Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /storage/content/61/1004561/batug.org/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3 Gecenin Maçı 2013 -2014
Welcome, Guest. Please login or register.
1 Dec 2021 - 00:54:16
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Portland Trailblazers  |  Topic: Gecenin Maçı 2013 -2014 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 [3] 4 5 6  All
Author Topic: Gecenin Maçı 2013 -2014  (Read 30977 times)
Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #30 on: 25 Nov 2013 - 18:47:19 »

SOS hesaplama yöntemi uzun ama kısaca şöyle anlatayım takımların birbiriyle oynadığı maçlara göre kendini şekillendiriyor. her maç oynandığında 30 takımın ratingi de değişiyor, çünkü herkes bi şekilde birbiriyle oynamış oluyor.
mert, tırt dediğimiz takım bizle oynarken tırt ama başkasını yenince tırt değil. suns 7-6 başlamış, savunma yapan abc basketbol oynayan bi takım ben de beğeniyorum. ama gidip 2 defa kings e yenilmişler. demek ki sacto tırt değil o kadar, diğer maçları tek tek tartışamayacağım.  sos mos anlamam diyip tırt mırt diye ayrıştırmak da iyiymiş.

drexler
Uma Thurman
Veteran
Sr. Member

bu kalp seni unutur mu?

View Profile
« Reply #31 on: 25 Nov 2013 - 18:56:17 »

delikanlı gibi çık 'ben bu takıma mahçubum' de olay kapansın mert.

mc
Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #32 on: 25 Nov 2013 - 18:58:25 »

abi ben portland'ın durumunu küçümsemiyorum. bravo hageden, güzel top oynuyo çocuklar. ancak şu sonuçtan gazı alıp play-off'a kesin kalır, sonrasını düşünelim falan tarzı bi yaklaşım bence hatalı. portland'ın ilk 5 pivotu ve mo-will dışında benchi herhangi bir iddiadan söz etmek için yetersiz. bi punduna getirip kimseyi kaybetmeden(pick + fillerla falan mesela) ömer + yedekten gelecek bir skorer wing bulsalar, mccollum da gelip biraz kenardan katkı verse bişeyler düşünmeye başlarız ama şu anda ciddi eksikleri var ve bu eksikler sezon ilerledikçe onların canını yakacaktır.

mesela ben de bizim takımın yaptığı sürprizden hoşnutum tabii ama diğer taraftan bunların geçici güzellikler olduğunu, sezonu muhtemelen worst 5 içinde tamamlayacağımızı biliyorum. şu anda ligin henüz cicim ayları, ocak ortalarından sonra işler kızışmaya başlayınca duruma bakalım bi de abi.

benzer düşünüyoruz aşağı yukarı, ben de sezon ilerledikçe "eventually", portland'ın playoff'un son bi-iki spot'unu kovalayan, phoenix'in de lottery top 5'ini kovalayan bir takım haline gelmesini bekliyorum. öte yandan dorell wright fena bir bench oyuncusu değil, cj mccollum izlediğim videolarıyla, draft öncesi röportajlarıyla falan içimi açan bi adamdı. o bahsettiğin civcivli zamanlarda, bench süreleri de kısıldıkça, çok da defekt olmaz portland bench'i. robin lopez konusunda ise katılamayacağım, hiç de fena bir oyuncu değil, bence. lma'ya iyi fit olabilecek partner tipinin, ikinci sınıf bi adamı gibi görüyorum. birinci sınıfını da çekirdeği bozmadan alması imkansız portland'ın.
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #33 on: 25 Nov 2013 - 20:20:40 »

SOS hesaplama yöntemi uzun ama kısaca şöyle anlatayım takımların birbiriyle oynadığı maçlara göre kendini şekillendiriyor. her maç oynandığında 30 takımın ratingi de değişiyor, çünkü herkes bi şekilde birbiriyle oynamış oluyor.
mert, tırt dediğimiz takım bizle oynarken tırt ama başkasını yenince tırt değil. suns 7-6 başlamış, savunma yapan abc basketbol oynayan bi takım ben de beğeniyorum. ama gidip 2 defa kings e yenilmişler. demek ki sacto tırt değil o kadar, diğer maçları tek tek tartışamayacağım.  sos mos anlamam diyip tırt mırt diye ayrıştırmak da iyiymiş.

abi suns'ın 7-6'lık başlangıcı işte zaten bu sos sisteminin saçmalamasına yol açıyor. suns kadro kalitesi olarak bu ligin en kötü 3, bilemedin 5 takımından biri mi, evet. bu takımın sezon başında sürpriz galibiyetler alıp geçici(!) bir süre %50'nin üzerinde kalması sonucunda portland "%50'nin üzerindeki takımı yendi" oluyor. o yüzden bu sos ratingi sezon başında ciddiye alınacak bişey değil. sezon sonunda bakalım bi de portland'ın yendiği takımların galibiyet yüzdesine, ondan sonra gelip karşılaştıralım. bu arada tırt faktörü de en iyi kıyaslama yöntemlerinden biridir bence.

portland'ı itin götüne falan soktuğum da yok. bence bugünkü şartlar aynı kalırsa play-off'a en iyi ihtimalle 7-8'den ucu ucuna kalır, 1. turda gümlersiniz. eğer rakipleriniz biraz kımıldanırsa play-off'a giremeyebilirsiniz bile, zira siz zaten şu anda pik performanstasınız, daha üstüne çıkabileceğinizi düşünmüyorum. ulan şu da biraz böyle oynasa denilecek bi adam göremiyorum kadroda.

@mc

abi wright benim de özellikle warriors'tayken tuttuğum bi adamdı ama 76ers'dan beri ciddi katkı vermiyor. hızlı tempoda üçlük atacak bi adam wright, portland'ın aradığı kan değil. ha, mccollum'un söylenenlere bakılırsa aranan adam olma ihtimali var ama ağır bi sakatlıktan gelecek çaylak için ilk sezon pek kolay geçmeyecektir, bu sezon için beklentileri yükseltmeye gerek yok. robin lopez konusunda ben de hemfikirim, kötü oyuncu değil, lma'ya partner olabilecek tipin 2. sınıfı. zaten sıkıntı da ikinci sınıfı olmasından kaynaklanıyor. her pozisyonda ligin kalburüstü adamlarına sahipken 5 numarada sırıtıyorlar. robin lopez yedekten gelen uzun olup 20-25 dk oynasa süper faydalı olabilir ama ilk 5'te güvendiğin adam olunca haliyle iddianı biraz düşürüyor. onun birinci sınıfı ömer, sağlam chandler falan oluyor zaten. portland 1st rounder'ının yanına bi iki genç (leonard+biri) koyarsa ömer'i alabilir veya 3. bir takımdan ömer'i almaya yetecek bir pf kopartabilir diye de düşünüyorum ayrıca.
Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #34 on: 25 Nov 2013 - 21:09:50 »

eee broklyn de 3-10 yada bucks 2-10 kalacak değil. sanki phoenix ile 14 kez oynadık da ranking allak bullak oldu. hayır bi de durum 1-1 yani, 2 maçı da biz almadık.

Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #35 on: 25 Nov 2013 - 22:57:50 »

brooklyn 3-10 kalacak değil ama portland brooklyn'le deron williams, brook lopez ve ak47 yokken oynadı. bucks ise gözüken o ki play-off'u kaçıracak bir takım.

portland'ın sezon başı fikstürünün kolay olduğunu söylemek neden bu takıma karşı yapılmış büyük bir saygısızlık gibi algılanıyor, anlamıyorum. bir kere ortada çok basit bir mantık var, onun üstünden hareket edelim: sezon başında bu takım için herkes batı'da play-off mücadelesinin içinde olur/play-off yapar dedi, doğru mu? şampiyonluğa oynar diyen var mıydı? hayır. hakkındaki projection "play-off'a girer" olan bir takım lige 12-2 başlamışsa, maçların ne olduğunu bilmeseniz bile bir tahmin yapmanız gerekse "herhalde kolay fikstürle oynadılar" dersiniz. kaldı ki maçlar ortada.

portland iyi takım ve çok da düzgün basketbol oynuyorlar; bunu kimse inkar etmiyor zaten. ayrıca son iki maçta (birinde bulls'un b2b oynaması ve rose'un sakatlığının büyük etkisi olsa da) büyük karakter koydular ortaya. fakat khazad'ın da dediği gibi, muhtemelen zamanla daha gerçekçi bir dereceye oturacaktır bu takım.
Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #36 on: 26 Nov 2013 - 00:06:05 »

brooklyn sadece bizle mi o adamlardan eksik oynadı ? brooklyn ismi geçti çünkü mert  bi teoriyle phoenix 7-6 diye sos hesabının çuvalladığını söyledi. o maçta kimin oynayıp oynamadığının alakası yok konuyla. bu arada açıklık getireyim ben fikstür hakkındaki çok kolay yorumlarına karşı yazıyorum, zaten verdiğim linkte lig ortalamasının altında bi kolaylıkla başladığımız görülüyor. fikstür zor demiyorum ama bu fikstür çok kolay hatta 'ben böyle bişey görmedim' diye aktarılması çok komik. 

buarada rose'un sakatlığının büyük etkisi nedir çözemedim ben. rose sakatlandığında maç berabereydi zaten ve biz 21 sayılık farkı eritmiş kontrolü ele almıştık. yerine giren hinrich de çok etkili oynadı. olay b2b oynamaksa herkes oynuyor 4-0 yapmışız b2b 2. maçlarda. her maça kılıf bulmak işte buradan başlıyor. bende başlarım şimdi anlatmaya denver gibi ligin en zor deplasmanlarından birinde maç kazandıktan sonraki gece spurs ü yendik(tek mağlubiyetleri). toronto deplasmanında maç uzatmaya gitmesine rağmen ertesi gün dışarda brooklyn i yendik, yok efendim 4 maçlık deplasman serisinin sonunda bucks ı evinde 82 sayıda tutup yendik, vs. vs. böyle nba sezonu bitmez beyler. Herhalde zamanla gerçekci dereceye oturacak sezonu 72-10 bitirecek değiliz, sezon öncesi benim projection 43-47 galibiyet arasıydı şimdi 46-50 diyorum.

ocean
Newbie
*

View Profile
« Reply #37 on: 26 Nov 2013 - 00:25:36 »

sezon öncesi playoff yapamaz diyordum ben portland için. hücumu zaman zaman sıkıntıya girebilen bir takım. buna en büyük neden batum'un ve bench'in yapamadığı katkı. batum %41 Wesley Matthews %52 üçlükle başlamış sezona ayrıca matthews 20 PER %56 saha içi isabetiyle geçmiş 14 maçı. matthews bunu sürdürebilirse bence takımı onun etrafına kurmak lazım bir de savunma yapıyor üstüne. 7-8 playoff resmiyle bitirirlerse gayet başarılı bir sezon olur.
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #38 on: 26 Nov 2013 - 01:46:37 »

Herhalde zamanla gerçekci dereceye oturacak sezonu 72-10 bitirecek değiliz, sezon öncesi benim projection 43-47 galibiyet arasıydı şimdi 46-50 diyorum.

Zaten sen de bir Portland'lı olarak 12-2'yle lige başlayan takım için bunu söylüyorsan, geride kalan fikstürün büyük bölümünün kolay bir fikstür olduğunu kabul ediyorsun demektir. Farklı şeylerden bahsetmiyoruz yani, o yüzden maçların detayına girmeye gerek yok.
Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #39 on: 26 Nov 2013 - 02:08:59 »

hayır form durumumuzun yüksek olduğunu ve daha önceki postumda yazdığım gibi ortalamanın biraz altında bir fikstürle oynadığımızı  söylüyorum, matthews bir çok verimlilik istatistiğinde ligin zirvelerinde artı takım olarak yaptığımız savunmayı son 10 yıldır hiç yapmadık ve bu böyle gitmez. spurs ve pacers da 75 galibiyet hedefi koysun o zaman. ne güzel mantık hesabı yapmışsın. bu gece mo williams cezalıymış bu arada kaybedersek de kazanırsak da güzel kılıf oldu bak. bu maça da hikaye çıktı.  ha bi de chandler sakat, kazanırsak yarım galibiyet yazsınlar bize.

Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #40 on: 26 Nov 2013 - 02:30:17 »

indiana ve san antonio'nun fikstürleri de kolaydı şu ana kadar, dileyen açıp bakabilir. portland'a dönersek, benim gözümde 12-2'yi fikstürün kolaylığına bağlamakla, form durumu + ortalamanın biraz altında fikstüre bağlamak arasında çok fark yok. zaten nispeten kolay maçlar bir takımı ve oyuncularını beklenenden daha formda gösterebilir.

neyse... artık böyle çok hassas konular tartışılıyormuş gibi üslubun birden değiştiği noktalarda yazasım gelmiyor.
sannti
Pro. Member

View Profile
« Reply #41 on: 26 Nov 2013 - 16:21:25 »

2012-13 gecenin maçı topiğinin sayfa sayısına bu sezon aralık gelmeden ulaşmak üzereyiz. hazmedilemiyoruz.

Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #42 on: 28 Nov 2013 - 11:53:31 »

Phoenix, Portland'a fark attı ve şimdi Mert gelecek.

Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #43 on: 28 Nov 2013 - 14:14:23 »

yok abi ben dün gece geldim geleceğim kadar Deli
BLAZERSEVER
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #44 on: 3 Dec 2013 - 00:12:57 »

Bugün Pacers karşısında boyumuzun ölçüsünü alacağız, bakalım göreceğiz neymiş.
Pages: 1 2 [3] 4 5 6  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Portland Trailblazers  |  Topic: Gecenin Maçı 2013 -2014 « previous next »
    Jump to: