Welcome, Guest. Please login or register.
21 Nov 2019 - 15:30:21
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Hücum basketbolu mu, savunma mı? 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 5 6 7 [8]
Author Topic: Hücum basketbolu mu, savunma mı?  (Read 27190 times)
bob_marley
Jr. Member
**
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 423


bob


View Profile
« Reply #105 on: 28 Jan 2006 - 17:10:12 »

eminim detroit şu anda yapabileceği savunmanın yarısını bile yapmıyodur tam anlamıyla canavarlardan oluşan bir takım yedeğinden asına kadar.spurs hem savunmayı hem de hücumu çok iyi yapıyor ama detroit kadar şanslı değil bu yıl hatta şu anda bir eşleşme olsa 4-0  veya 4-1 detroit diyebiliyorum .kobe ve lakers i ne için soracağımızı ve onun dışındaki istisnaların ne olduğunu çözemedim.
bora rica etsek olayı özetleyebilirmisin çünkü şu anda yazdığın cevap çok havada kalıyor ve anlamsız oluyor.
Logged
Majere
Moderator
Pro. Member
*****
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 5.806


Ben acı yazıyorum


View Profile
« Reply #106 on: 28 Jan 2006 - 17:13:13 »

lakers akıllarda hep hücum takımı olarak kalıyor, belki 80'lerdeki imajından ötürü ama o 2000-2003 (ve 4 numarasız kalınan 2005 finaline kadar giden kısım) takımı isteyince köpek gibi savunma yapabilen bir takımdı. shaq hiçbir zaman all defensive 1st team ayarında bi savunmacı olmasa da biraz daha ciddiyetle o ara 2. takıma kapak atmıştı (kaç defa hatırlamıyorum), kobe hücumda omzunda en az yük o dönem olduğu için çok daha rahat savunmaya kasabiliyordu, fox, horry, harper... zaten öyle savunma yapamayan bir takım comeback'leriyle meşhur olamazdı, herhalde en çarpıcı örneği de portland 7. maçtır.
Logged
Bora22237
Guest
« Reply #107 on: 29 Jan 2006 - 14:06:27 »

Kusura bakmayın.Yani kasteddiğim şey geçen günlerde oynanan Dallas-L.A. maçında Kobe'nin 3 periyotta attığı 62 sayıydı.Asıl sölemek istediğim Dallas'ın savunmasını yeni yeni oturtmaya başladığı ve ilerleyen haftalarda performansını daha da yükselteceği.
Logged
nowi-41
Forum Nowitzki'si
Newbie
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 44


FORZA MAVERICKS!!!


View Profile
« Reply #108 on: 12 Feb 2006 - 14:35:35 »

Bir takımın savunma ve hücumu da iyi yapmak zorundadır. Tabi eğer başarılı olmak istiyorsa. Bu nedenle 2 şeyi en iyi şekilde yapmalı takımlar.Çünkü bazen savunma ile bazen hücum ile maç kazanaılır.
Logged
belgarion
Newbie
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 105


...


View Profile
« Reply #109 on: 12 Feb 2006 - 15:39:47 »

savunma cok onemli su anda phx haric genelde savunma yapan takımlar basarılı. son yıllarda savunma takımalrı sampiyon oluyor. savunmanın yanında hucumda onemli ama sadece hucumla mac kazanmak cok zor.  en onemlisi ise takım olabilimek bence. herkesin ne yağıcağını bilmesi saahada sadece onun icin olduğunu bilmesi ve onu yapması oyunundan bazı fedakarlıklar vermesi  ve takım ici iletisim takım olmayı sağlayan onemli  unsurlar. orneğin  detroit ilk 5 birbirini bu kadar iyi tanımasa ,anlasmasa,  sas ta van exel ,finley gibi oyuncuların  yada j-stack gibi oyuncuların kariyerleri boyunca hep ilk tercih olmalarına rağmen simdi sadece bir bench oyuncusu olmayı kabul etmeseler yada duncan, dirk gibi egosunu bastırmıs takıımı  toparlayan yıldızlar yerine francis gibi birileri olsa  bu takımlar bu kadar basarılı olurmuydu
Logged

angelos dimitrious
Newbie
*
Offline Offline

Posts: 23


View Profile
« Reply #110 on: 13 Feb 2006 - 15:36:27 »

san antonio da david robinson var iken kısa lordluk yapmıs su anda allstar weekendde kocluk yapma serefine erismis ve ligin en iyi 2. takımı olan dallasın kocu avery johnson bu topic iicn yeterli bir aıcklamadır.Daha once hucum basketbolunun en verimlisini uygulamıs fakat biraz savunma yapan takımlara diz cokmus yenilirken savunmada yaptıkları hataları surekli goze batan bir takım olmustur dallas.Fakat kısa lord takıma gelmiş savunma yapmanın kotu kaka birsey olmadıgını gostermiş a-dan z-ye herkese işinin savunma oldugunu da anlatmıs bir adam olmus ve hucum ile sabunmayı aynı anda yapabilen en iyi koc olmsutur bu sezon belkide.saunders ve popovic in gerisinde kalsa bile yasına ve toyluguna ragmen sabunma yapmayı asılayan bir arkadas olmsu savunmanın ligin en onemli olayı olduguna dikkat cekilmesini saglamıstır.DAllas maveriks ornegi bu topic icin yeterli acıklamadır zaten.
Logged
Birader
Guest
« Reply #111 on: 13 Feb 2006 - 18:08:59 »

soru hucum mu savunma mı?Bu yuzden ikisi bi guzel sentezlensinde ortaya guzel bir uyum çıksın demek soruyu eksik anlamak bence...bence biri tercih edilecekse hücum tercih edilmeli...her zaman yediginizin bir fazlasını atıp maç kazanmak mumkundur...Ayrıca defansif oynayan takımların başarılı olmasının sebebi bence defansları değil..Bu takımlar hucumda 1 ya da 2 ele bakmıyor nerdeyse 5 oyuncusuda rakibi ısırabiliyor...Onemli olan bu etkili takım oyuncunu 4 ya da 5 yapmak biri durduğunda diğeriyle vurabilmektir...
Logged
Iverson_Style
Newbie
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 42


View Profile
« Reply #112 on: 19 Feb 2006 - 17:08:02 »

Aslında bu topik biraz anlamsız olmuş çünkü savunma mı hucum mu diye bi ayırt yapmak mümkün değildir.Eğer başarı için ter dökülüyorsa,bir takımın hem savunmayı hem hücumu iyi yapması gerekmektedir.Sadece hucum veya sadece  savunmayla bir yere gelinemez.Bu 2 si bir bütündür,bu 2 parçayı en iyi şekilde birleştiren başarıya ulaşır.
Logged

I love this game...
Zo_Heat
Newbie
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 210View Profile WWW
« Reply #113 on: 20 Feb 2006 - 16:47:20 »

en iyi savunma, hücumdur :p fakat savunması iyi olmayan bir takımın yiyeceği kolay basketler konsantrasyonu ortadan kaldırabilir.. iki ucu pislik değnek.
Logged

missionsadullah
Newbie
*
Offline Offline

Posts: 50


Fuck it, dude. Let's go bowling.


View Profile
« Reply #114 on: 31 Mar 2009 - 07:29:17 »

Hücum mu savunma mı derken kastedilen hızla çok alakalı bence. Hız işine geliyorsa hızlı oynar kazanırsın, çok atar çok yersin. Yavaş oynamak işine geliyorsa takımın ona uyuyorsa yavaş oynar kazanırsın, az atar az yersin. Bence hız felakettir. Benim görüşüm bu. Uzun bi maraton zaten.  İyi takımlar bence yavaş oynar, iyi savunur, set hücumdan verimli atar. Bu takıma Boston ve Cleveland uyuyor. Hücumda yeteneklerine güvenmiyorsan bence hızlı oynarsın. Hücumda yetenekleri iyi olup hızlı oynamak da phoenix'in yaptığı birşey. Hata bence. Ne varsa bu hızlı oyunda. Bi kere çağdışı. hangi yılda yaşıyoruz. diğ mi. milenyum vs.
Logged
Pages: 1 ... 5 6 7 [8]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Hücum basketbolu mu, savunma mı? « previous next »
    Jump to: