Welcome, Guest. Please login or register.
25 Feb 2021 - 21:14:11
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Oklahoma City Thunder - Miami Heat (NBA Finali) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Kaç kaç?
OKC 4-0 MIA - 3 (4.3%)
OKC 4-1 MIA - 5 (7.1%)
OKC 4-2 MIA - 32 (45.7%)
OKC 4-3 MIA - 11 (15.7%)
OKC 3-4 MIA - 6 (8.6%)
OKC 2-4 MIA - 11 (15.7%)
OKC 1-4 MIA - 1 (1.4%)
OKC 0-4 MIA - 1 (1.4%)
Total Voters: 68

Pages: 1 ... 5 6 7 [8] 9 10 11
Author Topic: Oklahoma City Thunder - Miami Heat (NBA Finali)  (Read 49587 times)
airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #105 on: 20 Jun 2012 - 21:59:04 »

Durant'in tertemiz bir bloğu var ki faul çalınan acayip komik. Bence direkt hak ediyor bu yorumu. Pırıl pırıl bir bloktu.

TiMert
Pro. Member

Kawh-I Believe

View Profile
« Reply #106 on: 21 Jun 2012 - 00:06:40 »

Ya allah aşkına aşın bazı şeyleri kabak tadı verdi bu  muhabbetler,boş muhabbet yapıp genelleme yapmayın. Çıkın nefret ediyorum, içim içimi yiyor, hazmediyorum Miami'nin kazanmasını falan diyin daha samimi olur. 

Sırf Lebron'un atladığı mental eşik bile şampiyonluğu hak etmesi için yeterli, oynadığı oyunu falan dışında tutuyorum. Ben sadece kendimce bazı hoşuma giden detayları dillendirmek istedim. Ayriyetten ben Miami'yi desteklediğimi ilk sayfada da yazmıştım, olay sandığın gibi değil yani.
memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #107 on: 21 Jun 2012 - 01:45:49 »

Lebron'un atladığı mental eşik filan olduğuna katılmıyorum. Lebron clutch-time'da neden orta mesafeden sokabilen bomboş adama pas verdide kendi el üstünden atmadı diye bile eleştrilen bir adam. Onun yerine Miami takımının bu seride başta Wade olmak üzere atladığı bir mental eşikten bahsedebiliriz bence, vitesi arttırmakta denebilir adına.

Lebron neden Kobe gibi olmuyor diye eleştriliyor, Kobe ise daha 2-3 hafta öncesine kadar neden son topta boş adama pas vermek yerine uzaklardan contested şut atıyor diye itin götüne sokuluyordu. Mental eşiği atlaması gereken bu adamlardan ziyade nba izleyenler.

#memircagan
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #108 on: 21 Jun 2012 - 03:45:05 »

Oklahoma'da bence en büyük sorun Durant,bunu söylemek küfür gibi olsa da maçları izleyince ben en çok Durant'e şaşırıyorum.Hücumda yüzdeli oynasa da kritik anlarda top almayı başaramaması beni deli ediyor,tamam savunmacından biraz uzunsun kulacında iyi ama oldugun yerde kolu aldırıp top beklersen onu sana aldırmazlar ki abicim.Battier,Lebron ikilisinden biri Durant'i tutunca top geçmiyor Durant'e bu noktada ne Harden ne Fisher ne de Westbrook suçlu.Üzerinde inanılmaz baskı olmasına rağmen yüzdeli de oynuyor ama attığı sayılar böyle maçı kopardı,Durant masaya koydu dedirten cinsten değil.Tam aksine kendi savunmada kimi tutsa yıldız oluyor,dün Chalmers'ı kaç defa iplemedi gördük ve adam maçı getirdi.Lebron'u tutunca Lebron ya potaya kadar itiyor ya da üstünden jump shotı tercih ediyor biliyor ki yakın savunmayacak Durant,ki Lebron resmen boyalı alan apaçisi bu seride.Wade'i tutması da zaten ona göre değil,inanılmaz savunma eksikleri ortaya çıkıyor Durant'in ve aptal aptal faullerle iyice kendi kafasında olayı psikolojiğe bağlayacak duruma getiriyor.

Brooks biraz daha Collison-Ibaka-Sefolosha-Durant-Wbrook beşini kullansa fena olmaz,hatta James Jones oyundayken Daquean Cook ile üçlük aramayı neden denemiyor anlamadım,OKC resmen üçlük sokamıyor seride.Bir çok şeyi değil bir kaç şeyi iyi paylaştırsa Thunder seride kalır bence,ama Miami fişi çekmek için gelecek.Durant ve Harden biri bana dokunsun,faul alır iki serbest atış atarım kafasında oynarlarsa Wbrook 40-45 dakika delmeye çalışır,o da insan 1-2 dakika saçmaladığında Heat fişi çeker.Durant biraz daha sert oynamalı,odaklanmalı diyebiliriz öyle Wade'e espiri yapacağına LBJ gibi kabuğuna çekilip fark yaratmanın zamanı geldi de geçiyor onun için.

Edit : Yukarıda Doctor'da Durant için benzer tespitler yapmış sonradan okudum altına imza atılası.

yahu zamanı geldi de geçiyor dediğin adam 23 yaşında! ne yani bu herif 12 yüzük falan mı takıcak? lebron, kobe ve hatta jordan bile 27-28'i bulduktan sonra kusurlarını gidermeye, en üst seviyede oynamaya başladılar. durant şu anda daha en üst seviyede eksiklerini keşfetme evresinde, bunları tamamlayıp kusursuz oyununu bulacaktır. gerçi ben de tahminlerde thunder seriyi alır dedim ama bu durant>lebron olduğu için değildi, takım olarak thunder'ın miami'nin eksik yönlerini iyi değerlendirme imkanı olduğunu düşünüyordum. ancak özellikle sıfır pota altı katkısı sebebiyle bu düşüncelerimi boşa çıkardılar. harden da çok kötü oynamasa dahi oyuna beklediğim farklılığı henüz getiremedi. westbrook'un yaptıklarına ve yapamadıklarına hepimiz alıştık artık, bu adam çıkıp her gece 50 atabilir, triple double yapabilir ama öyle saçma sapan bir hareketle maçı da satabilir. westbrook'la oynarken o riski kabul etmek gerek, sonuçta high reward da sözkonusu. brooks yerine başka biri olsa farklı olabilir miydi, tabii olabilirdi ancak öyle bi adamı da bulmak zor artık. nba'de fark yaratan koç sayısı giderek azalıyor, yeni nesil koçlar arasında ahanda diye parmakla gösterilecek bi tibadu var ki o bile bu sezon ilk 5 oyuncularını kullanma süresi konusunda ciddi eleştiri aldı.
crackocain
Full Member

Droogie - The team of brotherly love!

View Profile
« Reply #109 on: 21 Jun 2012 - 04:42:16 »

Seride oynanan basketboldan memnun olan varmı merak ediyorum. Celtics Heat serisinde bile uyuyakalmadım hiç ama  o kadar zevksiz ve %70 isolation'a dayalı bir basketbol oynanıyor ki (özellikle OKC) 4 maçın 3ünde uyuyakaldım. Oynadıkları da Wade'in veya Bosh, Garnett vb gibi adaba dayalı bir iso olmadığından izlemesi inanılmaz zevksiz. Westbrook 2 adet sağa ve sola dribbling şut. lan bari şut saatine 14 saniye varken atcan savunmacını yor biraz. Harden Hücum ribaundundan sonra (geçen maçta uyuyakalmadan 2 kere saydım) 3 saniye geçmeden üçlük. Ribocular içeriye yerleşmiş mi bakan yok. Harden, Durant, Westbrook'da bir sayı atma önsezisisi var ve o sezgiyi hisseden bodozlama yağdırıyor potaya ki Durant harici kimse için böyle bir fevriliğe izin verilmemesi lazım.

Miami Oklahoma'nın isolation'dan başka hiçbirşey yapamayacağını o kadar kanıksadıki tüm savunması rol oyuncularının oyununu bozma üzerine. Miami benchini, bench olmasa bile ilk5deki rol oyuncularını çok iyi kullanıyor.Oklahoma'nın almasını istiyordum ama şu oynadıkları oyunla veya yaptıkları savunmayla kesinlikle şampiyonluğu haketmiyorlar. Yani Westbrook attığı 32 şutun 12'sini Ibaka'ya, Perkins'e pozisyon harcasaydı ne kaybederdi? Herhalde Durant, Harden katmayacak onları oyuna. Bu ikisi Westbrook'un işine yardımcı olmak için net söylüyorum kendi oyunlarını oynayamıyorlar. Kaybettikleri 3 maçtır Ibaka tam olarak her maç 5 şut attı. Toplamda 15 şut. Kazandıklarında 10 tane kullanmış. Westbrook'un oyun tarzı bu evet de biraz gerizekalı olmayıp NBA Finali'de oyun stilini dönem dönem değiştirip rakibi şaşırtmak gerekiyor. Şutör gardın bu kadar şut kullanması kabul edilebilir, sineye çekilebilir ama oyun kurucunun en önemli sorumluluğu topu dağıtmak. Kazanılan ilk maçta adamın 11 asisti var sonrasında 7 4 5.

Geçen seneki Dallas çok acayip bir takımdı keşke aynı seviyede oynasalardı da bu sene de izleyebilseydik.
sannti
Pro. Member

View Profile
« Reply #110 on: 21 Jun 2012 - 14:28:46 »

Durant'in şu serideki tavrını hoş bulmadım açıkçası. Oynadığı oyundan ziyade "Nasılsa genciz, bizim de sıramız gelecek. Bu sene olmazsa seneye olur" kafasında olduğunu görmek güzel değil. Kısmen doğru olabilir; ama az buçuk belli bir süredir NBA izleyen biri olarak kariyerinin başında "Defalarca final oynar" denilen epey oyuncu ve takım gördüm, gördük. Sonrasında hakkında aynı şeyler söylenen ortalama 10 takımdan sadece bir tanesinin bunu başarabildiğine de şahit olduk. Durant'in bundan sonra oynayacağı 10 final, alacağı 5 tane şampiyonluk garanti olsa dahi bu final serisini hayatının son 7 maçıymış gibi oynamasını beklerdim. İlk maçı son çeyrekte alıp müthiş bir başlangıç yaptıktan sonra son 2 maçta gösterdiği performans, özellikle ortaya koyduğu efor açısından hayal kırıklığı benim adıma.

Herkesin çullandığı Westbrook'ta ise durum tam tersi. Bill Simmons yazmış, Westbrook için "That Boy Competed" demiş, hakikaten de öyle. Karar verme yetisini hala daha geliştirmesi gerek; ancak müthiş de bir yol kat etti lige geldiği günden bu yana. Bıkmak usanmak bilmeden saldırıyor ve kötü bir tercih yapsa dahi sonraki pozisyonda iyi yaptığını bildiği işleri denemekten vazgeçmiyor. Buradan artık seri döner mi bilmiyorum; ama Durant hem takım arkadaşlarına, hem de tüm NBA'e OKC seriyi alamasa dahi kalan maçlarda her şeyini ortaya koyarak bir mesaj vermeli. Takımın lideri bu kadar relax oynarsa rol oyuncularının sıçması zaten kaçınılmaz. Tepeden inecek Durant kaynaklı bir devrim gerekli OKC'de rol oyuncularını da ayağa kaldırabilmek adına.

tricktir
Pro. Member

View Profile
« Reply #111 on: 22 Jun 2012 - 00:41:08 »

yahu zamanı geldi de geçiyor dediğin adam 23 yaşında! ne yani bu herif 12 yüzük falan mı takıcak? lebron, kobe ve hatta jordan bile 27-28'i bulduktan sonra kusurlarını gidermeye, en üst seviyede oynamaya başladılar. durant şu anda daha en üst seviyede eksiklerini keşfetme evresinde, bunları tamamlayıp kusursuz oyununu bulacaktır. gerçi ben de tahminlerde thunder seriyi alır dedim ama bu durant>lebron olduğu için değildi, takım olarak thunder'ın miami'nin eksik yönlerini iyi değerlendirme imkanı olduğunu düşünüyordum. ancak özellikle sıfır pota altı katkısı sebebiyle bu düşüncelerimi boşa çıkardılar. harden da çok kötü oynamasa dahi oyuna beklediğim farklılığı henüz getiremedi. westbrook'un yaptıklarına ve yapamadıklarına hepimiz alıştık artık, bu adam çıkıp her gece 50 atabilir, triple double yapabilir ama öyle saçma sapan bir hareketle maçı da satabilir. westbrook'la oynarken o riski kabul etmek gerek, sonuçta high reward da sözkonusu. brooks yerine başka biri olsa farklı olabilir miydi, tabii olabilirdi ancak öyle bi adamı da bulmak zor artık. nba'de fark yaratan koç sayısı giderek azalıyor, yeni nesil koçlar arasında ahanda diye parmakla gösterilecek bi tibadu var ki o bile bu sezon ilk 5 oyuncularını kullanma süresi konusunda ciddi eleştiri aldı.

Sen yanlış anlamışsın benim yazdığımı ben orada yaşı kastetmedim,yaşla oyuna girmek arasında bir bağlantı olduğunu düşünmüyorum Durant konusunda.Spurs-Lakers serilerinde gerektiğinde topu eline alan,bilmem kaç sayıyı ard arda sıralayan adam yok bu seride kafa olarak.Takım olarak daha iyi olduklarının bilincinden çok topa girmiyor ama son iki maçta ozellikle de son maçta biraz insiyatif alması gerekirdi,iyi savunulsa da napıp edip o topu alıp bir şeyler yapmalı bana göre.Yaşının verdiği dezavantajları bu zamana kadar avantaja cevirdikten sonra şimdi daha olmadı Durant de pişecek demek eleştiriden bir nebze kaçmak gibi,görünen köy kılavuz istemiyor çünkü.Bende seriye OKC alır demiştim de bu tahminimde en patlayan nokta Durant sonra da Harden'dır.Bu akşam Durant'in beklentileri karşılamak adına kasacağını düşünüyorum en az bir 25 şut deneyecektir,çünkü Westbrook'un attığı sayı 2 sayılıyorsa Durant'in attığı 2.2 falan algısı yaratıyor karşı tarafta.

başarılar gelir geçer asaletin bize yeter
http://twitter.com/tricktir
http://astrakhanatoly.blogspot.com/
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #112 on: 22 Jun 2012 - 05:57:46 »

Obaaaaaaaa !!! Kaan Kural ve Caner Eler Stern ile canlı röportaj yapıyorlar ...

airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #113 on: 22 Jun 2012 - 06:01:26 »

Oldukça taşşak gerektiren bir hadiseye imza attılar. Tebrik etmek gerek.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #114 on: 22 Jun 2012 - 06:24:18 »

Ben ilk defa Final serisinde maç izliyorum,şu ana dek 6 dakika izledim ve LeBron'un backdoor cut yaparken Sefa'nın uyuması sayesinde attığı basket -ki bizimle oynadıkları seride hem Wade hem de Bron çok yapmıştı bunu- ve Durant'ın Bron'a karşı fade-away ile bitirdiği iso dışında bir tane bile planlı hücum görmedim.Tam bir kaos var ortada,Droogie'ye sonuna dek katılıyorum.

LeBron "Ben bu maçı alacağım" şeklinde bakıyor etrafa.

"En akıllıları" dediğimiz Harden 4 beyaz formalının arasına dalıp,Cole'un içinden geçmeye çalışıyor,Heat'de ise tüm rol oyuncuları max. performans veriyor.Şimdi burada iki türlü yorum yapılabilir : Bron ve Wade hiç forse etmedi henüz ve fark 5 sayı,Heat adına işler iyi ve ya Heat'in tüm yan parçaları işlediği halde Thunder sadece 5 sayı geride,Thunder adına işler iyi.

Bu arada Durant'ın hiç bu kadar agresif bitirdiğini görmemiştim.Thor gibiydi mübarek.
« Last Edit: 22 Jun 2012 - 06:40:00 by abay » Logged

mithril
Full Member

View Profile
« Reply #115 on: 22 Jun 2012 - 09:08:05 »

Çok sevindim Miami'nin sampiyonluguna, LeBron ile ilgili geyikler biraz azalır böylece. Thunder da  dağılmadan şampiyonluğa ulaşır umarım.
Miami'nin bundan sonra şampiyonluk kovalayan veteranlarin paratoneri olmasını ve minimum kontratlarla iyi guard ve uzun alıp daha kolay şampiyonluklar almasını hiç istemem ama bu yolda önleri epey açıldı.

Maçla ilgili yorum yapmak çok gerekdiz. Miller'ın ve genel olarak takımın mantık ötesi üçlük yüzdesi olmasa da maçı kazanacak hırs Miami'de fazlasıyla mevcuttu. Keşke daha heyecanli, daha uzun ve seyir zevki yüksek bir seri izleyebilseydik.
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #116 on: 22 Jun 2012 - 11:07:38 »

Lebron gerçekten ne kadar istediğini gösterdi ve geçen yılki hatalarından ders alan taraf olarak çıkartıp masaya koydu. Final serilerinde bana göre şampiyon tarafı belirleyen faktör şu yüzdeyle açıklanabilir; %50 yetenek %50 yürek

Geçen sezon bu yürek Dallas'lı oyuncularda bolca mevcuttu, bu yıl ise hatalarından ders alan Miami tarafında. OKC cephesinde tecrübesizliğin sebep olduğu eksi yanlar çok fazla ağır bastı ve kaybeden taraf olarak sahayı terkettiler. Bu kadar tecrübesiz bir kadronun 3-1'den geri gelmesi zaten çok zordu ve bana göre normal bir son yaşandı. Durant'in soyunma odasına giderken ailesiyle yaşadığı duygusal anlarda eminim çoğu kişiyi etkilemiştir, seneye daha güçlü döneceklerinden şüphem yok.

Lebron ve arkadaşlarının ne kadar istediklerini sadece maç boyunca değil, şampiyonluğun belli olduğu dakikalardaki hal ve tavırlarından bile çok net anlaşılıyordu, gerçekten sonuna kadar hakettiler.

Son maç öncesi yazdıklarımın son maçtada nerdeyse bire bir gerçeklemesi bence tesadüf değil, her iki takımda bunun sinyallerini çok bariz vermişlerdi...

Lebron'un tüm eleştirileri susturacam dercesine sakat sakat girip, üçlüğüde yapıştırması baya etkileyici bir durumdu. Zaten herkes ondan biraz da bu tip bi yürek hareketi bekliyodu. Yoksa yapacakları ve yapabilecekleri konusunda hiç kimsenin bir çekincesi olduğunu sanmıyorum. Sakatlığının kramplarla ilgili olduğu açık. 5.maça kadar dinlenme ve çeşitli tedavilerle maça hazır hale geleceğini düşünüyorum. Kas yırtılması tarzı bişey olmadıkça 5. maçta aynı performansla oynayabilir bana göre.

Asıl konu ise Durant'in bu serinin özellikle son 2 maçında 4. çeyreklerdeki etkisizliği. Zaten bu çeyreklerde topu dahi alma konusunda problem yaşarken skor yapabilmek için tercih konusunda da belli sıkıntılar mevcut. Burda asıl sıkıntı OKC kadrosunda James Jones, Battier veya Miller tarzında nokta şutör olmaması bana göre. Bu tip şutörler olmadığı için rakip savunmalar Durant top aldığında onun tarafına doğru aşırı yardımlı oynayarak öncelikle Durant'in skor açılarını maksimum kapatıyorlar, bahsettiğim şekilde skor yapabilecek bir isim olmadığı için de Durant, Lebron'un yaptığı gibi şutuna güveneceği bir isme boş pozisyonda topu verme şansına da sahip olamıyor. Westbrook'ta maç boyunca efsane bir oyun oynasada heralde en fazla eleştirilen konu olan oyun zekası anlamında yine maç sonunda şaşırtmayan bir performans sahneledi. Harden gibi bir ismin turnike kaçıracak kadar mental anlamda düştüğü bir takım maalesef iyi sinyal vermez duruma gelmiştir ve daha öncede yazdığım gibi Miami'deki son maçta 3-1 önde olmanın avantajıyla Miami en az 1 adım önde bana göre.

Okc'nin sıkıntı yaşadığı bir durum durumda, bazı arkadaşların belirttiği gibi pota altında istikrarlı bir skor gücünün olmaması. Ben savunma anlamında büyük sıkıntı yaşadıklarını düşünmüyorum, Lebron-Wade gibi isimleri zaten bi yere kadar yavaşlatabilirsiniz ama pota altı oyuncularının sadece pis işleri yapıp hücumda tamamen inaktif bir rolde olması yukarıda belirttiğim gibi Durant gibi isimleri de hücumda 1 değil 2 hatta 3 ismi geçip sayı yapması durumuna zorlamakta.

Hakemler konusuna tekrar girmicem...

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
Gentoure
Jr. Member
**

batug.com

View Profile
« Reply #117 on: 22 Jun 2012 - 11:31:21 »

Gönlüm ve mantığım Miami'nin kazanmasını istiyordu nitekim öyle oldu ve Miami Şampiyon oldu. Normalde Lebron'un ve Wade'in bu sene gösterdiği mücadeleyi geçen yıl göstermemesi enteresan olan durumdu. Ancak bu sene akıllanmışmı diyelim yoksa tecrübe sahibi mi olmuş diyelim final serisinde istediklerini yapabildiler ve şampiyon oldular. Bunun başlıca sebebi Oklahoma'nın tecrübesizliği diyebiliriz. Takımda yetenek ve gençlik var ama geri kalan tecrübe kısmı olmayınca Miami gibi takımı yenmek çok daha zorlaşıyor. Üstelik Oklahoma Miami'nin en zayıf halkası olan pota altından yararlanmayı nedense bu seride hiç düşünmediler. Miami'nin en iyi olduğu kısımda çarpışmayı düşündüler ve doğal olarak kaybettiler. Zaten su istatistik herşeyi açıklıyor. Koskoca Oklahoma pota altı Miami ile oynanan son 2 maçta sadece 13.5 sayı ortalaması ile oynadı. Yani Oklahoma en iyi olduğu yeri hiç kullan(a)mamış.
                        5. Maç         4. Maç
Sergei İbaka : 9 sayı            4 sayı
Nick Collison : 2 sayı             6 sayı
Kendrick Perkins : 2 sayı       4 sayı

Artık bu saatten sonra Miami seneye veteran oyuncular için özellikle çok cazip bir ortam olacak. Yani paradan ziyade yüzüğe ihtiyacı olan veteranların en çok istediği yer desek yanlış olmayacaktır.

Önemli Free Agentlar : Ray Allen, Brandon Bass, Kevin Garnett, Jeff Green, Kirk Hinrich, Tracy Mc Grady, Antawn Jamison , Jason Kidd , Jason Terry, Yi Jianlian, Andre Miller, Ben Wallace, Miki Moore, Chauncey Billups, Randy Foye, Gilbert Arenas , Ersan İlyasova , Kris Humpries , Gerald Wallace, Chris Kaman, Baron Davis , Steve Nash, Michael Redd, Raymon Feldon, Jamal Crawford, Boris Diaw, Tim Duncan, Josh Howard

« Last Edit: 22 Jun 2012 - 11:39:02 by Gentoure » Logged
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #118 on: 22 Jun 2012 - 11:43:18 »

Tim Duncan'ın ne işi var abi orada? Şampiyonluk garanti olsa bile ayrılmaz bizden

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Gentoure
Jr. Member
**

batug.com

View Profile
« Reply #119 on: 22 Jun 2012 - 11:49:09 »

Ayrılmaz ayrı bir konuda ben yine yazayım dedim. Sonuçta Tim Duncan hem önemli hemde Free Agent olduğu için listede.
Pages: 1 ... 5 6 7 [8] 9 10 11
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Oklahoma City Thunder - Miami Heat (NBA Finali) « previous next »
    Jump to: