Welcome, Guest. Please login or register.
16 Jan 2021 - 21:33:38
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Miami Heat - Boston Celtics (Doğu Konferansı Finali) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Kaç kaç?
MIA 4-0 BOS - 1 (2%)
MIA 4-1 BOS - 17 (34%)
MIA 4-2 BOS - 17 (34%)
MIA 4-3 BOS - 5 (10%)
MIA 3-4 BOS - 5 (10%)
MIA 2-4 BOS - 5 (10%)
MIA 1-4 BOS - 0 (0%)
MIA 0-4 BOS - 0 (0%)
Total Voters: 49

Pages: [1] 2 3 4 ... 10
Author Topic: Miami Heat - Boston Celtics (Doğu Konferansı Finali)  (Read 43395 times)
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« on: 27 May 2012 - 13:05:46 »

Gentoure
Jr. Member
**

batug.com

View Profile
« Reply #1 on: 27 May 2012 - 13:29:59 »

Miami'de Bosh'un geri döndüğünü varsayarak yorumda bulunucam. Bir tarafta 35+ 3 süper star diğer tarafta ise 28+ 3 süper star var. Her iki takımında kadro derinliği yok gözüküyor. Ancak buraya gelene kadar Boston çok yıprandı ve oyuncuların sakatlık durumu çok can sıkıcı. Diğer tarafta ise İndiana serisinde küllerinden tekrar doğan Wade ve Lebron Bosh olmadan da biz çok iyiyiz dedikleri maçlar çıkarttılar. Bosh döndüğünde takımın skor opsiyonuda artacaktır. Özellikle Paul Pierce Lebron'u savunma konusunda çok yorulacak ve buna istinaden hücumda etkinliği çok azalacaktır. Özellikle Rondo kabzımallığa bağlamaz ve iyi maçlar çıkartırsa Boston belki 1-2 maç alabilir ama onun dışında Miami'nin karşısında Boston'un durma şansı çok az. Ben Boston'a saygımdan dolayı 1 maç verdim ama bu seri Miami'nin.
Komodo ejderi
Newbie
*

View Profile
« Reply #2 on: 27 May 2012 - 15:25:16 »

boston philedelphiayı beklemediği kadar zor bir şekilde turu geçti.philadelphia bostonu son ana kadar zorladı.ben açıkçası bostonun philadelphia game 7 a kalmadan miaminin de indianadan,2 maç vermeden turu geçmelerini bekliyordum..bu seri,2 sene önce oynanıyor olsa çok çekişmeli,bir seri izleyebilirdik.ama miaminin ben,bu seride kesin favori olduğunu düşünüyorum.finalin de miami ile spurs arasında olacağını tahmin ediyorum.
TiMert
Pro. Member

Kawh-I Believe

View Profile
« Reply #3 on: 27 May 2012 - 19:48:36 »

Bosh ne durumda bilmiyorum. Gerçi en iyi olduğu zamanda bile Garnett onu tokatlıyordu,ayrı konu. Zaten Rondo'yu Wade'in tutacağını, Pierce-Lebron eşleşmesinin de kaybeden tarafının Celtics olduğunu düşünürsek ellerinde avuçlarında başka bir şey de kalmıyor açıkçası.

Boston bu tarz takımlara karşı bench derinliği olsun,tecrubesi olsun bir şekilde egemen oluyordu. Ancak bu sene durum çok farklı. Green,Jermaine,Bradley kafadan süre alacak üç oyuncusu yok, ihtiyarlardan Garnett hariç iyi durumda olanı yok. E zor... Lebron ve Wade 1 maç gevşer diye düşünüyorum yani 5 maçta Heat götürür.
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #4 on: 27 May 2012 - 21:06:36 »

Bosh'un sakatlığı hafif bir sakatlık olsaydı çoktan dönerdi.Geri döndüğünde de onu çok zorlayacak büyük ihtimalle.Bu yüzden içeri gömülen,LeBron ve Wade'in drive etmesini engelleyen,tempoyu da yavaş tutan bir Boston,Miami'yi bozabilir.4-3 Boston diyorum.

Give N Go
Full Member

View Profile
« Reply #5 on: 27 May 2012 - 22:20:27 »

Final öncesi tahmini en güç seri,aslında Celtics in final yapabilecek düzeyde bir takım olduğu muhakkak ama bu seride hiçbir sonuç süpriz olmaz.

"Life is either a daring adventure or nothing at all. Security is mostly a superstition. It does not exist in nature."---Helen Keller
nats
Guest
« Reply #6 on: 27 May 2012 - 23:49:51 »

Açıkcası Celtics'i bir adım önde görenlerdenim ben. Garnett'in mevcut formu Bass'in ara ara patlaması zayıf olan Miami pota altını zorlar baya. Bunun dışında Wade Rondo eşleşmesi de kritik. Wade hücumda ağır bassa da Rondo sürprizlerle dolu bir adam. Pierce Lebron duellosounda tabi ki James önde ama Pierce de gerçekten özel bir hücumcu. Durup durup 10-12 staright points çakıp her şeyi değiştirebilir. Daha bir takım oldukları için 4-3 Boston diyorum. LeBron ve Pierce de şu 2008 mi 2009 mu neydi, o serideki son maçtaki gibi bir hücum savaşına girseler, oooof basketbolseverler için tadından yenmez.
James
The King
Moderator
Pro. Member

Rise Up

View Profile
« Reply #7 on: 27 May 2012 - 23:51:37 »

Indiana sersindeki 6 maçıda izleme şansım oldu. Keza New York serisinde de birkaç maç izledim ve genel bir kanım hala yok takımın şampiyon olma ihtimali ile ilgili. Diğer taraftan Boston bizi elerse de şaşırmayacağım. Gözden kaçan birşey varsa oda doğuda en zor kuralardan Miami'nin geçtiğidir. Önce potansiyelli bir New York! sonrasında ateşli bir Indina ve şimdide süper tecrübe Boston. Açıkçası bu süreçte Philly, Orlando gibi takımlarla eşleşmiş olmayı yeğlerdim. Hem daha az stresli maçlar oynardık hemde yıpranma payı şuana göre çok daha az olurdu. Belki Boston'da çok yıprandı ama Bosh'u sakatlığa kurban vermiş olmak ve son 2 maç harici Battier ve Miller'dan play off lar boyunca istiktarlı bir katkı alamamak. Chalmers'ın dengesiz hali beni hep düşündürüyor.  Bu süreçte yaşanan en olumlu şeyler ise Joel'in hakikaten iyi oynuyor oluşu ve Haslem'i kendine getirecek bir son periyodun oynanmış olması.

Wade ve James'in hakkaten çıldırmış olmasına ayrı parantez de açılabilir, böyle oynadıklarında herhnangibir takımın şansı olacağını düşünmüyorum ama sürekli böyle oynama ihtimalleri de pek realistik gelmiyor bana.Zaten ortalamanı biraz altına düşünce ve biraz tıkanıklık yaşayınca bu süreç çok daha kötü hale gelebilir heleki Boston gibi bir tecrübeye karşı. İlk 2 maç çok önemli diyorum ardı ardına alınacak 2 galibiyet bu seriyi çok rahat çözecektir fakat tersi durumda Indiana süreci yaşayabiliriz.

Son olarak eklemek istediğim şey ise serinin kaderini bizzat Celtics'in kendi  performansının belirleyecek olmasıdır. Sadece dün geceki maçı izledim ama bu bile beni korkutmaya yetti önce sakat Allen'ın 3 sayısı ,zaman zaman eleştirilen Rondo'nun son 3 dakka çıkarıp resmen masaya vurması. Pierce ve Garnett derken. Ne olacağı hiçbir zaman belli olmaz. Birde Philly serisindeki oynadıkları top hiçbir zaman ölçü olamaz gibi geliyor bana, bu serideki  motivasyonları,  bu takımın birlikte geçireceği son seri oluşu, bir kez daha NBA Finallerine çıkabilme ihtimalleri gibi etkenler birçok şeyi  farklı hale getireceltir diye düşünüyorum.

The Most Overrated Player in the Universe  is D. Rose
mtarikc
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #8 on: 28 May 2012 - 00:42:30 »

bu arada, bir sey dikkatimi cekti. pek cok kisi Wade - Rondo eslesmesinden bahsetmis. bunu soylerken oyunun hangi yonu dusunuldu bilmiyorum ama Miami cephesinde Rondo'yu Chalmers savunacak. Boston, Rondo'nun Wade'i savunmasını tercih edebilir tabi, o konuda bi bilgim yok.

özgür12
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #9 on: 28 May 2012 - 11:31:13 »

alt argümanları bir tarafa sırf son kez boston-sas finalinde kg-duncan düellosu izlemek istediğim için 4-3 boston diyorum.

i love this game because of 3 point shots
ben imza bilmem parmak bassak olur mu?
deli olduğunu bilecek kadar akılllı deli
The Hunter
Newbie
*

View Profile WWW
« Reply #10 on: 29 May 2012 - 08:16:15 »

LeBron turbo moddayken ,Wade hayata dönmüşken,Battier-Chalmers-Miller-Anthony görevlerini bu denli iyi yaparken Boston'un Miami'yle yarışmasına imkan ihtimal yok.Fiziksel üstünlükleri istatistiklere yansıyor zaten.[48'e 33 rebound ve 11'e 1 blok]

Boston Celtics'in ilk beşi olduğu gibi blok manyağı oldu [başta Rondo].
« Last Edit: 29 May 2012 - 11:13:33 by The Hunter » Logged
delph
Newbie
*

View Profile
« Reply #11 on: 29 May 2012 - 09:47:43 »

Miami'nin yeni "Big Three'si" hakem üçlüsü galiba. Maç başından beri inanılmaz saçma düdükler çalındı Boston aleyhine.

James
The King
Moderator
Pro. Member

Rise Up

View Profile
« Reply #12 on: 29 May 2012 - 10:55:56 »

Beklediğimden çok daha kolay oldu ilk maç tabi Garnett dışında istikrarlı katkı verecek bir oyuncunun olmayışı çok ciddi bir etken oldu bu durumda ama daha öncede bahsettiğim Boston bu boru değil tezimi 2. periyodda 35 sayı yiyerek gayet net bir şekilde hissettim. Fakat Mike Miller ve Battier'ın oyunları şampiyon kalibresindeydi resmen. İhtiyacımız olanı fazlasıyla verdiler sağolsunlar. Son 5 dakikadaki alan savunmasına karşı saçmalamış gibi gözüksekte o biraz farkın verdiği gevşeklikten kaynaklandı diye umut ediyorum yinede böyle bi duruma karşı hazırlıklı olmakta fayda var 2. maça alan savunması ile başlayabilirler.

riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #13 on: 29 May 2012 - 11:39:35 »

Maçı izlemedim (sadece özet) ama Pierce ve Rondo'nun hiç çizgiye gitmediğini farkettim. Bu sene playofflarda Hawks serisinin 5. maçında da çizgiye gitmeden maç çıkarmıştı PP. Sakatlığı vardı bir ara o mu engel oluyor (sorum maçı izleyenlere).

James
The King
Moderator
Pro. Member

Rise Up

View Profile
« Reply #14 on: 29 May 2012 - 12:15:10 »

Boston'da herkes  sakat zaten onunda bir sakatlığı olduğu söyleniyor. İşin ilginci 2. periyotta attığı 2 üç sayı dışında Pierce falan görmedim, herhnangibir  tehdit falanda hissetmedim keza aynı şey Allen içinde geçerli. Pierce'ın fark açıldığında son periyotta üst üste iki defa potaya gitme teşebbüsü fardı ki o arada diğer bütün Boston oyuncuları gibi oda bloklandı. Ben biraz yorgun olduklarınıda düşünüyorum keza 2 gün bile geçmeden 2. maça çıktılar ki 7 maçlık bir seri oynadıklarını hatırlamakta fayda var.

Bu arada Pierce ve Rondo'nun da 4 kez bloklandığı belirtmekte fayda var.
« Last Edit: 29 May 2012 - 12:18:42 by James » Logged

Pages: [1] 2 3 4 ... 10
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Miami Heat - Boston Celtics (Doğu Konferansı Finali) « previous next »
    Jump to: