Welcome, Guest. Please login or register.
6 Jun 2020 - 15:05:59
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2013 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Miami Heat - San Antonio Spurs (NBA Finali) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Kaç kaç?
4-0 - 3 (6.7%)
4-1 - 1 (2.2%)
4-2 - 10 (22.2%)
4-3 - 3 (6.7%)
3-4 - 9 (20%)
2-4 - 15 (33.3%)
1-4 - 2 (4.4%)
0-4 - 2 (4.4%)
Total Voters: 45

Pages: 1 ... 8 9 10 [11]
Author Topic: Miami Heat - San Antonio Spurs (NBA Finali)  (Read 41124 times)
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #150 on: 22 Jun 2013 - 11:18:52 »

benim anlamadığım manu dan ne bekliyorsunuz? adam ilk senesinden beri böyle; dengesizliği onun farklı yönü zaten. bir önceki hücum topu tribüne atar sonra kalkar 8-9 metreden üçlük atar.

kimseye söylenmeye gerek yok 6.maçın son anlarından buraya getirirsen olacağı budur. benim en kızdığım nokta chalmers öküzünden son iki maçta bu kadar sayı yemekti.
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #151 on: 22 Jun 2013 - 11:39:55 »

Manu. neredeyse en başından beri sanki sistemin dışında bir role sahip ortalığı bulandıran oyuncuydu. mesela 2005 finallerinde filan hatırlıyorum, top manu'nun elindeyken rahatlıyordum. Manu o zaman da 1'e 5 girişiyordu. Ama o zaman 28 yaşındaydı şimdi 36. Vücut o kadarını kaldıramıyor haliyle. Özellikle son 2 yıldır artık olmuyor. Yeni Manu, eski Manu gibi oynayamaz. Ona göre rol biçilmeli. Artık topu eline aldığında "acaba 9 metreden üçlüğe mi kalkacak, yoksa 'ben tek siz hepiniz' mantığıyla hücum mu edecek" diye geriliyorum.

Manu'nun biraz durulmasını bekliyorum.

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #152 on: 22 Jun 2013 - 12:43:24 »

durulacağını sanmıyorum abi onu bir kalıbın içine sokmak zor. en kolayı emeklilik Smiley veya gelsin beşiktaş'a laz usagi
BlackandWhite
Pro. Member

Sefasini surduk;cefasini cekeriz

View Profile
« Reply #153 on: 22 Jun 2013 - 15:44:40 »

Manu konusunu blastrula cok iyi aciklamis. Oyunu evrimleyebilecek adam Manu ama su yaptigi hatalari 19 yasindaki adam yapmaz sorun burada.Deli dolu olma ile salakligin cizgisini asti ki zaten itirazlar burada yukseliyor
Duncan daki oyun evrimini beklemek haksizlik olur ama kararinda bir ginobili herzaman icin lazimdir

Melankolige bagladik belki ama green in tweeti gecenin en anlamli tweeti gibiydi

"My goal is to try to get Timmy and Manu to come back for one more...either way we will come back stronger/better...we won't let you down"

<br /><br /><br />
reignman
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #154 on: 22 Jun 2013 - 16:03:31 »

Miami büyük bir uğraşla pota altına birilerini getirmeye çalışacak belki Oden'e şans verebilirler ama sakat bir tercih olur. Andersen'i koruyup Joel'i amnesty edebilirler. Spurs'a Parker'a iyi bir yedek lazım. Bence McGrady'i denemekten çekindi Pop ama adam zeki basketbolu bilen adam normal sezonda denenmeli ama skor yükünden çok yaratıcılığından yararlanılmalı. Green oyununa birşeyler katmalı yoksa kendisine her önlem alındığında böyle oynarsa Novak olur.

Son yıllardaki en güzel liglerden biriydi. Seneye ne olur demek çok güç ama Clippers Del Negro'dan kurtuldu. Paul kalırsa tehdit olurlar mı? Howard ne yapacak ? Lakers'dan pek beklentim yok açıkcası ama hamlelerle durumu değiştirebilirler mi ? Draftan vasat görünüyor şu anda ama dengeleri değiştirecek bir performans çıkacak mı ? Rose nasıl dönecek ve bu Bulls'a nasıl yarayacak ? Göreceğizde playofflara daha çok var arada naapsak ? Nba 2k14 Cheesy

Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #155 on: 23 Jun 2013 - 03:23:06 »

Bu yıl Manu'nun Duncan'ın 1,5 katı ücret almış olması ise ayrıca ironik ve eleştirilmesi gereken bir olay.

Spurs'ün izleyeceği yol belli, Manu ile cüzi bir ücrete anlaşabilirler, Manu iyi para isterse yol versinler şu aşamadan sonra. Spurs her ne kadar yıllardır yaşlı takım diye adlandırılsa, Duncan yaşlansa da genel kadro olarak genç bir takım. Parker rahat 3-4 sene daha üst düzey oynar, Leonard, Green belli bir kalitenin üstündeler, özellikle Leonard Duncan sonrası takımın yıldızı olabileceğini gösterdi. Duncan bu yıl da oynayacak ama Spurs umduğunu bulamaz ve erken elenirse Duncan son yıl opsiyonunu kullanmayıp emekli olacaktır yıl sonunda. Bu yıl Duncan sonrası döneme de iyi hazırlıklar yapmaları lazım. Onun yerine kaliteli bir 4 numara bulurlar ve Pop da takımın başında kalırsa Duncan sonrasında da başa güreşen bir takım olmayı sürdürebilirler.

Miami'ye ise tam olarak Ömer Aşık gibi bir adam lazım. takımın skor düzenini aksatmayan, görevini sonuna kadar üstlenen, savunmayı, ribaundları rahatlıkla emanet edeceğin bir adam. Houston'ın Ömer'i bırakacağını sanmam ama tam Miami'ye biçilmiş kaftandı Ömer.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

View Profile
« Reply #156 on: 23 Jun 2013 - 09:49:30 »

Pop'a ne zaman emekli olacağını sormuşlardı da, "Duncan'dan 30 saniye sonra" cevabını vermişti.

ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #157 on: 23 Jun 2013 - 15:18:45 »

blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

View Profile
« Reply #158 on: 23 Jun 2013 - 16:35:09 »

Harika bir kare

riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #159 on: 24 Jun 2013 - 11:42:42 »

Pop çok iyi bir koç. Duncan'dan sonra emekli olacağını sanmıyorum, ki olursa da yazık olur.

blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

View Profile
« Reply #160 on: 24 Jun 2013 - 21:56:21 »

Abi maalesef:

http://www.foxsportssouthwest.com/story/Popovich-Ill-retire-when-Duncan-does?blockID=896757
http://basketball.realgm.com/wiretap/227386/Popovich-Reiterates-Plan-To-Follow-Duncan-Into-Retirement
http://www.wgal.com/news/sports/Gregg-Popovich-Says-He-ll-Retire-When-Tim-Duncan-Retires/-/9360522/19922414/-/knd7wpz/-/index.html

Daha bir sürü var

Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #161 on: 29 Jun 2013 - 09:58:51 »

Pages: 1 ... 8 9 10 [11]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2013 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Miami Heat - San Antonio Spurs (NBA Finali) « previous next »
    Jump to: