Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /storage/content/61/1004561/batug.org/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3 Game of Thrones
Welcome, Guest. Please login or register.
25 Jun 2021 - 11:36:53
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dýþý  |  Kültür - Sanat  |  Televizyon  |  Topic: Game of Thrones 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3 4 ... 17
Author Topic: Game of Thrones  (Read 66603 times)
mtk
Pro. Member

View Profile
« on: 15 May 2012 - 15:42:36 »

Þimdi farkettim de bizim game of thrones topicimiz yokmuþ. Halbuki tahminimce epey tartýþma döner, o yüzden soracaðým soruyu sorarken bi yandan da topici açmýþ olalým dedim

Þimdi 2x7'de aklýma bir soru takýldý. Saðda solda da cevabýný aradým ama bulamadým. Hafif spoiler içererek sorayým

-----spoiler-----

Jorah Mormont dövmeci haným ablamýzla konuþurken abla ona "bir daha ihanet edecek misin" gibi birþey sordu. Düþündüm, bir ihanetini hatýrlayamadým Khaleesi'ye. Acaba daha önceden bir ihaneti mi vardý yoksa ileride öðreneceðimiz bir ihaneti mi olmuþ?

-----spoiler-----

Cevabý bilen var mý acaba buralarda, tabii kitaptan spoiler vermeden Smiley
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #1 on: 15 May 2012 - 16:44:30 »

Soru ne ki?

Kensai
2. En Azýlý Blazers Düþmaný
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #2 on: 15 May 2012 - 17:46:25 »

----------- SPOILER -----------

"In Pentos, Viserys Targaryen noticed Jorah at the party celebrating the engagement of his sister, Daenerys Targaryen, to Khal Drogo and took him into his service. Hoping to earn a royal pardon, Jorah secretly reported all of the Targaryens' movements to Varys."
« Last Edit: 15 May 2012 - 23:23:13 by kubilay » Logged
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #3 on: 15 May 2012 - 19:44:49 »

ya tamam da mert bu olay daha dizide çýkmadý, biz bilmiyor muyuz wikipedia'ya bakmaya?
CaRtMaNtR
Pro. Member

Laaaaaaaaapppppppppssssssssss

View Profile
« Reply #4 on: 15 May 2012 - 22:25:55 »

---- mormont hakkýnda spoiler ----

sanýrým burda sözü geçen ihanet ayý adasý'nýn kralý iken starklara karþý yaptýklarý nedeniyle sürülmesine bir gönderme olabilir. greyjoylarýnki gibi bir durum vardý sanýrým

---- mormont hakkýnda spoiler ----

Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #5 on: 16 May 2012 - 00:09:33 »

nasý çýkmadý yau Shocked ben kitabý okumadan nasý biliyorum abi o zmn thinking
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #6 on: 16 May 2012 - 00:15:28 »

nasý çýkmadý yau Shocked ben kitabý okumadan nasý biliyorum abi o zmn thinking

çýkmadý abi, yanýmda iki tane daha adam var ikisi de ilk kez duydular, varys'le mormont'un iliþkisini. ilk sezondaki þarap tadým sahnesinde, mormont'ta bir haller olduu ve bir dönüþüm yaþadýðý belliydi; ama hiç varys'le ilgili bir muhabbet geçmedi.
Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #7 on: 16 May 2012 - 01:28:44 »

sorry düd o zmn, ben çýktý zannettiðimden açýk açýk kopi peystledim
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #8 on: 16 May 2012 - 12:22:09 »

Yanlýz çok fazla karakterin hikayesini anlatmaya çalýþmak epey zaman alýyor. Bu nedenle de biraz yavaþ ilerliyor gibi. Kaç kitaptan uyarlama yapýlmýþ bilen var mý?

HaliTT
Hiro
Veteran
Pro. Member

Remember...

View Profile
« Reply #9 on: 16 May 2012 - 14:48:17 »

-------SPOILER--------

ilk sezonda Khaleesi'yle birlikte pazarda gezerken adamýn biri þarap ikram etmek istedi, Jorah da bu þarabýn kendisini öldürmek için gönderilen zehirli þarap olduðunu biliyordu, ilk önce birþey demedi ama son anda þarabý içirtmedi... Zorla satan adama içirmiþti. Bence ihanet olayý bu...

-------SPOILER---------

I’m taking it slow / Feeding my flame / Shuffling the cards of your game / And just in time / In the right place / Suddenly I will play my ace
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #10 on: 16 May 2012 - 17:32:51 »

------------Le Wild Spoiler----------

Ejderhalar Jorah yokken çalýndý. Onun gidiþini de ihanet saymýþ olabilir. Ýlk buluþtuklarýnda "hanýmýnýn kýçýnýn dibinden ayrýlma" demiþti.

Þarap olayýna ihanet denemez bence.

----------Le Wild Spoiler-----------

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #11 on: 16 May 2012 - 19:24:21 »

-------SPOILER--------

ilk sezonda Khaleesi'yle birlikte pazarda gezerken adamýn biri þarap ikram etmek istedi, Jorah da bu þarabýn kendisini öldürmek için gönderilen zehirli þarap olduðunu biliyordu, ilk önce birþey demedi ama son anda þarabý içirtmedi... Zorla satan adama içirmiþti. Bence ihanet olayý bu...

-------SPOILER---------

--hayvan Spoiler--

daenerys'in varlýðýndan mantýk olarak kimsenin haberdar olmamasý gerekiyordu; ancak o þarap olayýnda belli oldu ki birilerinin haberi var. aegon targanyan'dan dolayý, westeros'un taþþaklý abileri targanyanlar ve ejderhalardan acayip týrsýyor. jorah belli ki daenerys'le ilgili bazý bilgileri servis etti ve hatunun peþine suikastçi takýldý. o sahneyi yeniden izlerseniz, jorah'ýn mimiklerinden yaþadýðý deðiþimi farkedebilirsiniz ki mert'in copy-paste'lediði þeyle de zaten taþlar yerine oturdu. varys denen taþþaksýz kelmiþ bilgi servis edilen herif.

--hayvan Spoiler--

--normal spoiler--

öte yandan dövmeli abla hem yukardaki olayý biliyor, hem de suratýný o hale jorah getirmiþ son bölümden anladýðýmýz kadarýyla. ve ilk sezondaki bi muhabbeti hatýrlarsak da bu jorah'ýn starklarla da bi meselesi var, inceden khaleesi'ye de yürüyor meydaný boþ bulunca, jorah ne alaka anlamadým. bi de stannis'in yanýndaki davos da statü olarak jorah'la ayný durumda ve yanlýþ hatýrlamýyorsam o da kaçakçýlýk olaylarýyla ilgili. tip olarak da andýrmýyor deðiller birbirlerini.

--normal spoiler--
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #12 on: 16 May 2012 - 19:27:53 »

Yanlýz çok fazla karakterin hikayesini anlatmaya çalýþmak epey zaman alýyor. Bu nedenle de biraz yavaþ ilerliyor gibi. Kaç kitaptan uyarlama yapýlmýþ bilen var mý?

http://en.wikipedia.org/wiki/A_Song_of_Ice_and_Fire

þu ana kadar 5 kitap yayýnlandý, 6.sý da yolda, 1 kitap daha gelecek diyorlar.

ayný anda bikaç farklý kitaptan uyarlama yok, 1.sezon mesela 1. kitaptý tamamen. pasaj pasaj okudum ilk kitabýn bazý kýsýmlarýný, hoþuma gitti oldukça. 3 bölüm sonra araya giriyor zaten yine, o arada ilk 2 kitabý okumayý düþünüyorum.
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #13 on: 16 May 2012 - 19:39:31 »

Ben 5'li set halinde verdim sipariþi dün gece. Kitabý eminim daha iyidir.

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
CaRtMaNtR
Pro. Member

Laaaaaaaaapppppppppssssssssss

View Profile
« Reply #14 on: 17 May 2012 - 00:37:13 »

her sezon bir kitap þeklinde gidiyor þu anda sanýrým dizinin senaryo. bu arada ilk iki kitabý okuduktan sonra diziyi kýyaslamam gerekirse kitaba %80 oranýnda baðlý kalýnýyor diyebilirim ki serinin yazarýnýn diziyi hazýrlayan ekipte olmasýnýn bunda payý var.

bu arada jorah'ýn ihanet mevzusunun ben kesinlikle ilk sezondaki þarap mevzusundan kaynaklandýðýný sanmýyorum. o olay tamamen robert baratheon'ýn varys'e verdiði bir emir nedeniyle gerçekleþtirilmiþ bir suikast denemesiydi. jorah þarapçýdan þüphelenip ona içirmiþti zehri.

Pages: [1] 2 3 4 ... 17
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dýþý  |  Kültür - Sanat  |  Televizyon  |  Topic: Game of Thrones « previous next »
    Jump to: