Welcome, Guest. Please login or register.
15 Apr 2021 - 20:11:52
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Fantezi Oyunlar  |  batug.com Ligleri  |  2014 - 2015  |  Topic: batug.com Süper Amatör 2014 - 2015 (IV) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 14 15 16 [17] 18 19
Author Topic: batug.com Süper Amatör 2014 - 2015 (IV)  (Read 48728 times)
kubilay
Administrator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #240 on: 23 Mar 2015 - 15:22:52 »

kadro guncellemeyi kacirmis arkadaslara ligden dusmek yeterli bi ceza oldugu icin esktra bir sey yapmadik bu gune kadar. bu senelik ozel bi durum olduysa alt ligden devam edebilirler. guven vermiyorlarsa en alt lige ya da disari alabiliriz. gelecek sene basinda bu durumu konusur netlestiririz. simdilik her ligden 3 inen / 3 cikan diye hesap yapin ama.
« Last Edit: 23 Mar 2015 - 15:23:48 by kubilay » Logged

McGiven
Sr. Member

Naber?

View Profile
« Reply #241 on: 23 Mar 2015 - 15:42:11 »

kubi'cim ben de diyorum ki sene boyunca kadro güncellememiş insanlara bi yaptırım yapmayınca, bir alt ligde yine aynı mevzular dönüyor. ulaşılsa, "tamam ilgileneceğim" dese bile bir yerden sonra salabiliyorlar. yeterli bir çözüm değil gibime geliyor. ha herkes fikrini beyan eder, tartışırız, bir karar alırız o ayrı mesele elbet. çoğunluk ne derse o olsun ama son 3 senedir bulunduğum liglerde mutlaka kadro güncellemeyen biri oldu. sonu gelmiyor maalesef.

o konuda stern'e ben de çok kırgınım
mtarikc
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #242 on: 23 Mar 2015 - 16:49:03 »

Playofflarin ilk haftasinda sezon ortalamalarina gore top 100 icerisinde yer alan thad young ve whiteside disindaki butun adamlarimi bir sekilde sakatliga kurban verdigimden, rahat rahat sampiyonluga oynayacak takim kurup ilk turda elenmis bulunuyorum. sakatlarin listesi saka gibi:

ibaka
batum
conley
jrue
rubio
tobias harris
alex len
calderon

...diye gidiyor. bunlar kayda deger olanlar. filler kategorisinde kullanilmak uzere takima dahil edilen thomas robinson bile sakatlandi yahu. daha once fantasy basketbolun sans oyunu olup olmadigi cok tartisilmisti ancak gecirdigim son iki sezondan sonra istatistik, kadro muhendisligi, oyun ile oyuncu bilgisinin cok bir onemi olmadigini dusunuyorum ben artik. herkesin basina sakatliklardan dolayi ziyan olmus sezonlar geliyor ama boylesini 11 yillik fantasy hayatimda ilk defa goruyorum. NBA yonetimi 82 maclik sezonlarda direttigi muddetce de bundan sonra her sene birilerinin bu tarz deneyimler yasayacagini tahmin ediyorum.

takimin genel menajeri olarak drafttan ilk turda enes kanter yerine ibaka, ucuncu turdan da shved yerine jrue holiday'i secip macera arayisina girdigim icin tum camiamizdan ozur diliyorum. Sailors taraftarinin ici rahat olsun, seneye scouting butcemizi yukseltip, luks vergisi odemekten cekinmeyen takim sahibimizin de destegi dogrultusunda yeni sezona sampiyonluk parolasiyla girecegiz.

jonywayt
Newbie
*

View Profile
« Reply #243 on: 23 Mar 2015 - 17:52:10 »

Ustat bu sakatlıklar nedir hakkaten ben boyle sezon gormedim.

Jennings sezonu kapadı
Howard 2-3 ay kacırdı
Playoff macında
Klay
Korver
Oner
Nelson patates oldu.

150 milyon oyuncu değişikliğinle ve lin in aksamın Son maçında coşması taktire sahahen di Smiley
Ama finale yükselme umudum makesef %20 lerde :S üçüncülüğü kovalayıp üst kige çıkamaya çalışacagım...

Bu arada son 2-3 hafta inanılmaz çekişmeli ve zevkli geçti benim açımdan.

Herkese teşekkür ederim Smiley
« Last Edit: 23 Mar 2015 - 17:53:00 by jonywayt » Logged
R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #244 on: 23 Mar 2015 - 18:21:50 »

evet beyler sakatliklardan bende bu sene cok cektim.
hatta sakatliklarla add/drop/takas yolu ile mucadele etmeye calistikca olay "final destination" isimli filmi andirmaya basladi.
sakatliktan kacis yok. sakatlanan adamin ustune kimi alsam da, alir almaz o da sakatlandi.
RoLo, mcroberts sakatlik sonrasi ayni gun , wright boston takasindan 1 hafta sonra drop edildi. ayni hafta icinde 3 tane uzunumu kaybettim.
sonra adam bozdurup strateji degistireyim, boslugu doldurayim dedim. zaza aldim o sakatlandi, belinelli aldim sakatlandi, faruq aminu tam playoff haftasi sakatlandi, cj miles'i zaten anlatmaya gerek yok. ustune yine takas ettigim mayo ve jamaal crawford da gitti.
ama tabi fantasy tanrilari son dakikada yuzume guldu. steve adams ve rodney hood tam playoff oncesinde takima dahil oldular.
nba tarihinin en sakat sezonunu yasiyoruz. torunlara anlatiriz.

ilkerdalgıç
Veteran
Jr. Member

View Profile WWW
« Reply #245 on: 23 Mar 2015 - 18:40:16 »

Ustat bu sakatlıklar nedir hakkaten ben boyle sezon gormedim.

Jennings sezonu kapadı
Howard 2-3 ay kacırdı
Playoff macında
Klay
Korver
Oner
Nelson patates oldu.

150 milyon oyuncu değişikliğinle ve lin in aksamın Son maçında coşması taktire sahahen di Smiley
Ama finale yükselme umudum makesef %20 lerde :S üçüncülüğü kovalayıp üst kige çıkamaya çalışacagım...

Bu arada son 2-3 hafta inanılmaz çekişmeli ve zevkli geçti benim açımdan.

Herkese teşekkür ederim Smiley

hocam lütfen böyle totem yapmayalım. salı günü çok ciddi bir oyuncu avantajın var.  Klay dönerse bu turu alırsın.

seko
Medeniyetten Nasibini Almamış Medeniyet Mühendisi
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #246 on: 23 Mar 2015 - 20:04:14 »

Şaban benchte bırakacağı adamlar için farklı rotasyona gitse kazanıyormuş yalnız, tabi nereden bileceksin. Spurs- Grizzlies vari bir seri havasında geçmiş Şaban- İlker eşleşmesi.
mtarikc
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #247 on: 23 Mar 2015 - 20:06:28 »

valla arkadaslar iyi yazmissiniz guzel yazmissiniz da hic teselli olmadi bana ya. pre-draft ranking i 50 ve yukarida olan 5 tane adami kaybettim diyorum, hadi jonywayt in yazdigi adamlardan howard ve klay bu siralamaya giriyor ve yokluklari her turlu eslesmede sonuca dogrudan etki eder ama yine totalde 2 kisi. biraz sansla karsida da 1-2 elit adam olmasa denk kaliyorsun bir sekilde.

hele reignor, sen o saydigin adamlarla sakatliklardan cok cektim fln yazma bence, 1'den 5'e kadar batug liglerinde oynayip da sakatliktan kume dusen adamlarin yaninda tuhaf oluyor. Lopez veya mcroberts sakatlansa ne olur, sakatlanmasa ne olur... eger finale kalirsan kaybedecegin bir sey olmadigindan, ayni haftada senin takiminda yer alan wall(10), kawhi(15), millsap(24) ve teague(57) den yararlanmadan haftayi gecirmeye calisirsan demek istedigimi daha iyi anlarsin diye tahmin ediyorum.

ben 11 yildir boyle bir sey gormedim derken top 50, yani fantasy icin elit seviyede bu kadar adamin (5 ya, dile kolay, takimin butun istatistiklerinin yuzde 60-70 ini bu adamlar cikariyor zaten) ayni takimda ayni haftada sakatliktan dolayi mac kacirdigini gormedim. yoksa zaza, miles, aminu vs herkesin basina geliyor zaten. ama ilk 5-6 turdan draft edilen oyuncular oynadi mi, yaninda bu adamlarin getirdigi katki citir cerez kaliyor, daily add-drop larla bir sekilde aciklari kapaniyor.

forumda daha once bu tarz sezonlar gecirenler varsa, cöldeki fellow bedevileri tanimak ve acilarini paylasmak isterim valla bottom whip

R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #248 on: 23 Mar 2015 - 20:31:53 »

hocam kesinlikle katiliyorum ibaka, batum, rubio, jrue gibi adamlarin benim saydigim rolo, mcroberts, b.wright ile kiyaslanamayacagina.
fakat benim takim dinamikleri icin onemli oyunculardi bu saydiklarim. hatta drafta bakarsak rolo ilk 5 te , mcroberts ilk 7 de sectigim oyunculardi. rolo bekleneni veremedi o ayri.
strateji degistirip takas ettigim adamlar mayo, j.crawford, faruq beni playofflarda yalniz biraktilar. kaldi ki bu adamlar da benim icin onemli oyunculardi.
zaten benim takimima bakinca ust sinif ile alt sinif arasinda cddi bir ucurum var, cunku orta sinifi bosalttim yukarida yazdigim sebeplerden dolayi.
wall,teague,millsap gibi 3 tane all-star olmus oyuncunun yanina gecen sene finallerinin mvp'si kawhi. kare as diyorum zaten bu dortluye.
eger bunlardan 1 tanesi sakatlansa (kaldi ki sende bu gibi adamlarin hemen hepsi sakatlandi) buyuk bir hayal kirikligi olurdu.
acini paylasiyorum hocam. bunu daha onceki mesajlarimda da soyledim zaten sana. senin bu ligde final oynamaman icin bir mucize gerekirdi. o da oldu.
ben zaten fantasy'nin buyuk bolumunun sans oldugunu dusunen ve bunu defalarca post etmis biriyim. o yuzden bu yasanan sans/sanssizlik faktorunun extreme bir ornegidir.
« Last Edit: 23 Mar 2015 - 21:36:50 by Reignor » Logged

jonywayt
Newbie
*

View Profile
« Reply #249 on: 23 Mar 2015 - 22:29:03 »

hocam lütfen böyle totem yapmayalım. salı günü çok ciddi bir oyuncu avantajın var.  Klay dönerse bu turu alırsın.

Yok yok oyle deme. Benım hıc umudum yok desem yeridir Smiley

Gerçi Smith sakatlanmış ama sanırım klay la howard donecek. %20 den 30 cıkardım umudumu Tongue

Bende adam var ama koftingen 3 kişi paso rotasyonda olacak Cheesy
R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #250 on: 24 Mar 2015 - 06:06:25 »

degerli baskan @Unique(oz mothertruckers) doldur bosalt yaptigi 3 adamda voleyi vurmus. j.smith,lance thomas memphis gibi takima 31 sayi atmislar. Ft kacirmamislar.
fantasy tanrilarini yardima cagiriyorum. ilk gun 7 adamdan +120 sayi yedik. pazartesi sendromuyla basladik haftaya yine.
zaten zor olan mac iyice zora girdi.

« Last Edit: 24 Mar 2015 - 06:19:28 by Reignor » Logged

mtarikc
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #251 on: 26 Mar 2015 - 20:05:56 »

sezon bitti benim adamlar hala sakatlaniyor. sezon ortalamalari top 100 de olan iki adam kalmisti sakatlanmayan, whiteside ve thad young. takimin uzerindeki buyu onlara da sirayet etmis. hagaten çoğacaip...

McGiven
Sr. Member

Naber?

View Profile
« Reply #252 on: 26 Mar 2015 - 20:06:58 »

şöyle bi baktım da çekişmelere, eşleşmeler kafa kafaya tepede. 5-4 iki eşleşme de. vay anasını... kalp dayanmaz. (niyeyse)

jonywayt
Newbie
*

View Profile
« Reply #253 on: 26 Mar 2015 - 22:23:27 »

şöyle bi baktım da çekişmelere, eşleşmeler kafa kafaya tepede. 5-4 iki eşleşme de. vay anasını... kalp dayanmaz. (niyeyse)

Sorma valla ben bile bu kadar yakın takıp edecegimizannetmiyırdum. Cuma macları düğümü çözecek gibi bakalım ne olacak. Tek mutlu yanım sakatsız tam kadro oynayabiliyorum çok mutluyum Smiley
McGiven
Sr. Member

Naber?

View Profile
« Reply #254 on: 27 Mar 2015 - 00:02:23 »

dedin ve şimdi iki üst tur pick'in ayağını eline alacak. aman hocam, böyle konuşan herkes en umulmayan zamanda en ağır hasarları aldılar, tiffkat edelim Smiley

Pages: 1 ... 14 15 16 [17] 18 19
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Fantezi Oyunlar  |  batug.com Ligleri  |  2014 - 2015  |  Topic: batug.com Süper Amatör 2014 - 2015 (IV) « previous next »
    Jump to: