Welcome, Guest. Please login or register.
19 Nov 2019 - 01:54:33
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Televizyon  |  Topic: Game of Thrones 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 17
Author Topic: Game of Thrones  (Read 51683 times)
CaRtMaNtR
Pro. Member

Laaaaaaaaapppppppppssssssssss

View Profile
« Reply #45 on: 5 Jun 2012 - 03:32:59 »

---- spo---
halfhand'in başı için bir ödül konmuş olabilir. o da kendini jon snow'a öldürterek onun özgür kalmasını sağlamış olabilir. Tabi yine de Mance'e götürüyorlar onu.

Doreah'ın ölmesi kötü oldu beah!
--- spo ----

vay anasını, 3. sezon başladığında her şeyi biliyor olacağım.

spoiler

kitapta vahşilerin arasına katılıp bu zombilere karşı gerekirse duvardakileri uyabilsin diye yarımel kendini feda ediyordu diye hatırlıyorum

spoiler

spoiler

winterfell i saran 500 tane kuzeyli değil miydi? ne oldu o adamlar? theon u kucaklayıp götürenler teslim olmayacak mıydı? illa bran ile rickon aksiyon dışı kalmasın diye onlar için de bi olay yazmışlar gibi geldi orası ya da ben anlayamadım. onun dışında çok sağlam bi sezon finali oldu. ama beklediğim gibi gelişmedi tyrion a hakkı verilmedi. gerçi sonradan 3. kitap hakkında okuduğum fena spoiler durumu özetliyor.

spoiler

spoiler

kitapta bolton'un piçi daha en baştan theon'u kandırıp aralarına sızıyordu. burada henüz yüzünü göremedik ama babadan sayko olan bu arkadaş tahminim theon'u vermeleri karşılığında diğer adalıların gitmesine izin verdi. arma olarak derisi yüzülmüş adamı kullanan aileden tırsacan arkadaş.

spoiler

gelecek seneye kadar beklemek zor gelecek

Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #46 on: 5 Jun 2012 - 03:46:02 »

spoiler

tamam gitmelerine izin verdi de o şehir neden yanıyor? koca winterfell i yaktılar. robb onları kardeşlerini kurtarsın diye yolladı bulamadık diye boş mu döndüler acaba.

spoiler

spoiler uyarısını vermeyelim artık game of thrones u gördüğünüz heryerden kaçın spoiler görmek istemiyorsanız. çünkü heryer spoiler kaynıyor.

CaRtMaNtR
Pro. Member

View Profile
« Reply #47 on: 5 Jun 2012 - 03:49:00 »

spoiler

tamam gitmelerine izin verdi de o şehir neden yanıyor? koca winterfell i yaktılar. robb onları kardeşlerini kurtarsın diye yolladı bulamadık diye boş mu döndüler acaba.

spoiler

spoiler uyarısını vermeyelim artık game of thrones u gördüğünüz heryerden kaçın spoiler görmek istemiyorsanız. çünkü heryer spoiler kaynıyor.

spoiler

valla üçüncü kitabı okumadım ama az biraz duyumlarını wikide görmüştüm. bu bolton sülailesi ağır satış yapacak starklara tabe yan rollerde de freyler olacak. özetle red wedding diyorum sadece

spoiler

Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #48 on: 5 Jun 2012 - 04:19:01 »

ne red wedding miş arkadaş

HaliTT
Hiro
Veteran
Pro. Member

Remember...

View Profile
« Reply #49 on: 5 Jun 2012 - 14:36:41 »

Çocuk, iş vs. derken kitap okuyacak zamanı nerden bulucam diyordum ama son bölümün gazıyla pekala bulurum gibi geliyor... Artık kitaplara başlamalı...
Harika bir finaldi!!!

I’m taking it slow / Feeding my flame / Shuffling the cards of your game / And just in time / In the right place / Suddenly I will play my ace
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #50 on: 5 Jun 2012 - 17:25:06 »

Su anki bulundugumuz yerden kitaplara baslamak hata mi olur?
Yoksa en bastan mi baslamali?

airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #51 on: 5 Jun 2012 - 17:59:53 »

Su anki bulundugumuz yerden kitaplara baslamak hata mi olur?
Yoksa en bastan mi baslamali?
Buradan devam sıkıntı yok Smiley Ben 60'a falan geldim dün normal yani. 3. kitapla birlikte yeni karakterler falan da ekleniyormuş. İlk başta önceki kitaplarda var sanmıştım da ilk defa bahsi geçiyomuş mesela. Belki kafanda ilk defa gördüğün birine dair "ulan acaba önceki kitaplarda geçiyo muydu adı" diye düşünce olabilir ama sorup soruşturup halledebilirsin herhalde.

Kivanc1Mac
Full Member

View Profile WWW
« Reply #52 on: 5 Jun 2012 - 20:34:47 »

Ben de tam tersine en baştan okunmasını tavsiye ederim, diziye aktarılmayan pek çok detay öğreniliyor kitap yoluyla. Her türlü zevkli yani yine.

blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #53 on: 5 Jun 2012 - 21:51:07 »

Ben de baştan başlamanı tavsiye ederim. Sıkmıyor hiç.

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
CaRtMaNtR
Pro. Member

View Profile
« Reply #54 on: 5 Jun 2012 - 22:34:42 »

kitapla dizi genel olarak oldukça yakın bir çizgide geçsede kitaplar hem daha detaylı hemde bazı noktalarda daha farklı şekilde hikayeyi anlattığından en baştan başlamak daha faydalı olacaktır bence.

riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #55 on: 6 Jun 2012 - 12:45:52 »

Güzel bir final oldu ama şu yabancı dizilerin sezonu kısa tutmalarına (dizinin süresinin 45 dakika olması gayet iyi) ayar oluyorum. Muhakkak ki çekim vs maliyetler falan sebepleri vardır ama gönül en az 20-25 bölümlük sezon bekliyor.
Winterfell'deki son beni de rahatsız etti, ustanın pisi pisine ölümü. Theon'un ve adamlarının tam akıbetinin gösterilmeyip önümüzdeki seneye atılması ve kurtarmaya gelen adam olmayışı vs.

J.Snow'un kurtulması için yarımelin kendini feda etmesi ve bunu özellikle Snow'u kızdırıp gaza getirerek yapması iyiydi. Seneye Mance Rayder'i göreceğiz.
3. sezonda duvarda da büyük savaş bekliyor bizi anlaşılan.

Bu arada Daenerys'in de Targaryen'liğini bırakıp kendini Khal ırkından biri gibi görmesi de pek hoşuma gitmedi. Neticede o bir Targaryen...

HaliTT
Hiro
Veteran
Pro. Member

Remember...

View Profile
« Reply #56 on: 6 Jun 2012 - 13:01:07 »

Epsilon'dan çıkan Taht Oyunları tek kitap di mi? Bu kitaptan sonra Kralların Çarpışması ve Kılıçların Fırtınası ikişer kitap anladığım kadarıyla...
Arka Bahçe Yayıncılıktan Taht Oyunları iki kitap olarak çıkmış, o yüzden arada kaldım...

I’m taking it slow / Feeding my flame / Shuffling the cards of your game / And just in time / In the right place / Suddenly I will play my ace
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #57 on: 6 Jun 2012 - 14:39:54 »

epsilon taht oyunları tek kitap evet. ekler ve haritalar hariç 831 sayfa

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
bullsarda
Veteran
Pro. Member

The more I see the less I know for sure

View Profile
« Reply #58 on: 6 Jun 2012 - 15:33:38 »

Şu ana kadar kitapları vs okumadım. Ama 2 sezondan anladığım kadarıyla bu serinin yıldızı Arya olacak.
mithril
Full Member

View Profile
« Reply #59 on: 6 Jun 2012 - 21:40:20 »

Söylenecek çok şey var ama en kötüsü : Nisan 2013 nasıl gelecek.

Polis Akademisi'nde bir kılçık vardı,  kaşı gözü oynayan sürekli inleme, çığlık karışımı sesler çıkaran. Jaqen H'gar ona ne kadar çok benziyor.
Bunun dışında yüz degistirebiliyorsa ve Arya'nın kılıç hocası ile aynı memleketten olduğu vurgulandığına göre  ikisi aynı kişi olabilir.

Bir de Türkçe kitaplarının i-buk versiyonunu özelden paylaşana ilk turnuvadaki t-shirtü benden :-)
( bu son kısım kendini kısa süre sonra imha edecektir)
« Last Edit: 6 Jun 2012 - 21:45:36 by mithril » Logged
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 17
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Televizyon  |  Topic: Game of Thrones « previous next »
    Jump to: