Welcome, Guest. Please login or register.
20 Jan 2021 - 09:51:50
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Miami Heat - Boston Celtics (Doğu Konferansı Finali) 0 Members and 2 Guests are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Kaç kaç?
MIA 4-0 BOS - 1 (2%)
MIA 4-1 BOS - 17 (34%)
MIA 4-2 BOS - 17 (34%)
MIA 4-3 BOS - 5 (10%)
MIA 3-4 BOS - 5 (10%)
MIA 2-4 BOS - 5 (10%)
MIA 1-4 BOS - 0 (0%)
MIA 0-4 BOS - 0 (0%)
Total Voters: 49

Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 10
Author Topic: Miami Heat - Boston Celtics (Doğu Konferansı Finali)  (Read 43492 times)
airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #15 on: 29 May 2012 - 18:34:02 »

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9KDJjG_78VU

padavan
Newbie
*

"the 2nd coming"

View Profile
« Reply #16 on: 31 May 2012 - 06:58:14 »

Rondo, Boston'un ilk yarıda attığı 53 sayının 36 sına imzasını attı. 22sayı, 7 asist çok iyi bir gece geçiriyor
delph
Newbie
*

View Profile
« Reply #17 on: 31 May 2012 - 11:34:46 »

Rondo'ya yapılan açık faul çalınmadı yalnız. Miami 2 maçtır hakemlerle götürüyor işi. Hadi geçen maç Boston da kötüydü tamam da, bu maç hakemler harcadı Boston'ı. http://twitpic.com/9r5rvu

Give N Go
Full Member

View Profile
« Reply #18 on: 31 May 2012 - 11:39:18 »

Bench katkısı 0 olunca Rondo nun patlaması sonuçsuz kaldı,celtics e mucize lazım artık.

"Life is either a daring adventure or nothing at all. Security is mostly a superstition. It does not exist in nature."---Helen Keller
James
The King
Moderator
Pro. Member

Rise Up

View Profile
« Reply #19 on: 31 May 2012 - 13:38:01 »

Rondo'ya yapılan açık faul çalınmadı yalnız. Miami 2 maçtır hakemlerle götürüyor işi. Hadi geçen maç Boston da kötüydü tamam da, bu maç hakemler harcadı Boston'ı. http://twitpic.com/9r5rvu

Maçı izledin mi bilmiyorum ama bu kadar sığ bir yorum yaptığından izlemediğini düşünyorum. Hakemler Boston'u harcadı diyip bir resim koymak pek olmamış. Burdaki faul es geçilmiş olabilir belki ama Miami lehine de es geçilen pozisyonlar oldu, kendi kanımca Rondo' çalınan 1 yada 2 faul de oldukça ucuzdu. Hakemler genel olarak içeriye drive edilen her pozisyonda her iki takımada faul çalma eğilimindeydi. Zaten Rondo'ya o pozisyonda faul çalınsa maçı Boston kesin kazanırdı demek biraz zor olsa gerek. Hatta iki maçıda demişin ki o iyice ayıp.Zaten normal sürede önce Wade'in sıçışı ( serbest atış kaçırıp- ardından Ray Allen'a el bile göstermemesi) sonrada Lebron'un 2 pozisyon üst üste basket bulamaması maçı uzatmaya götürdü. Hiç oyundan çıkmamış bir Rondo, 6 faul ile oyun dışı kalmış Pierce ve bütün maç neredeyse hiç dinlenmemiş Garnett ve aklından şüphe duydudğum bir Dooling  ( Bakınız basket faul pozisyonları 3 adet )   ile uzatmanın sonunun gelmesi çok kolay değildi.

Bence öncelikle Boston efsane bir başlangıcın ardından 16 sayılardan bu maçı nasıl kaybetti ona bakmak lazım. 2. periyodun son 3 dakkasına kadar % 70 lere varan bir yüzde ile hücum ediyordu ki, bir noktada şutları girmemeye başlayacağı açıktı zaten girmeye devam etse maçı 30'a bağlardı Keltler. İlk yarı Wade'in her anlamda yine saçma sapan bir oyununa, Rondo savunmasının inanılmaz suni oluşuna, yağmur gibi yağan şutlara rağmen devre bitimine 5 dakka kala yakalanan ivme ile tolere edilebilecek bir fark ile gidildi ki devreye o ara bende totem yapıp 6 sayı farka indirirsek 2. yarı izleyecem dedim maçı kendi kendime. (devre 7 sayıyla bitti ama ben gene dayanamayıp izledim Smiley ) Miami klasiği haline gelen etkili 3. periyod performansları maçı bize getirdi diyebilirim. Birde 2. yarı  Garnett'in savunma gayreti inanılmaz olsa da  hücumda özelliklede uzatmalarda hiç faydalanılmamasına da ayrı bir  parentez açılabilir.

İlk defa söyleyebilir ki: bu maçı Miami takım olarak kazandı. Hatta Lebron ve Wade'in ayrı ayrı kötü olduğu ilk yarıda özellikle Chalmers ve Miller, ikinci yarıda en kritik anlarda eli titremeyen Battier ve Haslemîn galibiyetteki payı James ve Wade'den çok öte. Ne olursa olsun Wade ve James'in isolation oyunları yerine top çevirdiğimiz her an çok daha iyiyiz bütün herkesi oyuna katıp sorumluluk alması sağlanıyor ki, bu final yolunda önemli olacak bir ekleme. Çünkü görüldüğü gibi James ve Wade aynı anda kötü olduğunda fark 20 lere kadar çıkabiliyor. Dar rotasyona ve yaşlı Celtics'e karşı çok önemli bir maçta geri dönmüş olabiliriz ama olası bir Sas eşleşmesinde bu dönüş şansımız olmayabilir. Konsantrasyon seviyesi hala olması gereken seviyelerde değil  % 70 lerle serbest atış atıyoruz ki bunları arayacağımız anlar gelecektir. Kontrasyon demişken farkı çift haneleri çıkardığımzda koparamıyoruz ve bu çoğu zaman karşı takımdan ziyade Miami'nin konstrasyonu ile ilgili. Biraz öne fırladığımızda hücumda gevşeyip, saçmalamaya başlıyoruz.

Birde "please give some credit to this team". İnanılmaz bir baskı altında ve en önemli pota altı oyuncusundan yoksun oynuyor bu takım.  

Son olarak Caner Eller tek başına tamam, Orkun'la Caner birlikte tamam ama Yiğit ile Caner birlikte bana eziyet oldu akşam. Neden böyle oldu orasınıda bilmiyorum.

Birde Caner Eller'in süper kahraman! yada karakter! benzetmeleri karşısında sürekli bunlar kim ulan oluyorum. Belki de ben çok eksikim bu konularda ama bu tür benzetmeler yaptığında herkesin bunları bildiğini varsaymak yerine bi açıklama yaparsa mutlu olacağım çok.

« Last Edit: 31 May 2012 - 13:39:06 by James » Logged

The Most Overrated Player in the Universe  is D. Rose
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #20 on: 31 May 2012 - 16:21:12 »

şu maçı alamıyoruz, o ayrı konu ama uzatmadaki o iki düdükle maçı resmen miami'ye verdi hakemler. yazık...

ayrıca hoca, maçın hangi kısmında boston'a çaldılar, onu da bir söyleyiver. bir takıma 33 faul çalınıyor diğerine 18 (ki maçın büyük bölümünde daha agresif olan, potaya giden de bizdik). lebron ve wade toplam 4 faul yapmışken pierce uzatmadan önce atılıyor, faul olduğu tartışmalı bir karar sonrasında hem de...

simmons şöyle demiş maçtan sonra:

"you can't win 5 against 8. this game is one of the all time jokes. i am so disgusted by this game and this league as a whole."
« Last Edit: 31 May 2012 - 16:25:05 by OscarRE » Logged

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #21 on: 31 May 2012 - 17:41:35 »

Yalniz ilk mactaki komik dudukler uzerine bunlar olmaz diye dusunuyordum. Belki Miami ilk maci her sekil alakacati tam emin degildim ama bu mac icin konusmak gerekirse hakemler sonuca direk etki etti. Yani bazi kararlara hic katilmadigim gibi olduklari noktalar da cok kritikti ve ibreyi-momentumu tam tersi yonde cevirdi. Dunku mac bana gore Bostonun hakkiydi, yazik oldu ve buyuk ihtimal seri de gitti.

sannti
Pro. Member

View Profile
« Reply #22 on: 31 May 2012 - 18:24:59 »

Rondo maçın en kritik pozisyonunda suratına şaplak yedi yahu, daha ötesi var mı bunun? Üfürüğe faul çaldılar, LeBron 24 kere çizgiye gitti, hala maçın tamamına bakalım deniyor. El insaf.

James
The King
Moderator
Pro. Member

Rise Up

View Profile
« Reply #23 on: 31 May 2012 - 19:06:54 »

Ozan çalınan fauller arasındaki fark uçuk gözüküyor ama ilk yarının neredeyse tamamını öylesine muazzam oynadınız ki, temas gerektiren yada faul olabilecek çok fazla pozisyon olmadı. Biz ise tam tersine % 25 lerle şut atarken ancak çizgiden 3-5 sayı bulabildik.  Siz de bu arada  Deli gibi orta mesafe sokup durdunuz. Biraz baktım istatistiklere şimdi İlk yarı 12 faul yapmışssınız ki bunların 4  Stiemsma'ya ait. İkinci yarı aleyhinize çalınan 21 faulun 5 Dooling'e yine 4 'ü de Pietrus'a ait. Hatırladığım kadarı ile gayet anlamsız ve saçma sapan faullerdi. Özellikle Dooling'in basket faulleri. Pierce ilk defa oyun dışı kalmadı ayrıca Philly serisinin son maçında da oyun dışında kalmıştı.  Miami ise totalde 18 faulün 8ini ilk yarı 10nunu 2. yarı yapmış  Indiana serisi ve bu serinin ilk 2 maçı dahil zaten maç başı ortalama 20 civarı faul yapıyoruz yine karşılığında Indiana serisinde lehimize ortalama 27 faul çalınmış.  Kusura bakmayın ama Pietrus, Dooling, Stiemsma gibi dengesiz isimlerin totalde 17 faul yaptığı maçta toplamda 33 faul çok da anormal gelmiyor. Ben mağlubiyetin sadece faullere bağlanmasına karşıyım yoksa Rondo'nun pozisyonu kesinlikle faul. Tek tek pozisyon analizi yapamayacağım ama yukarıda da yazdığım gibi Boston potaya gittiği pozisyonlarda faul almayı başardı ve aşağıdaki rakamlar da beni destekler nitelikte diye düşünüyorum.

Birde  serbest atış oranlarını yarı itibari ile veriyim

Boston: 1. yarı : 10 faul    2. yarı: 17 faul  uzatma:2 faul

Miami:  1. yarı :14  faul  2. yarı 23 faul  uzatma: 10  faul  (6 tanesi taktik faul 2 tanesi Wade'in basket faulleri 2 tanede Lebron'un var kaçırdıkları uzatmanın hemen başında.

The Most Overrated Player in the Universe  is D. Rose
The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #24 on: 31 May 2012 - 21:13:24 »

Macin genelinde celticse calinan duduklerde degilim ben, cok kotu kararlr degildi belki ama heat e ayni kolaylikta cikmadi bu dudukler. Stiemsma demissin hoca ama iki tanesinin faulle alakasi yoktu, yani heate benzer dudukler cikmadi.

Hadi HCA deyip gecelim ama macin sonu hakemler resmen galibi belirledi. Once rondonun kafasina atilan sert tokat ki 2 faulle one gececekken cikmayan dudukle fastbreak yiyip 2 sayi geriye dustuk.
Daha sonraki pozisyonda wade in basket faulunde diz tekme karisimi bariz hucum faul yerine basket faul karari ciktiki mac orda bitti. Sen hala wade ft kacirdi lebraam sokamadi ot ye gitti diyorsun.Hakemler macin genelini geciyorum , sadece macin sonunda  cesaret edip adil duduk calsa celtics maci aliyordu. Resmen gozler onunde sezonumuz calindi. 3. Maci alsak ne olur bundan sonra almasak ne olur

Su macin 15 sayidan verilmesini ve teknik kismina gelirsek;
15 sayidan rakiplerimizin donmesi cok dogal bu sene her macta karsilasiyoruz neredeyse. Takimin rotasyonu cok dar ve yasli oyuncular cok sure aldigi icin macin belli noktalarinda oyundan dsuyoruz ama hep soyledigim o gururlu ve inatci ozelligi maci birakmalarina izin vermiyor
Simdi su rotasyonda miaminn coplerine ustunluk kuracak bradley-jeff green-wilcox-oneal benchi yerine stiemsma ,hollins, doolong gibi 2. Sinif avrupa ulkelerinde oynayamaacak adamlara ciddi sureler veriyoruz. Burada sanssizlik oldugu kadar danny ainge de pay bicmek gerek
Yani ayrica cok kritik yerlerde genel olarak matchuplardaki sikinti ve yorgunlk yuzunden kritik hucum ribanudlari verdik. Belki biraz daha dkkatli olsak maci oraya birakmayabilirdik
Son olarak saka gibi ama bosh'un yoklugu bize zarar veriyor galiba:)
Hm shane battier kendine geldi ve bize cok zarar veriyor dis sutlari hemde ciddi matchup problemi yaratiyor, ustun oldugmuz bass- kg ikilisnden az verim aliyoruz . Bosh oynarken KG daha rahat ve onu zaten etkisiz hale getirirken yayin oralara cikmak zrnda kalmiyor ve nral islerini yapabiliyr.Brandon bass de keza battieri savnamiyor, bu tip adamlara alisik degil.Boyle olunca oyunda pek kalamiyor malesef. Bosh un bir an once donmesini istiyorum:)

« Last Edit: 31 May 2012 - 21:28:34 by The Chief » Logged

http://twitter.com/umitcanilhan

"The Celtics aren't a team,they're a way of life." Red Auerbach.
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #25 on: 31 May 2012 - 21:38:13 »

hoca yapma etme, lebron potaya gitmeden 24 faul kullandı ya, ayrıca stiemsma-dooling gibi adamları olay mahalinde gördükleri anda faul çalmalarına da sezon boyunca alıştık zaten. hele stiemsma tam günah keçisi, her perdesinde vücut vücuda temasında üflediler düdüğe. ama olay tüm diğer arkadaşların da belirttiği gibi maç 105-105 iken olan rezalet. adamın kafasına müdahele geliyor, faul çalınmıyor öbür tarafta kolay basket yiyoruz. bir sonraki hücum wade kg'nin taşaklarına sallıyor, utanmadan bir de kalkıp artislik yapıyor. miami finale çıkacaksa biz hiç uğraşmayalım abi.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #26 on: 31 May 2012 - 22:36:13 »

rondo'nun performansından pek söz edilmemiş fakat şimdi baktım ve son 25 senedir 44-8-10 rakamları 13 kez tutturulmuş fakat bir tanesi bile play-off'ta yapılmamış. yani son 25 senedir play-off'ta yapılmamış.

maçı izlemediğim için boxscore yorumculuğu yapmak istemiyorum fakat istatistikler doğru kullanıldığında size pek çok şeyi anlatır. rondo gibi şut özürlüsü bi adamın 2/2 üçlük atması ve maçı %65 saha içi isabetiyle bitirmesi mükemmel. üstüne üstlük miami gibi süper kısa savunmacıları olan bi takıma yapması bunu daha da güzelleştiriyor. tabi 53 dakikalık maçın tamamında oynaması takım adına kötü bişey. bu kadar bağlılık olmamalı.

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #27 on: 31 May 2012 - 22:37:32 »

bu kadar bağımlılık yok zaten normal şartlarda, takımın içinde bulunduğu durum ve bu maçın kesinlikle kazanılmak zorunda olması gibi faktörler devreye girdi.

sannti
Pro. Member

View Profile
« Reply #28 on: 1 Jun 2012 - 01:21:36 »

Katılmıyorum ben "Bu kadar bağımlılık olmamalı" fikrine. Playoff oynuyorsun, gelmişsin Doğu Finali'ne. Bana kalırsa oynayabilecek durumda olan oyuncu gerekirse maçın tamamını oynamalı şu seviyede. Rondo da kariyerinin sonlarında olan bir adam değil sonuçta. Enerjisini de iyi sakladı, maç sonu bitik falan da değildi. Normal sezon olsa anlarım da sezonun kader maçında en iyi oyuncunu 1 dakika olsa dahi kenarda tutmanın manası yok eğer adam sahada olabilecek durumda ise.

Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #29 on: 1 Jun 2012 - 02:33:47 »

Katılmıyorum ben "Bu kadar bağımlılık olmamalı" fikrine. Playoff oynuyorsun, gelmişsin Doğu Finali'ne. Bana kalırsa oynayabilecek durumda olan oyuncu gerekirse maçın tamamını oynamalı şu seviyede. Rondo da kariyerinin sonlarında olan bir adam değil sonuçta. Enerjisini de iyi sakladı, maç sonu bitik falan da değildi. Normal sezon olsa anlarım da sezonun kader maçında en iyi oyuncunu 1 dakika olsa dahi kenarda tutmanın manası yok eğer adam sahada olabilecek durumda ise.
Katiliyorum buna.

Performansi muazzamdi. Celtics su an Bradley, Jermaine, Jeff Greene falan sahip olsa ne kadar farkli bir sezonu olurdu acaba. He bir de tabi saglikli bir Ray Ray.

Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 10
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Miami Heat - Boston Celtics (Doğu Konferansı Finali) « previous next »
    Jump to: