Welcome, Guest. Please login or register.
15 Apr 2021 - 19:20:44
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Oklahoma City Thunder - Miami Heat (NBA Finali) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Kaç kaç?
OKC 4-0 MIA - 3 (4.3%)
OKC 4-1 MIA - 5 (7.1%)
OKC 4-2 MIA - 32 (45.7%)
OKC 4-3 MIA - 11 (15.7%)
OKC 3-4 MIA - 6 (8.6%)
OKC 2-4 MIA - 11 (15.7%)
OKC 1-4 MIA - 1 (1.4%)
OKC 0-4 MIA - 1 (1.4%)
Total Voters: 68

Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 11
Author Topic: Oklahoma City Thunder - Miami Heat (NBA Finali)  (Read 50832 times)
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #15 on: 12 Jun 2012 - 02:09:55 »

ahaha Alp bu Street Fighter karakterleri ne alaka baba?

siriusjames
Guest
« Reply #16 on: 12 Jun 2012 - 02:11:56 »

Genel beklentinin aksine serinin kısa süreceğini, Oklahoma'nın 3. veya 4. maçı çalıp 5.maçta şampiyon olacağını düşünüyorum.Gönül 7 maçlık çekişmeli bir seri ister ama, bana göre Miami  kadro kalitesi ve kenar yönetimi açısından Oklahoma'nın bir adım gerisinde. Sonuç olarak 4-1 Oklahoma dedim.

Final serilerinde ev sahipliği 2-3-2 ama. Yani OKC'nin 5. maçta şampiyon olması için Miami'de 2 maç çalması lazım oynanacak 3 maçtan, ki ben zor olarak görüyorum bunu baya.
rodman
Newbie
*

white man can't jump

View Profile
« Reply #17 on: 12 Jun 2012 - 11:43:09 »

Final serilerinde ev sahipliği 2-3-2 ama. Yani OKC'nin 5. maçta şampiyon olması için Miami'de 2 maç çalması lazım oynanacak 3 maçtan, ki ben zor olarak görüyorum bunu baya.
Haklısın, ben bu durumu gözden kaçırmışım, teşekkür ederim. Bu durumda 4-1 daha zor gibi gözüküyor. Yine de Oklahoma'nın 2-0 öne geçtikten sonra 4. maçın serinin en kritik maçı olacağını, Oklahoma'nın bu maçı alması durumunda da serinin 4-1 bitme ihtimalinin olduğunu düşünüyorum. Hoş batı finalinde Oklahoma da 0-2 den geldi ama bakalım nasıl olacak. İyi olan kazansın..

Rüzgarın şiddeti ne olursa olsun; Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez.
gica
Alessandra Ambrosio
Sr. Member

View Profile
« Reply #18 on: 12 Jun 2012 - 16:56:45 »

Çok zevkli bir final olacağını düşünüyorum. İki takım da çok iyi skorerlere sahipse de, ikisinin de bundan önce çok karşılaşmadıkları defoları çok bariz bir şekilde canlarını sıkabilir.

Miami bundan önceki serilerde iyi bir penetreciyle hiç karşılaşmadı. Geçen sene Rose'u LeBron tutmuş olsa da bu sefer biliyoruz ki Durant'le uğraşacağından Westbrook'a pek vakit bulamayacak. Wade'in Celtics, Indiana serilerinde görüğümüz gibi fiziksel bir rahatsızlığı var, ama nedir bilmiyorum. Pota altında da OKC'nin penetrecilerini tehdit edici bir unsur yok. Miami'de Wade sağlıklı olsa, yada Battier 4-5 sene önceki hali olsa çok sıkıntı yaşamayabilirlerdi. Şu anki haliyle OKC'nin çok ekmeğini yiyeceğini düşünüyorum.

İki senedir OKC'nin pota altı tehdidi olmamasının onları play-off'ta hep yarı yolda bırakacağını düşünüyordum. Geçen sene bu yüzden elendiler diyemem, bu sene de bunun eksikliğini çekmediler. Bu seri de bu eksiklik onları zorlayabilir. Garnett ve Hibbert'ın Miami'yi çok zorladığını gördük. Okc'nin en azından sıkıştığında bir iki pozisyonda sayı bulabileceği bir pota altı tehtidi olsa bu serinin ağır favorisi olabilirdi.

Daha oturmuş rotasyonu, 2-3-2'nin saha avantajı olmayan takımı normalden daha çok dezavantaj sağlaması ve çok iyi bir savunma takımı olması sebebiyle Okc'nin az bir farkla favori olduğunu düşünüyorum.
judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #19 on: 12 Jun 2012 - 17:12:59 »

ahaha Alp bu Street Fighter karakterleri ne alaka baba?

haha abi eski street fighterlarda bu dörtlüyü sırasıyla yenmen gerekirdi bitirmek için. bu sezon da nba'deki team to beat'lerin bizim yendiğimiz takımlar olduğunu düşünüyorum. hani o buna elendi, o şekilde iyi kaçtık diyebileceğimiz bir durum oluşmadı hiç. ordan şeyettim sanırım, nerden esti ben de çıkaramadım şimdi.

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #20 on: 12 Jun 2012 - 18:26:09 »

ben seriyi heat'in geçeceğini düşünenlerdenim. sırasıyla sebepler:

1- bosh'un yokluğundaki performans pek çok insanın kafasını karıştırdı. indiana serisinde zorlanmaları, boston savunmasına ilk 5 maçta çözüm üretememeleri haliyle değerlerini azalttı. ancak bosh her şeyden önce çok yönlü bir uzun, performansıyla thunder pota altını dengeleyebilecek kadar da değerli. perkins'in bu seride joel anthony'den daha faydalı olabileceğine inanmıyorum, zaten heat bol bol 4 kısa oynadığı ve thunder da bunu sevdiği için kendisini genelde kenarda görebiliriz.

2- thunder, celtics'den çok daha fazla hücum silahına sahip olsa da, daha iyi bir hücum takımı değil. genelde birebire dayalı olan hücum sistemleri, yardım savunmasında zayıf ancak birebirde kaplan gibi olan miami oyuncularına karşı sıkıntı yaşayabilir.

3- thunder vasatın üzerinde bir savunma takımı olsa da, heat kadrosu onlara ters gelecek bir kimyaya sahip ve açıkçası savunmada, özellikle wade'e karşı bizim gösterdiğimiz direnci gösterebileceklerini sanmıyorum.

4- lebron james'in son iki maçtaki performansından sonra, heat'in istediği takımı istediği yerde yenebileceğine kanaat getirdim. durant şu ana kadar olan performansının üzerine çıkmazsa tabii.

4-2 heat diyorum, zevkli ve az floplu maçlar görmek dileğiyle...

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #21 on: 12 Jun 2012 - 22:18:15 »

Bird - Magic rekabetini kullanıp bir şekilde Durant - LeBron rekabetinden ekstra nemalanmaya çalışmıyor mu bu NBA medyası, şaşırıp kalıyorum doğrusu. Seriyi Thunder'ın 4-2 kazanacağını düşünüyorum. Durant insan gibi oynamaz.
« Last Edit: 12 Jun 2012 - 22:18:32 by airness » Logged

James
The King
Moderator
Pro. Member

Rise Up

View Profile
« Reply #22 on: 13 Jun 2012 - 00:17:30 »

Underdog olmak gayet güzel...

The Most Overrated Player in the Universe  is D. Rose
Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #23 on: 13 Jun 2012 - 00:48:48 »

İki takıma da uzaklığım aynı. Durant iyi karakter gösterdi SAS'a karşı. Gerçi Olajuwon da fetvayı vermiş, Lebron iyi çocuk diyor. Hakeden, daha az çirkinleşen kazansın.

Fakat Wade & Lebron'un çıkarıp masaya vurma ihtimali Durant'dan daha fazla olduğu için: Heat 4 - 3 Thunder.

Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #24 on: 13 Jun 2012 - 01:32:33 »

Bu seriye 4-3 Miami alır demek 4-0 Miami alır demekten daha iddialı geliyor bana. O kadar büyük çekişmenin yaşandığı bir seride, iş 7.maça kalırsa Oklahoma'nın o aç seyircisi, o aç takımın Miami'yi her türlü yeneceğini düşünüyorum ben. Normal sezonda evinde 33'de 26 yapan, play-off'da hiç maç kaybetmeyen Oklahoma 7.maçı alır bana kalırsa.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #25 on: 13 Jun 2012 - 02:17:53 »

Bu arada seriye dair masaüstü arka planı isteyenler, tık!

özgür12
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #26 on: 13 Jun 2012 - 12:21:25 »

sabah haberlerinde durant'ın ilk maçta çıkarıp masaya koyduğunu öğrendim, izleyen varsa biraz detay verebilir mi? son çeyrekte 17 sayı ne ya, insan değilsin durant!!!

i love this game because of 3 point shots
ben imza bilmem parmak bassak olur mu?
deli olduğunu bilecek kadar akılllı deli
Give N Go
Full Member

View Profile
« Reply #27 on: 13 Jun 2012 - 13:04:04 »

Durant beklendiği gibi oynadı standartı 30+ işte, 2 yarı asıl gürleyen Westbrook oldu tempoyu dikte ederken Sefo ve Collison eksenli savunmada Heat i durdurdu.
Wade ve Bosh final kalibresinde oyun çıkaramadılar öyle olunca kazanmak için James in 45+ atması gerekir ki bu OKC savunmasına şimdilik mümkün görünmüyor.

"Life is either a daring adventure or nothing at all. Security is mostly a superstition. It does not exist in nature."---Helen Keller
mithril
Full Member

View Profile
« Reply #28 on: 13 Jun 2012 - 13:20:04 »

Tarafsız biri olsam da maçı izlerken içten içe Miami'nin kazanmasını istiyor şekilde buldum kendimi.
LeBron'u itin g.tüne sokma kampanyasından çok rahatsız oluyorum, umarım efsane bir seri çıkartır da seriyi kazanırlar.
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #29 on: 13 Jun 2012 - 13:37:24 »

lebronada yazıkta Oklahoma alsın ya ben daha çok seviyorum adamları seyiricisi falan güzel yani bakın çıkışta Lebrona elini uzatmış seyircileri tokalaşmak için aferim ehehe

Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 11
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Oklahoma City Thunder - Miami Heat (NBA Finali) « previous next »
    Jump to: