Welcome, Guest. Please login or register.
17 Nov 2018 - 05:26:46
Google
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Diğer Sporlar  |  Formula 1  |  Topic: Formula 1'den Son Haberler 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 [4] 5  All
Author Topic: Formula 1'den Son Haberler  (Read 33658 times)
Efemerid
Sr. Member

It's My Turn

View Profile
« Reply #45 on: 19 Mar 2016 - 13:57:01 »

Sıralama turları beklenenden daha az heyecanlı oldu ki herhalde Vettel'e araçtan in sözü de tüm heyecanı bitiren cümle oldu. Son saniyeye kadar heyecan beklerken yine çok dominant girdi Merc'ler. Yarışı görmek lazım ama pek de bir şey değişmez kaantimce.

...just one more peaceful day...
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #46 on: 29 Aug 2016 - 10:36:12 »

dün belçika yarışı denk geldi gece yarısı son 10 turu filan izledim.
1. çekimler inanılmaz güzel geldi ve pist -çekimlerden mi bilmem- acayip hızlı gözüküyordu. yarıştan değil de çekimlerden heyecanlandım valla.
2. vettel; alonso ve bottas'ı çok rahat geçerken arkadan gelen kimi bir türlü yakalayamadı bu ikiliyi. iki ferrari arasında bu kadar fark var mı? yoksa sürücü ile alakalı bir şey mi?
BabyShaq
Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #47 on: 29 Aug 2016 - 19:42:46 »

dün belçika yarışı denk geldi gece yarısı son 10 turu filan izledim.
1. çekimler inanılmaz güzel geldi ve pist -çekimlerden mi bilmem- acayip hızlı gözüküyordu. yarıştan değil de çekimlerden heyecanlandım valla.
2. vettel; alonso ve bottas'ı çok rahat geçerken arkadan gelen kimi bir türlü yakalayamadı bu ikiliyi. iki ferrari arasında bu kadar fark var mı? yoksa sürücü ile alakalı bir şey mi?

1- Hızlı bir pist zaten ama Eau Rouge virajı başlı başına efsane bir viraj, eğimden ve birden fazla viraj yüzünden çok farklı ve seyir zevki yüksek oluyor. F1 ve normal araç farkını göstermesi açısından bu video gayet yararlı:
https://www.youtube.com/watch?v=K2cNqaPSHv0

2- Pit stratejilerini hatırlamıyorum ama lastiklerini yeniliği çok fark yaratıyor. Yarışın başındaki kaza nedeniyle Kimi'nin aracının tabanında hasar vadı, aerodinami kaybı olmuş bu yüzden. Bunları hariç tutarsak da genel olarak Vettel, Kimi'den daha hızlı açık şekilde.
drexler
Uma Thurman
Veteran
Sr. Member

bu kalp seni unutur mu?

View Profile
« Reply #48 on: 31 Aug 2016 - 11:17:41 »

videoyu izleyince hakkinen'in o virajın devamında schumi'yi tur bindirirken geçişi aklıma geldi.

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #49 on: 31 Aug 2016 - 16:39:08 »

bu da iyiymiş: https://www.youtube.com/watch?v=z5mRiY6Hmhc
drexler
Uma Thurman
Veteran
Sr. Member

bu kalp seni unutur mu?

View Profile
« Reply #50 on: 31 Aug 2016 - 19:30:17 »

abi onun da hası bu aslında ya remake yapmışlar

https://www.youtube.com/watch?v=CZMgXZKD9hM

mVy
keeper
Jr. Member
*

View Profile
« Reply #51 on: 2 Sep 2016 - 09:53:18 »

abi onun da hası bu aslında ya remake yapmışlar

https://www.youtube.com/watch?v=CZMgXZKD9hM

Ben Monza'da yapilmistir diye tahmin etmistim ama Imola'da yapilmis ilginc sekilde. Saniyorum biraz daha aerodinami gerektiren ve virajlarin daha one ciktigi Imola'yi o sebeple secmisler.
piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #52 on: 28 Nov 2016 - 06:11:52 »

Sezonun Nico Rosberg'in şampiyonluğu ile kapanmış olmasına çok seviniyorum.  Bence 2 sene önce takımı tarafından haksızlığa uğramıştı. Bence Mercedes o sene Ecclestone ve Formula 1'e hakim ingiliz üst aklının etkisiyle açıkça Hamilton'u seçmişti o sene..  O yüzden bu sene hakettiğini aldı Rosberg bence..   Çok da iyi yarışlar çıkardı. Hamilton aracım dayanıklı değil diye ağlasa da sezonun ilk yarısında Bitirdiği yarışlarda bile net olarak üstün taraf Rosberg'di..  Sezonun geri kalanında ise kendi alanına çekilip savunma yaptı ve hiç hata yapmadan bitirdi sezonu.

Sezonun geneline bakarsak her ne kadar Mercedes'in mutlak dominasyonunda geçse de zevkli ve daha önemlisi gelecek için umut vaad eden birçok yarış ve olay yaşandı..  En başta Verstapen tabiki..  18 yaşında henüz Formula ! in politikasından, siysetinden bihaber ve katıksız bir yarış pilotu. Bilgisayar oynu oynar gibi araç kullanıyor Sanki çarpsa bile devam edecekmiş gibi.  Son yarışa kadar da hep öyle oldu. İki yarıştır bize en geriden gelip neler yapabileceğini gösteriyor.  hem yağmurda hem kuru da.. Şimdiden onu seneye izlemek için can atıyorum..

Renault motoru da bu sene beklenenin çok çok üstünde iyiydi. Bu sayede Red Bull sezon öncesi beklenenin aksine çok iyi bir sezon geçirdi. Tabi Newey'in tekrar çizim masasının başına geçmesinini de büyük payı var bu işte. Seneye aerodinamik kurallarında çok büyük değişiklikler var. Motorların giderek performans olarak birbirine yaklaştığını da hesaba katarsak Red Bull Newey ile şapkadan yine bir tavşan çıkarabilir.  Tabi Mercedes'in de çok iyi bir dizay ekibi var. Bu sene özellikle dominasyonun altında motor gücünden çok aerodinamik üstünlük ön plandaydı bence.

Seneye büyük lastikler ve daha güzel araçlar göreceğimizi umuyorum. O benim çok sevdiğim 80'lerin sonundaki araçlara benzeyen dizaynlar çıkar umarım. Geniş lastikler Formula 1' e yakışıyor.

Form a Fuckin\\\' Wall
BabyShaq
Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #53 on: 28 Nov 2016 - 15:06:13 »

Rosberg'in hakederek şampiyon olduğuna katılıyorum. Son yarışlarda yeterince hızlı gözükmedi ama bunun taktik gereği olduğu açık. Hak ederek şampiyon oldu daha az yarış kazanmasına rağmen. Onun kazanmasını istediğimden Verstappen ile mücadelesinde ben bile çok heyecanlandım, takımının halini düşünemiyorum. Bu arada son yarışta çoğu kimse Hamilton'u kasten yavaş gittiği için eleştiriyor ama önce olan pilot olduğu için tempoyu istediği şekilde ayarlaması doğal.

Verstappen açık ara sezonun yıldızıydı ama çok bariz bir şekilde kayrılıyordu komiserler tarafından bence. Şampiyon pilotlar gibi geçişler esnasında rakibi çarpmaya zorluyor, aslında motorsporlarının doğasında bu var ama son yıllarda F1 kasten ehlileştirildi. Eski heyecanı geri getirdiği için bu tür pilotajına fazla ses çıkarmadılar bence. Seyir zevkini üst düzeye çıkardığı kesin. Red Bull gerçekten de pilot yetiştirme işini çok iyi yapıyor (2 takıma sahip olmanın avantajıyla). GP2'de de kendi pilotları şampiyon oldu galiba. Geleceğin Dünya Şampiyonu olması kesin. Tahminimce seneye Mercedes yine şampiyon olur ama Red Bull biraz daha hızlanırsa Verstappen'in şampiyonluk mücadelesini izlemek çok keyifli olacaktır.

Massa'nın vedası güzel götüntüler oluşturdu son yarışlarda. Button'ın kararsızlığı tam tersi yönde kötü oldu. Bi geri döneceğim dedi, bi bırakabilirim dedi. 2018'de yarışmaya dönmezse çok saçma bir şekilde veda etmiş olacak. McLaren'de inşallah biraz düzelir çünkü yeni pilotlarına da çok hızlı diyorlar.

Ferrari umutsuz vaka gibi gözüküyor. Takım kötü gidince Vettel de çok ağladı. Kimi bu yıl hızlıydı, Vettel'i sıralamalarda geri bıraktı. Yarış kazanmamaları kötü oldu. Seneye de şampiyonluk uzak gibime geliyor, inşallah yanılırım.
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #54 on: 28 Nov 2016 - 18:07:33 »

rosberg'in kazanmasına sevindim, daha önce de haketmişti bence. verstappen'i ben de herkes gibi beğeniyorum ama bütün yarışların favorisinin belli olduğu, mercedes hata yapmadıkça diğerlerinin şansı olmayan bir f1 beni çekmemeye başladı. umudunuzu kırmak istemem ama bu sezon sadece 1 yarışı mercedes kazanmadı, onda da hamilton motor sorunu yaşarken rosberg startta kaza yapmıştı. hadi bunu geçiyorum, f1'de dönem dönem böyle dominasyonlar görmeye alışkınız ama eskiden sonuçların domine gözüktüğü dönemlerde bile en azından bir rekabet ortamı vardı. şu anda mercedes kimi seçerse o şampiyon oluyor. merak edip son 10 yıla baktım ve bu sezon bir takımın kazanma yüzdesi en yüksek olduğu sezon çıktı, 2. ve 3. sezonlar ise geçen 2 yıldaki mercedes'in 3'er yarış vererek kazandığı yıllar. vettel üst üste 4 yıl kazandığında bile red bull'un böyle bir dominasyonu olmamış. f1 2000'li yıllarda seyir zevkini arttırmak için ne yaparsa yapsın rekabet olarak geri gidiyor ve bu sebeple ortaya çıkan ürün daha keyifli bile gözükse temelde onu izleme şevki kalmadığı için popülarite giderek azalıyor. açıkçası sonuçları önceden belli olan wwe gibi bir noktada benim için, onu da çocukluktan kalma alışkanlıkla büyük ppv'leri falan olduğunda izliyorum. f1'de de artık yarış seçmeye başladım. sıralamaları izlemeyi uzun süre önce bıraktım zaten, sevdiğim pistlerdeki yarışları mümkün mertebe izlemeye çalışıyorum ama yıllardır süregelen tek takım dominasyonu beni f1'den yavaş yavaş kopartmaya başladı sanıyorum.
BabyShaq
Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #55 on: 2 Dec 2016 - 16:21:26 »

Taze şampiyon Rosberg F1'e veda edip emekliliğini açıklamış Shocked
http://en.f1i.com/news/83361-breaking-rosberg-retires-formula-one.html
http://www.motorsport.com/f1/news/newly-crowned-champion-rosberg-retires-from-formula-1-856112/?s=1
Efemerid
Sr. Member

It's My Turn

View Profile
« Reply #56 on: 2 Dec 2016 - 20:38:57 »

Vay vay, hiç konusu olmayan bir ayrılık, çok ilginç...

...just one more peaceful day...
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #57 on: 4 Dec 2016 - 19:31:24 »

hamilton kına yaksın, onun takım içinde istediği gibi at koşturup kafasına eseni yapmasına ortam sağlayan mercedes için de umarım gelecek yıl çöküş sezonu olur
Cordoba
Newbie
*

View Profile
« Reply #58 on: 1 Feb 2017 - 20:02:03 »

Smart Spor kanalında, bıkmadan  her akşam son yarışı gösteriyorlar. Her karesi ezberledik artık yaw.
Slamduncan
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #59 on: 3 Feb 2017 - 03:38:26 »

Her akşam? Gündüz + gece ? Hayir ara tatili evde geçireyim dedim ne zaman maç var mı diye açsam karşıma çıkıyor. Yayın akışına bakmaya korkuyorum ama günde 3 sefer bile yayımlıyor olabilirler.
Pages: 1 2 3 [4] 5  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Diğer Sporlar  |  Formula 1  |  Topic: Formula 1'den Son Haberler « previous next »
    Jump to: