Welcome, Guest. Please login or register.
22 Sep 2017 - 16:28:40
Google
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Brooklyn Nets  |  Topic: Offseason 2014 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2  All
Author Topic: Offseason 2014  (Read 4087 times)
kedi
Full Member

Hakiki tosun paşa benim!

View Profile
« on: 7 Jun 2014 - 16:58:41 »

En son 2011 yılında açılmış böyle bir başlık dedim bir tane de bu sene bulunsun.

Pek hareketli geçmeyeeck bizim için yaz. Draft hakkımız yok, bir iki yerde draft gecesi takasla kovalayacağımızı yazıyorlardı ama yanılmıyorsam Bill King böyle bir niyetimiz yok diye açıklama da yaptı.

Elde tutulacak isimler önemli ve Lopez ile Deron'un nasıl döneceği tabii.

Deron Williams her iki bileği için de ameliyata girmişti ve yapılan açıklamalar; artık 2-3 senedir yaşadığı sıkıntıların biteceği yönündeydi. Bu alfa olur bizim için tabii. Çünkü Deron'un %100 dönmesi demek, bir yıldız oyuncu eklemesi demektir zaten. Brook Lopez de yaz kampında takımla olacakmış. Sezon başına yetişir derler. Bizim için bir başka ekleme de burada.

Bunun dışında elde tutulması gereken oyuncular var: Pierce, Livingston, Alan Anderson, Kirilenko*, Blatche* kontratı biten isimler. Blatche ve Kirilenko'nun oyuncu opsiyonları var. Kirilenko kullanır bence bu opsiyonu ama Blatche meçhul ki ben kullanmasa memnun olurum. Hücumda çok iyi katkı verdi gerçekten geçen sene ama savunmada elini kaldırmayan adamı istemem pek takımda. Ki 1,5 milyonu da yeterli görmeyebilir geçen seneki performansından sonra. Ayrıca Plumlee'nin de gelişim göstereceğini düşünüyorum. Alan Anderson da kıstılı katkı sağladı, yeri dolmayacak bir kayıp olmaz açıkçası.

Pierce konusunda hiçbir habere denk gelemedim. Sonra emin de olamadım hoopshype'dan baktım kontrat sonlanmış görünüyor, herhalde kalacaktır diyorum. Ama Livingston önemli. Gerek çift guard oynadıklarında savunamsıyla, atletizmiyle, gerek kenardan gelip koyduğu enerjiyle takımda mutlaka tutulmalı, ama nasıl bilemiyorum.

Bir de Ivan Johnson ve Mantas Kalnietis (eurobasket 2013'ten hatırlayabiliriz) deneniyormuş. İkisi de fena ekleme olmaz rotasyon için. Herhalde sene sonunda şöyle bir rotasyonumuz olur, bu iki isimle imzaladığımızı varsayıyorum.

Deron / Livingston / Mantas
JJ / Thornton / Teague
Pierce / Kirilenko
Garnett / Teletovic / Ivan Johnson 
Lopez / Plumlee

The Hunter
Newbie
*

View Profile WWW
« Reply #1 on: 7 Jun 2014 - 21:08:24 »

Bojan Bogdanovic'de gelebilir.Geçen yıl Obradovic'in ısrarıyla takımda kalmıştı ama bu sene Brooklyn'e gidebilir ya da değerli bir oyuncu karşılığında takas edilebilir.
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #2 on: 8 Jun 2014 - 02:32:10 »

Mümkünse gitsin.Top-16 maçlarında yaşadığı çöküş,pek çok faktörle beraber gruptan çıkamamamızın sebeplerinden biriydi,sıralamada da başlarda gelir."Addition by substraction" olur bizim için.
« Last Edit: 8 Jun 2014 - 02:33:06 by abay » Logged

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #3 on: 10 Jun 2014 - 01:58:45 »

kevin love gelirse pp de döner gibime geliyor. hadi bakalım.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
kedi
Full Member

Hakiki tosun paşa benim!

View Profile
« Reply #4 on: 21 Jun 2014 - 09:58:38 »

Blatche opt out yapmış ve serbest oyuncu haline gelmiş şu and. 1,5 milyonluk kontratı kabul etmeyeceğini biliyorudk muhtemelen salça da olmayız.

Ama mesela Charlotte gibi, Atlanta gibi takımlar için alınabilecek bir oyuncu

kedi
Full Member

Hakiki tosun paşa benim!

View Profile
« Reply #5 on: 22 Jun 2014 - 12:25:57 »

Thornton for Jack konuşuluyor. Livingston da Lakers filan diyorlar ama bilemedim.

Jack iyidir 1-2 yedekler hoş olur ama Livingston, Thornton giderse ciddi bir kısa oyuncu sıkıntısı da çekeceğiz gibi. Draft hakı satın almaya çalışıyormşuz da kim yanaşır 1. turdan olur mu sanmıyorum.

Bu arada Pierce imzalar diyordum ben tekrar da hiçbir haber bulamadım sadece son kontratım olacak 2 seneye bırakırım gibi bir şeyler söylemiş.

seko
Medeniyetten Nasibini Almamış Medeniyet Mühendisi
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #6 on: 22 Jun 2014 - 21:16:21 »

Bojan Bogdanovic'de gelebilir.Geçen yıl Obradovic'in ısrarıyla takımda kalmıştı ama bu sene Brooklyn'e gidebilir ya da değerli bir oyuncu karşılığında takas edilebilir.

Bogdanovic'in hakları ile pick kovalayabilirler bence; şu an ki vaziyette elde şutör var zaten.
Mustaine
Sr. Member

View Profile
« Reply #7 on: 23 Jun 2014 - 09:04:56 »

Bu arada Pierce imzalar diyordum ben tekrar da hiçbir haber bulamadım sadece son kontratım olacak 2 seneye bırakırım gibi bir şeyler söylemiş.
Garnett, Ray Allen'a Miami'ye gittiği için küsmüştü; birlikte geldikleri Brooklyn'den Pierce da giderse çekip vurur herhalde. Pierce'ın başka bir takıma gitmesi halinde bu kadar süre ve para alması da uzak ihtimal gibi görünüyor. Tabii Nets'in şu haliyle şampiyonluk şansının olup olmadığı da tartışmalı bir durum.
kedi
Full Member

Hakiki tosun paşa benim!

View Profile
« Reply #8 on: 9 Jul 2014 - 22:00:45 »

Hedefimiz iki sene daha eldeki kontratlarla, eli yüzü düzgün kadro ile devam etmek olacak. Pierce'a hala imzalatamadık ama Clippers dedikodularıın gerçekleşeceğini de sanmıyorum. Neyse bu minvalde hamlelerimiz kadroyu rotasyon oyuncularıyla bir tık yukarı taşımak belki. Livngston'un gidişi, belki Alan Anderson'un gidişi sıkıntıya sokabilir ama şu son takasla aldığımız Jack de Karasev de yüzümü güldürdü. Jack 1-2 yedekler, Karasev de Avrupa'dan takip ettiğim ve çok da beğendiğim bir isimdi.

Deron / Jack / Guittierez

JJ / Karasev / Teague

Pierce / Kirilenko / Bogdanovic

Garnett / Teletovic

Lopez / Plumlee

şu ana kadarki kadromuz bu

kedi
Full Member

Hakiki tosun paşa benim!

View Profile
« Reply #9 on: 13 Jul 2014 - 11:11:42 »

Pierce Wizards ile imzaladi. Garnett'in kontratini da pick karsiliginda okutsak aslinda hic fena olmaz. Ben ne olursa olsun Deron JJ Lopez uclusunun saglikli olmalari durumunda yanlarına iki savunmaci forvet ile doguyu tepede bitirmeye yetecegini düşünüyorum. Jack, Kirilenko, Mirza,  Plumlee gibi gayet yeterli bir rotasyonumuz var.

Gentoure
Jr. Member
**

batug.com

View Profile
« Reply #10 on: 9 Dec 2014 - 11:00:13 »

Şu kadro kağıt üstünde çok iyi ama iş parkeye geldiğinde tırt. Atlanta karşısında oynanan rezil oyun mu desem, yoksa San Antonio'yu yenip Cleveland'a yenilen istikrarsızlık mı desem bilemiyorum ama Brooklyn mevcut kadronun kalitesini parkeye yansıtamıyor. Benim bu takımdan bir beklentim kalmadı. Deron Williams çaylak Deron Williams'dan bile daha etkisiz. Joe Johnson ise sadece şut atıyor. Onun dışında etkinliği yok. Kevin Garnett zaten 38 yaşında. Mirza Teletoviç ve Bogdanoviç ile zaten hiç bir yere varamazlar. Kısaca Brooklyn için yeniden yapılanma vakti geldi de geçiyor.
seko
Medeniyetten Nasibini Almamış Medeniyet Mühendisi
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #11 on: 10 Dec 2014 - 16:52:29 »

Kadro fazla hantal, yeniden yapılanma için Joe Johnson ve Deron Williams'ın kontratlardan kurtulmaları lazım. O kontratları alabilecek Joe Dumars vardı, o da kovuldu; 1-1.5 seneden önce yeniden yapılanmaya girmeleri zor.
mtarikc
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #12 on: 10 Dec 2014 - 17:13:34 »

Iso Joe Charlotte'a gidebilir diyorlardi en son. Lance vs. karsiliginda. Olursa sasirmam.

Mustaine
Sr. Member

View Profile
« Reply #13 on: 10 Dec 2014 - 17:49:34 »

Iso Joe Charlotte'a gidebilir diyorlardi en son. Lance vs. karsiliginda. Olursa sasirmam.
Böyle bir takas yapılırsa Hornets, Michael Jordan, Rich Cho vb. yıllarca milletin dilinden düşmez herhalde. Lance'in yanına Marvin Williams ve Gerald Henderson'ı iteleseler bile olmaz, yaş farkı kurtarmaz.
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #14 on: 10 Dec 2014 - 21:33:18 »

JJ evlerden uzak,Deron'u da Allah düşmanımın başına vermesin ama Lopez için riske girilebilir.Evet kontratı bu yaz bitiyor ve evet neredeyse sürekli sakat ama gerçek bir game changer eğer doğru kullanılabilirse ve bizim sırtı sönük oyunuyla fark yaratacak,üçgeni işletmemizi sağlayacak bir uzuna ihtiyacımız var.Sezonun kalan kısmında sisteme um sağlayıp sağlayamayacağını görürüz.Bu kaos ortamına Gasol'un geleceğini sanmıyorum,Monroe da beklediğim sıçramayı yapamadı.Biz de Bargs'ın biten kontratını ve ilaveten ister Shump'ı ister Hardaway'i veririz.Hardaway faydalı bir parça ama Nets maçında Anthony ile yaşadıklarından sonra barınması mümkün gözükmüyor.Nets isterse bir de second rounder atarız.

Pages: [1] 2  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Brooklyn Nets  |  Topic: Offseason 2014 « previous next »
    Jump to: