Welcome, Guest. Please login or register.
15 Apr 2021 - 19:41:12
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Oklahoma City Thunder - Miami Heat (NBA Finali) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Kaç kaç?
OKC 4-0 MIA - 3 (4.3%)
OKC 4-1 MIA - 5 (7.1%)
OKC 4-2 MIA - 32 (45.7%)
OKC 4-3 MIA - 11 (15.7%)
OKC 3-4 MIA - 6 (8.6%)
OKC 2-4 MIA - 11 (15.7%)
OKC 1-4 MIA - 1 (1.4%)
OKC 0-4 MIA - 1 (1.4%)
Total Voters: 68

Pages: 1 ... 4 5 6 [7] 8 9 10 11
Author Topic: Oklahoma City Thunder - Miami Heat (NBA Finali)  (Read 50837 times)
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #90 on: 20 Jun 2012 - 11:52:14 »

Hepimiz biliyoruz ki playofflardaki eşleşmelerde maçlar ilerledikçe rakip seni daha iyi tanır sen de rakibini. Karşındakini daha zor duruma sokan da bir adım öne fırlıyor. Bu noktada tecrübe devreye giriyor. Hem Miami cephesi hem de Lebron artık acı tecrübelerini iyi kullanıyorlar. O muhteşem Thunder baskını ilk çeyreğin altından 5-6 dakikada kalktılar. Chalmers, Jones, Cole veya X'in boş şut bulmasında büyük pay Bron'un ama o adamların da artık belli bir tecrübesi var ve nispeten biri olmazsa diğeri iyi oynuyor.

Önceki yazımda dediğim gibi Durant ile Battier itiş kakış içindeler Durant top alamıyor. Ama Bron ile aynı şeyi yapınca faulu çıkartıyorlar. (iki tarafa da kötü faul çalma olayına dem vurmuyorum). Durant burada edindiği tecrübelerle ilerleyen yıllarda daha tehlikeli oyuncu olacak.

Hatta şu kadar söyleyeyim Durant yerinde bir Dirk olsa belki bazı noktaları daha soğukkanlı oynayıp daha çok çizgiye gider. Ki geçen sene bunu yaparak zor anları geçmişlerdi.

Şampiyonluk Cuma sabahı Miami'de kutlanmaya başlayacaktır. Görünen köy kılavuz istemez. Her ne kadar seri 4-1 bitecek gibi dursa da maçlar çekişmeli ve yakın geçti. Thunder'ın hakkını teslim etmek lazım. Onlar için çok büyük tecrübe oluyor, çok gençler ve daha da korkulacak bir takım olacaklar seneye.

judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #91 on: 20 Jun 2012 - 12:01:30 »

ahmet sende elsiki sendromu belirtileri goruyorum. tehlikeli olabilir. suyumu da seri bitince içerim hacı. finallerde 3-4-5. maçları evinde oynayan takımın bu 3 maçı kazanmasi zor diyoruz hep, hala da zor. 2 maçı alana 3. yu bedava vermiyolar.

Give N Go
Full Member

View Profile
« Reply #92 on: 20 Jun 2012 - 12:40:57 »

James rakip takım kadar assist yaparak şampiyonluğu ne  çok istediğini gösterdi,hakkederekte alacağını düşünüyorum..

"Life is either a daring adventure or nothing at all. Security is mostly a superstition. It does not exist in nature."---Helen Keller
FliPtiKal3
Guest
« Reply #93 on: 20 Jun 2012 - 12:43:17 »

ahmet sende elsiki sendromu belirtileri goruyorum. tehlikeli olabilir. suyumu da seri bitince içerim hacı. finallerde 3-4-5. maçları evinde oynayan takımın bu 3 maçı kazanmasi zor diyoruz hep, hala da zor. 2 maçı alana 3. yu bedava vermiyolar.
hahaha adam seriye amma icerlemis ya ) takilmamiza bile musaade etmiyor. elsikine ihtiyacim yok alp/ 2 takiminda o dedigin sike kadar yolu var  ) daha bu mac oynanmadan once 3-1 olursa o is biter demistim. o yuzden su servisi yaptim. ohhh soguk soguk iyi gider valla )
RB26DETT
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #94 on: 20 Jun 2012 - 13:13:15 »

20 şut kullandı 12de asist yaptı.en az 32 hücumu yönlendirmiş

26+24 ile en az 50 sayı üretime katkıda bulunmuş tek başına.

NA is the best! S54 Rulez
piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #95 on: 20 Jun 2012 - 14:11:27 »

Westbrook'a yapılan onca eleştirini sebebini bu maçın sonundaki pozisyonda anladım.. Adam 43 sayı attığı bir maçta bile oyundan kopup başka diyarlara gidebiliyor.. o yaptığı faulun tek manası var 24 saniye süresinin sıfırlandığını zannetti.. bu da demek oluyorki o sırada maçta değildi.. koptu..  ama o kopuş işte maça maloldu belki de şampiyonluğa..  westbrook sağa sola laf yetiştirmeyi bırakıp bu mental eksikliğini üzerine yoğunlaşmalı...

Form a Fuckin\\\' Wall
Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #96 on: 20 Jun 2012 - 15:29:54 »

Maçın bu hale gelmesini sağlayan belki en önemli adamdı Westbrook ama arkadaş insanın algıları biraz açık olur ya. NBA finaline gelmiş, şampiyonluk için oynayan takımın yıldızısın. Bu kariyerde bir adamsın. Serinin dönüm noktası olabilecek bir maçın dönüm noktası pozisyonundasın. Orda ilk bakacağın şey pozisyonun bitimine ne kaldı, ne olursa ne olur değil midir arkadaş? Ekran başında 100 milyonlar, sahada 20.000 kişi o an saate baktı, 5 saniyeyi gördü. O pozisyonda takımı satıp, maçı verdikten sonra 43 sayı atsan ne olur, 63 sayı atsan ne olur?

LeBron'ın ayağını kaldıramazsan, şuta kalkıp maçın en kritik yerinde üçlüğü sokması ise epikti resmen. NBA tarihine geçecek bir andı.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
TiMert
Pro. Member

Kawh-I Believe

View Profile
« Reply #97 on: 20 Jun 2012 - 15:59:14 »

Lebron ile Wade'in saçma sapan düdüklerle çizgiye gidişini keyifle izliyorum. Bir de Oklahoma oyuncularına çalınan hücum fauller falan... Şey olayı da çok güzel, mesela Miami'nin savunmada gösterdiği agresifliğe müsade edilmesi ama Oklahoma'ya edilmemesi. Bunlar oyunun içinde var, elden ne gelir ki. Bir de deveden büyük fil var.
Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #98 on: 20 Jun 2012 - 18:03:29 »

Bazı şeylerin inandığım değerlere paralel olarak gelişmesi hoşuma gitti. 3 yıldır 14. sıradan seçen bir Rocket olarak, her sezon ortası yapmaya başlanan 'lotarya'ya oynayalım vs. playoff yapalım' tartışmasında hep "playoff candır, orada oynamanın tecrübesi önemlidir" derim. Bir de finaller tecrübesi var işte. Lebron nihayet aymış bazı şeyleri. Maç sonunda acıya rağmen sahaya geri dönmesi, top gelene kadar ağır çekim hareket edip -burada da aklıma Bodiraga geldi, sonra da ben. Smiley Ağır çekim oynayan ama hard core hustle oyuncular Cheesy - topu alınca üçlüğü çakması çok afili bir hareket oldu. Asıl bunları yapıca insanların saygısını kazanırsın, yaa bu kadar insan boşuna demediydi "sus ve oyna" diye.

Hobbled LeBron sinks BIG three pointer in game 4!
http://www.youtube.com/watch?v=30b8RM4XqNI

Çıkarıp masaya vurmalı dediğimiz Durant da Rashard Lewis tadında oynadı ki hakketten inanılmaz. Ribaunt sayısına filan girmiyorum, o olabilir; senin tarafına düşmez, sen tiplersin ama başkası alır filan. Ama abi niye sırf şut? O boyla sen içeri girmeyeceksin de ben mi gireceğim. İyi çocuk, kaprissiz süperstar olmak güzel ama bir noktada yalandan bile olsa, seyirciye oynamak için bile olsa, takım arkadaşlarını gazlamak için bile olsa malı çıkarıp masaya vuracaksın hacim. Koyacaksın bi blok, vereceksin mesajı. Atlayacaksın topa, uçacaksın seyircilerin arasına. Payton, Barkley olamazsın zaten de saha içinde konuş biraz, yap bi trash talk. Wade'e "Benim için çok küçüksün" demişsin ne güzel, devamını getir. Gir Lebron'un kafasına.

Westbrook'a ne desem boş. Yine Picard'dan facepalm yolluyorum kendisine.
Harden niye böyle saçmalıyor onu anlamadım ama. O bomboş gittiği hızlı hücumu smaçla bitirse herşey bambaşka olabilirdi.

Lebron ile Wade'in saçma sapan düdüklerle çizgiye gidişini keyifle izliyorum. Bir de Oklahoma oyuncularına çalınan hücum fauller falan... Şey olayı da çok güzel, mesela Miami'nin savunmada gösterdiği agresifliğe müsade edilmesi ama Oklahoma'ya edilmemesi. Bunlar oyunun içinde var, elden ne gelir ki. Bir de deveden büyük fil var.

Aklıma Charlie Brown'un öğretmeni geldi.

James
The King
Moderator
Pro. Member

Rise Up

View Profile
« Reply #99 on: 20 Jun 2012 - 20:07:36 »

Ya allah aşkına aşın bazı şeyleri kabak tadı verdi bu  muhabbetler,boş muhabbet yapıp genelleme yapmayın. Çıkın nefret ediyorum, içim içimi yiyor, hazmediyorum Miami'nin kazanmasını falan diyin daha samimi olur. 

The Most Overrated Player in the Universe  is D. Rose
tricktir
Pro. Member

View Profile
« Reply #100 on: 20 Jun 2012 - 21:09:09 »

Oklahoma'da bence en büyük sorun Durant,bunu söylemek küfür gibi olsa da maçları izleyince ben en çok Durant'e şaşırıyorum.Hücumda yüzdeli oynasa da kritik anlarda top almayı başaramaması beni deli ediyor,tamam savunmacından biraz uzunsun kulacında iyi ama oldugun yerde kolu aldırıp top beklersen onu sana aldırmazlar ki abicim.Battier,Lebron ikilisinden biri Durant'i tutunca top geçmiyor Durant'e bu noktada ne Harden ne Fisher ne de Westbrook suçlu.Üzerinde inanılmaz baskı olmasına rağmen yüzdeli de oynuyor ama attığı sayılar böyle maçı kopardı,Durant masaya koydu dedirten cinsten değil.Tam aksine kendi savunmada kimi tutsa yıldız oluyor,dün Chalmers'ı kaç defa iplemedi gördük ve adam maçı getirdi.Lebron'u tutunca Lebron ya potaya kadar itiyor ya da üstünden jump shotı tercih ediyor biliyor ki yakın savunmayacak Durant,ki Lebron resmen boyalı alan apaçisi bu seride.Wade'i tutması da zaten ona göre değil,inanılmaz savunma eksikleri ortaya çıkıyor Durant'in ve aptal aptal faullerle iyice kendi kafasında olayı psikolojiğe bağlayacak duruma getiriyor.

Brooks biraz daha Collison-Ibaka-Sefolosha-Durant-Wbrook beşini kullansa fena olmaz,hatta James Jones oyundayken Daquean Cook ile üçlük aramayı neden denemiyor anlamadım,OKC resmen üçlük sokamıyor seride.Bir çok şeyi değil bir kaç şeyi iyi paylaştırsa Thunder seride kalır bence,ama Miami fişi çekmek için gelecek.Durant ve Harden biri bana dokunsun,faul alır iki serbest atış atarım kafasında oynarlarsa Wbrook 40-45 dakika delmeye çalışır,o da insan 1-2 dakika saçmaladığında Heat fişi çeker.Durant biraz daha sert oynamalı,odaklanmalı diyebiliriz öyle Wade'e espiri yapacağına LBJ gibi kabuğuna çekilip fark yaratmanın zamanı geldi de geçiyor onun için.

Edit : Yukarıda Doctor'da Durant için benzer tespitler yapmış sonradan okudum altına imza atılası.
« Last Edit: 20 Jun 2012 - 21:21:23 by tricktir » Logged

başarılar gelir geçer asaletin bize yeter
http://twitter.com/tricktir
http://astrakhanatoly.blogspot.com/
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #101 on: 20 Jun 2012 - 21:12:22 »

Tricktir in ustteki mesaji-tespitleri cok dogru. Bunlarin bir kacinin ben de farkindaydim ama guzel aciklamis baya.

Buradan donmesi zor olsa da Thunder 1-2 ayar cekse onumuzdeki maci rahatlikla alabilecek duzeyde bir takim. Westbrookun son maci disinda ve de ilk mac oynadiklari oyun disinda potansiyellerinin cok altinda kaldilar.

tricktir
Pro. Member

View Profile
« Reply #102 on: 20 Jun 2012 - 21:31:42 »

Düdükler konusunda da Lebron'a arada fuzuli düdükler çıkıyor onlarda bir iki tane olacak o kadar bunca yıldır alıştığımız şeye aşırı reaksiyon vermek biraz aynı terane oluyor,benzer düdükleri bir iki fırt altını Durant de alıyor zaten.Asıl enteresan olan Wade'in üçüncü sınıf vatandaş muamelesi görüp koluna vurmanın özgürleştirildiği Nba düzeni,dün resmen koluna faça attılar adamın iki üç defa.

başarılar gelir geçer asaletin bize yeter
http://twitter.com/tricktir
http://astrakhanatoly.blogspot.com/
airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #103 on: 20 Jun 2012 - 21:52:05 »

Earl Boykins'ten sonra Mario Chalmers!

http://www.youtube.com/watch?v=9gHeNFE1oY8&feature=player_embedded

T.B.Cactus
Newbie
*

View Profile
« Reply #104 on: 20 Jun 2012 - 21:55:18 »

final serilerinde wade'in maç başına aldığı ghost faul ortalaması 3'ün üzerindedir herhalde.
Şaka yapıyorsun galiba? Şu seride en garip kararlar wade hakkında veriliyor bana göre. baltaları yiyor, ağzını yüzünü dağıtıyorlar içeriye girdiğinde ancak düdük çıkmıyor çoğunda. adam da haliyle şaşırıyor, eskiden üflendiğinde faul çalarlardı, şimdi kolu falan kırılmadan düdük alamıyor çocuk.

Bu arada Collison Miami'de olsaydı, çok rahat bir playof geçirirdi miami adına. Brooks'u çok eleştirmiyorum ben, yanlış yaptığı işler kadar doğru işler de yapıyor ama collison-ibaka ikilisini verimli kullanamıyor ya şu miami pota altına karşı, cidden şaşırıyorum artık.
Pages: 1 ... 4 5 6 [7] 8 9 10 11
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Oklahoma City Thunder - Miami Heat (NBA Finali) « previous next »
    Jump to: