Welcome, Guest. Please login or register.
16 Jan 2021 - 01:28:06
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  Championship Manager  |  Topic: Football Manager 2005 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3 4 ... 7  All
Author Topic: Football Manager 2005  (Read 49071 times)
ilkerdalgıç
Veteran
Jr. Member

View Profile WWW
« on: 17 Feb 2004 - 00:42:50 »

arkadaşlar belki duymuşsunuzdur ancak duymayanlar vardır diye yazıyorum: CM'nin yapımcısı Si games ile Eidos ayrıldılar. Si games SEGA ile 5 yıllığına anlaştı. oyunun yeni ismi football manager olacak. 2005 oyunu bu yılın son çeyreğinde çıkacak. oyunda bir çok yenilik var bunları öğrenmek ve ss lere bakmak için cmfaq.com
« Last Edit: 29 Jun 2004 - 19:52:27 by sekoNBA » Logged

GSWarrior
Forumun Kısası
Jr. Member
**

Go Home St.Jean

View Profile WWW
« Reply #1 on: 17 Feb 2004 - 19:10:46 »

Further Features

• Playable leagues in 43 countries.
• More than 140 playable senior divisions and in excess of 100 playable cup competitions.
• Reserve and junior league competitions.
• More than 235,000 players and staff (from 145 different countries) with players boasting more than 120 separate attributes and non-playing staff boasting 40.
• A database of more than 14,000 clubs, 3,000 of which can be managed.
• Data supplied by a network of more than 2,500 researchers from around the world.
• Updated 2D ‘top-down’ match engine.
• Improved ‘radio commentary’.
• Increased interaction with the media.
• Reworked injury system.
• Improved scouting system.
• Improved finance module to reflect the changing face of football.
• Comments when negotiating with human managers (network multi-player game only).
• Inclusion of U18 Caps.
• More realistic awards system

Screenshotlar

http://www.turksportal.net/fm/screen01.jpg
http://www.turksportal.net/fm/screen02.jpg
http://www.turksportal.net/fm/screen03.jpg
http://www.turksportal.net/fm/screen04.jpg
http://www.turksportal.net/fm/screen05.jpg
http://www.turksportal.net/fm/screen06.jpg
http://www.turksportal.net/fm/screen07.jpg
http://www.turksportal.net/fm/screen08.jpg
seko
Medeniyetten Nasibini Almamış Medeniyet Mühendisi
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #2 on: 20 Feb 2004 - 22:51:48 »

SCreenlenlere göz attım.  Belki de böylesi daha iyi oldu. Sanki CM5 çıkmış gibi,sadecebaşka bir firmadan oyunun devamı olmuş. Medya olyaı falan geliştirilmiş güzel olmuş. Bakalım,hadi hayırlısı Smiley
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #3 on: 21 Feb 2004 - 02:39:10 »

Firma ikiye bölündü.Ayrılan gruptaki bir grup adam Football Manager 2005 adlı oyun üzerinde çalışıyor şu an.

phantom
Jr. Member
**

hope to see u back in minnesota

View Profile
« Reply #4 on: 21 Feb 2004 - 03:44:04 »

Firma ikiye bölündü.Ayrılan gruptaki bir grup adam Football Manager 2005 adlı oyun üzerinde çalışıyor şu an.
wadecim firma mitoz gecirmedi, iki firma anlasmayı bitirip ayrıldı desen daha dogru olcak Wink
son cm verisyonlarına ısınamamısıtm pek Huh cmyi ilk cm4 ile tanısam böle olmazdı belki ama hep eski tadı aradım.. footbal managerla umarım yeni bi baslangıc yaparım..
« Last Edit: 21 Feb 2004 - 03:45:22 by phantom » Logged

KG has a gift for malik sealy, the ring!!!
GriZzLy11
ex-IveRSoN15
Full Member

View Profile
« Reply #5 on: 27 Feb 2004 - 09:44:41 »

wadecim firma mitoz gecirmedi, iki firma anlasmayı bitirip ayrıldı desen daha dogru olcak Wink
Bu çok iyiydi abi  Grin Koptum sabah sabah..Evet bende CM4 serisini sevmiyodum ama bu ayki Level dergisinden aldım patchi çokda güzel hızlandırdı...Ama 3 serisi bi başka Cry Wink

İyi gününde,kötü gününde sapına kadar Memphisliyiz...
GSWarrior
Forumun Kısası
Jr. Member
**

Go Home St.Jean

View Profile WWW
« Reply #6 on: 23 Apr 2004 - 01:11:20 »

Yeni çıkıcak CM'ler hakkında yazılmış iki yazı:

Championship Manager 5

Eidos ile SiGames'in yollarını ayırmasının ardından, Eidos Championship Manager 5'i hazırlatmak üzere Beautiful Game Studios ile anlaştı. Cm5 2004 sonbaharında bizlerle olucak. Bu firma hakkında kısa bir bilgi verelim hemen ; Şu ana kadar yaptıkları tek bir başarılı proje yok !

Cm5'in genel özellikleri ve bize vaat edilenleri tek tek sayalım isterseniz. Öncelikle oyunu hazırlamak için 18 programcı, 3 araştırmacı, 2 üretici, 1 sanatçı, 2 designer ve 1 adet iletişim sorumlusu'nun görev aldığını belirtelim. Gelelim Cm5'in getirdiği yeniliklere ;

BGS (Beautiful Game Studios) Professional Football System (PFS) adında bir program geliştirmiş. Bu gelişmiş program sayesinde oyuncuların boy, kilo, ayak numarası, evli veya bekar olması gibi detaylara girilmiş. Bu detaylar oyunu derinden etkilyecek ve transfer ekranında oyuncunun değerini belirleyecek en önemli unsurları belirlemekte. Medya ile kurulacak olan ilişkilerden de bu sistem sorumlu olucak.

Oyunun tüm istatistikleri yüzde cinsinden bizlere sunulacak ve transferlerde esneklik bu sistem tarafından kontrol edilebilecek. Ek olarak oyuncuların gizli özellikleri olucak fakat bu özellikler yardımcı hocalar tarafından ortaya çıkartılabilecek ki bu bence yeni bir özellik değil, Cm 01/02'den bu yana zaten bu sistem kullanılmakta.

Oyunun getirdiği bir diğer yenilik Antreman ekranını çok daha basite indirgemiş olması. Bu sayede amatör kullanıcılar çok daha rahat bir şekilde antreman programları hazırlayabilecek. Eğer arzu ederseniz antreman programlarını asistanınız veya yardımcı hocalarınızda ayarlayabilecek ve takıma dikte edebilecek.

Cm5'de Cm4 serisinde olduğu gibi 2D maç motorunu kullanacak, bu ekranda fazla bir değişiklik beklenmiyor. Eidos tarafından yapılan resmi açıklamaya göre oyun çok daha hızlı olucak ve bu konuda müşterilerine söz vermekten kaçınmamış durumdalar. Maç ekranındaki en büyük yenilik 90 dakikalık maçın tamamını izleme menüsü. Cm4 serilerinde 63 dakika olan bu süre Cm5'de 90 dakika olarak ayarlanmış durumda. Eğer arzu ederseniz sadece önemli anlarını izleyebilir yada sadece text tabanlı olarak maçı seyredebilirsiniz. İklim ve hava koşulları maçları büyük ölçüde etkileyecek etkenlerden, teknik kapasitesi yüksek takımlarda buzlu zeminler bir hayli sorun çıkartacak ve ona göre bir takım kurmamız gerekebilecek. Ayrıca taraftar seslerine bir çok eklenti yapıldığı ve maç atmosferinin arttırıldığı haberi de bir çok Cm hastasını mutlu edecektir.

Finans modülünde değişen bir şey yok, sadece Yönetim ile kuracağımız diyaloglarda farklılıklar gözlenmekte. Örneğin yönetim sizden sezon öncesi Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu isteyebilecek fakat siz sadece Lig Şampiyonluğu konusunda söz verebileceksiniz. Sezon sonunda eğer verdiğiniz sözü tutarsanız yada söz vermediğiniz halde büyük bir başarı elde ederseniz yeriniz sağlamlaşacak ve maaşınıza zam gelecek. Bunun tam tersi olması'da elbette mümkün.

Kimileri bu oyunu Cm'nin gerçek devamı olarak görebilir fakat Cm'yi yaratan ekip bu oyunu hazırlamıyor, Football Manager 2005'i hazırlıyor ki bu oyun hakkında da inceleme yazımız mevcut. İki oyun arasındaki farkları sizler oyunlar çıktığında daha rahat görebilecek ve seçiminizi rahatça yapabileceksiniz. Benim şahsi görüşüm, Fm2005'den yana. Umarım herşey gönlünüzce olur...

Football Manager 2005

İşte Cm'yi yaratan ekibin hazırladığı oyun, bizlere Cm'nin bir oyun değil yaşam biçimi olduğunu kabullendiren ekibin hazırladığı oyun. Fm2005 hakkında bir çok bilgi elimizde mevcut ve bunların tamamını sizlerle paylaşmak isteğindeyiz, vakit kaybetmeden başlamak en doğrusu olucak sanırım.

Oyunumuz eski seriler gibi gözüksede bir çok yenilik mevcut. Geliştirilmiş arayüz sayesinde menüler arasında rahatça gezinti yapabileceğiz. Ayrıca arayüzü çeşitli internet sitelerinden elde edebileceğiniz Skin&'lerle değiştirebilmek yine sizin elinizde. Oyunun çekirdeği Cm 03/04'deki motorun üzerine geliştirilmiş şekilde monte edilmiş. Bunun anlamı şudur ki ; Bizleri çok daha keyifli günler bekliyor.

Football Manager 2005'de görebileceğimiz bir çok yenilik var, bunlardan bir tanesi de gerçek dünya ile birebir işleyen turnuva ve lig organizasyonları. Bu sayede Lig fikstürü veya Avrupa Kupası maçlarını gerçek tarihlerde, gerçek saatlerde, gerçek rakiplerimiz ile oynayacağız. Bunun oyuna katacağı gerçekçilik hissini anlatmak mümkün değil. Maçlardan sonra verilen klasik istatistiklere bir çok yeni istatistik ve ayrıntı eklenmiş durumda, analizlerimizi çok daha mantıklı bir şekilde yapmamızı sağlayacak bu özellik.

Haberler ekranında, oyuncularımızın Avrupa ve Dünya platformundaki organizasyonlarda elde ettiği başarı veya başarısızlıklarını sergileyen detaylı istatistikleri, kritik ve eleştirileri bizlere ayrıntılı bir şekilde yansıtılacak. Bu sayede oyuncularımız hakkında detaylı bilgi ve fikir sahibi olabileceğiz. Şimdi sizlere aktaracağım yeni özellikten önce bir uyarı yapmak istiyorum. Bu yeni eklentiyi anons etmeden önce herkes emniyet kemerlerini bağlasın ve uçuşa geçtiğimizi bir kez daha hatırlasın. Transfer yapmadan önce danıştığımız oyuncu ajanları bizlere ilgilendiğimiz futbolcu hakkında çeşitli video klipler gönderecek. Bu kliplerde oyuncunun performanslarını 2D maç motorunda izleme şansımız olacak ki, yorumu size bırakıyor ve iniş için kule'den izin istiyorum.

Yine yararlı bir eklenti yapılmış Fm2005'e. Eski serilerde Yardımcı Hocalar (Coach)'lar oyuncular hakkında kişisel fikirlerini belirtebilmekteydi fakat takımın bütünü hakkında yorum yapamamakta idi. Artık takımın bütünü hakkında yorum yapabilecekler ve takviye ihtiyacı olup olmadığını hatta sistemi sorgulayabilme insiyatiflerini kullanabilecekler. Bu mükemmel özellik de bizim işimizi olabildiğince kolaylaştıracak. Burada önemli olan Yardımcı Hocaları iyi seçebilmemiz çünkü bize katacakları büyük artılar var. Eğer Yardımcı Hocanızın yararlı olmadığını düşünüyorsanız, İş Merkezi'ne başvurabilecek ve yeni Yardımcı Hoca talebinde bulunabileceksiniz. Boşta olan Yardımcı Hocalar'dan birini size kiralayacak bu merkez, bu da yeni bir özellik.

Biraz önce kuleden iniş izni istemiştim ama vazgeçtim kule yeniden kalkıyorum ben müsadenle. Bir oyuncudan memnun değilsiniz, çağırıyorsunuz ofisinize ve gel biz kontratını karşılıklı fes edelim, ikimizde zarar görmeyelim diyebiliyorsunuz. Bu mükemmel yenilik ise harcamalarınızı kontrol altına almanızı sağlıyor. Genç oyuncularınızı liginizde bulunan takımlarla temasa geçerek kiralayabiliyor ve tecrübe kazanmasını sağlayabiliyorsunuz. Herşey iyi güzel ama ben zekamı oyuna yeterince aktaramıyorum diyenlere müjdemiz var ! Artık akıl oyunları yapabileceğiz rakiplerimize. Diyelim ki zirvede bir takım ile sıkı bir çekişme içindeyiz. O takımın menejerini basına karşı eleştirebiliyor yada takımı hakkında stres yaratacak spekülasyonlar ortaya atabiliyorsunuz. Bu sayede rakibimiz medya ile boğuşuyor iken biz kendi işimize bakıyor ve engelleri bir bir atlayabiliyoruz. Şimdi Football Manager 2005'e eklenen özelliklerin geneline bir bakış atalım, kule ben hala havadayım ve yakıtım bitmek üzere. Sizce ne yapmalıyım ?

- Lütfen piste inin ve haddinizi aşmayın Pilot XX.
- İyi güzel söylüyorsunuzda SiGames buna izin vermiyor...
- SiGames'te kim ?
- Bizi havada esir alan ekip.
- Uçağı teröristler mi ele geçirdi ?
- Hayır, nefes alma nedenimiz bizleri havada tutuyor...

Gerçekten abartmıyorum sevgili okurlar, ve geçiyorum detaylara.

- Oynanabilir 43 ülke.
- 140'dan fazla lig ve 100'den fazla turnuva organizasyonu.
- Yıldız ve B Takım Turnuvaları.
- 235.000'den fazla oyuncu ve teknik kadro hemde 145 farklı ülkeden.
- 14.000'den fazla klüp, 3.000'den fazla menejer.
- Tüm dünya'da 2500'den fazla araştırmacı.
- Geliştirilmiş 2D Maç Motoru.
- Geliştirilmiş Spiker Yorumları.
- Medya ile daha fazla etkileşim.
- Baştan yaratılan sakatlık sistemi.
- Geliştirilmiş gözlemci sistemi.
- Futbol'un değişen yüzünü yansıtan geliştirilmiş finans modülü.
- Geliştirilmiş Multiplayer özelliği.
- Daha gerçekçi ödül sistemi.
- 18 yaş altı takımlar için turnuva ve organizasyonlar.

Üzerine fazla konuşamayacağım çünkü yenilikleri sizlere aktarmaktan bitap düştüm. Gerekirse yazıyı bir kaç defa okuyun ve neler anlatmak istediğimi iyice idrak edin, yepyeni bir dünya'ya giriyoruz. Kalabalığız ve içimizdeki futbol ateşi yaşama nedenlerimizden, fazla beklemeyeceğiz 2005'deki devrime hazırlanalım.

- Kule ben gidiyorum.
- Nereye ?
- SiGames'in yarattığı yeni dünya'ya.
- Basınç senin aklını yitirmene neden olmuş.
- Gayet sakinim ve mantıklı düşünebiliyorum, ayrıntıları www.sigames.com ve www.soccercenter.net adresinden takip edebilirsin.

www.soccercenter.net'ten alıntıdır
seko
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #7 on: 29 Jun 2004 - 19:53:21 »

Bildiğim kadarı ile oyun 1 Ağustos'ta çıkıyor. HAdi hayırlısı Grin
Marbury#3
Newbie
*

Stojakovic!!The 3 Point! (resimle alakası yok ama)

View Profile
« Reply #8 on: 30 Jun 2004 - 00:34:41 »

Yazılılar bittikten sonra oynanabilecek en iyi oyun!Aşığım ben bu oyuna ve yenilikler de açıkçası adrenalimi arttırdı!:)Fakat ne yazık ki seneye lise3 öğrencisiyim!!!Ve bilgisayar evden gidio:(((Allah kahretsin yaaa..Neyse zaman buldukça ben yine oynarım bu oyunu..Umarım yeni birliktelik işe yarar ve oyun çok daha güzel bi hale gelir.. Smiley
the laker
Newbie
*

www.batug.com

View Profile
« Reply #9 on: 3 Jul 2004 - 00:58:37 »

FM 2005'te oyuncuların resimleri de olacakmış.Altyapıdan yeni oyuncular çıktığı zaman ne olacak?Herhalde 2030 yılında resim falan kalmayacak.

GSWarrior
Forumun Kısası
Jr. Member
**

Go Home St.Jean

View Profile WWW
« Reply #10 on: 5 Jul 2004 - 12:37:33 »

Bildiğim kadarı ile oyun 1 Ağustos'ta çıkıyor. HAdi hayırlısı Grin

Marc Duffy fm'nin 2004 yılının son çeyreğinde çıkacağını söylemişti.Kesin bi tarih verdiği yok yani.Yoksa senin fm den ajanların var da bizim mi haberimiz yok???
seko
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #11 on: 5 Jul 2004 - 14:13:37 »

Marc Duffy fm'nin 2004 yılının son çeyreğinde çıkacağını söylemişti.Kesin bi tarih verdiği yok yani.Yoksa senin fm den ajanların var da bizim mi haberimiz yok???

ben eksi sözlükte okudum walla
gokTurk
Jr. Member
**

bir deli coşku insanı..

View Profile
« Reply #12 on: 7 Jul 2004 - 13:27:37 »

SI Games in yapacağı FM2005, Eidosun yapacağı CM5, EA Sports un yapacağı çok daha büyük bi database ileTCM2005. Önümüzdeki sene oynuycak çok güzel 3 tane oyunumuz olcak. ama sanırım çoğunlukla cm nin gerçek devamı olan FM2005i oynuycaz.

alvin maker
Pro. Member

josé

View Profile
« Reply #13 on: 23 Jul 2004 - 16:16:15 »

çok ii özetlemişsin durumu ama fotolar falan konmuş sslere baktım
herkesin fotosunu bulamıycaklar sçcaklar

the_alorak
Newbie
*

NukleER

View Profile WWW
« Reply #14 on: 8 Sep 2004 - 22:11:01 »

çok ii özetlemişsin durumu ama fotolar falan konmuş sslere baktım
herkesin fotosunu bulamıycaklar sçcaklar
galiba bulurlar(şimdikiler içinde yeni çıkanları ise bizden yapıyorlar, yani mesela bi site var kendi doğum tarihinizi ve resminizi yollluyorsunuz kayıt oluyorsunuz.mesela ben oldum ve oyunda ileride ben de olacağım.(89 doğumlu olarak) eğer daha büyükseniz teknik drektör olarak boştasınız-

Jermaine, Randolph, Darious, Derek ve Sebastian.
Seni unutmayacağız RaSheed.
Pages: [1] 2 3 4 ... 7  All
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  Championship Manager  |  Topic: Football Manager 2005 « previous next »
    Jump to: