Welcome, Guest. Please login or register.
7 Mar 2021 - 13:04:48
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Miami Heat - Boston Celtics (Doğu Konferansı Finali) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Kaç kaç?
MIA 4-0 BOS - 1 (2%)
MIA 4-1 BOS - 17 (34%)
MIA 4-2 BOS - 17 (34%)
MIA 4-3 BOS - 5 (10%)
MIA 3-4 BOS - 5 (10%)
MIA 2-4 BOS - 5 (10%)
MIA 1-4 BOS - 0 (0%)
MIA 0-4 BOS - 0 (0%)
Total Voters: 49

Pages: 1 ... 5 6 7 [8] 9 10
Author Topic: Miami Heat - Boston Celtics (Doğu Konferansı Finali)  (Read 44418 times)
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #105 on: 11 Jun 2012 - 11:19:53 »

Ben Big3 formulasının kesin etkili olduğuna inananlardanım. Üstelik Keltlerin big3'si biraz geç oluşturulmuş bir 3'lüydü ve önlerinde zaman engeli vardı. Buna rağmen ben en fazla 2 şampiyonluk bekliyordum. Birini aldılar birini verdiler, bu sene de ucuna kadar geldiler finalin. Veda edeceksen de böyle edeceksin. Tüm alkışları benim tarafımda hakettiler.

Give N Go
Full Member

View Profile
« Reply #106 on: 11 Jun 2012 - 12:19:11 »

Kesin etkili mi,big 3 oluşumunun tek hedefi şampiyonluk değil miydi, bunda %20 oranında kaldılar.

"Life is either a daring adventure or nothing at all. Security is mostly a superstition. It does not exist in nature."---Helen Keller
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #107 on: 11 Jun 2012 - 12:39:41 »

acayip bir tutumdasın big3 olan sadece celtics mi ? heat/thunder da big3 yok mu ?
Give N Go
Full Member

View Profile
« Reply #108 on: 11 Jun 2012 - 12:50:09 »

Big 3 olabilmesi için  oyuncuların herbirinin istatislikleri ve big kontratlarıyla önceden  bir takımın lideri olmuş olması gerekir,Heat in big 3 olduğu aşikar zaten ama konu bu değil ki.

"Life is either a daring adventure or nothing at all. Security is mostly a superstition. It does not exist in nature."---Helen Keller
Moncrief
Newbie
*

consistently

View Profile WWW
« Reply #109 on: 11 Jun 2012 - 13:41:40 »

celtic'in tipik bir big 3 örneği gösterdiğini düşünmüyorum. şu an ligdeki tek big3 heattir bence. her oyuncunun tek başına bir takımı sürükleyebileceklerini kanıtlamış üç oyuncusu var heatin. celtic big3ü de tek tek oyuncular bakımından belki öyle görünüyor ama oyun anlayışı olarak takım oyunu oynadı heat hep. roller belliydi. oyuncuların performansına göre değişmezdi. heat içinse aynı şey geçerli değil, daha çok kişisel performansa göre değişiyor oyun anlayışları.

where insomnia happens.
mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #110 on: 11 Jun 2012 - 14:03:37 »

Bir de celtics'in big three'sini itin gotune sokmadan once bu adamlarin bir araya geldiklerinde kac yasinda olduklarini goz onunde bulundurmak lazim. Ozellikle bu sene biraz da gecen sene kagit uzerinde big three degildi bence bunlar, 35 yasin ustundeki adamlar bunlar. Malone-payton lakers'a geldiginde big four demedik kobe-shaq ile iki efsane veteran dedik. Bu sene bu kadar yukselmeleri fiziki olarak veya kagit ustunde cok buyuk olmalarindan cok yurek koymalarindan oldu. Dolayisiyla kariyerlerinin prime donemlerinde (misal 27-32 yas arasi) bir sampiyonluk kazanmakla 30 yasin uzerinde bir araya gelip bes senede 1 sene kazanmak ayni sey degil
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #111 on: 11 Jun 2012 - 20:40:48 »

Big 3 olabilmesi için  oyuncuların herbirinin istatislikleri ve big kontratlarıyla önceden  bir takımın lideri olmuş olması gerekir,Heat in big 3 olduğu aşikar zaten ama konu bu değil ki.
kusura bakma konuyu anlamadım o zaman, aydınlatırsan sevinirim.
konu big3'lerin başarısı ise diyorum ki sadece big3 celtics te yok, başarısız olmaları anormal bir durum değil. senin dediğin kriterlere uymasa da lakers-thunder-spurs-heat te belli bir seviyede big3'ye sahip.
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #112 on: 11 Jun 2012 - 20:58:57 »

Kesin etkili mi,big 3 oluşumunun tek hedefi şampiyonluk değil miydi, bunda %20 oranında kaldılar.
Boston oyuncular eklerken lige bir suru baska adam geldi, tradeler oldu. Dedigin kadar kolay degil bu is

1 sampiyonluk
1 nba finali
1 konferans finali
2 konferans yari finali yaptilar.
-
Doguda Dwight Howard, Lebron james, Dwayne Wade, Derrick Rose gibi bir suru inanilmaz oyuncu var.

Belki 1 sampiyonluk daha alabilirlerdi veya 1 konferans finali daha olabilirdi ama bu takimin ve oyuncularin(KG, Ray ray ve Pierce)in ana amaci 1 sampiyonluk kazanmakti onu da yaptilar.
-

"Dolayisiyla kariyerlerinin prime donemlerinde (misal 27-32 yas arasi) bir sampiyonluk kazanmakla 30 yasin uzerinde bir araya gelip bes senede 1 sene kazanmak ayni sey degil" bu da olayi guzel aciklamis.

judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #113 on: 11 Jun 2012 - 21:50:16 »

1 sezonu da big 3 şeklinde değil garnett'siz oynadıklarını unutmamak gerekir. ayrıca şampiyonluklar, kupalar bir yana, uzun yıllar unutulmayacak bir takım oldular şu 5 yıllık sürede. en mühimi de bu gibi sanki.

riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #114 on: 12 Jun 2012 - 19:42:20 »

Aynen Görkem tam da demek istediğimin öyle anlaşılmasını beklemiştim. Ben yaş limitli bir big3'nin böyle başarısını gördükten sonra (her zaman bu şekilde işlememe riskine rağmen) bu tür bir oluşumun başarılı olacağına inanıyorum.
Ki keltlerin big3'si yaşı genç olmamasına rağmen Doğu'da yine bahsedildiği gibi oluşumundan beri söz sahibi oldu. Bence başarı budur. Benim kıstasım yüzük sayısı değil (kişisel olarak).

Kaldı ki bence Heat 2. senede finale çıkarak bu tezin doğruluğunu da kanıytlıyor, alsalar da alamasalar da.

MVP
mine mine mine...
Veteran
Pro. Member

MVP

View Profile
« Reply #115 on: 12 Jun 2012 - 22:16:08 »

Bu hesaba göre Karl Malone ve John Stockton 18 sezonda %0'da kalarak sıçtılar mı demeliyiz? Hayli saçma bir başarı kriteri bence.

drexler
Uma Thurman
Veteran
Sr. Member

bu kalp seni unutur mu?

View Profile
« Reply #116 on: 12 Jun 2012 - 23:39:53 »

kriter saçma da john stockton ve karl malone da üçlü değil be gani

Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #117 on: 12 Jun 2012 - 23:54:54 »

Greg Ostertag?

MVP
mine mine mine...
Veteran
Pro. Member

MVP

View Profile
« Reply #118 on: 13 Jun 2012 - 09:57:44 »

Kanka 2 kişi %10'u tuttursalardı bari..
Kobe, Şak, Malone, Payton var bi de, 4'lü.
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #119 on: 15 Jun 2012 - 13:00:14 »

gani konu o değil hacı, ama ne olduğunu da bilmiyorum.
Pages: 1 ... 5 6 7 [8] 9 10
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Miami Heat - Boston Celtics (Doğu Konferansı Finali) « previous next »
    Jump to: