Welcome, Guest. Please login or register.
15 Apr 2021 - 18:05:46
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Kaç Kaç
OKC 4-0 SAS - 1 (1.5%)
OKC 4-1 SAS - 2 (3%)
OKC 4-2 SAS - 17 (25.4%)
OKC 4-3 SAS - 9 (13.4%)
OKC 3-4 SAS - 16 (23.9%)
OKC 2-4 SAS - 18 (26.9%)
OKC 1-4 SAS - 3 (4.5%)
OKC 0-4 SAS - 1 (1.5%)
Total Voters: 65

Pages: 1 ... 8 9 10 [11] 12 13 14
Author Topic: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)  (Read 53855 times)
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #150 on: 5 Jun 2012 - 11:43:59 »

Duncan'ın önceki senelerde uzaktan kaldırıp attığı bir Lakers serisi vardı ama 3 sayı çizgisinden de o anda şutu kullanması kolay karar değil. Zaten çizdikleri seti uygulamaya çalıştıkları için muhtemelen TD de planın dışına mümkün olduğunca çıkmak istememiştir.

OKC'nin 2-0 geriden böyle bir dönüş yapması takdire şayan, bazen içinizde böyle bir güç olduğu halde bunu sahaya yansıtamazsınız ve ufak farklarla serileri kaybedersiniz. Hem güvenleri geri geldi hem de karşısındakinin özgüvenini sarstılar.

Ben yine de evlerindeki maçın da zor ve başabaş geçeceğini düşünüyorum. Spurs belki bir miktar abartılıyor olabilir ama sadece biraz (bence). Çok iyi takım ve elindeki opsiyonları en verimli kullanmaya çalışan bir sistem mevcut. Zor zamanlarda TD-Parker-Manu'nun eline bakıyor olmaları da gayet doğal. Heat'in Wade-Bron yada OKC'nin KD-RW-Harden üçlüsüne vs örneklerindeki gibi...

Spurs için tam anlamıyla kazan yada evine dön maçı olacak 6.maç

BlackandWhite
Pro. Member

Sefasini surduk;cefasini cekeriz

View Profile
« Reply #151 on: 5 Jun 2012 - 12:26:27 »

Duncan Suns serisinde kaldirip atmisti ve basarili olmustu. Zaten son hucumlarda bir sekilde kullandiginda baskete gidebiliyor, son anda onun basketleriyle ayakta kalmisiz. Sonucta bu adam uzun ve en son 3 luk cizgisinden ne zaman sut kullandi o mechul. Bir de 6 saniye daha vardi,ribaund kaygisina biraz erken kullandik

Popovicin dedigi gibi"Eger bu takim sampiyonluk ayarindaysa gider 6.maci alir.Alamaz ise zaten o ayarda degiliz"

Spurs un basketbolununda cok abartildigi yok,milletin hosuna gidiyor ve ligin en guclu takimina karsi bi sekilde seri bas basa gidiyordu.Ne olursa olsun 2 senedir son siralardana nca playoffa giren denilen takim,nba de normal sezonu birinci bitiriyot Sorun ben ve diger Spurslulerin cogu kisinin sevmedigi o 5 seneki onceki basketbolumuzu daha cok istememiz.2005-2007-2003 te bu takim sirf o yuzden favori gosterilmemisti

Seride de yanildigim bir husus Ginobili  15 i sayiya gecerse kazancagimiz yonundeydi ama diger parcalar o kadar sustu ki bu da ise yaramadi

6.mac cok zor,ama bir sekilde alicaz diyeorum. En azindna takim son atimlikl barutun farkinda. Ya erken dagilirz, ya da son maci tekrardan evimize getirirz
« Last Edit: 5 Jun 2012 - 12:27:56 by BlackandWhite » Logged

<br /><br /><br />
Give N Go
Full Member

View Profile
« Reply #152 on: 5 Jun 2012 - 12:30:34 »

4.maç Thunder uzunlarını 5.maç benchini görünce en derin ve underpaid takım olarak nba final tarihine geçecekleri görülüyor.

"Life is either a daring adventure or nothing at all. Security is mostly a superstition. It does not exist in nature."---Helen Keller
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #153 on: 5 Jun 2012 - 14:25:20 »

harden playoffların en büyük şutunu koydu, helal olsun sağlam billur varmış.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #154 on: 5 Jun 2012 - 15:00:17 »

Ben sabah kalktığım fark 13'tü, vay anasına demeye kalmadan fark kapandı. Spurs'ün her ne olursa olsun 20 maç üst üste kazandıktan sonra 3 maç üst üste yenilmesi çok enteresan bir durum. Bunu başaran Oklahoma da büyük iş başardı aslında.

Spurs'ün yıllardır değişmeyen karakteri bu, 4 dk kala 13 sayı geride de olsalar, 23 saniye kala 5 sayı geride de olsalar maçı bırakmazlar, her an alabilirler. O yüzden 6.maç herşeye açık. Oklahoma da bu gazı aldıktan sonra, evinde böyle üstün oynarken vermek istemeyecektir. 6. maçı küçük farkların ve maç sonunu iyi oynayanın kazanacağını düşünüyorum.

Bu maçta son pozisyonda da orda şutu atma konumunda Duncan boş kalınca içimden kaldırıp atacağı geldi ve öyle boş pozisyondaydı ki sokabileceğini düşündüm o anda. O yerin 3 metre ilerisinde atabiliyor neticede bu adam. Sorumluluğu almadı, bence kötü etti, çok daha zor pozisyonda acele şut kullanmak zorunda kaldılar.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #155 on: 5 Jun 2012 - 16:18:14 »

set çizildiğinde duncan o kadar boş kalacağını tahmin etmedi muhtemelen. zaten kaldıracak gibi olup sonra seti uygulamaya karar verdi. manu'nun şutu da sokabileceği bir şuttu aslında, ama herif o kadar çok soktu ki hakkını doldurdu sanırım.

spurs gerçekten kadrosunun çok üzerinde iş başardı şu ana kadar, eğer bu seriyi çevirebilirlerse duncan tüm zamanların en iyi forveti statüsünü de perçinlemiş olur.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
McGiven
Sr. Member

Naber?

View Profile
« Reply #156 on: 5 Jun 2012 - 18:08:18 »

Spurs'un oyunu abartilmis olabilir bugune kadar, ozellikle sempatizanlari tarafindan, ama abartilacak kadar da beklenti uzerinde oynadik bu seriye kadar. Serinin ilk iki macinda ise abartilacak bir durum yoktu zannimca cunku cok uzun suredir ayni oyunu oynuyorduk. OKC kotu basladi, toparladilar ve seri beklentilerin dogrultusuna donmus durumda.

Eh, isimiz mucizeye kaldi. İkinci mactan beridir ne adam akilli hucum yapabiliyoruz ne de savunma. Bunda okc'nin payi daha buyuk tabi.

o konuda stern'e ben de çok kırgınım
airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #157 on: 5 Jun 2012 - 18:10:57 »

Abi serinin ilk 2 maçından sonra "Ulan acaba 4-0 mı geçecekler seriyi. Şu oyuna bak!" derken bir anda işler değişti. Thunder'ın enerjikliğine yanıt veremideler bence işin teknik detayından önce. Bir de Thunder taraftarıyla daha da şaha kalkan, kalktıkça kalkan bi takım. Keşke herkeste öyle taraftar olsa. 6. maçta Thunder işi bitirir diye düşünüyorum.

KD35
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #158 on: 5 Jun 2012 - 19:01:06 »

Spurs'un sene basinda zorlanacagi iki takim vardi diye dusunuyordum, Miami Heat ve OKC Thunder. Cunku iki takiminda cabuk elli oyunculara sahip olmasi Spurs'un oyununu bozacagini dusunmekteydim OKC su ana kadar beni hakli cikarmis gorunuyor. Gercekten inanilmaz bir takim momentumu arkalarina aldiklarinda durdurulmasi cok cok zor, gecen yil cok guzel bir tecrube olmustu genc oyunculara bu yil yine uzerine koydular ve geriye dustukleri hic bir macta pes etmeden oynuyorlar bu maca da felaket basladilar ama mukemmel oynadilar ilerleyen dakikalarda.

Russel Westbrook'a da ayri bir parantez acmak istiyorum nasil suc attigi hic muhim degil, gecen mac 10-2 atti sutu girmeyince zorlamayi secmedi (hatirlayacaksiniz normal sezon deplasmanda Lakers maci 22-3 atip maci vermisti) nitekim bu macta da ilk yarida Harden ve Durant tam anlamiyla devrede degilken Cook'a cok guzel servisleri vardi takimini oyuna dahil etti su gelisimi takdire sayan.

Su oyunla OKC finale ciktiginda sampiyon olacaktir muhtemelen, 6.macta isleri bitirip rakiplerini iyi analiz etmeleri gerekiyor. Doguda isler cok karisik cunku  Boston ya da Miami hangisi gelirse burdan Spurs finale ciksa dahi cok keyifli maclar izleyecegimizi dusunuyorum.
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #159 on: 5 Jun 2012 - 21:49:28 »

Spurs'un oyunu abartilmis olabilir bugune kadar, ozellikle sempatizanlari tarafindan, ama abartilacak kadar da beklenti uzerinde oynadik bu seriye kadar.

Forumda yapılan sezon tahminlerine baktım da, lig başlamadan önce yapılan tahminlerde sadece Alp bizi ilk 4 sıraya koymuş. Playoff yapamayacağımızı bile düşünenler varmış. Oyunu abartılıyor bile olsa hakkıdır yani. Çatır çatır top oynadık işte bu sene.

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #160 on: 5 Jun 2012 - 22:29:08 »

Bu sene abartmayı bırakın, az bile konuştuk Spurs için. Son senelerde çöküşte olan ve her geçen yıl daha umutsuz oynayan takım ligi 1.bitirdi, kimsenin beklemediği galibiyetlere ulaştı ve şu son 3 maça kadar rakipsiz bir oyunu vardı. Bu sene elenseler de alkışı hak ettiler.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
Insomnia
Jr. Member
**

Fsn Houston!

View Profile
« Reply #161 on: 6 Jun 2012 - 00:09:09 »

İyi de gecen sene yine batıyı 1. bitirdiler bu seneye benzer sekilde. Normal sezonda sadece belli bir ciddiyetle oynamak bile zaten hatrı sayılır sayıda takımı gecmeni saglayabiliyor ligin bu durumunda. Bu senenin farkı daha derin bir rotasyon ve nispeten daha iyi bir potaaltı. Bu sayede yine hızlı tempoda ligi bir sekilde domine ettiler. Hatta playoffun iki turunu da bu surece dahil etmek lazım. Sonrasında karsılasılan durum bence gecen seneki Memphis serisinden cok farklı degil. Yine fizik mücadele, atletizm ve iyi pick&roll savunması onların normal sezonda kusursuz işleyen düzenlerini alt etmek üzere.
judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #162 on: 6 Jun 2012 - 01:08:36 »

sezon başına kıyasla spurs tabiki beklentileri aştı, buna hiç şüphe yok. benim abartılıyor dediğim normal sezon artı playofftaki ilk tur performansı sonrası birçok yerde dönen "popovich-duncan döneminin en iyi takımı", "şampiyon olmamaları süpriz olur" gibi yorumlar ki bu forumdan bahsetmiyorum aslında. amerikanın önde gelen yorumcu ve yazarlarından bahsediyorum çoğunlukla. yoksa spurs sempatizanlarının abartması, büyük beklentilere girmesi gayet normal. yoksa kadrosunu en verimli kullanan takım hâlâ açık ara spurs, bu tartışılmaz.

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #163 on: 6 Jun 2012 - 01:18:37 »

seri hakkında sonra yazacağımda; ginobili nin ibaka ya aldırdığı 2.faul hack-a-x ten bile rezil bence. flop olayını bile belli bir yere kadar kabul ediyorum da faul aldırmak için adamın önünde domalmak ne demek yahu.
McGiven
Sr. Member

Naber?

View Profile
« Reply #164 on: 6 Jun 2012 - 02:05:11 »

Forumda yapılan sezon tahminlerine baktım da, lig başlamadan önce yapılan tahminlerde sadece Alp bizi ilk 4 sıraya koymuş. Playoff yapamayacağımızı bile düşünenler varmış. Oyunu abartılıyor bile olsa hakkıdır yani. Çatır çatır top oynadık işte bu sene.

ben beklemiyordum abi açıkçası ama çatır çatır oynayınca da garip gelmedi aslında. alp'e ya da başkasına bir gönderme de yapmadım ama böyle bir hava oluştu, bu tarz mesajlar atıldı diye söyledim onu da. alp zaten iki post yukarıda söylediklerini o zaman da söylemişti. sıkıntı yok yani...

o konuda stern'e ben de çok kırgınım
Pages: 1 ... 8 9 10 [11] 12 13 14
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali) « previous next »
    Jump to: