Welcome, Guest. Please login or register.
25 Feb 2021 - 19:41:51
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Oklahoma City Thunder - Miami Heat (NBA Finali) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Kaç kaç?
OKC 4-0 MIA - 3 (4.3%)
OKC 4-1 MIA - 5 (7.1%)
OKC 4-2 MIA - 32 (45.7%)
OKC 4-3 MIA - 11 (15.7%)
OKC 3-4 MIA - 6 (8.6%)
OKC 2-4 MIA - 11 (15.7%)
OKC 1-4 MIA - 1 (1.4%)
OKC 0-4 MIA - 1 (1.4%)
Total Voters: 68

Pages: 1 ... 7 8 9 [10] 11
Author Topic: Oklahoma City Thunder - Miami Heat (NBA Finali)  (Read 49585 times)
airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #135 on: 22 Jun 2012 - 17:36:51 »

Şu tivit bence LeBron'un kariyer özeti gibi.

http://twitter.com/McGrawDHBulls/status/216014348437561345

airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #136 on: 22 Jun 2012 - 18:22:38 »

Şuradan da yeni LeBron ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

http://courtvisionanalytics.com/the-evolution-of-lebron/

Bu da gecenin gif'i. Chalmers'a verdiği ayar diyelim.

« Last Edit: 22 Jun 2012 - 18:33:43 by airness » Logged

Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #137 on: 22 Jun 2012 - 19:18:57 »

şöyle bi liste buldum, en iyi buraya gider:

http://espn.go.com/nba/playoffs/2012/story/_/id/8068148/nba-playoffs-top-25-performances-ever

liste genel olarak çok iyi, güzel. fakat ben olsam bikaç değişiklik yapabilirdim. baylor'un finalde russell'lı boston'a karşı 61 sayı 22 riband'ı, shaq'ın yine nba finalinde yaptığı 20 sayı 20 riband 9 asisst 8 blok'luk maçı, west'in finaldeki 43-12-13'ü, worthy'nin yine finaldeki 36-16-10'u gibi gibi gibi.

edit: listenin en altında yazıyomuş zaten çoğu. boşuna yazmışım.
« Last Edit: 22 Jun 2012 - 19:21:32 by Ilkkan » Logged

TiMert
Pro. Member

Kawh-I Believe

View Profile
« Reply #138 on: 22 Jun 2012 - 19:40:25 »

Güzel bir çalışma olmuş ancak biraz skor ağırlıklı gitmiş, o yönden eleştirilebilir. Örneğin Duncan'ın ilk maçta 32-20-6-7 sine karşılık şampiyonluk maçında yaptığı 21-20-10-8 i ben daha önde tutarım.

Buarada sonucu doğru tahmin eden tek kişi kim?

Hala oy verilebiliyor ankete, ne olur ne olmaz Smiley Ben tahmin yarışmasında 4-1 Heat yazmıştım, tuttu. Teselli ödülü de alamadık, bir de 5 puanla birinciliği kaçırdık üstelik, tam bir hayal kırıklığı. Smiley
« Last Edit: 22 Jun 2012 - 19:43:59 by TiMert » Logged
Slamduncan
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #139 on: 22 Jun 2012 - 20:50:24 »

şöyle bi liste buldum, en iyi buraya gider:

http://espn.go.com/nba/playoffs/2012/story/_/id/8068148/nba-playoffs-top-25-performances-ever

liste genel olarak çok iyi, güzel. fakat ben olsam bikaç değişiklik yapabilirdim. baylor'un finalde russell'lı boston'a karşı 61 sayı 22 riband'ı, shaq'ın yine nba finalinde yaptığı 20 sayı 20 riband 9 asisst 8 blok'luk maçı, west'in finaldeki 43-12-13'ü, worthy'nin yine finaldeki 36-16-10'u gibi gibi gibi.

edit: listenin en altında yazıyomuş zaten çoğu. boşuna yazmışım.

Bu tarz listelerde hep şu niye yok bu niye yoklar havada uçuşur, kişiden kişiye değişen şeyler olur ama 2003 nba finali 6. maçında 2 blok ile quadruple double'ı kaçıran Tim Duncan'ı da unutmamak lazım...

Edit: Tabii mert benden önce yazmış, nasıl göremediysem...
« Last Edit: 22 Jun 2012 - 20:51:51 by Slamduncan » Logged
The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #140 on: 23 Jun 2012 - 02:01:21 »

Bu seri pierce, garnett, allenin ne buyuk yuncular oldugunuda gosterdi. Ligin en kotu benchi bir ton sakatlikla miamiyi 7. Macin son ceyregine kadar goturduler. Wilcox, jeff green,bradley,oneal olsaydimsu anda muhtemelen baska bir takim sampiyonlugu kutluyor olurdu.hos benzer seyler rose ve bulls icinde soykenebilir ama bu kadar yaklasmisken olmamasi insani derinden etkiliyor.

Lebron james gercekten bu sampionlugu haketti, celtics serisinde ilk defa bu adamdan nefret etmedigimi farketmedim, cok olgun bambaska bir adam olmus gercekten. Ama dwayne wade icin ayni seyleri  soyleyemeyecegim, her dakka sahadaki hareketleri sinir bozucu, aglamalari hakeme bakisi falan.
Battier ve mario chalmers keza artik kara listemdeler.
Wade,chalmers,battier, lebron isimleri arasinda en sempatik lebron gorunuyorsa uzucu:)
Neyse 1 tamam kaldi 7

http://twitter.com/umitcanilhan

"The Celtics aren't a team,they're a way of life." Red Auerbach.
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #141 on: 23 Jun 2012 - 02:05:30 »

LeBron bir suru kisinin saygisini kazandi ama isin en guzel kismi su bu final serisini kazanmadan cok sure once oldu. LeBron hateri olan insanlara sadece nefret etmek icin degil de LeBronin bundan daha iyi bir oyuuncu oldugunu bildiklerinden dolayi boyle konusuyordu. Serinin basi gibi burada soylemistim sanirim. Benim Lakers dusmani arkadaslarim Miaminin sampiyon olmasini istedigime inanamiyordu. LeBron onceki serilerde 1-2 kere daha sinirimi bozmustu ve bruada belirtmistim kardesim kaldir at cekinme ne bok olacaksa olsun diye. Final serisinde hem kendisi kullandi sutlari hem de arkadaslarina attirdi. Cok guzel dengeledi. Ben cidden cok sevindim ama bir tane yuzuk yeter lobragamaa.

Bundan sonra oyle saygi-sevgi kalmaz.

hater mode on - 2013

Gentoure
Jr. Member
**

batug.com

View Profile
« Reply #142 on: 23 Jun 2012 - 11:30:21 »

Bu moral ve motivasyon ile bir de veteran kuvvetlerle 2-3 ve daha fazlasını kazanabilirler.
Chicago = Rose,
Boston = Emekliler Kulubü ;
Dallas = Eleğini Aşmışlar Kulubü ;
Lakers = Kobenin Takımı ; 
Spurs=Son barutunu attı.

Geriye sadece kadro istikrarını korursa Oklahoma kalıyor ama takviyeli Miami her türlü Oklahoma'yı geçer. O yüzden Lebron+ Bosh ve Wade ile yüzük almak seneye daha da kolay olacaktır.
Fisher2
Newbie
*

THOSE WERE THE DAYZ...

View Profile
« Reply #143 on: 23 Jun 2012 - 13:34:15 »

Oklahoma bundan önceki turlarda son saniyelerde tecrübeli takımlara karşı maç kazanmıştı, ama burda yemedi, sürekli son ana kadar oynayıp öne geçecek hamleyi yapamadılar.
Bir de ben Oklahoma'nın %100 ünün bu olmadığı görüşündeyim, içeri adam gibi perde yapan 2 uzun koy, durant zaten 15 şutta 10 üçlük atar, miami oyunun bug'ını bulmuş gibi lebronu koydu perkinse, perkins dönüp dönüp hook atıyor ya girerse, bundan önceki turlarda uzunların defansı-şutu  ile kazanan oklahoma, bence burda uzunların etkisiyle kaybetti.
Resmen 2008 boston-lakers' ın son maçı gibiydi, bakalım oklahoma nasıl yapılanacak, phil jackson ya da jvg dedikoduları var.

FOREVER A SPURS KILLER!
McGiven
Sr. Member

Naber?

View Profile
« Reply #144 on: 23 Jun 2012 - 15:25:57 »

neyse lebron da yüzüğü taktı, titreyerek boşalanlar olmuştur. bir rahatlama gelir bünyelere...

gönül spurs elendikten sonra oklahoma'dan yanaydı ama olmadı, sağlık olsun. yürek koyan miami'yi de tebrik etmek lazım, lebraaamı da. daha ilginç ne söylenir bilmem. televizyon karşısında küfrede küfrede seyrettim maçları, seyredebildiğim kadarıyla.

edit: ha bir de çok net göt oldum onu da eklemek lazım. bunun için de miami'yi tebrik etmem gerek.
« Last Edit: 23 Jun 2012 - 15:26:40 by cousinavi » Logged

o konuda stern'e ben de çok kırgınım
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #145 on: 23 Jun 2012 - 18:56:13 »

Bir de ben Oklahoma'nın %100 ünün bu olmadığı görüşündeyim, içeri adam gibi perde yapan 2 uzun koy, durant zaten 15 şutta 10 üçlük atar

Perkins ligin en sağlam perde koyan uzunlarından hatta belki de 1.sırada.Hücum tehtidi olmaması,bir an evvel roll ve ya pop peşinden gitmeye çalışmaması,tam manasıyla duvar olmasını sağlıyor kısa için.

Perkins bu seride kendisinden yapamayacağı şeyler beklendiği için yetersiz gözükmüş olabilir ama burada suçlu Perkins değil,oyuncularını yanlış değerlendiren coachtur.Final serisine gelene dek kimse "sırtı dönük skor üreten uzun" dan bahsetmedi Thunder için,o zaman neredeydiniz?

Seriye gelirsek,Perkins,açlık,istek,mücadele,tecrübe gibi faktörler,ortaya çıkan sonuçta ancak uydu etmenler olabilir.Kim daha iyi oyunculara sahipse ve daha iyi organize edilmişse o kazanır 4 maçı.Burada rakibin elindeki silahları ve zayıflıkları analiz etmek,ona göre cevap verip değişiklik yapmak gerekiyor."İstikrar" ve "sistem" kelimelerinin sözlükteki anlamlarına bakınca tek kelime yazıyor : "Popovich" ama o bile sezon boyu müthişi şleyen düzenini gereken zamanda bozup Manu'yu Green yerine ilk 5'e çekiyor,çünkü Green'in defektleri takımı baltalıyor.Daha iyi oyunculara sahip olan takımın kazanması yani hamlenin sonuç vermemesi hamlenin doğruluğunu değiştirmiyor.İstikrardan yana olup Perkins'in aşikar defektlerine ve rakip tarafından bu defektlerin sürekli kullanılmasına rağmen inat edilmesi yanlıştı.

Sadece kendi oyuncularını doğru dizmek de yetmiyor,rakip takıma göre düzenlemeler yapmak da gerekiyor.İzlediğimiz LeBron'u kimse durduramaz.Adamım Tjarks'ın dediği gibi,çok acayip bir Magic-Malone-Jordan kırması gibi oynuyor.Bu durumda farklı önlemler almak gerekiyor.Mesela LeBron'un post-up oynamasını ve ya her istediğinde drive etmesini engellemek için alan savunması neden denenmiyor?

Bunları alt alta koyunca,Brooks'a veryansın edenlere sinir olsam da hak veriyorum.

Bir de Westbrook'un agresif olması,saldırgan olması,savunmada yaptıkları harika ama agresiflik gelir-gelmez şutu kaldırıp atmak ve ya 4 kişinin ortasına dalmak ve smaç yapmaya çalışmak değil,lütfen biri hatırlatsın.
« Last Edit: 23 Jun 2012 - 19:03:00 by abay » Logged

airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #146 on: 23 Jun 2012 - 19:05:30 »

Fisher2
Newbie
*

THOSE WERE THE DAYZ...

View Profile
« Reply #147 on: 23 Jun 2012 - 19:52:00 »

Perkins ligin en sağlam perde koyan uzunlarından hatta belki de 1.sırada.Hücum tehtidi olmaması,bir an evvel roll ve ya pop peşinden gitmeye çalışmaması,tam manasıyla duvar olmasını sağlıyor kısa için.

Perkins bu seride kendisinden yapamayacağı şeyler beklendiği için yetersiz gözükmüş olabilir ama burada suçlu Perkins değil,oyuncularını yanlış değerlendiren coachtur.Final serisine gelene dek kimse "sırtı dönük skor üreten uzun" dan bahsetmedi Thunder için,o zaman neredeydiniz?

Seriye gelirsek,Perkins,açlık,istek,mücadele,tecrübe gibi faktörler,ortaya çıkan sonuçta ancak uydu etmenler olabilir.Kim daha iyi oyunculara sahipse ve daha iyi organize edilmişse o kazanır 4 maçı.Burada rakibin elindeki silahları ve zayıflıkları analiz etmek,ona göre cevap verip değişiklik yapmak gerekiyor."İstikrar" ve "sistem" kelimelerinin sözlükteki anlamlarına bakınca tek kelime yazıyor : "Popovich" ama o bile sezon boyu müthişi şleyen düzenini gereken zamanda bozup Manu'yu Green yerine ilk 5'e çekiyor,çünkü Green'in defektleri takımı baltalıyor.Daha iyi oyunculara sahip olan takımın kazanması yani hamlenin sonuç vermemesi hamlenin doğruluğunu değiştirmiyor.İstikrardan yana olup Perkins'in aşikar defektlerine ve rakip tarafından bu defektlerin sürekli kullanılmasına rağmen inat edilmesi yanlıştı.

Sadece kendi oyuncularını doğru dizmek de yetmiyor,rakip takıma göre düzenlemeler yapmak da gerekiyor.İzlediğimiz LeBron'u kimse durduramaz.Adamım Tjarks'ın dediği gibi,çok acayip bir Magic-Malone-Jordan kırması gibi oynuyor.Bu durumda farklı önlemler almak gerekiyor.Mesela LeBron'un post-up oynamasını ve ya her istediğinde drive etmesini engellemek için alan savunması neden denenmiyor?

Bunları alt alta koyunca,Brooks'a veryansın edenlere sinir olsam da hak veriyorum.

Bir de Westbrook'un agresif olması,saldırgan olması,savunmada yaptıkları harika ama agresiflik gelir-gelmez şutu kaldırıp atmak ve ya 4 kişinin ortasına dalmak ve smaç yapmaya çalışmak değil,lütfen biri hatırlatsın.

Benim Perkins'ten yakındığım tek kısım perdeleri değil, hatta 3 perdenin 1 i rahat kural dışı perde oluyor, adam ne kadar iyi perde yapmayı koymuşsa kafasına.
Boston günlerinde de Ray Allen için perdeleri koyardı, demek ki koç o setleri çizemiyor mu artık bilemiyorum.
Ama ben şampiyonluk işinin perkins-ibaka ile olmayacağı kanaatindeyim.Yani bilmiyorum ikisini de javale mcgee'ye benzetiyorum ben.perkins iq yönünden mcgee'yi andırıyor ibaka ise blok arzusu ve atletizm yönünden mcgee'yi andırıyor.
Diğer serilerde sırtı dönük oyundan bahsedilmemesinin sebebi bence, bundan önceki turlarda oklahoma guardları rakip guardlara üstünlük kuruyordu, san antonio da tony parker coşunca maç gitti, sonra oklahoma uzunları coşunca ibre döndü birden, ama miami guardları bu seride bariz daha üstündü, içerden de katkı gelmemesi çok göze batmış olabilir.
Lebronu durdurma konusunda ise ben olsam lebron ne kadar atarsa atsın arkadaşlarına attırmasın mantığında olurdum.Yani seriyi de getiren miami hücumunda lebronun assistleriydi.Ne lebronu tam savunabildiler ne assistlerini savunabildiler o da çok kötü oldu haliyle.

FOREVER A SPURS KILLER!
Give N Go
Full Member

View Profile
« Reply #148 on: 24 Jun 2012 - 00:04:09 »

Playoff boyunca diz ağrısıyla kıvranan Wade ve 2 turda sakatlanan Bosh yüzünden asla tam kapasite olamayan bir big 3 ye rağmen James in çoğu maçta 2 kişilik performansıyla takımını sırtlayacak olgunluğa ulaşması akla gelecekte Knicks gibi bir takımıda şampiyon yapabilir mi sorusunu getiriyor.
« Last Edit: 24 Jun 2012 - 00:05:03 by Run N Fun » Logged

"Life is either a daring adventure or nothing at all. Security is mostly a superstition. It does not exist in nature."---Helen Keller
Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #149 on: 24 Jun 2012 - 00:35:58 »

90 yılından beri şampiyon olan takımların koçlarına baktım ve genel olarak şöyle: phil jackson, gregg popovich, chuck daly, larry brown, rudy tamjonovich, rick carlisie, doc rivers ve eric spolestra. seviye bayağı düşmüş.

edit: pat riley de varmış. zaten bi gün şu edit butonunu kullanmadan mesaj atarsam, büyük iş başarmış olacağım.
« Last Edit: 24 Jun 2012 - 00:45:18 by Ilkkan » Logged

Pages: 1 ... 7 8 9 [10] 11
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Oklahoma City Thunder - Miami Heat (NBA Finali) « previous next »
    Jump to: