Welcome, Guest. Please login or register.
7 Mar 2021 - 11:57:38
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Miami Heat - Boston Celtics (Doğu Konferansı Finali) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Kaç kaç?
MIA 4-0 BOS - 1 (2%)
MIA 4-1 BOS - 17 (34%)
MIA 4-2 BOS - 17 (34%)
MIA 4-3 BOS - 5 (10%)
MIA 3-4 BOS - 5 (10%)
MIA 2-4 BOS - 5 (10%)
MIA 1-4 BOS - 0 (0%)
MIA 0-4 BOS - 0 (0%)
Total Voters: 49

Pages: 1 ... 3 4 5 [6] 7 8 9 10
Author Topic: Miami Heat - Boston Celtics (Doğu Konferansı Finali)  (Read 44414 times)
airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #75 on: 6 Jun 2012 - 23:30:12 »

Suçlu net bir biçimde Spoelstra. Bugün potacast'i dinlerken Kaan Kural ve Orkun abi hep işte motive olamadıklarından falan bahsetti Heat takımının. Israrla oyuncu karakterine bağlayacaklar herhalde diye düşünürken nihayet beklediğim şeyi Orkun abi söyledi. Spoelstra liderlik anlamında berbat bi koç. Oyuncularını motive etme işi bence kesinlikle koça düşüyor. Ya sallıyorum o noktada Pat Riley olsa çooook bambaşka şeyler yaşanırdı bu seride.

ESPN Magazine'de Chicago Bulls - Miami Heat maçına (sezon içerisindeki) nasıl hazırlandığıyla ilgili fotoğraflar falan vardı Spoelstra'nın. Beyaz bi tahta'da envai çeşit oyun vardı ne yalan söyliyim. Taktik anlamında sıkıntı çekmiyor olabilir Heat - ki tartışılır - fakat Spoelstra'nın elindeki oyunculara uygun şeyler yaptığını söylemek güç. Harbiden kestiği bi adamı bi anda oynatmaya başlıyor. Umulmadık adamlardan bir anda performans bekliyor. Mesela yeni bir şey deneyip Juwan Howard'ı ilk 5 başlatabilir. Hiç şaşırmam. Bu şekilde davranıp çaresiz kaldığını da oyunculara hissettiriyor bence. Nereden bakarsan falso bi adam. Neyse Heat kaybetsin de şu adamların yeni bir koç ile neler başarabileceklerini görelim.
« Last Edit: 6 Jun 2012 - 23:30:52 by airness » Logged

martopicor
Newbie
*

View Profile
« Reply #76 on: 7 Jun 2012 - 02:23:08 »

şu boston'u ve okc bizi kitlemeden önceki spurs'u finalde kapışırken görmeyi tarif edemeyeceğim kadar çok istiyorum. son bir kg-duncan kapışması, hemde finalde, offfff tadından yenmez (ulan durant yap bi babalık, bırak geçelim işte dünya gözüyle son bir resital izleyelim lan:)) ayrıca: KG adamın dibisin hacı (liseli mode on:))
Aynen katılıyorum, biz bu gece direnç koyup 7.maça taşıyabilecekmiyiz bilmem ama bu üçlüyü tekrar finalde görmek harika olur. Garnett'in performansı müthiş ama Pierce'ın sıkışan zamanlarda çıkarıp masaya koyma becerisi de ancak birkaç oyuncuda vardır.
Biz çıkamasak da umarım Boston çıkar ve şampiyon olur.
Insomnia
Jr. Member
**

Fsn Houston!

View Profile
« Reply #77 on: 7 Jun 2012 - 05:55:34 »

Bence bu saatten sonra artık bu iş Spoelstra falan dinlememeli. Gecen sene basında Heat aylık oynar gibi sıra sıra hucum ederken koc nerede diye sorgulayabilirsiniz ancak o gunlerden sonra cok yol aldı Heat. Gecen sene perisan ettigi rakibi karsısında bu hallere dusuyorsa eger artık oyuncu karakterlerine bakmalı biraz da. Tabi Boston'un hakkını yememek lazım ama Heat prime'ını yasayan bir takım olarak daha dominant oynamalıydı. Boston mental olarak o kadar yuksekte ki kimse gecen seneki seriyi hatırlamıyor bile artık, onun yerine Lebron her pas verdiginde 2 sene onceki seriye gonderme yapılıyor. Kocun bu işte payı yuzde kac onu tam bilemiyorum.

Ote yandan son derece mantıksız ve basit dusunelim. Biliyorum olayın içinde bir suru baska etken, KG'nin muthiş yardım savunması, yorulma faktoru, takım oyunu, Boston'un takım olarak Lebron'u tırstırması, Pierce'ın tasakları falan var ama Lebron oynadıgı sure içerisinde sadece topu alıp bodoslama potaya atak etse Westbrook stayla, en azından Miami'nin birincil hucum silahı bu olsa, ne olurdu onu dusunmek lazım.

Spoiler degil cunku kendim hepsini izlemedim ama game of thrones 2. sezon 3. bolumde hadım oglan bizim impe bir fıkra anlatıyordu. Ana fikir olarak "guc kimin elinde olduguna inanılıyorsa onun elindedir" diyordu. Boston'un Miami uzerindeki hakimiyeti de bu hesap bence.
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #78 on: 7 Jun 2012 - 11:48:34 »

Lebron'un maç sonlarını oynayamadığını cümle alem biliyor. O yüzden maç içinde hayvani biçimde potaya yüklenmesi rakibi korkutmaz çünkü onlarda da nasıl olsa maç sonu sıçıp sıvayacağına dair güven oluştu, öyle yapmayacak olsa bile...

bullsarda
Veteran
Pro. Member

The more I see the less I know for sure

View Profile
« Reply #79 on: 7 Jun 2012 - 14:37:34 »

alakası yok.

Maçın tekrarına ulaşabilenler için 3. çeyrekte 4.36 kala 59-54 yapan basket ve öncesi. Muazzam. Tekrar tekrar izliyorum.
alvin maker
Pro. Member

josé

View Profile
« Reply #80 on: 8 Jun 2012 - 01:14:20 »

Pierce'ın sakat sakat oynadığı gerçeğini de göz önünde bulundurarak söyleyebilirim ki; çok özel bir takım bu Celtics, çok. Eleseler de, elenseler de

Miami seriyi muhtemelen kaybedecek. Bunu destekler nitelikteki birçok istatistik basında yer buldu. Bunların dile en fazla peleşenk olanıysa Heat'in Boston'daki son 16 randevusunun 15'inden eli boş dönmüş olmasıydı. Bu bence anlamsız bir istatistik, çünkü The Decision sonrası Heat'inin Boston'da oynadığı maç sayısı daha az. Bu arada galip geldikleri tek maç, Rondo'nun sakatlandığı, uzatmaya giden maç.

İstatistiklerimizin ikincisi, şu zamana kadar LeBron'un takımlarının 3-2 geriye düştüğü beş serinin beşini de çevirememiş olması, ki bu kendisinin mental zaafiyetleri konusunda bir işaret olabilir. Fakat yine de gözümde rastgele seçilmiş bir istatistikten çok fazlası değil.

Üçüncü, son ve bence en çok şey anlatan istatistikse, Big 3'li Celtics'in ecnebilerin closeout game dedikleri potansiyel seri kapanış maçlarında kendi evlerinde 8-1 gibi bir derece elde etmiş olmaları, ki bu da kararlılıklarını ortaya koyar nitelikte. Tek mağlubiyetleri 3-0 öne geçtikleri Magic serisinde gelmişti; ki 3-0 öne geçen takımın %101 oranında kazandığını hesaba katınca o maç öncesinde rehavete kapıldıklarını tahmin ediyorum. Bu maçta ise böyle bir ihtimal yok gibi. Yine de hakem topu havaya fırlattığında her şey eşit olacak.

Miami'de bazılarımız kendisine reva görse de, faturanın LeBron'a kesilmesi tam bir çılgınlık olur. MVP'den pek hiç hazzetmesem de bu gece elenirlerse en son suçlayacağım kişi olurdu sanırım. Bosh'a da saçlarını neden kestiğini sorardım mesela (Samson mübarek), yani suçlama yapmak konusunda yaratıcı sayılırım. Heat'in bu hale gelmesindeki en büyük sorumlunun Wade olduğuna inanıyorum ben. Kendisinden daha fazla olgunlaşmasını beklerken, tam bir ergen havasına büründü. LeBron'ı da kötü etkilediğine inanıyorum. LeBron'ın post move'larıdaki ufak çaplı gelişimi bir kenara koyarsak, bu ikili iki yıldır oyunlarının üstüne bir şey koymuyor. İkinci suçlu Spo. Birisi bu adama Celtics gibi yaşlı ve iyi top çeviren bir takıma karşı her allahın hücumunda ikili sıkıştırma yapmaması gerektiğini, Mike Brown gibi kendisinin de iso hastalığına yakalandığını ve bu prognozda gidici olduğunu, ayrıca dünyanın en iyi savunmacısı olmadıkça (ki değil) özellikle deplasmanlarda %10 ile 2 sayı ortalaması tutturan bir adamı maç başına 30+ dakika oynatmaması gerektiğini falan anlatsın, benim dilim dönmüyoğ.
« Last Edit: 8 Jun 2012 - 01:25:36 by alvin maker » Logged

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #81 on: 8 Jun 2012 - 01:43:25 »

LeBron'un en son yaptığı "Hoca zırt-pırt ilk 5 başlayan uzunumuzu değiştiriyorsun,ritim bulamıyoruz." minvalinde açıklaması,faturayı Spo'ya kaktırmak için yer yapma çabası olarak görülecektir,şahsen ben öyle gördüm.Bu şekilde gözükmesi kendisine büyük hakszılık ama bir insan kendi kendini bu kadar zor durumlara nasıl-neden sokar anlamak mümkün değil.

Luinir
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #82 on: 8 Jun 2012 - 08:26:06 »

lebron feleğimizi şaşırttı. yine de çok dengeli bir 7. maç bekliyorum ben. blowout ile kendi sahasında bu şansı tepmesine rağmen seriden kopacak bir takım değiliz. lebron da bu kadar efsanevi bir performansı 2 maç arka arkaya koyamaz herhalde. oynarsa da gitsin finallere artık, ne yapalım.

yalnız okc ve boston 4-2 kazanır tahminlerim vardı, oyları da öyle kullandım. dün okc 4-2 aldıktan sonra iki tahminimi de tutturacağım galiba dedim, feci jinx'ledim.
« Last Edit: 8 Jun 2012 - 08:27:08 by Luinir » Logged
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #83 on: 8 Jun 2012 - 11:24:54 »

Cavs'da iken Pistons serisinde de böyle bir maç çıkarmıştı Bron. Maçı iyi oynayıp erken koparmışlar. 7. maçın sonu yakın olsun da biraz heyecan gelsin...

mtarikc
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #84 on: 8 Jun 2012 - 11:53:21 »

Cavs'da iken Pistons serisinde de böyle bir maç çıkarmıştı Bron. Maçı iyi oynayıp erken koparmışlar. 7. maçın sonu yakın olsun da biraz heyecan gelsin...

yakın makın olmasın abi, oyle olursa muhtemelen Boston alır cunku. mumkun oldugunca uzak olsun ki rahat rahat cıkalım su finale Smiley

Give N Go
Full Member

View Profile
« Reply #85 on: 8 Jun 2012 - 12:18:47 »

Celticsli oyuncuların  push-up ları bırakıp lay-up yapma zamanı geldi artık ama karşılarında pull-up ı yapacak James var şimdi.

"Life is either a daring adventure or nothing at all. Security is mostly a superstition. It does not exist in nature."---Helen Keller
Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #86 on: 8 Jun 2012 - 15:34:20 »

blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #87 on: 8 Jun 2012 - 19:27:10 »

Önler harbiden baya açılmış löbron'un. Boşuna kaymıyor saç bandı yukarı yukarı

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #88 on: 9 Jun 2012 - 00:34:44 »

%73 FG nedir Allah aşkına?

TiMert
Pro. Member

Kawh-I Believe

View Profile
« Reply #89 on: 9 Jun 2012 - 00:54:34 »

%73 FG nedir Allah aşkına?

İnsanlıkla alakası olmadığı kesin. Hele takımın diğer iki ayağı Wade ve Bosh'un toplamda 9/25 ile 24 sayıda kaldığı deplasmandaki survive maçında... Benim tek üzüldüğüm konu bu takım Boston'a veya Oklahoma'ya elenirse yine bazı "insafsızlar" LeBalon geyiği yapacak.
Pages: 1 ... 3 4 5 [6] 7 8 9 10
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Miami Heat - Boston Celtics (Doğu Konferansı Finali) « previous next »
    Jump to: