Welcome, Guest. Please login or register.
15 Apr 2021 - 19:24:58
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Fantezi Oyunlar  |  batug.com Ligleri  |  2014 - 2015  |  Topic: batug.com Cola Turka Championship 2014 - 2015 (II) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 4 [5] 6  All
Author Topic: batug.com Cola Turka Championship 2014 - 2015 (II)  (Read 18732 times)
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #60 on: 17 Mar 2015 - 14:07:07 »

İşin aslı benim de 8. olursam seninle eşleşirim diye pek bir ümidim yoktu playofftan ama nedense çok ilgili olduğun ve çok uğraştığın için (ironik bir şekilde) biraz sürpriz bir şekilde elenebilir diye içimden geçirmiştim. (tabi ben elerim demiyorum).

Yine de bana göre serinin favorisi ilk 3 takım 4-5 güzel çekişme olacak gibi.

Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #61 on: 17 Mar 2015 - 15:07:35 »

o ironi beni rahatsız ediyor açıkçası. günlük add-drop olayının boku çıkmış durumda.

seneye buna bir kısıt konmalı bence.

riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #62 on: 17 Mar 2015 - 18:35:01 »

Biz onu SKV liginde haftalı 4 ekleme ve waiver süresini uzatarak bir nebze azalttık. Cola Turka'da hem kısıt yok hem de waiver süresi çok kısa.

Tabi bizim lige kural koyulmadan önce bu kuralın tüm batuğ liglerinde uygulanması da düşünülmeli. Neticede ligler birbirine bağlı.

Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #63 on: 18 Mar 2015 - 10:04:00 »

fantezi bana karşı tüm oyunlarını oynuyor. howard haftalardır yok, 1 gün içerisinde hem tim hardaway, hem klay thompson hem de tobias harris ufak sakatlıklar yaşadı. brandon knight her maç dtd, karar da veremiyorum. hiçbirini drop edemiyorum. kemba da bi türlü ilk 5e dönemedi, 25dk oynuyor rotasyon oyuncuısu gibi. öte yandan amundson, josh smith, pondexter ve rodney hood sezonun en iyi maçını çıkarıyorlar belki de.  ilk turu atlatırsam önüm aydınlık gibi, ters giderse işler aynı gün hem klayi hem dwightı hem knightı drop edebilirim lig o zaman ne olur kestiremiyorum Smiley
« Last Edit: 18 Mar 2015 - 10:04:51 by Mavi » Logged

Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #64 on: 18 Mar 2015 - 17:28:00 »

Biz onu SKV liginde haftalı 4 ekleme ve waiver süresini uzatarak bir nebze azalttık. Cola Turka'da hem kısıt yok hem de waiver süresi çok kısa.

Tabi bizim lige kural koyulmadan önce bu kuralın tüm batuğ liglerinde uygulanması da düşünülmeli. Neticede ligler birbirine bağlı.

abi skv'de takım sayısı az, o yüzden fa pool'u daha geniş ve rahatlıkla add-drop yapabiliyosun. burada fa'den aldığın adam amundson, elliot williams falan. onların da iyi oynadığı geceyi bulabilen adam kazansın zaten.
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #65 on: 18 Mar 2015 - 18:29:04 »

Ben yapmasın demiyorum. Sınır koymayınca biraz işin tadı kaçıyor gibi. Şikayet etmiyorum zaten, yapan yapsın ki bulursam ben de alıyorum. Gerçi benim aldığım adamları 3-5 maçlık iyi performansları belirliyor, zaten draft kadromu da çok değiştirmedim bu yüzden. Bir de biz alana kadar kurtlar sofrasında pek birşey kalmıyor.

Ayrıca kısıtlama yapmak biraz da günlük al&bırak durumunu normalleştirmek için diye düşünüyorum. Yoksa bizim serbest oyuncu listesi çok da zengin değil zaten.

ilkerdalgıç
Veteran
Jr. Member

View Profile WWW
« Reply #66 on: 19 Mar 2015 - 13:26:13 »

Bu ligde olmama rağmen genel bir konu olduğu için fikir belirtmek istiyorum. Bu tarzda bir kısıtlamaya karşıyım. Sonuçta herkesin aynı şartlarda yapabileceği bir serbest piyasa ekonomisi. Bu kimseye haksız bir kazanç sağlamıyor. Sonuçta bir pay-off. bıraktığın adamı geri alamayabilirsin. Bunu bilerek birilerini bırakıyorsun, karşılığında günlük istatistik alıyorsun.

riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #67 on: 23 Mar 2015 - 17:32:58 »

İlk tur eşleşmesindeki Mavs ile benim elendiğim turun kadroları bu çabayı çok güzel açıklıyor. Sayfa akıyor aşağıya mübarek. Hafta boyunca Monroe'nun sadece ve sadece 1 maç oynamasını isterdim başka birşey değil Smiley

Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #68 on: 30 Mar 2015 - 10:12:48 »

Neymis?

Taramalı tufek gibi gordugun her gün tonlarca add/drop yapınca, her oynayabilen oyuncuyu şuursuzca oynatınca kazanılmıyormuş, kafayı da çalıştırmak gerekiyormuş. Gece 3'te kalkıp Brandan Wright'i benche çekince .003 farkla faul yüzdesi kazanılıp tur atlanıyormuş.

Vidanjor'e 3-4 maçında başarılar. Seneye inşallah bu sınırsız add/drop olayının da önünü alacağız.

Add/Drop THAT!

üfürükçü
Yazar
Pro. Member

keyifti yaaa

View Profile
« Reply #69 on: 30 Mar 2015 - 10:35:40 »

Yarı final serileri muhteşem oldu. Bizim seride de son gün maçları öncesi 4 kategori başa baş idi ve hemen her hücumda skorlar değişti. Hatta gecenin büyük bölümünde 6-3 gerideydim ama zor da olsa kazanmayı başarıp kendimi bir üst lige attım.

Vidanjor'e üçüncülük maçında sonsuz başarılar  Smiley

ilkerdalgıç
Veteran
Jr. Member

View Profile WWW
« Reply #70 on: 30 Mar 2015 - 11:59:39 »

adam baba oldu, şirket kurdu ama yok yani huylu huyundan hiç vazgeçmeyecek Smiley

bende aynı şekilde bu hafta 25 oyuncuyla oynayan bir takıma karşı oynadım ve kazandım. Üstelik sayı, ribaund, top çalma ve blok olmak üzere direk niceliğe bakan 4 kategoriyi kazandım.

kaldı ki sürekli add/drop her şeyin başında to'ya direk negatif etki ediyor, göreceli bir kavram olsa da fg ve ft'ye de negatif eğilimde olduğunu düşünüyorum. (NBAminer bunu da incelesin Smiley

sürekli add/drop bir stratejidir. bunu herkes yapabilir, kimseye bir avantaj sağladığını düşünmüyorum. Sağlasaydı zaten ne ben, ne alim turu geçebilirdik. Ayrıca adam bu işe vakit harcıyor. Bu tartışmanın "abi adam sürekli test çözüyor, o yüzden üniversiteyi kazandı" tartışmasından farklı olduğunu düşünmüyorum.

kısıtlama adı üstünde kısıtlamadır, birinin kendi stratejisini dayatmasıdır. bu şekilde bir dayatmanın doğru bulmadığımı daha önce de belirtmiştim.

Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #71 on: 30 Mar 2015 - 12:05:52 »

yaw he he

bütün lig waiverda duruyor böyle, kimse almak istedigi adamlari alamıyor.

bu oyunun mantığına aykırı bu kusura bakma, hergün add/drop yapmak isteyen adam gitsin fanduel oynasın.

oylamaya açarız, çoğunluğun istediği şekilde devam ederiz. kısıtlamaya karşıymış, git hastanenin ortasına sıç sen de o zaman, atak mert korkusuz.

« Last Edit: 30 Mar 2015 - 12:16:05 by Toni Kukoc » Logged

McGiven
Sr. Member

Naber?

View Profile
« Reply #72 on: 30 Mar 2015 - 14:04:56 »

valla yapılan ama "çoğunluğun kararı" denen başka başka şeyler de var. kadro kurulumları, lig takibi falan gibi şimdi aklıma gelmeyen onlarca şey tartışıldı ama mevcut mevzuat değiştirilmiyor maalesef. forumda her şey her zaman çok demokratikmiş gibi ligler mevzusunda da demokrasiden ödün vermiyoruz Cheesy neyse, "yaşasın çocuğunluk"

o konuda stern'e ben de çok kırgınım
jonywayt
Newbie
*

View Profile
« Reply #73 on: 30 Mar 2015 - 22:22:35 »

adam baba oldu, şirket kurdu ama yok yani huylu huyundan hiç vazgeçmeyecek Smiley

bende aynı şekilde bu hafta 25 oyuncuyla oynayan bir takıma karşı oynadım ve kazandım. Üstelik sayı, ribaund, top çalma ve blok olmak üzere direk niceliğe bakan 4 kategoriyi kazandım.

kaldı ki sürekli add/drop her şeyin başında to'ya direk negatif etki ediyor, göreceli bir kavram olsa da fg ve ft'ye de negatif eğilimde olduğunu düşünüyorum. (NBAminer bunu da incelesin Smiley

sürekli add/drop bir stratejidir. bunu herkes yapabilir, kimseye bir avantaj sağladığını düşünmüyorum. Sağlasaydı zaten ne ben, ne alim turu geçebilirdik. Ayrıca adam bu işe vakit harcıyor. Bu tartışmanın "abi adam sürekli test çözüyor, o yüzden üniversiteyi kazandı" tartışmasından farklı olduğunu düşünmüyorum.

kısıtlama adı üstünde kısıtlamadır, birinin kendi stratejisini dayatmasıdır. bu şekilde bir dayatmanın doğru bulmadığımı daha önce de belirtmiştim.

Niyetim polemik yaratmak değil ama ,Aman hocam yapma benim sanssızlık ve senin şanslılıgındı maçı sana getiren. Karsında daha sağlıklı takımım olsaydı daha farklı olurdu. Takımında ellis ve horforf dışında  sakatlık gormedin yanılmıyorsam. Bende ise klay , korver ve howard sakatlıktan cıktı ve tum hafta yarı süre aldılar .Son günde lin sakatlandı. Kaldıkı sadece 2 stl ile aldın turu. 25 adam oynadım ama to bendeydi Smiley

Genel olarak soyluyorum bence sakatlıklar için add drop işi gayet iyi. Ornrk ben Jennings sezonu kapadı howard 3-4 ay kaçırdı. Takımın kuvveti İyice düşü tabi add drop yapacagım. Playoffuda son anda kazandım. Strateşik oynanıyor sonuçta bu oyun. Amaç zevk almak

Başka bir ligde 5 waiver hakkıvar ve o ligde takas bile yapmadan final oynuyorum.bu arada 4 senedir oynuyorum ve ilk kez add drop oynadım oda zorunluktan. Zevkli mi oldu evet zevklş oldu.
« Last Edit: 30 Mar 2015 - 22:26:32 by jonywayt » Logged
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #74 on: 31 Mar 2015 - 00:51:29 »

29 oyuncu oynatmışım bu hafta. Takımda oyuncu yok. Eğer kısıtlama gelirse de ona göre oynarız.

Kilpatrick diye adam aldım yahu belki kucağına 2 top düşer diye.

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Pages: 1 2 3 4 [5] 6  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Fantezi Oyunlar  |  batug.com Ligleri  |  2014 - 2015  |  Topic: batug.com Cola Turka Championship 2014 - 2015 (II) « previous next »
    Jump to: