Welcome, Guest. Please login or register.
14 Nov 2018 - 13:50:21
Google
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  Championship Manager  |  Topic: Transfer kurnazlıkları 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1]
Author Topic: Transfer kurnazlıkları  (Read 4889 times)
Petsi
Sr. Member

View Profile
« on: 28 Feb 2004 - 03:05:22 »

Walla eminim çoğunuz bu söyleyeceklerimi biliyorsunuzdur ama yine de en azından bilmeyenler için dile getirmek istedim.
16 yaşındaki bir  oyuncuyu takımınıza free olarak alabilirsiniz.Nasıl mı?Şöyle ki;
1-Öncelikle bu işlemi transfer sezonunda yapmamanız gerekmektedir. Bununla beraber oyuncunun doğum günü de transfer sezonu dahilinde olmaması gerelidir. Transfer sezonunda değilken genç oyuncuya approach to sign yapın.Şartlarda anlaştıktan bir sonraki transfer sezonunda transfer gerçekleşecektir.Bu tarihe 1.7.2004 diyelim.Söz konusu oyuncu bu tarihe gelindiğinde 17 yaşına girmiş olacaktır.Onun için bu tarihten bir gün önce transferden vazgeçin yani withdraw transfer bid deyin ve hemen ardından tekrar approach to sign yapın.Artık oyuncu 17 yaşında olduğu için ve kulübü kendisiyle hiç professional sözleşme imzalamadığı için oyuncuyla anlaştığınızda "no compensation will be paid" ibaresini okurken yağlarınız eriyecektir.
2-Aynı kurnazlığın bir benzerini de sözleşmesinin bitmesine 1 sene kalmış ve fiyatı çok pahalı olan bir oyuncu için yapabilirsiniz.Make an offer yapın ve uçuk bir rakam söyleyin (takımınızın o kadar parası olup olmaması önemli değil, ne de olmasa ödemeyeceksiniz).Transferin sezon sonu olması seçeneğini seçerek kulüple oyuncu ile görüşmek üzere anlaşma sağlayın.Oyuncuyla anlaşma sağladıktan sonra sezon sonu geldiğinde yine üstteki olay gibi withdraw transfer bid yapın ve hemen ardından sözleşmesi sona ermek üzere olduğu için approach to sign yapın ve oyuncuyla anlaşın.Artık bu pahalı oyuncuyu bedava takımınıza kazandırdınız.Güle güle kullanın.
3-Üstte pahalı bir oyuncuyu takımınıza bedava kazandırmayı anlattım ama bazen bu pahalı oyuncu takımınızın önerilerini sürekli olarak reddedebiliyo.Maaşı bonusları max yapın.Sözleşme süresini mümkün derece kısa tutun.Yearly wage rise %25 yapın.Yine olmazsa minimum release fee clause a düşük bir ücret seçin.Bu sayede bir çok oyuncuyla anlaşma yaptım.Tabi bu release clause riskli bir olay zira rakip takımlar ucuz fiyata oyuncunuzu kapabiliyor ama sizin buna fırsat vermeyip oyuncuyla anlaştıktan sonra tekrar offer new contract yapmanız lazım.Oyuncu bu durumda daha insaflı oluyor açıkçası.
4-Pek alıcısı olmayacağınız düşündüğünüz bir oyuncunuz varsa set transfer status ten transfer listed yapın ve accept all offers dedikten sonra çok düşük bir fiyat biçin oyuncunuza, 1 gün sonra epey alıcısı çıkacaktır.Sonra accept all offers ı ve düşük fiyatı iptal edin ve makul bir fiyata offer to clubs yapın.

Benim aklıma gelen bunlar.Sizin bildikleriniz?

« Last Edit: 28 Feb 2004 - 03:15:14 by Petsi » Logged
seko
Medeniyetten Nasibini Almamış Medeniyet Mühendisi
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #1 on: 28 Feb 2004 - 15:24:58 »

Eğer oyuncu iyise Minimum Fee Release Clasue'yi 40 milyon dolar falan yapın. Adamı almaya kolay kolay kimse yanaşmaz o zaman.

Yine mali durumu:"Bankrutp(Borçlu)"ise takıma ne kadar teklif yaparsanız yapın takım onu kabul etmek zorunda kalıyor. Bu durumda olan takımları mutlaka araştırın. Yeteneklilerini hemen alın.
some-add
Newbie
*

adabazarını seviyorum,adabazarını terketmiyorum

View Profile
« Reply #2 on: 23 Jul 2004 - 20:14:23 »

kötü bir takımda isen we iyi oyuncular sana gelmiyorsa;kontrat bitimini bekle we month to month öner;verebildiğin kadar para ver.kesin gelir.geldiğinde fiyatı düşük olur ama :ohemen yeni bi kontrat alsana kurnazlık.bu yolla milwall'a davids;vieri;saviola yı filan almıştım Cool

adabazarını seviyorum,adabazarını terketmiyorum
alvin maker
Pro. Member

josé

View Profile
« Reply #3 on: 24 Jul 2004 - 19:03:22 »

o yol yeni versiyonlarda olmuyo  Undecided
v 4.1.1 yada üstünde büyük takımda küçük takımdan oyuncu alıcaksanız declare your interest yapın
takımla papaz oluyo
« Last Edit: 24 Jul 2004 - 20:29:15 by ScaLoPhobiA » Logged

dr.bjk
Newbie
*

Hiçbiri yokken biz vardık

View Profile
« Reply #4 on: 9 Sep 2004 - 15:29:14 »

VAlla ben bi oyuncuyla contract'ı protect değilse aldığı paranın 2 katını teklif edip alıyorum.(Roben'de işe yarıyo)
Declare your interest de çok işe yarıyor.

Prof.Dr.BJK
bagginz
Newbie
*

View Profile
« Reply #5 on: 18 Oct 2004 - 21:25:29 »

o yöntem çok işe yarıo gs yle cl finalde interin karşısındayken bütün oyunculara teklif yağdırmıştım moralleri bi kısmının düşmüştü..gerçi yine yenildik ama fark yemedik Roll Eyes
alternator_mf
Guest
« Reply #6 on: 29 Oct 2004 - 18:35:22 »

Transfer listesindeki veya bazen kiralık listesindeki bir adam için kiralık teklifinde bulunurken Future fee'ye sıfır(veya istediginiz bir rakamı) yazıp kabul ettirirseniz(ki genelde kabul ediyolar) future fee'ye oyuncuyu alabiliyorsunuz. Baros ve diouf genelde ilk sene alınabiliyo.
Omega Red
Forum Achilleus'u..
Pro. Member

She lovess mee..

View Profile
« Reply #7 on: 11 Mar 2005 - 17:42:49 »

FM de ki benim bildigim en iyi genc oyuncu Mokoena ya baslar baslamaz buyuk klupler kancayı takıyolar ve degerinin 2 katı para teklif ediyorlar.Ama ben sadece enquiry yapıyorum,onlar 1 milyon civarı paralara alamazken,oyuncunun klübü Orlando Pirates benden 200 bin istiyo hemen veriyorum ve ellerinden kolayca kapıyorum.

Baska oyuncularda ise yarar mı bilmiyorum ama sezonun basında bu oyuncuyu anca bu sekilde kapıyorum..

Rappelz fan..
Pages: [1]
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  Championship Manager  |  Topic: Transfer kurnazlıkları « previous next »
    Jump to: