Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /storage/content/61/1004561/batug.org/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3 MVP 2015
Welcome, Guest. Please login or register.
25 Jun 2021 - 12:02:54
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: MVP 2015 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Soru baþlýkta
Anthony Davis
Stephen Curry
James Harden
Lebron James
Russell Westbrook
Chris Paul

Pages: 1 [2] 3 4 5 6  All
Author Topic: MVP 2015  (Read 28200 times)
judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #15 on: 7 Apr 2015 - 10:19:36 »

ben Curry diyorum.
en onemli faktor Curry'nin, Harden ve Westbrook'a gore daha az sure alip daha cok katki saglamasi.

ben de emir gibi buraya takýldým. cevap olarak PER istatistiklerini vermiþsin ancak PER zaten dakikalarý da eþitleyen bir istatistik. yani daha az dakikada daha çok PER gibi bir þey mümkün deðil.

ayrýca westbrook'un PER'i curry'den daha iyi. curry'den 1.5 dakika fazla sahada kalan westbrook sayý, ribaund, asist ve top çalmada curry'den daha iyi.

yani özetle böyle bir faktör yok. hatta takýma daha çok katký vermeyi göz önünde bulunduracaksak curry geri düþer, çünkü zaten diðerleri kadar katký yapmasýna gerek yok.

R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #16 on: 7 Apr 2015 - 10:59:14 »

3 istatistik yazdim. 1 tanesine takilmamamiz lazim. (Benim yazdigim PER Curry'nin oynadigi 32 dakika ve Harden'in oynadigi 37 dakika bazli. PER'in dakikalari esitledigi konusunda katildigim ve katilmadigim yerler var)
Curry/Harden'in oynadigi dakikalari ve team recordlari yazdim.
Herbir istatistigi butunun bir parcasi olarak goruyorum.
Westbrook'a hic deginmek istemedim onun ve okc'nin oynadigi "basketbolu" izleyince.
Kaldi ki OKC nin siralamadaki yeri zaten Westbrook 'u yarisin disina itiyor.
GSW sezonun buyuk bolumunda 3. ceyregi ve 4. ceyregi formalite icabi oynadi. Yani bir boks macina benzetirsem isi 3-4 raundda KO ile bitirdiler. HOU bunu 12. raunda ve TKO ya kadar goturdu.
Curry ve arkadaslari isi erken bitirdiler ve Curry'e gerek kalmadi. Bu Curry'nin degerini arttiriyor fakat GSW nin tek oyuncu takimi olmamasi MVP yarisinda Curry icin bir dezavantaj.

« Last Edit: 7 Apr 2015 - 11:14:39 by Reignor » Logged

Alibet
Newbie
*

View Profile
« Reply #17 on: 7 Apr 2015 - 18:38:26 »

Westbrook  38.3  ile NBA tarihinde  ilk 3'e girecek bir usage rate ile oynuyor ,  86-87 jordan ve 2005-2006 kobenin hemen arkasýnda. Elde ettigi  rakamlar bu açýdan bakýnca çok anormal degil. . Triple double gibi overrated bir istatistigin ekmegini biraz  yedigini düþünüyorum. ..Ecnebilerin '' setting the table'' dedigi þeyde  bu sene fazlasýyla seviye atladýgýný düþünsem de verimliligi  yeterli degil.  %42 fg  %29 üçlük ile oynamýþ sezon boyunca ki son 20 maçta %45 fg nin üstünde bitirdigi maç sayýsý 3. Bu yüzdelerle bir de 25 þut kullanmýþ maç baþýna. Þu an adaylar arasýnda Chris Paul ile bile anca  kafa kafaya oldugunu düþünüyorum, Curry'i veya harden'i geçebilmesini býraktým.Paul'un   Grifffinin yoklugunda 5 þubat 15 mart arasý; OKC'e göre bence  daha zayýf bi support cast ile,neredeyse benchsiz yaptýklarýný Westbrook  ile kýyaslayýnca westbrookun gereksiz ön plana alýnýdýgý kanaatindeyim  bu yarýþta. Ya da en azýndan Paul ile Davis'in daha fazla adý geçmeli. http://sports.yahoo.com/nba/players/3930/gamelog/  
« Last Edit: 7 Apr 2015 - 18:40:17 by Alibet » Logged
Palin
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #18 on: 7 Apr 2015 - 19:32:58 »

Bu sezon mvp karþýlaþmasý 2006 daki Nash-Kobe ikilisine 2007 Nowitzki eklenmesi gibi.  2006 da Amare yokken Nash liderliðinde Suns ligi 3. sýrada bitirmiþti. Kobe insanüstü istatistikler yapýp Lakers'ý 7. sýradan playoffa sokmuþtu, 2007 de ise Nowitzki'nin sürüklediði Mavs  ligi domine etmiþti. Nash=Harden, Kobe =Westbrook, Nowitzki = Curry diyebiliriz. Tek fark Harden'ýn Nash'e göre daha iyi istatistiklere sahip olmasý.

Ben Harden diyorum ancak Curry olacak gibi.
WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #19 on: 7 Apr 2015 - 20:12:35 »

Curry olamazsa tüm MVP ezberleri bozulur.Þu anda diðer isimleri bile söyleyenler Curry'nin alamayacaðý önþartýyla söylüyor genelde.

Onu çýkarýrsak takým ne olur kýyaslamasý MVP'de geçmiyor.LeBron ,Durant ,Nash ,Kobe ,Rose ,Duncan falan kötü takýmlarda oynamýyorlardý.En iyi takýmlardan(burada iyilik kýstasý birçok seneninde önündeki bi Warriors'tan bahsediyoruz) o iyiliðe en büyük katkýyý yapan alýyor.Curry her açýdan ortaya çýkan sonucun en önemli sebebi.Yanýndakiler iyi ,oyunda herþeyi kendisi yapmak zorunda kalmýyor veya maçlar koptuktan sonra oynamýyor diye oyuna ve takýma etkisini görmezden mi gelelim.

Harden bu sene oyununun görkemini inanýlmaz noktaya çýkarsa da geçen sene Parsons ,Ömer ,Lin ,Howard ,Jones vs vs... ile yaptýðý da bunun çok üzerinde deðildi.Þunlarý eklesen Harden þu noktaya çýkarýr diyemiyorum açýkçasý.Hatta direk temelden Harden þu Warriors'la bu uyumu saðlayabilir miydi buna bile emin olamam ,olamayýz.Belki de bu açýdan bakýnca sorun McHale'in yetersizliðine de gidebilir ama benim gördüðüm bu.He bu bir kriter midir; geçen senelerde öyleydi.

edit: Ben en üstte yazdýðým yerdeyim.Bence seçildi bile.Her ne kadar sevmediðim sebepler olsa da sempati oylarýný da Curry'ye yazýyorum.Yine de ben final mvpsi olmasýný tercih ederim   laz usagi
« Last Edit: 7 Apr 2015 - 20:18:36 by WADE#3 » Logged

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #20 on: 8 Apr 2015 - 00:55:02 »

Þimdiye dek yapýlan tercihlere baktýðýmýz zaman Curry'nin alacaðýna ben de inanýyorum ama Houston temelde þunu oynuyor : pota altýndan oyuna sokarken Harden'a ver,rakip sahaya getirsin,elinde sektire sektire son 5 saniye kalan dek beklesin,sonra kaldýrýp atsýn ve ya Allah ne verdiyse yardýrýp potaya doðru,faul alsýn.VE ÝÞE YARIYOR !!!

Ligin en iyi 3. derecesine sahip olan takýmýn,þu an ligdeki en iyi 3 oyuncusundan biri olan temel direðine MVP ödülünü vermek de mantýksýz ya da olmaz deðil.Yani ben de kýl oluyorum Harden'ýn ripine,karakterine,oyun stiline ve Houston takýmýna-couchuna-GM'ine ve hatta onun yetiþtirdiði þimdiki Sixers GM'ine dahi ama "Ligin en iyi takýmýnýn en iyi oyuncusuna verme" olarak tarif edilebilecek yazýlý olmayan kanuna bir istisna olacaksa o da bumyýlki Harden olur ve bence olmalýdýr da.

bullsarda
Veteran
Pro. Member

The more I see the less I know for sure

View Profile
« Reply #21 on: 8 Apr 2015 - 01:11:47 »

En az 2006 Steve Nash kadar iddiali olmali.

þuna katýlmam mümkün deðil. steve nash o oyunu oynayabilecek yegane kiþi, tüm yapýyý iþler vaziyette tutan temel parça idi.

curry alýr, harden almalý.

« Last Edit: 8 Apr 2015 - 01:13:10 by bullsarda » Logged
Alibet
Newbie
*

View Profile
« Reply #22 on: 8 Apr 2015 - 02:41:34 »

þuna katýlmam mümkün deðil. steve nash o oyunu oynayabilecek yegane kiþi, tüm yapýyý iþler vaziyette tutan temel parça idi.

curry alýr, harden almalý.

Golden State's offense falls from a 113.8 offensive rating (the best mark in the league) to 100.8 without him .

Curry de yapýyý ayakta tutan kiþi yalnýz. Evet hucum geçen seneki bogucu isolationlardan kurtuldu, daha hareketli,paslý bir sistem geçti, Kerr'e tebrikler ama Warriors kadrosunda ortalama üstü yaratýcý kim var allah aþkýna. Ýç tehdit denen þey Bogut'ta sakatlýlardan sonra kalmadý. Biraz Klay dýþýnda sette düzgün þut yaratabilecek adam yok kadroda. Ama Curry öyle bir tehdit ki her oynadýgý pick and roll savunmayý 4'e 3 býrakýyor, 30 feet'te ikili sýkýþtýrma yaparken buluyor savunma kendini her pozisyonda.
Kensai
2. En Azýlý Blazers Düþmaný
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #23 on: 8 Apr 2015 - 09:22:56 »

Þimdiye dek yapýlan tercihlere baktýðýmýz zaman Curry'nin alacaðýna ben de inanýyorum ama Houston temelde þunu oynuyor : pota altýndan oyuna sokarken Harden'a ver,rakip sahaya getirsin,elinde sektire sektire son 5 saniye kalan dek beklesin,sonra kaldýrýp atsýn ve ya Allah ne verdiyse yardýrýp potaya doðru,faul alsýn.VE ÝÞE YARIYOR !!!

Ligin en iyi 3. derecesine sahip olan takýmýn,þu an ligdeki en iyi 3 oyuncusundan biri olan temel direðine MVP ödülünü vermek de mantýksýz ya da olmaz deðil.Yani ben de kýl oluyorum Harden'ýn ripine,karakterine,oyun stiline ve Houston takýmýna-couchuna-GM'ine ve hatta onun yetiþtirdiði þimdiki Sixers GM'ine dahi ama "Ligin en iyi takýmýnýn en iyi oyuncusuna verme" olarak tarif edilebilecek yazýlý olmayan kanuna bir istisna olacaksa o da bumyýlki Harden olur ve bence olmalýdýr da.

salih, harden'ýn oyununu bu kadar basite indirgemek yanlýþ. bu kafayla bakarsan dirk nowitzki için postta top alýp fadeaway atýyor deriz. sandýðýn kadar kolay olsaydý emin ol onun kadar çabuk, onun kadar þutu olan bir sürü adam var, onlar da mvp kalibresinde oyun oynardý. harden'ýn her þeyden önce çok üst düzey bir oyun okuma yeteneði ve basketbol iq'su var. takýmý tek baþýna taþýdýðýna dair kimsenin bi þüphesi yok, diðer tarafta all-star olmuþ/olabilecek 5-6 adamla birlikte oynuyor curry. tamam curry'nin baþarýsýný gölgelememeli bu durum ama biraz harden'ýn içinde bulunduðu durumla takýmý getirdiði noktayý görmekte de fayda var, adamlarýn batýyý 2. bitirmesi muhtemel.
judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #24 on: 8 Apr 2015 - 10:33:44 »

3 istatistik yazdim. 1 tanesine takilmamamiz lazim. (Benim yazdigim PER Curry'nin oynadigi 32 dakika ve Harden'in oynadigi 37 dakika bazli. PER'in dakikalari esitledigi konusunda katildigim ve katilmadigim yerler var)

takýldýðým yok, görüþünü yanlýþ bir bilgiyle destekliyorsun, onu düzeltiyorum. 32 dakikalýk PER, 15 dakikalýk PER diye bir þey yok. PER'in amacý zaten takýmlarýn possession sayýlarýný ve oyuncularýn oynadýklarý dakikalarý eþitleyerek istatistiklerini kýyaslayabilmek. PER formülü 1/min ile baþlar, sen katýlsan da katýlmasan da PER istatistiði birim dakika baþýna tutulmaktadýr.

riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #25 on: 8 Apr 2015 - 12:04:33 »

sandýðýn kadar kolay olsaydý emin ol onun kadar çabuk, onun kadar þutu olan bir sürü adam var, onlar da mvp kalibresinde oyun oynardý. harden'ýn her þeyden önce çok üst düzey bir oyun okuma yeteneði ve basketbol iq'su var. takýmý tek baþýna taþýdýðýna dair kimsenin bi þüphesi yok, diðer tarafta all-star olmuþ/olabilecek 5-6 adamla birlikte oynuyor curry. tamam curry'nin baþarýsýný gölgelememeli bu durum ama biraz harden'ýn içinde bulunduðu durumla takýmý getirdiði noktayý görmekte de fayda var, adamlarýn batýyý 2. bitirmesi muhtemel.
Hemen hemen düþündüklerimi aktarmýþ Mert. Harden'ý ancak böyle açýklayabiliriz. Curry'nin kadrosunun da iyi olmasý bence þampiyonluk için bir avantaj teþkil edebilir. Harden bu kadroya final oynatýrsa iþte o zaman çok çok büyük bir iþ yapmýþ olur. Savunmanýn ne kadar önemi olduðunu biliyoruz playofflarda ve finallerde.
GSW bir seviye üstte olsa da hala þampiyonluk için net favori göremiyorum. Genel olarak Batý çok güçlü gibi dursa da hala Spurs'un bu kadar korkutucu durmasý bence diðer playoff takýmlarýnýn güçlerini azaltýyor.

Ben Curry'nin almasýndan yanayým ama Harden alýrsa da haksýz olmaz. Yine de Horford'un da çok gözardý edildiðini düþünüyorum.

Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #26 on: 8 Apr 2015 - 12:35:45 »

Ben deðerlendirme yaparken iniþ çýkýþ az yaþayan, o olmadýðý zaman takýmýn yerinin çok farklý olacaðý adamlara öncelik veriyorum. Bu sene için Curry çok büyük etken olabilir ama o sezonun yarýsýnda sakat olsaydý, GSW belki lider olamazdý ama yine play-off'ta önemli bir yerde olurdu gibi düþünüyorum. Ayný þeyi Harden için görmüyorum ama, koca sezon nerdeyse Dwight'sýz oynadýlar, buna raðmen Batý'da 2.ler. Eðer Howard yerine Harden olmasaydý bu kadar süre ben play-off'a kalacaklarýný bile sanmýyorum. LeBron da þurda sezonun 2.yarýsýndaki formuyla takýmý bir yerlere taþýyabildi, ki kadro ilavelerinin de bu ilerleyiþte etkisi oldu.

Westbrook ve Davis de çok önemli sezon geçirdiler ama takýmlarý zar zor play-off yapacak, takýmýn baþarý kriteri her zaman en üst kriter olmuþtur seçenler için. Benim adayým Harden yani.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
bullsarda
Veteran
Pro. Member

The more I see the less I know for sure

View Profile
« Reply #27 on: 8 Apr 2015 - 13:51:21 »

Golden State's offense falls from a 113.8 offensive rating (the best mark in the league) to 100.8 without him .

Curry de yapýyý ayakta tutan kiþi yalnýz. Evet hucum geçen seneki bogucu isolationlardan kurtuldu, daha hareketli,paslý bir sistem geçti, Kerr'e tebrikler ama Warriors kadrosunda ortalama üstü yaratýcý kim var allah aþkýna. Ýç tehdit denen þey Bogut'ta sakatlýlardan sonra kalmadý. Biraz Klay dýþýnda sette düzgün þut yaratabilecek adam yok kadroda. Ama Curry öyle bir tehdit ki her oynadýgý pick and roll savunmayý 4'e 3 býrakýyor, 30 feet'te ikili sýkýþtýrma yaparken buluyor savunma kendini her pozisyonda.

bu dediklerinde itiraz edeceðim bir nokta yok zaten. ben daha farklý bir þey söyledim.

ayrýca bogut olmadan 9-6 gsw. bi de böyle düþün Smiley
WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #28 on: 8 Apr 2015 - 19:44:55 »

ayrýca bogut olmadan 9-6 gsw. bi de böyle düþün Smiley
Çünkü yerine Speights'i oynatýyoruz.
Curry sakatlansa bile yerine oynayacak olan Livingston farký çok fazla açmaz ,oyun deðiþir belki ama telafi edilebilir bir yere kadar.Ama Bogut'ta öyle birþey yok.Ezeli 20 dk'yý göremiyor hala.Bizde matador savunma üstadý Speights'e kalýyoruz.Üstelik Speights bu sene ulan bu vücutla þurada durup elimi kaldýrsam biraz da postta rakibi itsem takýmda göze batmam diye birþeyler yapýyor.Geçen seneki Speights'in yanýndan Þiþko Nuri geçse rahatça þutunu atardý.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #29 on: 8 Apr 2015 - 20:10:47 »

salih, harden'ýn oyununu bu kadar basite indirgemek yanlýþ. bu kafayla bakarsan dirk nowitzki için postta top alýp fadeaway atýyor deriz. sandýðýn kadar kolay olsaydý emin ol onun kadar çabuk, onun kadar þutu olan bir sürü adam var, onlar da mvp kalibresinde oyun oynardý. harden'ýn her þeyden önce çok üst düzey bir oyun okuma yeteneði ve basketbol iq'su var. takýmý tek baþýna taþýdýðýna dair kimsenin bi þüphesi yok, diðer tarafta all-star olmuþ/olabilecek 5-6 adamla birlikte oynuyor curry. tamam curry'nin baþarýsýný gölgelememeli bu durum ama biraz harden'ýn içinde bulunduðu durumla takýmý getirdiði noktayý görmekte de fayda var, adamlarýn batýyý 2. bitirmesi muhtemel.

Ben de ayný þeyi düþünüyorum Mert,etrafýndaki vasat parçalarý inanýlmaz seviyelere taþýyor ama bunu bir Nash gibi yapmýyor.

Çünkü yerine Speights'i oynatýyoruz.
Curry sakatlansa bile yerine oynayacak olan Livingston farký çok fazla açmaz ,oyun deðiþir belki ama telafi edilebilir bir yere kadar.Ama Bogut'ta öyle birþey yok.

Gözlerime inanamýyorum,içine saðduyu kaçmýþ.
« Last Edit: 8 Apr 2015 - 21:40:22 by abay » Logged

Pages: 1 [2] 3 4 5 6  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: MVP 2015 « previous next »
    Jump to: