Welcome, Guest. Please login or register.
15 Apr 2021 - 19:45:58
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Oklahoma City Thunder - Miami Heat (NBA Finali) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Kaç kaç?
OKC 4-0 MIA - 3 (4.3%)
OKC 4-1 MIA - 5 (7.1%)
OKC 4-2 MIA - 32 (45.7%)
OKC 4-3 MIA - 11 (15.7%)
OKC 3-4 MIA - 6 (8.6%)
OKC 2-4 MIA - 11 (15.7%)
OKC 1-4 MIA - 1 (1.4%)
OKC 0-4 MIA - 1 (1.4%)
Total Voters: 68

Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 11
Author Topic: Oklahoma City Thunder - Miami Heat (NBA Finali)  (Read 50839 times)
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #45 on: 15 Jun 2012 - 17:49:06 »

son pozisyonda faul yok bence, ama genel olarak hakemlerin bu ligi sikmeye and içtiklerine katılıyorum.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #46 on: 15 Jun 2012 - 20:02:03 »

son pozisyon faul oğlu faul. ama üzerinde çok durmaya gerek yok. bence dün hakemler kötü değildi genel olarak. ama maçı dengede götürme, kazananaı direk belilrmemese de düdüklerle yönlendirme gibi işleri yapıyor hakemler yıllardır. david stern'ün parmağı da olmalı tabiki

Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #47 on: 15 Jun 2012 - 20:08:06 »

David Stern demisken, Jim Rome ile olan programda yasananlardan sonra baya tepki cekti. Artik istifa etsin boku cikti diyen cok var. Biz bunu yillardir diyoruz ama elin oglu da son 1-2 senedir nasil bir adam oldugunu gormeye basladi.

http://sports.yahoo.com/news/nba--david-stern-s-tantrum-to-jim-rome-another-reason-why-it-s-getting-time-for-him-to-leave-.html
« Last Edit: 15 Jun 2012 - 20:08:42 by Gorky » Logged

The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #48 on: 15 Jun 2012 - 21:40:56 »

Son pozisyon net faul ama o pozisyonda durantin sahada olmamasi gerekirdi,  daha nceden 6 faul almasi gerekirdi

Alpin dedigi gibi hersey hakemlerin kontrolunde gidiyor, kafalarina gore macta yon ciziyorlar

Turkiyedeki futbol hakemleri, basketbol hakemleri nba hakemlerinden cok daha iyi

http://twitter.com/umitcanilhan

"The Celtics aren't a team,they're a way of life." Red Auerbach.
Gentoure
Jr. Member
**

batug.com

View Profile
« Reply #49 on: 16 Jun 2012 - 10:46:56 »

Hakemlerin hataları hatalarla düzelttiği çekişmeli bir seri izliyoruz. Özellikle Lebron ve Durant kapışması oldukça zevkli geçiyor. Hangisi daha iyidir demeye zaten gerek yok. Her ikisi de takımlarını üst seviyeye çıkartmada çok başarılılar. Özellikle Wade'deki bu mental düşüsün sebebini anlayamadım. Normalde onun çok daha aktif ve lakabı Flash'a uygun hareket etmesi gerekiyor. O pek oralı değil ama sanki bir sorunu varmış gibi. Oklahoma özellikle bu seride Lebron savunmasında çok zorlanıyor. Wade ve Bosh'un sayı konusunda sorun yaşadığı bir maçı Miami'nin kazanması demek Oklahoma'nın çok daha dikkat etmesi anlamına geliyor. Ben daha iyi yıldızlara sahip olan Miami'nin bu seriyi kazanacağını düşünüyorum. Özellikle Lebron'un bu kadar aktif oynadığı bir playoff'da yüzüğü takacaktır.
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #50 on: 18 Jun 2012 - 00:22:34 »

Forumda genel olarak basketbolun kurallarının benden daha iyi bilindiğine inandığım icin bu alanda pek yorum yapmam. Son pozisyon icin 2-3 faul oldu diyen ve faul yok diyen varsa ben en iyisi hakemler ne verirse o doğrudur diyeyim kendim icin.

Gentoure
Jr. Member
**

batug.com

View Profile
« Reply #51 on: 18 Jun 2012 - 02:46:51 »

Bir futbol hakemi olarak söyliyeyim Hakemler takım tutar Taraf tutmaz. İşin içine duygusallık girdiğinde hakemin verdiği karar doğru bile olsa sorgulanır. Birde bu son top olunca daha da sorgulanabilir.
tricktir
Pro. Member

View Profile
« Reply #52 on: 18 Jun 2012 - 06:14:46 »

Acayip uykum vardı maç başlarken dedim kesin ilk molada uyuyakalırım,maç öyle bir tempoyla oynanıyor ki resmen yoruldum şu an devre arası gram uykum falan yok,her 3-5 dakikada farklı hikayeler olaylar oluyor,acayip keyifli maç.

başarılar gelir geçer asaletin bize yeter
http://twitter.com/tricktir
http://astrakhanatoly.blogspot.com/
airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #53 on: 18 Jun 2012 - 07:51:42 »

Bizim Efes serisinde Efes'e verdiğimiz 2. maç gibi oldu bu maç.

Bu arada Thunder taraftarı bir Alp abi var galiba burada. Allah Amerika'daki koyu taraftarlara ve buradaki bütün Thunder destekçilerine sabır versin. Scott Brooks ne mal bi koçtur ya.
« Last Edit: 18 Jun 2012 - 07:52:09 by airness » Logged

KD35
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #54 on: 18 Jun 2012 - 14:05:15 »

Brooks'un kisa 5 sevdasi macin kaybedilmesine neden olmustur. Miami gibi bir takima inanilmaz hucum ribauntlari verdiler hala buna ragmen Ibaka'yı oyuna almadi ilginc bir sekilde. LeBron'u Sefolosha ile savunacaksan Ibaka'yla yardim getireceksin adam elini kolunu sallaya sallaya iceri girdi.
FliPtiKal3
Guest
« Reply #55 on: 18 Jun 2012 - 14:15:18 »

3-1 olursa geri donmez bu seri. thunders aklini basina devsirsin.
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #56 on: 18 Jun 2012 - 14:30:34 »

Ahmet'e katılıyorum, 3-1'den dönmez gibi geliyor banada. O yüzden Durant'in mutlaka faul problemi konusuna özen göstermesi ve kırılma anlarında mutlaka sahada olması lazım. Fisher olayında da, 3'lükten basket faulü attıktan sonra mutlaka dışarı alınmalıydı. O andan sonra, o şutunda etkisiyle oyunun 2 alanında da inanılmaz saçma ve hatalı tercihleri oldu. Fsiher'ın mümkünse maçın son 5 saniyesi içinde ve fark 2-3 sayı iken oyuna alınması lazım...

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #57 on: 18 Jun 2012 - 14:52:01 »

abi herkes iki maçtır bas bas kısa 5 diye bağrıyor, şimdi de kısa 5 yüzünden mi yenildik? ben fisher'ın kötü oynadığını düşünmüyorum. hücumda saçma atışlar yaptı ama wade'den çaldığı iki top var mesela, savunmadaki çabası iyiydi.

durant'in faul problemine özen göstermesi lazım da abi çalınan faulleri de sorgulamak lazım. çok da yapabileceği bir şey yok yani 4. fauldeki gibi şeyler çalınacaksa. oyununu oynuyor sonuçta. ama dediğin doğru çünkü faul problemi yüzünden maç sonlarında lebron'u tutamıyor durant ve bu da sıkıntı yaratıyor, çünkü lebron'la eşleşebilecek tek adam durant. thabo var ama onu da wade'de kullanmak istiyor genellikle brooks. ki bence de en ideal eşleşme o şekilde. durant'ten 4 maçta bir 48 dakika bekliyorum bu arada.

kaybedilen her maçın suçlusu her zaman olduğu gibi scott brooks. miami için de spoelstra aynı şekilde. lebron'lar wade'ler durant'ler hikaye. ama kazanınca kahraman tabiki oyuncular.

scott brooks gregg popovich'i net bir şekilde outcoach etti ama kimse bu konuya değinmedi bile. tersi bir şekiilde brooks seriyi 2-0'dan verseydi eyvah eyvah. ilk iki maç sırasında gerizekalı olduğu hakkında yorumlar gelmişti. şimdi de mal oldu adam. burdan seriyi çevirirse de oyuncular çevirmiş olacak zaten brooks'un hiçbir katkısı yok. baştan önyargıları koymuşuz. neyse bu koç konusuna girdikçe sinirlerim zıplıyor.

3-1 olursa tabiki iş zorlaşır ama burada önemli olan deplasmandaki 3 maçın en az birini almak. 3-1'den dönmez diye birşey yok bence. deplasmanda 1 maç kazandığımız anda saha avantajı geri dönüyor sonuçta. spurs serisinde de 2-0'dan sonra 20 maçtır kazanan spursu 5 maçın 4'ünde yenmek imkansız gibi duruyordu, ama 5 maça bile gerek kalmadı.

Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #58 on: 18 Jun 2012 - 14:56:33 »

Maçın gerçekten de kırılma noktası Sefolosha'nın çok uzun süre kenarda bekletilmesi ve Fisher'da yapılan gereksiz ısrardı. Sefolosha girdikten sonra zaten Oklahoma ani ritm ve savunma direnci yakaladı.

Miami'nin de anlaşıldı ki topun el yaktığı anlarda Wade'de artık ısrar etmemesi lazım, adamın her eline aldığı top, top kaybı potansiyeli taşıyor kritik anlarda, çünkü formsuz.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
FliPtiKal3
Guest
« Reply #59 on: 18 Jun 2012 - 15:32:56 »

spurs yasliydi alp.Teknik becerileri ve kapasiteleri ne kadar yuksek olsada nefesleri yetmedi .
lebron la wade ten 3 mac ust uste alamazsin.Hayal gorme.
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 11
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Oklahoma City Thunder - Miami Heat (NBA Finali) « previous next »
    Jump to: