Welcome, Guest. Please login or register.
22 Sep 2017 - 16:23:46
Google
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Brooklyn Nets  |  Topic: Gecenin Maçı 2012 - 2013 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 [2] 3  All
Author Topic: Gecenin Maçı 2012 - 2013  (Read 8429 times)
kedi
Full Member

Hakiki tosun paşa benim!

View Profile
« Reply #15 on: 5 Dec 2012 - 20:05:50 »

Sene başında bu kadronun en kritik iki parçası Brook Lopez ile Evans olacak deseler, gülerdim ama öyle oldu doğrusu. Lopez olmadığında zaten zayıf olan pota altı savunmamız felaket hale geliyor. Kendisi de iyi savunmacı değil ama bu sene çok iyi blok yapabiliyor ve vücudunu doğru koymayı öğrenmişti. Onun diz sakatlığının yanına Evans'ın hastalığı eklenince pota altındaki savunma gücümüz göçtü.

Yalnız bu olumsuzluklara rağmen OKC karşısında son topa kadar getirmek maçı çok keyifliydi. Takımın hemen hemen her şeye verebilecek bir cevabı var. Hatta Joe Johnson az biraz içeri zorlamayı tercih etseydi maç bize gelirdi de, sağlık olsun.

Şu ana kadar 16 maçta 10 galibiyet aldık. Kaybettiğimiz Minny maçını saymıyorum, 22 sayıdan maç,ı bir daha vermeyiz. Lakers, GS ve OKC mağlubiyetlerinde de son dakikalara kadar giden ve genelde kötü tercihlerimiz sebebiyle kaybettiğimiz maçlar oldu. Ancak asıl rakibimiz olacak Miami karşısında ikide sıfırız şu ana dek ve özellikle ilk maçta hiç bir şey ortaya koyamamıştık. İçeri drive eden hücumlara çözüm bulmamız şart.

Ayrıca Brooks gibi çok yönlü bir elemanı neden 3-5 dakika kullanıyoruz onu da anlamış değilim.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #16 on: 5 Dec 2012 - 22:41:10 »

Dereyi görmeden soyunmuşsun Hocam.Rakip olarak Miami'yi seçtiğine göre bizi ve Boston'u alta aldın demek ki.

talhafatih
Ice Man
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #17 on: 6 Dec 2012 - 00:53:00 »

Belki adam 8 giriceğinii düşünüyo pleyofa.

The Most Overrated Legend in the Universe  is Lebron James
kedi
Full Member

Hakiki tosun paşa benim!

View Profile
« Reply #18 on: 6 Dec 2012 - 02:17:40 »

Dereyi görmeden soyunmuşsun Hocam.Rakip olarak Miami'yi seçtiğine göre bizi ve Boston'u alta aldın demek ki.

Yok ben mağlubiyetleri değerlendirdiğim için öyle dedim. Yani 6 mağlubiyeti yazıyordum. Asıl rakipten kastım da play-off'ta denk gelebilme ihtimalidir.

kedi
Full Member

Hakiki tosun paşa benim!

View Profile
« Reply #19 on: 12 Dec 2012 - 14:04:20 »

Avery Johnson sıçmaya başladı. Lopez sakatlandı, Blatche mecburen geçti ilk 5'e de Evans'ın ilk 5 başlaması, başlamamasından daha kötü. Ki Evans daha iyi oynuyor olsa bile böyle. Kenardan gelen o müthiş savunma, direnç hiç bir şey kalmadı ki takımda. Bırak Humphries kalsın ilk 5'te yine sürelerini azalt.

Teletovic'i 5-6 dakika da olsa kullan be hocam nedir yani derdin bu adamla? Ritim bulmasını sağlayacak olan sensin.

Stackhouse'a saygımız sonsuz tamam ama 3-4 maç iyi şut soktuğu için bu denli oynatılmaz ki 40 yaşındaki adam. Resmen 6. adam yaptı Stack'i. Ve yani oyuna kattığı gerçekten hiç bir şey yok. Köşeye top dönerse orada 3'lüğü sallıyor bu yani. Savunmada 0 zaten ki New York maçında Kidd'i o denli bomboş bırakması bile son hücumda, koçun alması gereken bir mesajdır!

Brooks bu benchin en komple adamıdır, oynatmak zorundasın bunun izahı yok!

memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #20 on: 27 Dec 2012 - 20:59:36 »

Enişte kovulmuş.

#memircagan
KD35
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #21 on: 27 Dec 2012 - 21:22:33 »

Benim merak ettiğim kimi getirecekler koltuğa, Nate McMillan olabilir mi ?
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #22 on: 27 Dec 2012 - 21:53:53 »

İyi de Avery suçu en az olan parça bu tabloda.Bariz kadro defektlerine ve Deron'un sakatlığına rağmen,Brooks'a süre vermemesi ve Stack ısrarı dışında neredeyse hiç bir defekti olmayan,toplama kadrodan gayet olumlu basketbol oynayan bir takım oluşturan adam,Lopez'in sakatlığı ve Humphries'in şaşırtmayan sıçışı yüzünden,hak etmediği şekilde kovuldu.

Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #23 on: 27 Dec 2012 - 23:39:13 »

d'antoni boşta olsaydı bayaa eğlenirdik.
kedi
Full Member

Hakiki tosun paşa benim!

View Profile
« Reply #24 on: 27 Dec 2012 - 23:51:22 »

İyi de Avery suçu en az olan parça bu tabloda.Bariz kadro defektlerine ve Deron'un sakatlığına rağmen,Brooks'a süre vermemesi ve Stack ısrarı dışında neredeyse hiç bir defekti olmayan,toplama kadrodan gayet olumlu basketbol oynayan bir takım oluşturan adam,Lopez'in sakatlığı ve Humphries'in şaşırtmayan sıçışı yüzünden,hak etmediği şekilde kovuldu.

katılmıyorum söylediklerine. Humphries'i kullanmak istemesi (ne olduğu hakkında hiç bir açıklama yok, halen çıkıp onun da dinlenmesi gerekiyor, her oyuncu dinlenecek gibi boş açıklamalar yapıyordu hala) önemli bir yaraya yol açtı. Çünkü orada oynatacağı adamı bir türlü bulamadı. 4 kısaya döndü, Evans'ı çekti, Blatche-Evans denedi. Bunların yanında rotasyonu zaten bir türlü sağlayamadı. Elinde Brooks gibi geçen yılın en umut vaad eden oyuncusu varken ve bu isim pre-season'da gerçekten iyi oynamışken (tamam sakatlığı vardı ama 5-6 maçlık bir süreçti) ve benchinin en önemli sorunu dış şut olarak görünüyorken neden ısrarla kullanmıyorsun ki? Stackhouse'un her maç 3-5 üçlük bulmasını bekledi yerine fakat o kadar durağan oynuyordu ki (40 yaşında, 2-3 senedir oynamamış bir adam) Stackhouse, bir yerden sonra şutlar da girmeyince bu ısrardan vazgeçmesi lazımdı.

Oyuncu tercihlerinin dışında, Nets gibi bir takım bu kadar temposuz oynamamalı! Deron Williams'ın da bu yönde açıklamaları var. Bence takımın potansiyeline dar geldi koç burada.

LeBron'un tweeti var bu arada; daha geçen ay ayın koçu ödülünü almamış mıydı? Bu, ayın oyuncusu ödülünü alan birisinin takas edilmesine benziyor diye Smiley Ama buradaki iş pek öyle değil açıkçası.

KD35
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #25 on: 28 Dec 2012 - 00:38:10 »

Aslında tercih bence de erken, Deron Williams rezil bir sezon geçiriyor takımın en iyisi Lopez maç kaçırdı döndüğü maçlarda da yüzdesi düştü gerekli etkiyi yaratamadı. Brooks'u kullanamadı falan fakat Blatche'ı da verimli kullanmaya başlamıştı. Elindeki kadroyla en verimli ilk 5 i sahaya sürmek için denemeler yapıyordu, yanlış da değildi bana kalırsa. Lopez bir yana çok kısıtlı bir pota altı var elinde. Avery'nin kovulmasında Deron etkin rol oynamışsa şayet karıyerinin akıbetini merak etmekteyim. Koç beğenmiyor beyzade.

Larry Brown'ın sağlık durumu iyiyse o da düşünülebilir.
kedi
Full Member

Hakiki tosun paşa benim!

View Profile
« Reply #26 on: 28 Dec 2012 - 00:45:35 »

Phil Jackson diyolla...

Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #27 on: 28 Dec 2012 - 00:47:40 »

Geç bile kalınmıştı bana göre. Çok sevmem açıkçası tarzını ve inatlarını.

judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #28 on: 28 Dec 2012 - 11:14:10 »

avery johnson şu an kovulcak kadar kötü bir performans göstermiyordu belki ama lakers'taki mike brown misali eninde sonunda kovulacaktı.

böyle aceleyle kovulma sebebi ise akıllarında iyi bir isim olması anlamına geliyor sanki. phil jackson söylentileri çıkıcaktır muhakkak ama phil jackson'ın şampiyon olması imkansız bir takımın başına geçmesi çok mantıklı gelmiyor.

nate mcmillan iş yapar bence. larry brown gelirse seneye ciddi bir tazminat alarak gider. çok fazla da isim gelmiyor aklıma.

Give N Go
Full Member

View Profile
« Reply #29 on: 28 Dec 2012 - 12:14:44 »

Mike  Larry Brown dan iyi iş yapar.

"Life is either a daring adventure or nothing at all. Security is mostly a superstition. It does not exist in nature."---Helen Keller
Pages: 1 [2] 3  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Brooklyn Nets  |  Topic: Gecenin Maçı 2012 - 2013 « previous next »
    Jump to: