Welcome, Guest. Please login or register.
20 Jan 2021 - 11:04:25
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Oklahoma City Thunder - Miami Heat (NBA Finali) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Kaç kaç?
OKC 4-0 MIA - 3 (4.3%)
OKC 4-1 MIA - 5 (7.1%)
OKC 4-2 MIA - 32 (45.7%)
OKC 4-3 MIA - 11 (15.7%)
OKC 3-4 MIA - 6 (8.6%)
OKC 2-4 MIA - 11 (15.7%)
OKC 1-4 MIA - 1 (1.4%)
OKC 0-4 MIA - 1 (1.4%)
Total Voters: 68

Pages: [1] 2 3 4 ... 11
Author Topic: Oklahoma City Thunder - Miami Heat (NBA Finali)  (Read 48654 times)
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« on: 10 Jun 2012 - 14:55:54 »

Gentoure
Jr. Member
**

batug.com

View Profile
« Reply #1 on: 10 Jun 2012 - 18:03:57 »

Kıran kırana geçecek bir seri izleyeceğiz. Bireysel olarak baktığımızda Miami'nin üçlüsü süper ama ilk 5'in gücüne baktığımızda Oklahoma daha takım hüviyetinde. İki takımda da eşleşilmesi ve durdurulması 2 zor oyuncu var bakalım hangisi maçları domine edecek. Özellikle Lebron'un oyun zekası ve fiziksel özellikleri ön plana alındığında Miami'yi bir adım daha önde görüyorum. 4-3 Miami lehine oy kullandım. Kevin Durant ise tam bir makine gibi. Adamın sinirleri alınmış aynı Avrupa'lılar gibi. Hiç el titremesi veya stres yapma yok. Eli ise çok düzgün. İki takımında fast break sayılarından çok ekmek yiyeceğini düşünüyorum. Özellikle bu seride Wade bence Westbrook karşısında normale dönüp gerçek performansını ortaya koyacaktır. Çünkü özellikle Boston serisinde tüm yük Lebron'un üzerinde idi ama bu seride Wade'e çok iş düşüyor. Bosh ise sakatlıktan çok iyi döndü. Son Boston maçında bence en iyi maçlarından birini oynadı. Pota altı olarak Perkins ve İbaka etkili bir performans sergileyebilir. Bu nedenle özellikle Lebron ve Wade'in içeriye sürekli dalıp bu ikiliyi faul problemine sokmaları gerekiyor. Perkins'in zaten Boston'da bu tarz sıkıntıları olmuştu. James Harden ise inanılmaz oynuyor. Bana göre Spurs serisinde çok etkileyici oynadı.

Russell Westbrook - Mario Chalmers
Thebo Sefolasha - Dywane Wade
Kevin Durant - Lebron James
Sergei İbaka - Chris Bosh
Kendrick Perkins - Joel Anthony

James Harden - Shane Battier
Nick Collison - Udonis Haslem
Derek Fisher - Mike Miller

Bu iki ekip bu sezon 4 kere karşılaştılar. İki takımda 2 kere kazandılar.

4 Nisan 'daki karşılaşmayı Miami kazandı
Miami 98 -93 Oklahoma

25 Mart'daki karşılaşmayı ise farklı bir şekilde Oklahoma kazandı.
Oklahoma 103 -  87 Miami

16 Mart'daki karşılaşmayı deplasmanda Oklahoma kazandı.
Miami 85 - 96 Oklahoma

1 Ocak'daki karşılaşmayı Miami deplasmanda kazandı.
Miami 108 - 103 Oklahoma

« Last Edit: 10 Jun 2012 - 18:13:07 by Gentoure » Logged
Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #2 on: 10 Jun 2012 - 22:43:26 »

Ben de bu serinin 7. maça kadar uzanacağını düşünenlerdenim. Çünkü 2 takımın da birbirinden güçlü ve zayıf yönleri olduğu kadar dengeler açısından çok yakınlar.

LeBron, eğer geçmiş yıllardakine benzer şekilde sessizliğe gömülmezse, yapacakları belli. Durant'in de hücum yapacakları az çok belli, bu oyuncuları kim nasıl tutarsa tutsun takıma katacakları bir şekilde benzer olacaktır. Farkı belirleyen ise Wade-Bosh'un mu Westbrook-Harden'in mi daha çok işleyeceği, çünkü takımın diğer parçalarına bakıldığında fark oluşturacak derecede bir kadronun öne çıktığını göremiyorum. Bosh'un 7.maç gibi oynayıp oynayamayacağı, Wade'in maç içi patlamalarını yapıp yapamayacağı Miami'nin galibiyetini belirlerken, Harden'ın şutlarının girip girmeyeceği, içeri penetrelerini ne kadar yapabileceği, Brook'un takımı ne kadar oynatacağı da Oklahoma'nın galibiyetini belirleyecek bana kalırsa.
« Last Edit: 10 Jun 2012 - 22:45:10 by Tspark » Logged

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
TiMert
Pro. Member

Kawh-I Believe

View Profile
« Reply #3 on: 10 Jun 2012 - 23:05:20 »

Yıllarca Spurs'ün olmadığı finallerde kim daha yaşlıysa onları destekledim. (İstisna olarak 0.4 ve Brent Barry'ye yapılan faul, yani Lakers) Bu sene de aynı mentalitedeyim. Ayrıca Thunder'dan bu kadar erken nefret etmek istemiyorum. Çocukların suçu yok sonuçta. Ne kadar Westbrook ile Harden biraz uçuk hareketler yapsalar da Durant'i hala çok seviyorum.

Bence serinin kilit ismi Battier. İki takım da 4 kısayı fazlaca kullanıyor. Miami'de Battier'in bu oyun düzeninde kimi tutacağı ve ne kadar tutabileceği çok önemli olacak diye düşünüyorum. Bir de OKC'nin dış atışları mühim tabi. Miami ne de olsa fazla kullanmıyor bunu (esas oğlanları ile yani).
Give N Go
Full Member

View Profile
« Reply #4 on: 10 Jun 2012 - 23:57:35 »

Finallerde bir gece uzunlarının çıkıp 41 sayı attığı diğer gece benchden 40 sayı katkı bulabilen ayrıca son 3 sezonun sayı kralınıda kadrosunda bulunduran bir takımın üstüste 3  şampiyonu eleyerek finale çıkmasından sonra artık tek rakibinin kendisi olacağını düşünüyorum.

"Life is either a daring adventure or nothing at all. Security is mostly a superstition. It does not exist in nature."---Helen Keller
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #5 on: 11 Jun 2012 - 00:04:54 »

Russ ve Thabo savunmada ne kadar etkili olabildiklerini Spurs serisinde gösterdiler,bir de arkada Ibaka ve Perkins gibi bekçiler olacak.Bosh birini dışarı çekse de -ki bence Perkins tutacak-tutmalı,böylece Ibaka jandarmalık yapabilir- diğeri arkada bekliyor olacak.Miller ve Battier'e spacing açısından çok iş düşüyor.Oysa sürekli saldıracak Russ-Harden ve Durant daha rahat olacaktır.Üstelik bench derinliği açısından daha ağır basan taraf Oklahoma.Artık tecrübesiz de sayılmazlar.Her iki takım da deplasmanda birer maç çalacaktır ve 7. maçta Oklahoma alacaktır diyorum.

riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #6 on: 11 Jun 2012 - 11:14:59 »

İki takıma da yakın olmadığım için serinin 7. maça uzamasını isteyenlerdenim. Ama sanki bu hevesim 6. maçta sona erecek gibi. İki takım da genç ve atletizme dayalı oyunları ile öne çıkıyorlar. Biraz daha acı tecrübeli Heat sanki 6. maçta fişi çekecek gibime geliyor. Netice final tecrübesi daha fazla takım olarak.

piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #7 on: 11 Jun 2012 - 12:15:17 »

San Antonio karşısında seyrettiğim Oklahama nerdeysiz kusursuz bir takımdı. İlk 2 maç bocaladıktan sonra öyle bir ritm yakaladılarki gerçeküstüydü. Kağıt üstünde bakarsan bir sürü zaafları var. Buralarda oynamamış olmak da en başta ancak parkeye çıkınca o kağıtlar paçavraya dönüyor..

Açıkçası LeBron ve Wade'nin ikisinin birden hayvanlaşacağı bir maçı öngörerek 4-1 dedim yoksa San Antonio 4 maç üstüste yenen takımın Miami'yi de yenmemesi için hiç bir sebep yok..

2010'lu yıllara damgasını vuracak bir takımın ilk şampiyonluğunu seyretmeye hazırlanıyorum..

Form a Fuckin\\\' Wall
rodman
Newbie
*

white man can't jump

View Profile
« Reply #8 on: 11 Jun 2012 - 14:31:13 »

Genel beklentinin aksine serinin kısa süreceğini, Oklahoma'nın 3. veya 4. maçı çalıp 5.maçta şampiyon olacağını düşünüyorum.Gönül 7 maçlık çekişmeli bir seri ister ama, bana göre Miami  kadro kalitesi ve kenar yönetimi açısından Oklahoma'nın bir adım gerisinde. Sonuç olarak 4-1 Oklahoma dedim.

Rüzgarın şiddeti ne olursa olsun; Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez.
cornholio
Newbie
*

View Profile
« Reply #9 on: 11 Jun 2012 - 15:32:22 »

Miami ilk iki maçtan birini alırsa epey çekişmeli bir seri olabilir. Ama zor ihtimal gibi, sanki Batı şampiyonu olmanın NBA şampiyonu olmayı hemen hemen garantilediği bir sezon geçiriyoruz.
bullsarda
Veteran
Pro. Member

The more I see the less I know for sure

View Profile
« Reply #10 on: 11 Jun 2012 - 17:30:17 »

Chris Bosh eğer orta mesafeleri istikrarlı bir şekilde sokarsa otomatikman savunmada birden fazla rotasyon yapılması gerekecek ki OKC bunu yapabilir ama çok hırpalanacaklardır. Bu da serinin kaderini etkiler. Tek maç olsaydı kesin Thunder der tüm mai varlığımı basardım her şartta ama 6-7 maçlık seriyi düşündüğümde Chris Bosh belirleyici olacaktır.

OKC'den herkesin beklediği Heat'in en büyük zaafını ,transition savunması, kullanarak onları düzensizliğe sürüklemek olacaktır. Hem RussWess hem de Harden bu iş için biçilmiş kaftan. Umarım RussWess çok fazla kontrol dışının da dışına çıkmaz ve seriyi OKC alır.

« Last Edit: 11 Jun 2012 - 17:30:48 by bullsarda » Logged
RB26DETT
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #11 on: 11 Jun 2012 - 18:20:01 »

Sağlam bir alan savınması yaparsa okc miamiyi sıkıntıya sokar

NA is the best! S54 Rulez
Komodo ejderi
Newbie
*

View Profile
« Reply #12 on: 11 Jun 2012 - 20:13:41 »

final için çok güzel bir karşılaşma oldu.umarım bu final serisi,kısa sürmez.uzayabildiği kadar,uzar,ve çekişmeli geçer..bence heat geçen sezonki kaçan şampiyonluktan sonra,bu sezon daha büyük,bir hırsla ve dikkatle oynayacaktır,final maçlarını.le bronun final karşılaşmasında playofflardaki genel,iyi performansını arttıracağını düşünüyorum.eğer dwayne wade,playofflarda bu sezon,biraz düşük olan performansını arttırsa,heat,thunderi çok zorlayacaktır.thunderin kadro genişliği bakımından heate karşı avantajı var.ama heat de thunderdan daha tecrübeli..
KD35
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #13 on: 12 Jun 2012 - 00:19:42 »

Oklahoma gecen yil ki final serisini tekrar tekrar ve en ince ayrintisina kadar izlemeli, kritik nokta LeBron'u savunmak olacaktir. Gecen yil Dallas'in yaptigi sekilde onune etten duvar ordukleri takdirde LeBron'un efektifligi azalacaktir muhtemelen. Sefolosha'ya cok is dusecek bu seride zaten hem fiziksel hem de mental anlamda beklenilenlerin cok uzaginda olan Wade'i konsantre bir sekilde savunmasi gerekiyor.

Harden ise Miami'nin aslari oyundan ciktiginda sorumlulugu sonuna kadar ustlenip yedeklerin seviye atlamasini saglicaktir ozellikle bati finalinde aldigi sorumluluk muazzamdi. Westbrook'ta bati finalinde kendinden beklenmeyecek bir sekilde olgunluk gosterip oyunu cok iyi yonlendirmisti zaman zaman Wade'i savunabilir.

Heat icin bir diger kritik nokta Bosh olacaktir o olmadan sampiyonluk kazanmalari mumkun degil, LeBron'un 4 numaraya kayinca Wade ile oynanılan pick&rolleri muazzamdi finalde de mac icinde zamanla denenmeli ve üzerinde Durant kaldigi muddetce alcak postta topla bulusturulmasina dikkat edilmeli post oyununu da 1-2 adim ileri goturdu LeBron gecen yila nazaran. Savunmacisini nasil yiprattigini biliyoruz, her iki takiminda en iyi oyuncusu SF pozisyonunda olduguna gore Durant'in fiziksel dezavantajindan kesinlikle yararlanilmali.

Miami icinse bir avantajda su olabilir en azindan gecen yil finale ciktiklarinda uzerinde asiri baski vardi oyuncularin gorulen su ki cogu yerde favori OKC Thunder gozukuyor , bu noktada avantaj saglayip saglamayacaklarini gorecegiz.

Seri tahminim 4-2 OKC Thunder.
judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #14 on: 12 Jun 2012 - 00:47:08 »

finalde hem daha az çekindiğim hem de yenmenin daha büyük keyif olduğu miami'nin gelmesine sevindim öncelikle. sırasıyla baldrog (dallas), vega (lakers) ve sagat'ı (spurs) geçtikten sonras şimdi sıra bison'da. kimilerine göre sagat'ın aslında son adam olması gerekir, spurs için de durum aynı. ama bence ligin en güçlü takımı ve en büyük challenge'ı hâlâ miami. seriye az farkla favori olarak başlamak ve buna rağmen miami'nin üzerinde daha çok kazanma baskısı olması bizim için avantaj.

tahmin yürütmekte zorlanıyorum şu an için. 2 iyi maç, miami'nin blowout'u, üzerine 2 epik maç şeklinde ilerleyeceğimizi ve kafa kafaya giden maçlarda avantajlı olduğumuzu düşünerek bu pattern'den 4-1, ya da en azından 3-2 önde çıkarak seriyi kendi evimizde bitireceğimizi ve cleveland taraftarının yüzünü güldüreceğimizi düşünüyorum.

finale favori çıkan genç takımın tecrübeli kurtlara karşı telef olma hikayesi var 95 finalinden kalan ama lebron'un olajuwon gibi bir final serisi çıkarabilmiesi pek mümkün görünmüyor. lebron'un ilk finalindeki sayı ortalaması 22.0, ikinci finalinde ise 17.8. geçen seneki gibi aşırı kötü bir performans olmaz tabi de serinin en iyi oyuncusu olarak bitirebileceğini zannetmiyorum. bu seri nba'in en iyi oyuncusu davasında durant için de önemli bir rol çalma fırsatı.

Pages: [1] 2 3 4 ... 11
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Oklahoma City Thunder - Miami Heat (NBA Finali) « previous next »
    Jump to: