Welcome, Guest. Please login or register.
19 Sep 2018 - 11:36:35
Google
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Sinema  |  Topic: And the Oscar goes to... 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 8 9 10 [11]
Author Topic: And the Oscar goes to...  (Read 39459 times)
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #150 on: 6 Mar 2011 - 07:20:47 »

nolan bence de alacak, yakında oscar tarzı bi film çeker ve o işi aradan çıkarır. sonuçta kariyer açısından önemli bir ödül, nolan'ın da daha çok para kazanmak istemesini yadırgamam.

tarantino örneği cuk oturmuş demek istediğim şeye, aklıma gelmemişti. günümüzün en yetenekli yönetmenlerinden biri olduğunu herkes kabul eder, ama bu tarzıyla oscar adaylığından fazlası imkansız.
En basitinden Batman serisinin son filmiyle bile alabilir bu basarili seri icin. Ayrica verdigin link icin de saol Alp.

Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #151 on: 6 Mar 2011 - 14:00:23 »

yanlış anlamayın da; inception, dark knight, memento vs ile alamayan adam hiç almasın o ödülü. sonra scorsese gibi en iyi filmleriyle değil de iyi bir filmine verecekler, daha kötü olacak. bence bu saatten sonra almaması daha iyi olur. hem bu nolan'ın itibarını değil, oscar'ın itibarını zedeler.

Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #152 on: 7 Mar 2011 - 01:03:05 »

Bana gore Prestige ile almaliydi ama zevk-renk meselesi. O seneki rakiplerini bile bilmiyorum Prestige'in ama beni hep cok etkileyen bir son olmustur ve de konusu cok guzeldi.

Edit: Odulu The Departed almis eheh

Hani ben verirdim gibisinden soyledim niye almadi seklinde degildi tabiki.
« Last Edit: 7 Mar 2011 - 01:05:04 by Gorky » Logged

Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #153 on: 7 Mar 2011 - 14:09:29 »

Prestij aday bile olmadı ki en iyi filme, keza Dark Knight da. Ya aslında bu Oscar mevzuunu çok takmamak lazım, Oscar alamamak ne bir adamın değerini düşürür, ne de yükseltir.

Zamanında Halle Berry Oscar aldı, kim onun çok iyi bir oyuncu olduğunu, Annett Bening de hiç almadı, kim onun kötü bir oyuncu olduğunu iddia edebilir?

Akademi'nin Oscar ve adaylar konusunda belli bir duruşu var, bu duruşa da Nolan'ın filmleri, hakeza Aronofsky'nin filmleri ve yapısı hiç mi hiç uymuyor. Buna rağmen ikisinin de Oscar'da aday gösterilmesi Akademi'nin onlara fazlaca değer verdiğini gösterir, illa ödül vermesine gerek yok. Normal şartlarda yüzüne bile bakmamaları gerekirdi.

Biz Nolan'a da Aronofsky'e de hastayız, ne çekse izleriz, Akademi'nin ödül dağıtırken ne düşündüğünü yemişim ya.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
WILT
Pro. Member

gsbasket.org

View Profile WWW
« Reply #154 on: 7 Mar 2011 - 20:36:55 »

Çok güzel örnekler verilmiş. Kısaca zaten ImDB'nin top 250'sinden ilk 20 filmin aldığı ödülleri toplasanız burada ismi bile geçmeyecek herhangi bir 20 filmlden az gelir. Ama yine de Oscar, Oscar. Hiç değilse unutulmaz konuşmaları için... Adrian Brody, Cuba Gooding Jr., rivazza'nın dediği gibi CC'nin aldığı onur ödülü, Tom Hanks'in iki kere arka arkaya alması, Spielberg'in Schinderler's List'i ve en önemlisi Marlon Brando babanın Oscar'ı Kızıldereli Sacheen Littlefeather'a aldırması gibi diye uzar liste.

"Ecdad at sırtında ve fütuhat gayesiyle giderdi. Bizler ise şimdi, trenle, vapurla ve ancak siyaset için gidebiliyoruz." Sultan Abdülaziz
rivazza
Yazar
Newbie

Дементьева

View Profile
« Reply #155 on: 7 Mar 2011 - 23:23:24 »

Kısa bir süre önce keşfettiğim bir videoyu paylaşmak isterim, Guguk Kuşu'nun uyuz hemşire Ratched'ı Louise Fletcher'ın 1976'da Oscar'ı aldıktan sonra yaptığı konuşma sırasında sağır anne babasına işaret diliyle teşekkür edişi göz yaşartıcı cinsten.

http://www.youtube.com/watch?v=pGl5U7nNlkY
tricktir
Pro. Member

View Profile
« Reply #156 on: 5 Mar 2018 - 09:01:31 »

Kobe Bryant.

başarılar gelir geçer asaletin bize yeter
http://twitter.com/tricktir
http://astrakhanatoly.blogspot.com/
Pages: 1 ... 8 9 10 [11]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Sinema  |  Topic: And the Oscar goes to... « previous next »
    Jump to: