Welcome, Guest. Please login or register.
20 Sep 2020 - 00:15:31
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Hack mevzuu 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 8
Author Topic: Hack mevzuu  (Read 23836 times)
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #15 on: 5 Dec 2012 - 17:20:04 »

ben varım olm izlemiyorum işte al sana rakam eksi birde nba

blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #16 on: 5 Dec 2012 - 17:47:24 »

rakibin zayıf yanının üstüne yürümeyi niye mantıksız buluyorsunuz ki? O zaman şutör eksikliği çeken takımlarda içeri gömülmesinler. Memphis, pota altı zayıf rakiplere karşı hep içeriden oynamasın. Dip çizgiyi iyi savunamayan oyuncuya karşı hep dip çizgiden top alınmasın. Yaşlı takımlara karşı hep hızlı basketbol oynanmasın. Kimin ne eksiği varsa üstüne gidilir. Sen de eşek değilsen kendini geliştirirsin veya sistem içinde düzenlemelere gidersin. Yao'nun, Rik Smits'in, Sabonis'in elleri çok mu küçük Shaq ve Howardınkilerden? Çalışmıyor bu herifler, bu kadar basit.

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #17 on: 5 Dec 2012 - 17:57:36 »

izlenirliği düşürdüğü fikrini nereden varıyorsunuz? rakamlar vs mi var. eğer varsa bizde okuyalım paylaşın da.
Şöyle diyebilirim. Beyzobl yavaş, Amerikan futbolu çok duruyor, normal futbol çok duruyor gibi genelde o sporu izlemeyi sevmeyen insanların sarfettiği laflar. Belki bu yavaşlıklar ortadan kalksa ve daha akıcı olsa oyun hızlı tempoda daha çok sevilir. Sanırım bu tempo yüzündendir ki mesela Amerikan halkı kolej basketbolunu NBAden cok daha fazla seviyor. Hack taktiği de tempoyu en çok düşüren şey olabilir. Bunlar tahminlerim yani, alakasız da olabilir.

özgür12
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #18 on: 5 Dec 2012 - 17:58:22 »

izlenirliği düşürdüğü fikrini nereden varıyorsunuz? rakamlar vs mi var. eğer varsa bizde okuyalım paylaşın da.

hocam benim şahsi kanaatim bu, elimde bir veri falan yok ancak daha evvel de dediğim gibi kobe yarı sahadan top getiriyor, 4. periyodun -atıyorum- 7. dakikası, bi düdük, faul, howard çizgiye. 20 saniyede hücum et, tekrar lakers hücumu, top yarı sahayı geçmeden hop bi faul daha howard'a, oyun yine durdu vs. vs. şahsen benim içimi bayıyor. valla boş zaman yakalayınca toplanıp saat kaç olursa olsun maç seyreden bir arkadaş grubu olarak son lakers maçında toplansak mı diye aklımızdan bile geçirmedik. ha nba'in, televizyonların falan umrunamıdır 30 yaşında 5 herifin toplanıp lakers maçını hacklerden gına geldiği için izlememesi, tabiki de değildir ama benim gibi "lan yine mi lakers maçı, ohoooo son periyot eziyet olm, hayatta kalkıp gece 3'de izlemem" diyen bir azınlık da vardır, ya da en azından bu iş böyle devam ederse ben bu sayının artacağına inanıyorum.
şeker hocanın dediği gibi lakers maç başından sonuna kadar önüne gelene sarılsın bir maç, o zaman daha da şenlenir ortalık  Cheesy

i love this game because of 3 point shots
ben imza bilmem parmak bassak olur mu?
deli olduğunu bilecek kadar akılllı deli
Henry
Newbie
*

View Profile
« Reply #19 on: 5 Dec 2012 - 18:10:32 »

Bir takımın eksiklerinin üzerine giden bir durumu ortadan kaldırmak için yasaklamaya başvurmak bana da doğru gelmiyor. O seyir zevki vermiyor, bu seyir zevki vermiyor diye diye her şeyin iç işlerine karışmaya başlanıyor ki bu işin sonu yok. Stern çıkıyor bize cezayı kesiyor, bugün Howard'a yapılan faullerin yanlış olduğu konuşuluyor vs... Öbür gün birisi çıkıp Howard'a yapılan fauller seyir zevkini düşürüyor tamam da; Kobe'nin tek başına Rockets'e karşı yaptığı hücumların bana pek seyir zevki verdiği söylenemez derse, hop al baştan ona göre bir formül mü düşüneceğiz yani ki Howard'a yapılan fauller olmasa Kobe muhtemelen 40 şut civarı atış kullanmış olacaktı...
TiMert
Pro. Member

Kawh-I Believe

View Profile
« Reply #20 on: 5 Dec 2012 - 18:17:53 »

Temponun düşmesi, seyir zevkinin zedelenmesi hususlarında arkadaşların eleştirilerine katılıyorum. Ancak bu olayın bir kural vasıtasıyla giderilmesi fikrine sıcak bakmıyorum. Şöyle ki, takımların veya oyuncuların kendi kendilerine çözemeyeceği problemlerin yöneten idare tarafından çözülmesi gerekir. Burada böyle bir durum yok. Lakers Howard'ı bu dakikalarda oturtarak veya Howard çalışarak falan da değil "adam gibi konsantre olarak" bu problemi çözebilir. Keza bu durum diğer örneklerde olduğu gibi Jordan'a da Splitter'a da geçerlidir. Tabi burada Lakers'ın "maçın en kritik anlarında ligin en iyi pivotunu kullanamayacaksam böyle sistemin de..." hezeyanı haklı ve Howard'ı oturtma fikri geçici bir çözüm. Olay "en iyi pivot" arkadaşta bitiyor, "çalışacak" ve yapacak.

Bu olayın bu kadar büyümesinin Howard'ın yeteneksizliği olduğuna katılmıyorum ben. Bir ara Orlando'da gayet güzel atıyordu. Howard çizgiye giderken "eeeeehh..." kafasında gidince atamıyor, maçtan da kopuyor. Bunun üstüne gidilmesi lazım. Yani serbest atış çalışmaktansa psikolojik desteğin daha verimli olacağını düşünüyorum. Zaten iki kere üst üste 2'de 1 atsa %50 ile hücum etmek demek Howard için. Üçüncü pozisyonda rakip takım da avucunu yalayıp vazgeçecektir. Lakers'ın ritminin bozulması olayına da pek katılamayacağım, çünkü ortada ritim falan yok. Bozulan dediğim gibi en fazla oyuncuların konsantrasyonu olabilir, bunu da oyuncular-koçlar-terapistler artık ne ise çözecek. Maç içinde bir kere bu savaşı kazansa Lakers dediğim gibi bir daha cüret eden de olmaz.

memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #21 on: 5 Dec 2012 - 18:18:40 »

abicim tamam, howard'a müstehak diyelim. e yarın bir gün ömer'e de yapabilirler bunu, ya da splitter'a deandre'ye yapıyorlar, yapacaklar.

Vallahi doğru söylüyorsun da Orkun, bu işi istikrarlı şekilde her takım yaparsa ft atamayan uzunların değerleri düşer belki. Bu onları daha çok çalışmaya itebilir. Hakikaten hayatı boyunca ne kadar çalışırsa çalışsın atamayacak adamlar da vardır illa ama, her oyuncunun neredeyse bir defekti var ve karşı takımlar oraya oynuyor sonuç olarak.

Örneğin Lakers'a karşı oynayan her takım hack-a-howard oynasa sezon sonuna kadar, lakers playoff dışı kalsa ve Dwight'a maximum değilde 12 milyon önerse dengeler değişir. Diğer takımlarda Dwight'ı alırlarsa 82 maç boyunca aynı şeye maruz kalabileceklerini bilerek hemen üstüne atlamazlar. Bence doğrusu da budur. Rondo'yu isteyen takımın rakiplerin Rondo'ya karşı gömüleceklerini, Bargnani'yi isteyen takımların her gece rakip takımın 4 numarasının en az 15 sayı atacağını bilmesi gibi. Böylece belki sırf 2.10 + diye 10 milyonlu kontratlar alan adamlarda azalır.

Muhtemelen Stern yine bir kural çıkartacak bu hack-a-dwight'a ama NBA'in bu kadar pazarladığı oyuncuları koruma stratejisinden bıktım ben. Bu takasını isteme tantanasından sonra birde sırf Dwight'a yeni kural çıkartırlarsa koyayım öyle işe. Lakers oyuncuyu alırken ft atamadığını, hack ile uğraşacaklarını biliyordu, şimdi baş etmesini de bilmeli.
« Last Edit: 5 Dec 2012 - 18:22:14 by Memir » Logged

#memircagan
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #22 on: 5 Dec 2012 - 18:40:20 »

her zaman söylediğimi tekrar edeyim, bu saçmalığın basketbolda yeri yok. nasıl son iki dakikada teknik faul çalınabiliyorsa, maç boyunca da çalınabilir bu tip faullerde. bu tip faulleri taktik olarak gören koç da adı ne olursa olsun acz içindedir diye düşünüyorum.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
RuSTeDSouL
Pro. Member

View Profile
« Reply #23 on: 5 Dec 2012 - 18:50:17 »

Şutör yok diye içeri gömülme yasaklansın, Kobe tek başına oynuyor bu da yasaklansın diyerek işi sulandırmaya gerek yok.. Eğer şunun http://www.youtube.com/watch?v=H5g6KSlUP9w  bu sporun bir parçası olduğunu düşünüyorsanız hepimize geçmiş olsun..

Zira madem bunlar sporun içinde deniyor, ilk Barcelona maçında Messi'nin bacağını kırsınlar (Messi'nin zayıf yönü kırılabilecek bacakları), Lebron'un kafasını patlatsınlar (kırılmayan kafası olsaydı), Bolt'a çelme taksınlar (Takılmayan ayakları olsaydı) .. Ne de olsa bunlar da sporun içinde olan şeyler..
memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #24 on: 5 Dec 2012 - 19:07:37 »

Defektlere oynamak ile adam sakatlamak arasında farkı buradaki herkesin idrak edebileceğini düşünüyorum. Dikkat ettiysen bir şeyleri yasaklamak isteyende ben değilim. Benim orada söylemek istediğim her oyuncunun artıları ve eksileri olduğu, karşı takımların buna göre hazırlandığı, oyuncuya sahip olan takımında buna göre kontrat ödediği. Dwight veya Ömer veya Shaq ft atamıyorlarsa bunlar kontratlarına yansımalı. Bugün hack'i engelleseler yarın Dwight maç başından itibaren her topu aldığında faul yiyecek, ne yapacaksın adama topu mu vermeyeceksin?
« Last Edit: 5 Dec 2012 - 19:09:07 by Memir » Logged

#memircagan
reignman
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #25 on: 5 Dec 2012 - 19:11:16 »

Zaten rakip takım oyuncusu faul alıyor faul problemine giriyor futbol değil ki bu oyun oyuncu sayısız faul yapıp sarı kart bile görmesin bir strateji var orada zira her adamın 6 faul hakkı var. O zaman taktik fauller kaldırılsın basketboldan. Atacak o faulleri o parayı alıyorsa. Bynum'a neden aynı taktiği uygulamıyorlar dı ?

Futbol'dada var bu.Olmaması gerekirken yine de var.Kontra atağa kalkan takımı sarı kartlık olmayan bir faulle durdurmak.
RuSTeDSouL
Pro. Member

View Profile
« Reply #26 on: 5 Dec 2012 - 19:14:33 »

Temas sporlarının içinde olan şeyler bu saydıklarım, sonuçta kazanmak için her yol mübah diyen sizlersiniz..

Maç başından itibaren her topu aldığında yapılan faul ile ''Hack a X'' yapmanın, yapan takıma vereceği karın ve zararın aynı olmayacağını hepimiz gayet iyi biliyoruz; bu yüzden de bunu bu kadar tartışıyoruz sanırım..
RuSTeDSouL
Pro. Member

View Profile
« Reply #27 on: 5 Dec 2012 - 19:15:42 »

Zaten rakip takım oyuncusu faul alıyor faul problemine giriyor futbol değil ki bu oyun oyuncu sayısız faul yapıp sarı kart bile görmesin bir strateji var orada zira her adamın 6 faul hakkı var. O zaman taktik fauller kaldırılsın basketboldan. Atacak o faulleri o parayı alıyorsa. Bynum'a neden aynı taktiği uygulamıyorlar dı ?

Futbol'dada var bu.Olmaması gerekirken yine de var.Kontra atağa kalkan takımı sarı kartlık olmayan bir faulle durdurmak.

FIFA o tip pozisyonları sarı kart ile cezalandırtıyor artık..
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #28 on: 5 Dec 2012 - 19:20:01 »

İyi de 12 oyuncun var yedekten adam sokup sırf faul yaptırıyorsun belki. Mantıklı bir kural çerçevesinde değiştirilebilir. Aynı mantıkla o zaman taktik faul olmazsa kimse süreyi durdurmak için faul de yapamaz. Önde olan takım maçı kazanır hatta.

Oyunun içinde diyelim, kurallara da uygun diyelim ama bu oyunu en en çok çirkinleştiren şeylerden biri olduğu gerçeğini de unutmayalım. Ben sezonun başında kimsenin Shaqe gelip daha çeyreğin sonunda faul yaptığını hatırlamıyorum. Howard bu konuda başarısız olduğundan faul yapmaları yanlarına kalıyor. tamam başarısız olabilir ama faul yapmanın bir takıma bu kadar karlı dönmesinde bir mantık hatası görüyorum.

Benim kural olarak önerim var ama burada söylesem taş.k konusu olur söylemiyorum hehe

bullsarda
Veteran
Pro. Member

The more I see the less I know for sure

View Profile
« Reply #29 on: 5 Dec 2012 - 19:25:03 »

abi öyle bir yazıyorsunuz ki biz sanki zevk alıyoruz izlemekten bu saçma sapan hack-a-x olayını. oyunun akışını yavaşlatıyor vs tamam da oyunun ruhuna hiç de aykırı değil bence. zira kabul etsek de etmesek de bu işin ortaya çıkış nedeni rakibi zayıf yönünden yakalayıp maçı kazanmak. eğer senin takımındaki oyuncu bu tip bir defekte sahipse sende değerlemesini ona göre yapacaksın, yapmalısın. takımının organizasyonunu buna göre kurarsın ve elindeki bu eksikliğe sahip olan adam senede 20 milyon dolar kazanmaz.
« Last Edit: 5 Dec 2012 - 19:26:50 by bullsarda » Logged
Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 8
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Hack mevzuu « previous next »
    Jump to: