Welcome, Guest. Please login or register.
29 Oct 2020 - 14:22:35
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Fantezi Oyunlar  |  Topic: Keeper VII 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 9 10 11 [12] 13 14 15 16
Author Topic: Keeper VII  (Read 49149 times)
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #165 on: 25 Nov 2013 - 00:50:36 »

1-injury list geçen seneki lige nasıl bir adalet getirecek anlamadım.Bu sene ve bundan sonrasını etkileyeektir.Aynı draft gibi.... Aralarında o açıdan fark yok.
İsteyip istememe konusunda da çoğunluk ne derse o olsun açıkcası 2side benim için önemli değil ama ne yalan söyleyeyim mertin yazdığı bundan sonra bende farklı şeyler yaparım vs gibi sözlerden iyice draftın değişmesi gerektiğini düşünüyorum

Son Turnuva Şampiyonu
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #166 on: 25 Nov 2013 - 01:05:17 »

aramızda ciddi bi algı sıkıntısı var sanırım. ben geçen seneki lige adalet getirecek falan demiyorum. eğer ben injury list'i kendi yararıma bir değişiklik olarak isteseydim geçen sene uygulamaya geçilsin derdim diyorum. bu sene takımımda uzun süreli bir sakatlık yok, injury list şu anda benim işime yarayacak bişey değil.

draft konusunda ise bu sene bir anda böyle fikir ortaya atılıp, tartışılmadan, faydası-zararı konuşulmadan, hemen oylamaya geçilip güçlü 2014 draftında uygulamaya konulmak istenmesi bana manidar geliyor. ben de farklı şeyler yaparım falan gibi sözlerimle draftın değişmesi gerekliliğinin alakasını anlamış değilim. benim o sözlerim yıllarca aynı sistemde bir sıkıntı görmeyenlerin, bir anda sistemi adaletsiz bulmasıyla alakalı. madem artık farklı adalet anlayışlarımız var, ben de drafttaki değişikliklerden faydalanmak adına bazı taktiklere başvurabilirim diyorum.
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #167 on: 25 Nov 2013 - 01:25:37 »

Mert kusura bakma da bu oynadıgımız oyun bir çoğu için hayatlarındaki öncelik verdikleri ilk şey değil. Oylama yapılsın derken de iş uzamasın ne yapılacaksa biran once yapılsın bitsin uzadıkça uzuyor

Son Turnuva Şampiyonu
Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #168 on: 25 Nov 2013 - 03:21:37 »

kimse için hayatında öncelik verdikleri ilk şey değil. ancak bu demek değil ki her önümüze gelen konuyu salla pati bir şekilde uygulayacağız.
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #169 on: 25 Nov 2013 - 14:03:01 »

Ben kendi adıma fikrimi belirteyim. IL olayı oyun için güzel (ki bu sene benim sakatım bol) birşey ama gerçek hayatta yok, burda da olmayabilir düşüncesi ile Hayır diyorum. Şu an benim yararıma tabiki.

Draft konusu aslında ben bu lige ilk katıldığımda (sonradan takım devraldım) aklıma geldi. O zamanlar draft takası falan da konuşulmuştu. Tüm liglerde draft yılan tarzı olduğu için bahsetmedim, işin aslı çok da önemsemedim. Ama kişisel düşüncem (bu konu açıldı diye) özellikle keeper liginde draft sırasının gerçek hayattaki draft sırası gibi olması. Bana sanki böyle olursa zamanla zayıf takımlar daha güçlenecek gençlerle vs gibi geliyor.

Draftın sisteminin değişmesi takımımı (en azından 2 sene) pek etkileyecek gibi değil. Bu sebeplerden ister değiştirelim, ister değiştirmeyelim, art niyet yok. Ama fikrim evet.

Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #170 on: 25 Nov 2013 - 16:10:41 »

Hakan abi ile tamamen ayni düşündüğüm için il hayir, draft evet dedim. Madem bir simulasyon bu, keeper oynuyoruz gerçek hayat kurallarinin olmasi gerek. Keeper sayisinin da sinirli olmasi, drafta yatip bi seçimle var olan tek iyi oyuncuyu alma şansini da azaltiyor.

seko
Medeniyetten Nasibini Almamış Medeniyet Mühendisi
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #171 on: 25 Nov 2013 - 18:44:23 »

IL'e evet dememin temel sebebi, keeperlardan biri sezonu kapadığı zaman otomatikman bir kişi eksik oynanıyor oluşu; normal liglerde oyuncu yerine fa piyasasını kullanarak bir nebze katkı alınabiliyor yerine, ancak keeper da bu imkan yok.

Draft konusunda ise Hakan abi'ye katılıyorum, lige bu sene girdim; ancak kadroları incelediğimde, kadro kaliteleri arasında çok ciddi uçurumlar olduğunu görüyorum. Tepeye oynayan takımlarda, 18 takımlı batug.com ligleri'nde, ilk turdan seçilen 3-4 hatta 5 oyuncu varken, diplerdekiler de bu sayı bir hatta sıfır. Hal böyle olunca rekabet seviyesi düşüyor, draft sisteminin değişmesi ile bu bir nebze giderilebilir.
drexler
Uma Thurman
Veteran
Sr. Member

bu kalp seni unutur mu?

View Profile
« Reply #172 on: 25 Nov 2013 - 20:08:06 »

aslında ne olursa olsun benim için pek önemli değil, sırf mert'e uyuzluk olsun diye oyumu IL kalksın ve draft sıralaması değişsinden yana kullanıyorum .)

Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #173 on: 25 Nov 2013 - 20:36:03 »

IL'e evet dememin temel sebebi, keeperlardan biri sezonu kapadığı zaman otomatikman bir kişi eksik oynanıyor oluşu; normal liglerde oyuncu yerine fa piyasasını kullanarak bir nebze katkı alınabiliyor yerine, ancak keeper da bu imkan yok.

Draft konusunda ise Hakan abi'ye katılıyorum, lige bu sene girdim; ancak kadroları incelediğimde, kadro kaliteleri arasında çok ciddi uçurumlar olduğunu görüyorum. Tepeye oynayan takımlarda, 18 takımlı batug.com ligleri'nde, ilk turdan seçilen 3-4 hatta 5 oyuncu varken, diplerdekiler de bu sayı bir hatta sıfır. Hal böyle olunca rekabet seviyesi düşüyor, draft sisteminin değişmesi ile bu bir nebze giderilebilir.

biz o adamları alıp, o kadroyu kurana kadar senelerimizi harcadık sekocum. aaa burda dengeler kötü, hadi kuralları değiştirip dengeleyelim denecekse yılların emeği nereye gidecek? ben zamanında doğru seçimler yapmışım, risk alıp iyi çaylaklar seçmişim, sonra onları bütünletip yıldıza çevirmişim. başkaları her sene iddialı kadro kurabilmek adına en çok verim verecek adamı seçmiş, ben sakat rubio'yu kadromda bekletirken yeri gelmiş maç gününe göre add-drop yapmış, şimdi kalkıp arada uçurum olmuş denecek öyle mi?! ben 2008'den sonra takımı aldığımda keeper kadrosu şöyleydi seko:

deron - nowitzki - rip - bargnani - dalembert - ben gordon - gerald wallace - noah

kısacası o uçurum bi günde olmadı, o zaman kimse drafttan şikayetçi de değildi. şimdi güçsüz kalan kadroların sahipleri de bi zahmet uğraşacaklar, doğru seçimler yapacaklar. işimize gelmedi hadi kural değiştirelim denilecekse bundan sonra ben de ona göre hareket ederim.
seko
Medeniyetten Nasibini Almamış Medeniyet Mühendisi
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #174 on: 25 Nov 2013 - 22:15:34 »

biz o adamları alıp, o kadroyu kurana kadar senelerimizi harcadık sekocum. aaa burda dengeler kötü, hadi kuralları değiştirip dengeleyelim denecekse yılların emeği nereye gidecek? ben zamanında doğru seçimler yapmışım, risk alıp iyi çaylaklar seçmişim, sonra onları bütünletip yıldıza çevirmişim. başkaları her sene iddialı kadro kurabilmek adına en çok verim verecek adamı seçmiş, ben sakat rubio'yu kadromda bekletirken yeri gelmiş maç gününe göre add-drop yapmış, şimdi kalkıp arada uçurum olmuş denecek öyle mi?! ben 2008'den sonra takımı aldığımda keeper kadrosu şöyleydi seko:

deron - nowitzki - rip - bargnani - dalembert - ben gordon - gerald wallace - noah

kısacası o uçurum bi günde olmadı, o zaman kimse drafttan şikayetçi de değildi. şimdi güçsüz kalan kadroların sahipleri de bi zahmet uğraşacaklar, doğru seçimler yapacaklar. işimize gelmedi hadi kural değiştirelim denilecekse bundan sonra ben de ona göre hareket ederim.

Ya Mert laflarımı çarpıtma, ben sadece mevcut öneriye neden evet dediğimi gerekçeleri ile söyledim; işime gelmeme durumu vs. de yok. Öneriyi getiren de ben değilim, sistem değişmezse de,mızmızlık yapacak veya bırakacak değilim. Elbet kafamda belirlediğim stratejilerde takımımı iyi yerlere getirmeye çalışacağım. Bu sadece bir oyun ve zevk için oynuyoruz, bu oyunu zevkli kılan şeylerden biri de rekabet unsuru. Çıkıp önümüzdeki seneye çok iddialı bir kadro kurarım derdinde de değilim ki bu bence keeper mantığına da aykırı. Ancak beş sene, altı sene uğraştım, 5- 6 sene de lige ambargo koyarım yaklaşımını doğru bulmuyorum, draft sisteminin değişmesini hem daha gerçekçi olması açısından hem de o döngünün en azından 2-3 seneye düşmesi açısından doğru buluyorum; iddialı bir kadrom olsaydı da emin ol aynı şeyleri söylerdim.
Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #175 on: 26 Nov 2013 - 03:29:08 »

hangi lafını çarpıtmışım sekocum? hem işime gelmeme durumu yok diyosun, hem de kadro kurma döngüsü kısalsın diye oy verdim diyosun. bu mu benim çarpıttığım laf şimdi?
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #176 on: 26 Nov 2013 - 11:32:24 »

Bak Mert, kuralı ben ortaya attım. Sadece şöyle bir şey de okudum dedim. Genel kural o olduğu için o olsun diyorum. Ben 6'dan playoffa girip şampiyon olduğumda draftta dokuzuncu değil, ondördüncü sıradan seçmiştim. İşime geldiği gibi davransa, o zaman bir şeyler söylerdim. Sanki beni tanımıyorsun ya. Sırf şampiyonluk her sene bu kadar kolay olmasın diye adam sınırlama fikrini ben ortaya attım. Valla sabah sabah sinir ettin beni.

IL yoktu o yüzden Rubio'yu filan beklettim diyorsun. Ben de sırf sakatlık riski olduğu için Rubio yerine gidip Lowry filan seçiyorum. Yoksa seçip benchte bekletmek matah değil. Keeper da olsa, hiç kronik sakatlığı olan adamı seçmedim. Oynamayı bilmiyorsun sonra laf ediyorsun. Oylama yapıyoruz anasını satayım.

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #177 on: 26 Nov 2013 - 18:30:13 »

14. sıradan seçtiğinde ne diyecektin yasin? zaten bu ortaya attığın kural şampiyon olan veya ligi yukarıda bitiren takımların dezavantajına. o zaman senin aleyhine olacak bir konu olarak bunu ortaya atmazdın, ki atmadın da zaten. ayrıca 6'dan play-off'a girmen mühim değil, biliyosun ki sezon sonu sıralamasına göre belirleniyor draft sırası. yukarıda zaten seni tanıdığımı, nasıl bir adam olduğunu bildiğimi yazdım, neyin peşindesin anlamıyorum? kişisel bi konu değil ki bu.

olay burada sadece senin ortaya bi fikir atman değil, bu fikrin sanki yıllardır kullanılan sistem dandikmiş, adaletsizmiş de şimdi cuk oturmuş gibi gösterilmesi. Bunu bu şekilde gösterenlerin de kadro sıkıntısı çeken takımlar olması. Seko zaten açık açık yazmış bazı takımlarla arada uçurum var diye. Mesele draftın adaletsiz olması falan değil, birkaç takımın yıllar içinde geleceğe düzgün yatırımlar yapıp kadro kalitesini yükseltmesi, bunu yapamayanların da bundan rahatsızlık duyup arayı kapatacak bir formül peşinde koşması. Yoksa draft sistemi falan gerçeğe yakın olsun diyen 1-2 kişi dışında(ki bence bu da ilgisiz, o zaman cap de koyalım) kimsenin umrunda değil. yarın arayı kapatacak başka bişey bulsan ona da evet diyecekler.

Ayrıca geleceği parlak adamı seçip benchte bekletmek matah değilse neden FA'e bırakılan Noel'e atladın? Demekki geleceğe yatırım yapmak önemli bişeymiş dimi.
kubilay
Administrator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #178 on: 26 Nov 2013 - 18:39:28 »

yasin'de de hic three-peat agirligi yok ya. noel'i kimseye birakmam benimdir, draftten gelenleri de ben alicam, binicem ustune vurucam kirbaci vurucam kirbaci. bosver abi biraz da cocuklar kazansin.

biz diger lig draftinde ilk iki tur normal sira, sonra yilana donuyoruz btw.

airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #179 on: 26 Nov 2013 - 18:57:25 »

biz diger lig draftinde ilk iki tur normal sira, sonra yilana donuyoruz btw.
Buna fitim.

Pages: 1 ... 9 10 11 [12] 13 14 15 16
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Fantezi Oyunlar  |  Topic: Keeper VII « previous next »
    Jump to: