyetle ilk full sezonunda COY oldu. Ama enteresan tabii Kerr'ün alamaması.

evet hocam haklisin.
arastirdim, ondan oncesinde de carlisle, rivers, bird, schuler ...... first-year head coach olarak almislar odulu.

ben yine ilk mesajimdaki budenholzer kerr'den fazla ne yapti, ne katti ve terazinin agir tarafi kerr'dur argumanima geri donuyorum.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #58 on: 21 Apr 2015 - 21:27:03 »

Böyle bir mukayese yapman imkansız ve tamamen subjektif.Eldeki malzeme 2 puanken bunu 4 puan yapan bir adam Bud ve bu argümana dayanarak,"Elinde Wairrors kadrosu olaydı 73 galibiyet aldırırdı "diyebilirim ben de pekala.Ama dediğim gibi farazi ve subjektif olur.İkisi de çok önemli işler yapan çok kıymetli coachlar ama oy veren mensupların gözünde "Bud takımı sıfırdan buraya getirdi,Kerr zaten Jackson'ın kurduğu sağlam düzeni biraz modifiye etti,yani hazıra kondu" gibi bir düşünce ağır bastı bence.Zannediyorum belirleyici de bu oldu.
« Last Edit: 21 Apr 2015 - 21:28:07 by abay » Logged

mtarikc
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #59 on: 21 Apr 2015 - 23:17:25 »

ben oyumu Bud a verirdim, eldeki malzemeyi del negroya fln verseler lotarya takimi Hawks. Kenardan Thabo Antic Mike Scott geliyor yahu, ilk beste Carroll ve Korver gibi sistem olmazsa direk siradan oyuncu olarak gorunecek iki adam, sistem icinde Kawhi ve Klay gibi oyuncularin mini versiyonlarina benzediler. hele ki Korver artik yasini basini aliyor, kariyer sezonunu gecirdi. Uzunlara gelince, butun playoff tahminlerinde bu adamlar aslinda uzun degil, ribaund alamazlar, atletik degiller vs gibi bir suru defekt sayiliyor ve hala sadece kadroya bakinca Hawks ikinci turda elenir diyebiliyor insanlar. Bu kadronun sezonun ortasinda franchise rekoru bir galibiyet serisi yakalamasini saglayan ve ayni donemde ligin geri kalaninin gozunde team-to-beat haline getiren en buyuk faktor koctur, Kerr un basarisi ayni Curry icin daha once dile getirdigim gibi eldeki muazzam kadro nedeniyle olculemiyor. Objektif olanlar, her ikisi de haketmistir deyip daha sicak baktiklarini secer ama Bud in haketmedigini soylemek sadece GSW taraftarinin bakis acisindan mumkun olabilecek bir yorum olur diye dusunuyorum.

Pages: 1 2 3 [4] 5 6  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: MVP 2015 « previous next »
    Jump to: