Welcome, Guest. Please login or register.
27 Feb 2020 - 02:52:15
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New York Knicks  |  Topic: Gecenin Maçı 2014-2015 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 [3] 4  All
Author Topic: Gecenin Maçı 2014-2015  (Read 12970 times)
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #30 on: 6 Jan 2015 - 21:20:28 »

Ben özellikle yazın kontrat imzalanmaması sonrası mental olarak ciddi sıkıntıya düştüğüne,kontrat imzalar ve işk 5 çıkarak direksiyonu üstlenebileceği bir takıma giderse ikinci bir Bledsoe vakasına dönüşebileceğine inanıyorum.Geçen sezon şut yüzdesi %45'e,üç sayı yüzdesi %34'e dek yükselen ve istikrarlı olarak rakamlarını artıran,rebound ve asist katkısı da sağlayan,kalburüstü savunmacılığı ve drive&kick özellikleri sayesinde üçgeni gayet iyi işletebilecek Jackson bence şimdi takas edilebilseydi ve artmamış cap üzerinden max. imzalanabilse büyük bir steal olabilirdi.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #31 on: 7 Jan 2015 - 03:38:54 »

Bu takası elimize-yüzümüze bulaştırmış olsak da hala Reggie'nin peşinde olduğumuz konuşuluyor.Trade exception ve future first karşılığında alabilir miyiz acaba? Ya da :

http://espn.go.com/nba/tradeMachine?tradeId=ot46ddd

Waiters takası sonrası lüks vergisi sınırını geçmiş oldu Thunder ve bu takasla yeniden lüks vergisi sınırının altına iniyorlar çünkü trade exception kullanıyoruz.Perkins karşılığında onun verdiği katkıyı verebilecek Aldrich ile Reggie'nin şu an sağlayamadığı ve ihtiyaç duyulan,benchten gelip yüksek yüzdeyle şut sokup spacinge katkı sağlayacak Calderon gayet mantıklı gözüküyor,Biz de Perkins'i salarız direkt herhalde.Reggie'nin yeni Bledsoe olacağına yönelik kehanetimim bir kez daha hatırlatıyorum.

Reggie/Prigioni
Hardaway
Melo/Early
X/Acy
X

Şu haliyle önemli parçalara sahip bir takım oluruz.Bir de ilk 4 olması kesin gözüken draft hakkımız var.Philly'den daha kötü galibiyet yüzdemiz var şu an,kesin diyebiliriz hatta.Free-agent sınıfındaki isimler göz dolduruyor ama mevcut isimlerin bizimle imzalaması şüpheli.Gasol eğer bu sezon ilk turu geçemezse Doğu Konferansı'na gelip tozu dumana katmayı tercih edebilir.LMA ayrılmayacaktır.Lopez'in de player optionı kullanmayacağını düşünüyorum ama uzun süreli garantiyi terdih edip opt-out yapması da yüksek olasılık.Kawhi ve Duncan'ı zaten saymıyorum.Dragic ve Rondo'ya ihtiyaç kalmıyor.Jordan da ayrılmayacaktır diye düşünüyorum.Bu durumda Monroe ve Hibbert olası isimler gibi gözüküyor.Bu ikiliden tercihim elbette Monroe olur,yanına da Okafor'u seçeriz.Hibbert'ı bekçi olarak alıp,draftta Towns gibi hem şut sokan hem de bekçilik yapabilecek bir uzun da seçilebilir.Tobias Harris'de de fena gözüm var zira 2 yıl içinde ligin en önemli skorerlerinden olacağına inanıyorum ama Melo ile çakışıyor.

Edit:Trade exception kontratla kombine edilemiyor,unuttum.Future first vermeye değer bence.

« Last Edit: 7 Jan 2015 - 14:10:49 by abay » Logged

airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #32 on: 20 Jan 2015 - 14:39:59 »

Mağlubiyet sayısı anlaşılır, takımın rezil olması anlaşılır, tanking yaparsın ona da eyvallah da bu ne be?

https://twitter.com/aras_bayram/status/554713724452610048

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #33 on: 22 Jan 2015 - 21:06:53 »

Ahahaha,derbiyi kazanmışız.Lan gerizekalılar niye kazanıyorsunuz? Philly ve Minny ile aynı sayıda galibiyet olacak neredeyse.Galloway de garip işler yapıyor.Hayırlısı bakalım ......

riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #34 on: 4 Feb 2015 - 11:57:27 »

Frank Isola ‏@FisolaNYDN 6 hours ago

When the Knicks win: "This proves the triangle works. We can win."
When the Knicks lose; "This is part of the plan. We want to lose."

İşimize nasıl gelirse oradan bakıyoruz anlaşılan Smiley

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #35 on: 11 Mar 2015 - 00:25:31 »

Evet bu sezon 50 mağlubiyete ilk ulaşan takım olduk.Gayet güzel.Philly ve Minny ile 2 galibiyetlik büyük bir fark yarattık ve kalan 20 maçta 3 galibiyet alacak kadar yeteneğimiz olmadığı gibi niyetimiz de olmamalı.Zaten şu an 5 maçlık bir Batı turuna yeni başladık.Lakers karşısında mutlaka kaybetmek lazım.Sonrasında Philly ile bir içeride bir  de dışarıda maçımız var ki şampiyonu bu maçlar belirleyecek.

R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #36 on: 21 Mar 2015 - 17:20:16 »

Knicks'in maclarini bir suredir takip ediyorum. Hem Fisher&Phil Co.'nun nasil isledigini gormek icin hemde fantasy takimina surpriz bir add yapilabilirmi gormek icin.
Su ana kadarki gozlemlerime dayanarak draft edilen Early'nin cok siradan bir oyuncu oldugunu soyleyebilirim. Hatta benzetmek adina undrafted kent bazemore'dan 1 yada 2 tik alt seviyede bir oyuncu. Jerami Grant yerine Early'nin secilmesi de ayri bir soru isareti. Phil'in hanesine -1 yaziyorum.
Diger draft alphabet'in kardesi. O da her ne sebeptense nba tecrubesi kazanamadi daha. D-League icin mi draft ettiniz bu adami? Amundson, Lance Thomas gibi kazmalar oynuyor ama bu cocuk bir nba maci oynasin diyen yok. Haliyle oldu Phil -2.
Cole Aldrich gibi savunma yonu guclu ve takim arkadaslarina gore 1 gomlek ustun  bir adam var takimda fakat sure alamiyor. Onun yerine amundson, smith, acy ye dagitiliyor sure. Eger mesele mac kaybedip lottery avantaji saglamaksa aldrich oynamasin, dogu karar.
Jr smith tamam ama shumpert'in gonderilmesini sacma buldum. Bana gore takimin en iyi savunmacisiydi ve 2-3 senedir uzerine yatirim yapildi bu adamin. Ben Phil'e -3 yazdim burada da.
Triangle offense'e gelince...her oyuncu ve her takim bu sistemi benimseyip oynayacak yada algilayabilecek diye bir kanun yok. B, C, D plani ne? Bence yok. Ya olacak ya olacak diye dusunuyorlar. Phil'e yazdim -4.
Tek olumlu hamle Prigioni'nin gonderilip 2 tane ikinci tur draft pick hakki alinmasi ama o haklari da Early gibi adamlara kullanma ihtimalini dusununce karamsar bir tablo cikiyor karsima.
Ve son olarak çileli knicks taraftarinin bir maçta quincy acy'ye "MVP" tezahurati yaptigina sahit olup vayyyy bee hale bak dedigimi hatirlarim.
Ozetle kisa vadeli fiyasko.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #37 on: 22 Mar 2015 - 00:37:20 »

Ehehehe,tipik bir türk futbol yorumcusu kafasıyla yazılmış yorumlar.LeBron James falan olmasını beklemiyorum,benchten gelip 15 dakika süre alacak ve skor yaparacak bir adam olsa bile yeter ama Early ne oynadı da ne gördün de hemen üstünü çizdin Allah aşkına? Ne çabuk not vermeler falan.

Bir diğer komik mevzu da Shump'a yatırım yapılması.Öyle bir şey yok yahu.Biz ne zaman draft seçimlerine yatırım yapmışız da onları geliştirmişiz? Hep heveslendik yıllarca ama adamların üstüne bir tuğla koymasını sağlayamadığımız gibi geri gitmelerine sebep oluyoruz.Hardaway için de aynısı oluyor bu sene.Dizini eline alması da hiç yardımcı olmadı tabi.Önemli bir parça olabilirdi,yazık oldu.

Başarıya giden tek yol yok ve üçgen başarılı olabilir de olmayabilir de.Başarılı olduğunu da bilemiyorum 11 kere falan ispatladı galiba.Elinde ne uygun oyuncu topluluğu ne de sistemi uygulamaya niyeti var bu sene için.Her koçun bir sistemi var ve kendini ispatlamış bir sistemde tabi ki ısrar esilir,ne B,C,D planı? Kimin var ki bu kadar planı? Üstelik kısa vadede bu takımdan zaten cacık olmayacağını biliyorduk geçen seneden.

Chandler takasında aldıkları yetersizdi,Fisher tercihi büyük soru işareti,Reggie Jackson için mutlaka takası zorlamalıydı,Calderon'u da elden çıkarmalıydı gibi argümanlarla gelsen de güzelögüzel fikir alış-verişinde bulunsak

Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #38 on: 22 Mar 2015 - 01:23:48 »

e madem draft seçimine yatırım yapmayacaksınız, ne demeye tankingin dibine vurdunuz? sonra ben 1st rounderı takas edin deyince burun kıvırıyosun  no
R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #39 on: 22 Mar 2015 - 02:09:57 »

"Tipik futbol yorumcusu" kafasiyla yazilmis yorumlari aristokrat basketbôl yorumcu/forumculari tarafindan yadirganiyor herhalde. Belkide mesele kullanilan uslup ama iki insanin birbirini tanimadan "ehehe" "ahaha" ya baslamasini pek tasvip etmem.
Belki yaziyi yazan santa cruz warriors scoutudur belkide devrek belediyespor kaleci antrenorudur. Bilenler bilmeyemlere soyler zaten birgun.

Knicks'e gelince; bu sene sonunda FA dan iyi 2 oyuncu (marc gasol, wes matthews gibi) alamazlarsa draft ile bu is zor. Basarili olan sistem kobe ve jordan ile basarili oldu. Melo'yu kobe ve jordan ile ayni kefeye koymak yanlis. Oyuncudur sistemi isleten.

90 dakika kosan adam lazim knicks'e deyip "futbol" yorumcularina sevgilerimi gonderiyorum

seko
Medeniyetten Nasibini Almamış Medeniyet Mühendisi
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #40 on: 22 Mar 2015 - 02:53:20 »

Son yıllarda oyunun dinamikleri iyice değişmeye başlamışken, üçgenin 11 kere ispatlanmış olması çok fazla bir şey ifade etmiyor bence.
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #41 on: 22 Mar 2015 - 11:24:46 »

e madem draft seçimine yatırım yapmayacaksınız, ne demeye tankingin dibine vurdunuz? sonra ben 1st rounderı takas edin deyince burun kıvırıyosun  no

Kafalar değişmeli ve değişecek mecburen diyorum. Biz yıllardır ister ilk turdan ister ikinci turdan fayda sağlayacak oyuncular seçiyoruz ama onların gelişimine sabır ve ya önem göstermiyoruz.Lakin en son 1.sıradan uzun seçtiğinizde ve etrafını doğru şekilde donattığımızda kupa kucaklamaya ramak kalmıştı. Doğru yol bu gibi gözüküyor yıllardır devam eden kestirme yolların çıkmaza dönmesinden öğrendiğim kadarıyla.

Bir de oyun dinamikleri her dönem değişiyor. Herkes spread offense oynamak zorunda değil ve Indy - Memphis bunun başarılı örnekleri. Şu dönem çok tukaka edilen orta mesafeler uygun personel ile yine şampiyonluk getirebilir. Önemli olan oyuncular gerçekten ve Melo'nun seviyesini de göreceğiz inşallah doğru hamleler yaparsak.
« Last Edit: 22 Mar 2015 - 11:28:35 by abay » Logged

Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #42 on: 22 Mar 2015 - 16:13:49 »

abi melo 31 yaşında, gerçek seviyesinin ne olduğunu nba'i takip eden herkes biliyor. bu adam kobe'yle, nowitzki'yle, duncan'la, lebron'la aynı kefede, takımı sırtlayıp götürecek bir oyuncu olmadığını defaatle kanıtladı. melo, tıpkı bir chris bosh, bir dwayne wade gibi etrafında rakibe tehdit yaratan 1-2 tane daha yıldız oyuncu olacak ki bi yere varacak. amare'yle bu denendi, sakatlık ve ego sıkıntıları, kadronun geri kalanının yetersizliği işi bozdu. şimdi etrafına genç, potansiyelli bir adam, bi de all-star ayarında bi oyuncu verme ihtimaliniz var, bugüne kadar süregelen kariyerine bakarsak bence bu da yeterli olmayacak.

sistem mevzusuna gelirsek, forumun 2007-2008 tarihli mesajlarında herkes suns'ın bu sistemle başarılı olamayacağını, o günkü savunma fetişi üzerinden savunurken ben yeterince iyi oynanırsa her sistemin şampiyon olabileceğini savunuyordum. bu fikrim çok değişmiş değil. ancak sorun şu ki, üçgen artık her yönüyle bilinen, rakibin hazırlık yapması kolay bir sistem. bunu günümüz şartlarına evirmek, rakibin ezberini bozabilmek gerekir ki bu derek fisher'ın falan yapacağı iş değil. p-jax'in de, popovich gibi sistemini oturup değiştirecek, modernize edecek kadar basketbolu umursadığını sanmıyorum. sonuçta belli yaşa gelmiş ve sağlık sıkıntıları yaşayan, nba'in iki jenerasyonuna damga vurmuş, muhtemelen nba tarihinin en iyi koçu olarak hatırlanacak bir adamın, tekrar sahaya inip, knicks gibi riskli bir maceraya atılması saçma olur. ayrıca genel olarak geçerli olan sistemin dışında bir işe kalkışıyorsanız riskiniz de artar, başarılı olamadığınız zaman hasarı azaltma imkanınız diğerlerine göre daha azdır. örneğin sezon başında kadrosu knicks'ten daha zayıf görünen boston play-off yarışında yer alırken knicks play-off umutlarını erkenden çöpe atıp fişi çekmek durumunda kaldı.
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #43 on: 22 Mar 2015 - 17:58:24 »

Şu saatten sonra Melo'nun prime zamanını yakalamak gbi bir derdim yok şahsen.Olaya farklı bir gözden bakıyorum.Eğer pembe gözlüklerimle gördüğüm üzere 1. sırayı alırsak ve Towns da bir Ewing etkisi yaparsa organizasyona,Melo'nun takımı sırtlayıp-sırtlayamamasının canı cehenneme.Prime zamanının iki yılını harcadık zaten.Oyunu güzel yaşlanacak ve uzun yıllar iyi bir skorer olarak katkı sağlayacak.Cap haberleri de çıktığı üzere 2016'da 90 milyon,2017'de 105 milyon olacaksa s.kimizden aşşağı affedersin.Herkesin parası olacak elbette ama free-agent adam hemen kazanmak için gelecekse,Wade'in yanına gelen LeBron gibi,Melo'nun yanına da birilerinin gelmesi daha olası.

Bir de sistem modifiye etmekten bahsediyorsun ama zamanında biz Nets ile Derron for Melo takası yapmadık diye veriştirdin ve ben Tony'nin sistemini modifiye etmesinin gerektiğini söylerken,her coachun sistemine sadık kaldığını,uygun oyuncular getirilmesi gerektiğini söylüyordun.Açıp bulurum istersen üşenmem.

Bunların hepsi bir yana,Melo etrafına uygun personel ile şampiyonluk kazanabilecek bir oyuncu bence.Simmons'ın 10.000 kelimelik bir yazısı da var,üşenmezsen bulup oku,katılıyorum her kelimesine.Ben bulmaya üşendim.
« Last Edit: 22 Mar 2015 - 18:02:21 by abay » Logged

TiMert
Pro. Member

Kawh-I Believe

View Profile
« Reply #44 on: 22 Mar 2015 - 18:47:06 »

105 milyon mu? Abi kaldırılsın o zaman. Tamam yekün arttığına göre cap'te de bir artış olacağı muhakkak ve doğal. Ama geçen yıl 63'e çekildi zaten. Hadi bu yıl 90'a çekilsin(!). 105 nasıl olabiliyor? Neredeyse iki katı demek ki bence mümkün değil. Bir de min ve max ne kadar verilebilecek oyunculara böyle bir dedikodu var mı rakamsal olarak?
Pages: 1 2 [3] 4  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New York Knicks  |  Topic: Gecenin Maçı 2014-2015 « previous next »
    Jump to: